Acil Nakit Kredi En Uygun Tüm Borçları Tek Kalemde

Acil Nakit Kredi En Uygun Tüm Borçları Tek Kalemde

Kredi başvurularında kimi zaman ihtiyacımız olan şeyleri almak için başvuruyor kimi zamanlarda ise, farklı alanlara olan borçlarımızı kredi ile ödeyip, her ay tek bir yere ödeme yapmak için başvuruda bulunuyoruz. Ancak, kredi başvurusunda bulunurken de, oldukça geniş çaplı araştırmalar yapıyoruz. Çünkü, bankaların hazırladıkları kredi paketlerinde, şartlar da oranlar da oldukça farklıdır. Buna bir de bankaların kampanyaları eklendiğinde, durum çok daha karışık bir hal almaktadır. Ancak, acil nakit kredi ihtiyacı olan kişiler, bankaların her zaman için şartlarını tamamlayamamaktadır. Kimi zaman kredi notu düşük olan kimi zamanlarda da gelir belgesi sunamayan kişiler, bu durumlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bundan dolayı, başvuru yapılacağı zamanda öncelik gelir belgesi şartı aramayan ve şubeye gelme zorunluluğu bulunmayan bankalara verilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Gelir belgesiz kredi, ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalar üzerinden alınabilmektedir. Acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin, nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş olan bankaların kişilere kredi…

İlgili İçerik

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

Bankalara kredi başvurusunda bulunmak ve kredi başvurusunda istenen evrakları tamamlamak ile  vakit kaybetmek istemeyen kişiler, elbette doğrudan gelir belgesiz ve anında onaylı kredi veren bankalara başvuruda bulunmaktadırlar. Bu bankalar, aradıkları şartların yanı sıra, başvuru yapan kişiler ile düzenli olarak çalışmak istemektedir. Yani, anında onaylı bir kredi hizmeti alınmak istendiğinde, kredi notu şartlarını tamamlamadan önce, sürekli çalıştığınız bir bankaya başvuru yapmaya özen göstermelisiniz.

Vadesiz mevduat hesabınızın bulunduğu ya da kredi ve kredi kartı hizmeti aldığınız bankalara başvuruda bulunduğunuz zaman, size verilecek olan kredi miktarı yükselebildiği gibi, şubeye gitme zorunluluğu da ortadan kaldırılmış olacaktır. Eğer başvuru yapacağınız banka, düzenli olarak maaşınızın yattığı banka ise, bu durumda işlemler çok daha kolay bir şekilde devam edecektir.

Şuan anında onaylı kredi hizmeti sunan ve internet ya da cep telefonu üzerinden başvuru yapan kişilere onay sonrasında kredi teslimi yapan bankaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank

Yukarıdaki bankaların anında onaylı kredi hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin, doğrudan internet bankacılığı ya da mobil uygulama hesapları üzerinden başvurularını iletmeleri yeterli olacaktır. Eğer kredi başvurunuza ön onay alınırsa ve başvurduğunuz miktar 20 bin TL’nin üzerinde değilse, şubeye gitmenize gerek kalmadan, adınıza kayıtlı hesaba krediniz yatırılacaktır. Eğer başvuru yapıp onay aldığınız bankada herhangi bir vadesiz hesabınız bulunmuyorsa, bu durumda sadece birkaç dakikanızı ayırıp şubeye gitmeniz, banka şubesinde de adınıza bir hesap açtırmanız gerekmektedir.

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor
Acil Kredi Lazım Bankalar Kredi Vermiyor mu?

Bankalar kredi veriyor mu sorusunun cevabı kredi kullanmak isteyen kişinin durumuna göre değişir. Kredi notu düşük olan, gösterecek geliri olmayan, geçmiş ödeme düzeni bozuk olan…

İlgili İçerik

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli 15 bin TL Kredi

Yılbaşının yaklaşması ile birlikte, bankalar da kredi paketlerine yenilerini eklemeye başlamış durumdadır. Bunun ilk örneğini sergileyen QNB Finansbank, günde sadece 15 TL’ye toplamda 15 bin TL’lik ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir. Ayrıca, internet bankacılığı, mobil bankacılık, SMS ve bankanın internet sitesi üzerinden yapılacak başvurularda da hiçbir şekilde belge şartı aranmamaktadır. Kişilerden gelir belgesi yalnızca ön onaydan olumlu sonuç alınamaması durumunda talep edilmektedir. Ön onay alamadığınız zaman, bankanın size ilettiği mesajda gelir belgesi ile şubeye başvurmanız gerektiği belirtiliyorsa, bu durumda gelir belgenizi sunmanızla kredi almanız oldukça kolay olacaktır.

