70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar

70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar

70 Yaş üzerindeki emekliler için hangi bankalar kredi veriyor?

Müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzun yılar boyunca kredi ürünleri ve kampanyalarıyla adını duyuran bankalar önümüzde ki yıllar da da müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yeni kredi kampanyaları düzenlemeye devam etmektedir. Bankalar emekli olan müşteriler için ayrıcalıklar ve avantajlar sağlamaya da devam etmektedir. 70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar Sabit ve düzenli geliri olan emeklilere birçok banka sırf bu yüzden kredi verirken, bazı bankalar emekli müşterileri için ya sınırlaması koymaktadır.

Kamu bankalarından kredi almak için başvuru yapan emeklilerin önüne konulan yaş sınırlaması şartını sağlamaları istenmektedir. Yaş sınırlaması bankadan bankaya farklılık göstermektedir. 18/80 yaş arasındaki müşteriler maaşlarını aldıkları bankalardan daha kolay kredi alabilirken farklı bankadan kredi almak için özel şartları taşımaları gerekir ki en çok ta bu şartlar arasında yaş sınırlaması şartı vardır. 80 yaşına kadar kredi veren bankalar Ziraat bankası, Vakıflar bankası Denizbank, Aktifbank olurken, 70 yaş ve üzerinde kredi veren bankalar  PTT bank, Aktifbank, Fibabank, 70 yaşına kadar kredi veren bankalar ise Odeabank, TEB ve Ing bankasıdır.

Ziraat bankası 80 yaşına kadar kredi veriyor

Ziraat bankası maaş müşterilerine özel 80 yaşına kadar 48 ay vadelerde uygun faiz oranları ile emekli kredi veren bankalardan ilkidir. 80 yaşına kadar emekli kredi kampanyası düzenleyen Ziraat bankası maaşını taşıyan emekliler hem kolaylıkla kredi alabilir, hemde emekli promosyon ödemesini 3 yıl boyunca Ziraatten alma sözünü vererek 450 TL’ ye kadar verilen promosyonunu alabilir. 2020 yılında Mayıs ayına kadar tamamlanacak olan promosyon ödemesi aylık tutarına göre belirlenmektedir. Bin liradan az emekli aylığı alana 375 lira ve 2000 lira üzerine 450 TL banka promosyonundan yararlanmak için bankalara başvuru yapmak gereklidir. Bunun haricinde Vakıflar bankasında 80 yaş altındaki emekliler 20 bin liraya kadar kredi veren bankalar arasında ikinci sıradadır.

Yaşlılık Parası
65 Yaş Yaşlılık Aylığı Parası Nasıl Alınır Nereye Müracaat Edilir ?

Bu aylık maaş, 65 yaş ve üzerinde bulunan ve şartları tamamlayan tüm bireylere sunulmaktadır. Alınacak olan maaşlar aylık olarak yatırılmaktadır. Miktar ise kişilerin şartlarına bağlı…

İlgili İçerik

Vakıflar bankası 80 yaşına kadar 20 bin liraya kadar kredi veriyor

Kamu bankaların arasında en çok emekli müşterisi olan ikinci sıradaki banka olan Vakıflar bankası 20 bin liraya kadar kredi veriyor ve 80 yaşına kadar olan emekli müşterileri için cazip kampanyaları ile adını duyuruyor.  Sizde Vakıflar bankasına giderek 80 yaşına kadar verilen 20 bin lira kredi miktarına kadar finansmanınızı alabilirsiniz.

PTT Bankası 70 yaş üstü emekliler için kredi veriyor

Talep edilen kredi miktarına göre 70 yaş ve üzerindeki müşterileri için kredi veren bankalar arasında olan PTT Bank emekli müşterileri için cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Aktifbank 80 yaşına kadar kredi veriyor

40 bin lira kredi miktarına kadar 80 yaşına kadar kredi veren banka olan Aktifbank emekli müşterileri için cazip  fırsatlar sunuyor. Uygun faiz oranları ile kolay ödeme seçenekleri ile kredi veren Aktifbank emekli müşterileri için kredi vermekte ve kampanyaları ile dikkat çeken bankalar arasındadır. Bu kampanyalardan birisi de emekli promosyonu ödemesidir. PTT emekli müşterileri için 450 TL’ ye kadar emekli promosyon ödemesi yapacaktır. Başvuru için PTT şubelerine giderek Mayıs ayına kadar TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak ödemelerden yararlanabilirsiniz.

70 yaş üzerindeki müşteriler için kredi veren bir diğer bankada FİBABANKA oluyor.

Fibabanka 80 yaşına kadar kredi fırsatı

Fibabanka 80 yaşına kadar istenilen miktara göre talep edilen miktarda kredi veriyor. Emekli müşteriler için 80 yaşına kadar kredi veren Fibabankadan sizde kredi talebinde bulunabilirsiniz ayrıca SGK ile aralarında imzaladıkları protokolle banka promosyonu olarak 500 TL en yüksek promosyon veren Fibabankaya emekli aylığınızı taşıyarak 3 yıl boyunca oradan alacağınızın sözünü verip istenen sözleşmeyi imzalamak için başvuru yaparak 500 TL promosyonunuzu alabilirsiniz.

Denizbank 80 yaşına kadar kredi imkanı

Denizbank 80 yaşına kadar istenilen  talebe göre kredi miktarı olarak emekli müşterileri için uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile ihtiyaç kredisi kapsamında kredi veren bankalar arasındadır. Denizbank ayrıca 2020 yılı emekli banka promosyon ödemesi yapan bankalar arasındadır. Sizde Denizbank şubelerine giderek maaşınızı bankaya taşımak isterseniz 3 yıl boyunca taşıdığınız bankadan maaş alma sözü vererek 450 TL ye kadar banka promosyonunuzu alabilirsiniz. Yine 80 yaşına kadar kredi veren Denizbankasında istediğiniz miktarda kredi talebinde bulunabilirsiniz.

70 yaşına kadar kredi veren bankalar

Çoğu banka emekli müşterileri için 80 yaşına kadar kredi veriyor. 70 yaşına kadar yaş sınırlaması yaparak bunun üzerinde yaştaki emekli müşterileri için kredi vermeyen bankalar ise; ING Bank, TEB ve Odeabank 70 yaşına kadar kredi veren bankalardır. Bankaların yaş sınırlaması getirmesi kendi mevzuatlarına göre belirlenmiştir ve bazı bankalar bu mevzuatlara sıkı sıkıya uymak zorunda oldukları için koşullarda esneklik yapamamaktadır.

Sizde 80 yaşına kadar kredi veren bankalara başvuru yaparak hem promosyon ödemenizi alabilirsiniz, acil nakit ihtiyaçlarınızı uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile 70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar ve şubelerine başvuru yaparak alabilirsiniz.

Ptt Kredisi
PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları

PTT ile anlaşmalı bankalar bulunmakta ve bu bankalar aracılığı ile PTT kredisi alınabilmektedir. PTT kredisi veren bankalar Türkiye’de faaliyet gösteren köklü bankalardan oluşmaktadır. Özellikle emeklilere…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

  1. Murat dedi ki:

    Biz ziiraata gittik 1944 dogumlu oldigu ocin kredivermiyor zirrat bankasi urda baska yaziyor subeye gittinmi vermiyorlar