48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

48 ay vadeli kredi veren bankalar aracılığıyla kredinizi daha uzun sürede daha küçük taksitlerle ödeyebilirsiniz. 4 yıla yayılan krediler için başvuru yapabileceğiniz bankaları ve kredi şartları ile diğer ayrıntıları yazımızda bulacaksınız.

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Vade uzunluğu 48 ay olan bankalar Türkiye’de de bulunmakta olup bankalar tarafından uzun vadeler ile kredi imkânı tanınmaktadır. 48 aylık vade ile kredi veren birçok banka bulunmakta ve bu bankalar aracılığı ile kolay kredi alınabilmektedir. Birçok banka ihtiyaç kredisi alımlarında 60 aya kadar taksitlendirme yapabilmektedir. Bu seçeneği bulunan bankalar aracılığı ile 4 yıl vadesi olan krediler için başvuru yapılabilmektedir. Belli miktarlar için 48 aylık vadeli kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Kredi Vadesi Nedir?

Kredi vadesi bankalardan alınacak olan kredi miktarının belli bir zaman birimine göre eşit taksitlere bölünmesine denilmektedir. Bu eşit taksitlerin aylık, 3 aylık ya da yıllık olarak bankaya faiziyle birlikte geri ödenmesi için belirlenen süre zarfına kredi vadesi ismi verilmiştir.

Kredi Vadesi Nasıl Belirlenir?

Kredi vade uzunluğu belirleme işlemi alınan kredi miktarına ve faiz oranına göre belirlenmektedir. Vade uzunluğunu asıl etkileyen unsur ise kredi miktarı ve türüdür. Konut kredilerinde daha uzun bir vade tercih edilirken ihtiyaç kredilerinin vade uzunluğu 3 aydan başlamakta ve 60 aya kadar uzanabilmektedir.

Kısa Vadenin Süresi Ne Kadardır?

Kısa vade süresi 12 aya kadar olan kredi vadelerini kapsamaktadır. 12 ay ve 12 aydan daha düşük olan vade süreleri için kısa dönemli vade olarak bahsedilmektedir. Vade süreleri uzun ve kısa olmak üzere 2 farklı başlıkta incelenmektedir.

Uzun Vadenin Süresi Ne Kadardır?

Uzun vade süresi ise 12 aydan daha uzun olan dönemleri kapsamaktadır. 24, 32, 48, 60 ve daha uzun aylara bölünen vade seçenekleri bulunmaktadır. 1 yılı aşan her bir vade süresi uzun vade olarak isimlendirilmektedir. Vadenin uzun mu yoksa kısa mı olacağına alınan kredi miktarı etkiler iken aynı zamanda müşteri temsilcisi ile birlikte müşteri karar vermektedir.

Kredi Vadesini Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Kredi vadesini etkileyen unsurlar arasında bankalar yer almaktadır. Kredilerin vade uzunlukları; alınan kredi miktarına, kredinin türüne, faiz oranına ve bankanın yönetim kurulunca alınan kararlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Kredi vadesi ayrıca müşteri tarafından da belirlenebilmektedir. Banka tarafından alt ve üst sınırlar müşteriye sunulmakta ve müşteri tarafından ise ne kadar vade uygulanacağına karar vermek kalmaktadır. Bazı bankalar bu konuda esneklik göstermesine rağmen çoğu banka tarafından müşteriye esneklik sağlanmamakta ve vade uzunluğu banka tarafından belirlenmektedir.

İhtiyaç Kredisi İçin Belirlenen En Uzun Vade Süresi Nedir?

İhtiyaç kredisi vade uzunluğu bankalara göre farklılık göstermektedir. İhtiyaç kredisi için belirlenen vade uzunlukları alınacak olan kredi miktarlarına göre değişmektedir. Bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredileri birçok farklı başlığa göre ayrılmakta ve ihtiyaç dahilinde verilmektedir. Düğün kredisi, eğitim kredisi ve diğer ihtiyaçlara yönelik verilen özel ve ek krediler ihtiyaç kredisi başlığı altında müşterilere sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlara en fazla 48 ay ila 60 ay arasında vade imkânı tanımaktadır.

Taşıt Kredisi İçin Belirlenen Vade Uzunluğu Nedir?

Taşıt kredisi vade uzunluğu alınacak olan aracın fiyatına bağlı olarak belirlenmektedir. Taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlara ekspertiz hizmeti sağlanmaktadır. Yüzde 60 ile yüzde 80 arasında taşıtın ana parasını karşılayan bankalar vade uzunluğunu da bu duruma göre belirlemektedir. Genellikle 3 ila 48 ay arasında vade uzunluğu değişse de bazı bankalar tarafında 60 aylık vade ile verilen taşıt kredileri de bulunmaktadır.

