ref: refs/heads/v3.0

Tarım Kart Veren Bankalar

Tarım Kart Veren Bankalar

Çiftçiye kart veren bankalar üzerinden banka kartı veya kredi kartlarıyla çiftçiler desteklenmektedir. Kredi veya devlet destekli birçok fırsatta çiftçilerin hem tarım hem de diğer ihtiyaçlarını karşılamaları için sunulur. Genel olarak verilen kartların ana özellikleri çiftçilerin yapacakları harcamaları taksitlendirmedir. Bunun dışında bankadan bankaya avantajlar, özellikler ve başvurular değişmektedir. Aşağıda tarım kart veren bankaları ve bu bankalar ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Verimli Kart Özellikleri ve Başvurusu

Yapı Kredi tarım kart fırsatını verimli kart adı altında sunmaktadır. Verimli Kart, çiftçilerin yapacakları zirai alışverişleri kolaylaştırır. Yapılacak gübre, akaryakıt, zirai ilaç, fide gibi alışverişlerde 6 aya kadar faizsiz taksitli ödeme imkanı sunulmaktadır. Hatta çiftçilere özel hasat zamanı ödeme de yapılabilir. Anlaşmalı yerlerden yapılan alışverişlerde çiftçilerin ödemelerde zorlanmaması hedeflenmektedir. Ayrıca Verimli Kart ile tarım sigorta primleri ödeme, ATM’lerden nakit para çekim işlemleri de yapılabilir.

Verimli Kart başvurusu için iki yol bulunur. İsterseniz online olarak internetten www.yapikredikobi.com.tr üzerinde bulunan formu doldurabilirsiniz. Tüm alanları eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzda başvurunuz yapılacaktır. Diğer şekilde de herhangi bir Yapı Kredi şubesine gidilerek Verimli Kart başvurusu yapılabilir.

VakıfBank Tarım Kart Nasıl Alınır ve Özellikleri

VakıfBank TarımKart sağladığı yararlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Hasat döneminize göre ödemelerinizi belirleyebilirsiniz. Tarihi hasat döneminize ayarlayarak tarım girdilerinizi kolayca alıp ödeyebilirsiniz. Yılda bir kez ödeme yaparak Tarım Kart’ı kullanabilirsiniz.
 • VakıfBank anlaşmalı yerlerinden yapacağınız tarımsal alışverişlerinizde 6 aya kadar faizsiz yapabilirsiniz.
 • VakıfBank Tarım Kart’ınıza belirli bir miktarda kredi tanımlanır. Tanımlanan krediyi dilediğiniz ATM’lerden, VakıfBank şubelerinden, VakıfBank İnternet Şubesi veya Mobil Şube, 0850 222 0 724 numarası ile arayabileceğiniz çağrı merkezi aracılığıyla kullanabilirsiniz.
 • Tüm faturalarınızı ve BAĞ-KUR prim ödemelerinizi Tarım Kart’a vereceğiniz ödeme talimatı ile yaparak erteleyebilirsiniz. Bunun için işlem ücreti de alınmaz.
 • Tarım Kart’ınıza vadesiz hesap bağlayabilirsiniz.
 • Belirlediğiniz ödeme tarihinde asgari ödeme yaparak da Tarım Kart’ınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Farklı noktalardan borç sorgulama ve ödeme yapabilirsiniz.

Başvuru için nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ile VakıfBank şubelerine gidebilirsiniz. Dilerseniz Tarım boşluk T.C. Kimlik numarası yazarak 5724’e SMS atarak ya da VakıfBank İnternet Bankacılığı’ndan başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank Hasat Kart Özellikleri

Şekerbank’tan çiftçilere Hasat Kart ile destek verilmektedir. Tarımsal girdiler olan zirai ilaç, gübre, fidan, fide, akaryakıt veya tohum ihtiyaçlarınızı Hasat Kart’la alıp hasat zamanında ödeyebilirsiniz. Belirlediğiniz hasat zamanına göre yıllık ödeme veya ara ödemeler yaparak kartınızı kullanabilirsiniz. Şekerbank Hasat Kart özellikleri şu şekildedir;

 • Hasat zamanında ödeme tarihinizi belirleyecek anlaşmalı yerlerden yapacağınız tarımsal harcamalarınızı hasat zamanında ödeyebilirsiniz.
 • Anlaşmalı yerlerden yaptığınız alışverişinizde 6 aya varan %0 faiz kampanyasından yararlanabilirsiniz.
 • Ödeme tarihinizden önce ara ödemeler yaparak limit açabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacınızı Hasat Kart’ınızı kullanarak tüm banka ATM’lerinden, Şekerbank ve PTT şubelerinden karşılayabilirsiniz.
 • Tarsim sigorta primlerini kendi belirlediğiniz vade ile faizsiz kapatabilirsiniz.

CardFinans Tarım Kart Nedir ve Nasıl Başvurulur?

