10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

10 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar daha düşük miktarda ev kredisi ödemeniz için avantaj sağlıyor. 120 ay vadeyle uygun faiz oranlarıyla ödeyeceğiniz kredi sayesinde hayalinizdeki evin sahibi olmanın artık çok daha kolay.

10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut satın alırken vade süresini uzun tutarak bütçesini sarsmak istemeyen kişiler için 10 yıl vadeli konut kredileri, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka tarafından verilmektedir. Uzun vadeli konut kredileri, müşterilerini düşünen pek çok banka tarafından uygun geri ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla sunulur. Kira öder gibi bu sayede ev sahibi olan kişiler, almış oldukları kredileri düşük geri ödeme limitleriyle oldukça rahat bir şekilde geri öder.

120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler için sunulan 120 ay vadeli konut kredileri, 5 yıllık vade ile alınan konut kredilerinden hem daha avantajlı hem de dezavantajlıdır. Bunun en önemli sebebi kişiler, düşük limitlerle ödedikleri kredi borçlarını 10 yıllık olarak yapılandırmaktadırlar. Bu sayede oldukça rahat ödenen 120 ay vadeli konut kredileri, ülkemizde pek çok kişiyi hayallerine kavuşturmuştur.

120 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Banka üzerinden alınan kredilerin vade oranları arttıkça faiz oranları da artmaktadır. Buna göre 5 yıllık alınan bir kredi ile 10 yıllık alınan bir konut kredisi arasında faiz oranı oldukça yüksektir. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin genellikle tercih ettikleri uzun vadeli krediler, aslında bir anlamda kişilerin bankaya normal kredi faizinden daha fazla faiz oranı ile kredi ödemelerine sebep olur. Bu da kişilerin aslında dezavantajlı konuma geçmelerini sağlar. Ancak oldukça yaygın olarak tercih edilen uzun vadeli konut kredileri, kişilere daha düşük miktarlarda kredi ödemeleri yapmalarına izin verir.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi
20 Yıl Vadeli Konut Kredisi

2019 konut kredisi 20 yıl vade ile veren bankalar arasında gösterilebilecek çok fazla banka vardır. Günümüzde bir ev sahibi olabilmek pek kolay değildir. Birilerinden destek…

İlgili İçerik

10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Daha düşük limitlerle ve kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilen 10 yıl vadeli konut kredisi, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka tarafından müşterilere sunulmaktadır. Buna göre 10 yıl vade ile konut kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Akbank,
 • Vakıfbank,
 • Garanti Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Deniz Bank,
 • ING Bank,
 • İş Bankası,

Gibi bankalar kişilere 10 yıl vade ile konut kredisi veren bankalardır. Siz de ihtiyacınız olan konut kredisini size en uygun geri ödeme planını sunacak olan banka ile anlaşarak rahatlıkla alabilir ve kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi için Gerekli Evraklar
Konut kredisi çekmek için gerekli evraklar ve belgeler

Ev almak isteyenlere finansal kuruluşlar tarafından verilen genelde uzun vadeli ve düşük faizli, satın alınan konutu ipotek altına almakta olan kredi ve finansal çeşitlerine mortgage-konut…

İlgili İçerik

İş Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Türkiye İş Bankası, 10 yıl vadeli konut kredilerini kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen müşterilerine sunmaktadır. Uygun faiz oranları ve geri ödeme koşulları ile pek çok kişi tarafından tercih edilen bankanın sahip olduğu faiz oranları diğer bankalara kıyasla oldukça uygundur. Buna göre İş Bankası üzerinden 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişiler, bankanın internet bankacılığı sistemi üzerinden, İş Bankası müşteri hizmetlerinden ya da bankanın en yakın şubesinden direk başvurarak kredilerini alabilmektedirler.

İş Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu güncel 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması şu şekildedir;

 • 10 yıl vade ile alınan 100.000 TL konut kredisi için,
 • %1,29 faiz oranıyla kişiler,
 • Aylık olarak 1,642 TL geri ödemesiyle,
 • Toplam tutar olarak 197,144 TL kredi ödemektedirler.

Yukarıda verilen tutarın yanı sıra kredi kullanacak olan kişiler aynı zamanda kredi masrafları, ekspertiz, sigorta (DASK, konut ve hayat sigortası) gibi kredi masraflarını da ödemekle yükümlüdürler.

Akbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu en önemli avantajlardan bir tanesi olan Akbank 10 yıl vadeli konut kredi hizmetleri, uygun geri ödeme koşulları ve faiz oranları ile kişilere verilmektedir. Bankanın sahip olduğu pek çok başvuru kanalından kişiler Akbank 10 yıl vadeli konut kredilerine başvuruda rahatlıkla bulunabilirler.

Akbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Akbank’tan 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

 • Bankadan konut kredisi alacak olan kişiler 10 yıl vadeyle,
 • 000 TL konut kredisi için,
 • %1,25 faiz oranlarıyla,
 • Aylık 1.611 TL ödeme tutarıyla konut kredilerini alabilirler.

Yukarıda verilen Akbank 10 yıl vadeli konut kredi hesaplamaları, bankanın güncel olan faiz oranlarıyla yapılmıştır. Banka üzerinden kredi almak isteyen kişiler yukarıdaki hesaplamayı göz önünde bulundurarak kendi kredi hesaplamalarını rahatlıkla yapabilirler.

Vakıfbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Devlet destekli bankalardan birisi olan Vakıfbank, uygun koşullarla müşterilerine 10 yıl vadeli konut kredilerini sunmaktadır. Bankanın uygun ödeme koşullarıyla sunmuş olduğu bu krediler sayesinde pek çok kişi kira öder gibi ev sahibi olma avantajı yakalamıştır.

Vakıfbank 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Vakıfbank’tan 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

 • Bankadan konut kredisi alacak olan kişiler 10 yıl vadeyle,
 • 000 TL konut kredisi için,
 • %1,17 faiz oranlarıyla,
 • Aylık 1.575 TL ödeme tutarıyla konut kredilerini alabilirler.

Garanti Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Oldukça uygun geri ödeme koşullarına sahip olan Garanti Bankası 10 yıl vadeli konut kredileri, ülkemizdeki pek çok kişiyi hayallerindeki evlere kavuşturmuştur. Buna göre Garanti Bankasından 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişiler bankanın hem online işlemler sistemi üzerinden hem de banka şubelerinden oldukça hızlı bir şekilde başvuru yapabilmektedirler.

Garanti Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Garanti Bankasından 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

 • Bankadan konut kredisi alacak olan kişiler 10 yıl vadeyle,
 • 000 TL konut kredisi için,
 • %1,22 faiz oranlarıyla,
 • Aylık 1.598 TL ödeme tutarıyla konut kredilerini alabilirler.

Yukarıda verilen kredi hesaplamaları dikkate alınarak kişiler kendi konut kredisi hesaplamalarını rahatlıkla yapabilirler.

Halk Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Halk Bankası müşterilerine sunmuş olduğu Canım Evim kredi kampanyası çerçevesinde konut kredilerini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Oldukça düşük faiz oranlarına sahip olan bu krediler, 10 yıl vadeyle Halk Bank müşterilerine sunulur. Bankanın pek çok başvuru kanalı kullanılarak kişiler kredi başvurusunda bulunabilirler.

Halk Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Halk Bankasından 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

 • Bankadan konut kredisi alacak olan kişiler 10 yıl vadeyle,
 • 000 TL konut kredisi için,
 • %1,15 faiz oranlarıyla,
 • Aylık 1.540 TL ödeme tutarıyla konut kredilerini alabilirler.

Ziraat Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi

En uygun konut kredisi faiz oranlarına sahip olan Ziraat Bankası, uygun geri ödeme koşulları ile oldukça dikkat çeken bankalardan bir tanesidir. Devlet destekli bankaların başında gelen bankanın Biz Ürün Konut Kredisi Paketi adı altında sunmuş olduğu Ziraat Bankası 10 yıl vadeli konut kredileri, hayallerindeki eve sahip olmak isteyen pek çok kişiyi hayallerine kavuşturmuştur.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma
Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası’ndan kullanılan konut kredisini yapılandırma işlemi düşen konut kredisi faizlerinden yararlanarak geçtiğimiz dönemlerde kullandığı yüksek faiz oranında konut kredisi maliyetini ve taksitlerini düşürmek isteyen…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası 10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplaması

Ziraat Bankasından 10 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen kişilerin kredi hesaplamaları şu şekildedir;

 • Bankadan konut kredisi alacak olan kişiler 10 yıl vadeyle,
 • 000 TL konut kredisi için,
 • %1,18 faiz oranlarıyla,
 • Aylık 1.557 TL ödeme tutarıyla konut kredilerini alabilirler.

Sitemizde En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. metin demirtaş dedi ki:

  Ben almak istiyorum krediyi