Konut Kredisi İçin Belirlenen Vade Uzunluğu Nedir?

Konut kredisi vade uzunluğu genellikle 120 ay olarak verilmektedir. 10 yıl boyunca kredi ödemesi yapılmasına izin veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar alınacak olan konuta ekspertiz hizmeti vermekte ve belirlenen miktarın yüzde 80’ini karşılamaktadır. Konut miktarlarının yüksek olması nedeni ile 120 yıllık vade imkânı tanınmaktadır.

Konut konut kredisi refinansman
Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman

Konut kredisi yapılandırma işlemimi gerçekleştiren kişiler birçok yararlar elde edebilmektedir. Aşağıda bu yapılandırmadan sonra elde edilen fırsatlar verilmektedir: Konut kredisinin taksitlerinde azalma görülmektedir.Refinansman (Yapılandırma) ile…

İlgili İçerik

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar 2019

48 ay vade ile kredi veren bankalar bulunmaktadır. Türkiye’de birçok banka tarafından özellikle ihtiyaç kredileri 4 yıllık vade ile verilebilmektedir. 48 aylık vade ile kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • QNB Finans Bankası
 • Halk Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Şekerbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Akbank
 • Odeabank
 • Denizbank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Enpara.com
En uzun vadeli ihtiyaç kredisi
En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Uzun vadeli ihtiyaç kredileri, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka tarafından uygun koşullar altında kişilere sunulmaktadır. Özellikle nakit sıkıntılarını oldukça hızlı bir şekilde gideren ve…

İlgili İçerik

Halk Bankası 48 Ay Vadeli Kredi

Halkbank 48 ay vadeli kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Halk Bankası aracılığı ile birçok kişi ihtiyaç kredisi alabilmekte ve aldıkları kredi için 4 yıllık vade talep edebilmektedir. 48 aylık vade uygulamasını ihtiyaç kredisi için kullanan Halk Bankası 50 bin Türk Lirasına kadar kredi vermektedir. 50 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi imkânı tanıyan Halk Bankası bu kredi için vade uzunluğunu 48 ay olarak belirlemiştir.

Yapı ve Kredi Bankası 48 Aylık Vade ile Kredi

Yapı ve Kredi Bankası aracılığı ile 50 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Başvurular SMS aracılığı ile yapılabildiği gibi internet sitesi, telefon bankacılığı ve şube üzerinden de yapılabilmektedir. Yapı ve Kredi Bankası 48 aylık vade imkânı tanıyan bankalar arasında yer almaktadır. Yapı ve Krediler Bankası aracılığı ile 50 bin Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşlar taksitlendirmeyi en fazla 48 ay yapabilmektedir. Yapı Kredi 48 aylık vade ile verilen taşıt kredisi de bulunmaktadır. Kredilerin faiz oranları ekonominin durumu ve alınan kredi miktarına göre farklılık göstermektedir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi 48 Ay Vade

Denizbank 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Denizbank tarafından sunulan bu fırsat tüm vatandaşlara açıktır. Denizbank kredi başvurularını internet sitesi ve şube üzerinden kabul etmektedir. Hızlı kredi talebinde bulunmak için kredi başvurusunun internet sitesi aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Denizbank 50 bin Türk Lirasına kadar olan ihtiyaç kredisi miktarları için 48 ay vade uygulamaktadır. Tutar artış gösterdiği takdirde vade uzunluğu da paralel olarak yükseltilebilmektedir.

Odeabank 48 Ay Vadeli Kredi

Odeabank 48 ay vade uygulamasını hem ihtiyaç hem de taşıt kredilerinde uygulamaktadır. Düğün ya da eğitim gibi nedenler ile alınacak olan ihtiyaç kredilerinde de 48 ay vade yapan banka en fazla 50 bin Türk Lirasına kadar kredi vermektedir. Dosya masrafının yanı sıra kredi tahsis ücreti de talep eden Odeabank, yüksek faizleri ile de bilinen bir bankadır. Odeabank aracılığı ile kredi almak ve alınan kredi miktarını 48 ay taksitlendirmek için başvurular bankaya yapılabilmektedir. Başvuru esnasında istenen evraklar da bulunmaktadır ve belgelerin tam olması gerekmektedir.

Vakıflar Bankası 48 Ay Vadeli Kredi

Vakıfbank 48 ay vadeli kredi 2019 yılında da verilmeye devam edilmektedir. Vakıflar Bankası aracılığı ile kredi almak isteyen vatandaşlar en fazla 50 bin Türk Lirasına kadar kredi alabilmektedir. Ancak bazı istisnai durumlarda Vakıflar Bankası bu üst limiti 100 bin Türk Lirasına kadar genişletebilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.