CardFinans Tarım Kart nakit ihtiyacınızı karşılayabildiğiniz, tarımsal alışverişlerinizi yapabildiğiniz ve yılda 1 veya 2 ödemeli olarak ödemenizi yapabildiğiniz çiftçilere özel bir kredi kartı fırsatıdır. CardFinans Tarım Kart başvurusu yapabileceğiniz kanallar şu şekildedir;

 • CardFinans şubeleri
 • 0850 222 1 900 ile ulaşabileceğiniz CardFinans çağrı merkezi
 • CardFinans İnternet Şubesi
 • CardFinans Cep Şubesi

Yukarıdaki kanallardan herhangi birini kullanarak çıkarabileceğiniz CardFinans Tarım Kart’ın avantajları şu şekildedir;

 • Tarım Kart ile yaptığınız alışverişlerinizi belirlediğiniz tarihlerde yılda bir veya iki kere olacak şekilde ödeyebilirsiniz.
 • QNB Finansbank Tarım POS bulunan anlaşmalı yerlerde yapacağınız akaryakıt, gübre, ilaç, tohum gibi alışverişlerinize 6 aya varan 0 faizli taksit kampanyasından yararlanabilirsiniz.
 • 7 gün 24 saat ATM’lerden Tarım Kart’ınızla nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • SGK, BAĞ-KUR ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı vererek Tarım Kart’ınızla yapabilirsiniz

[benzeryazi pid=7950]

Akbank Tarım Kart Avantajları ve Başvuru Yapma

Akbank tarım kart başvuruları sadece Akbank şubeleri üzerinden yapılmakta olup çiftçilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Akbank Tarım Kart ile anlaşmalı üye iş yerlerden yapacağınız gübre, tarım ilacı, fide, tohum ya da mazot gibi tarım ihtiyaçlarınızın ödemesini hasat zamanına erteleyebilirsiniz. Böylelikle bütün bir yıl yapmış olduğunuz tarım ihtiyaçlarınızı sadece hasat zamanı yaparak yılda tek seferde ödeyebilirsiniz. Akbank Tarım Kart ile ayrıca diğer ihtiyaçlarınızı da karşılayabilir, vadesiz mevduat hesabınıza erişerek 7 gün 24 saat Akbank ATM’lerini kullanarak nakit para çekebilirsiniz.

Denizbank Üretici Kart

Denizbank çiftçiye özel Üretici Kart’a sadece tarım ve hayvancılık ile uğraşıp çiftçilik belgesine sahip kişiler sahip olabilmektedir. Bu karta başvurular SMS aracılığı ile ya da banka şubeleri üzerinden yapılmaktadır. SMS ile başvuru yapmak için URETICI yazarak ardından boşluk bırakmalı ve T.C. Kimlik numaranızı yazarak 3280’a göndermelisiniz. ‘Hava gibi, su gibi, toprağınızın bereketi gibi’ sloganı ile yola çıkan Denizbank Üretici Kartı ile yılda bir kere ödeme yapacaksınız. Ödeme vadesini hasat zamanınıza göre belirleyerek bütün yıl yapacağınız alışverişleri tek seferde ödeyebilirsiniz. Ayrıca Denizbank ile anlaşmalı üye iş yerler üzerinden Üretici Kartı ile yapılan alışverişlerde %0 faiz oranıyla 6 ay ertelemek mümkün. Sizlerde Denizbank Üretici Kart’ına sahip olarak tarımsal ihtiyaçlarınızın ödemesini sizin belirleyeceğiniz bir günde yapabilirsiniz.

Denizbank Çiftçi Kart

Denizbank Çiftçi Kart fırsatı, bankanın sadece çiftçilere sunduğu bir banka kartı fırsatıdır. Kredi karı özelliği bulunmayan bu kart ile yurt içi ve yurt dışında Electron ve Maestro kartı kabul eden tüm alışveriş merkezleri ve işyerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Denizbank Çiftçi Kart ile hesabınızda bulunan parayı 7 gün 24 saat Denizbank ATM’leri üzerinden çekebilir ayrıca ATM’ler üzerinden bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Tarım Kart başvurusu yapmak için Tarım Bankacılığı hizmeti veren Denizbank şubelerini kullanabilir daha detaylı bilgi almak için ise 0850 222 6 800 numarası üzerinden Denizbank Tarım Hattı’na bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Başak Kartı

Ziraat Bankası çiftçi kartı olan Bankkart Başak Kart hem bank kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilmektedir. 5 aya varan faizsiz dönem avantajı sunan bu kartta faizsiz erteleme sadece anlaşmalı üye yerlerinden yapılan tarım ihtiyaçlarınıza uygulanmaktadır. Ziraat Bankası şubeleri ve internet şubesi üzerinden başvuru yapabileceğiniz bu kartın size sağlayacağı avantajlar;

 • 5 ay faizsiz erteleme
 • 90 TL ve altı alışverişlerinizde temassız kart özelliğinden faydalanma
 • Ödeme vadesiniz hasat gününüze göre belirleme ayrıcalığı
 • 3 boyutlu güvenlik sistemi sayesinde güvenle alışveriş
 • TMO ve destekleme ödemelerinize tek kart desteği

TEB Harman Kart Özellikleri Ve Başvurusu

TEB Harman Kart ile ödemeleriniz artık hasattan hasata olacak. TEB Harman Kart ile artık tek kart ile hem tarım ihtiyaçlarınızı hem de ev ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu karta başvuruları TEB şubeleri üzerinden ya da SMS ile yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için ‘HARMAN’ yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik numaranızı 4466’ya gönderebilirsiniz. Harman Kart sayesinde sahip olacağınız avantajlar;

 • Sıfır faiz ile 6 aya kadar vadeli alışveriş imkanı
 • SGK ve Bağkur prim ödemleri yapabilme ve otomatik ödeme talimatı verebilme
 • Hasat dönemine uygun vade fırsatları
 • Nakit avans çekebilme

[benzeryazi pid=6559]

Devlet Destekli Tarım Sigortası

Devlet destekli tarım sigortalarından yukarıda bahsettiğimizi tüm kartları kullanarak yararlanabilirsiniz. Devlet destekli bu sigortanın detaylarına Tarım Sigortaları Havuzu internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. TARSİM kapsamında sigorta başvurusu yapan kişilerin sigorta primlerinin %50’si, don teminat primlerinin ise %66’sı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.