3 ay erteleme imkanı bulunan kredi kampanyasında, banka %1,32’den başlayan faiz oranları ile sizlere hizmet sunacaktır. Ancak, ihtiyaç kredilerinde uygulanan maksimum 48 aylık vade süreleri, burada değişkenlik göstermektedir. Erteleme fırsatından faydalanmak istemeyenler, aynı şekilde 48 aylık vade ile kredi alabilecektir. Eğer kişiler borç ödemelerine 3 ay sonra başlamak istiyorsa, bu durumda banka tarafından en fazla 45 aylık vade seçeneği size sunulacaktır. Bankanın en son kayıtlara geçen bu kredi kampanyası ile ilgili örnek hesaplamamız da şu şekildedir.

 • Onaylanan Kredi Miktarı: 10 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,32
 • Aylık Kredi Taksiti: 299 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 14 bin 352 TL

Eğer kredi başvurusu sırasında 3 ay ertelemeli kullanım sağlamak isteseydiniz, bu durumda vade süresi 45 aya düşecek, aylık ödeme miktarı 322 TL olacak ve bankaya yapılacak toplam ödeme miktarı da 14 bin 490 TL olacaktı.

acil nakit kredi
                                                              acil nakit kredi

ING Bank Anında Onaylı Belgesiz Kredi

Acil nakit kredi ihtiyacı olanlara özel kampanyası bulunan bir diğer banka ise ING Bank’tır. 10 bin TL ile sınırlı olan bu özel kredi paketinde, kişiler 48 aylık vade seçeneğinden faydalanabilmektedir. %1,59’dan başlayan faiz seçeneğinin bulunduğu ve hiçbir şekilde belge şartının aranmadığı bu özel kredi paketi ile ilgili örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Miktarı: 10 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,59
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Aylık Kredi Taksiti: 320 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 15 bin 360 TL

Aylık sadece 320 TL ödeme yaparak sahip olacağınız ihtiyaç kredisi kampanyasında, toplamda 5 bin 360 TL faiz ödemesi yapılmış olacaktır. Kişilerin bu kampanyadan faydalanabilmeleri için, bankada herhangi bir vadesiz mevduat hesaplarının olması zorunlu tutulmamıştır. Bundan dolayı kişiler başvurularına onay aldıktan sonra kimlikleri ile birlikte şubeye giderek, gelir belgesi şartı olmadan onaylanan kredilerini teslim alabilmektedirler. Bununla birlikte, banka şubesinde sizin için isimsiz bir hesap kartı çıkarılabilir ve sizin hem POS cihazları üzerinden alışveriş yapmanız hem de ATM üzerinden para çekmeniz sağlanabilmektedir.

Garanti Bankası Anında Onaylı Kredi Paketi

Garanti Bankası, sadece maaş müşterilerine özel olarak hazırladığı fırsatları, artık diğer müşterileri için de sunmaktadır. Buna göre, bankanın maaş müşterisi olmayan kişiler de anında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecek ve kredilerini şubeye gitme zorunluluğu olmadan teslim alabilecekler. %1,39’dan başlayan faiz oranları ve 48 aya kadar uzatılabilen vade seçenekleri ile yapılacak başvurularda, 75 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilecektir. Ancak, maaş müşterilerinin burada bir ayrıcalığı bulunmaktadır. Çünkü, Garanti Bankası’nın maaş müşterisi olanlar, yaptıkları kredi başvurularında ne kadarlık tutara onay alırlarsa, anında hesaplarından kredilerini alabilmektedirler. Fakat, bankanın maaş müşterisi olmayan kişiler, en fazla 25 bin TL’ye kadar kredi kullanabilmektedirler.

Garanti Bankası’nın açıkladığı faiz oranları ve masrafları göz önünde bulundurarak yapacağımız örnek hesaplamamız, aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Miktarı: 75 bin TL
 • Kredi Faiz Oranı: %1,39
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Aylık Kredi Taksiti: 2.282,92 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 375 TL
 • Bankaya Yapılacak Sigorta Ödemesi: 1.143,75 TL

Garanti Bankası’nın belirlediği şartlar ile yaptığımız hesaplama yukarıdaki gibidir. 48 ay boyunca ödemelerini aksatmayan kişiler bankaya toplam 109 bin 580 TL ödeme yapmış olacaktır. Bu miktarın içerisinde, kredi tahsis ücreti, sigorta giderleri ve faiz masrafları da eklenmiştir.

Borçları Tek Kalemde Nasıl Sıfırlarım?

Borçları giderek artan ve her ay farklı dönemlerde ödemesi olduğundan dolayı, bazı gecikmeler ile karşılaşan kişilerin, kesinlikle buna bir önlem alması gerekmektedir. Çünkü, gecikme süresi ne kadar olursa olsun, son ödeme tarihinde ödemesini yapmadığınız her banka borcu, sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır. Bundan dolayı, ilerleyen zamanlarda yeni bir ihtiyacınız için çok düşük miktarlarda kredi almanız bile zorlaşacaktır.

Kredi veya da kredi kartı borcu olanlar, borçlarını tek kalemde sıfırlamak ya da kontrol altına almak için, öncelikle banka hizmetlerini değerlendirmelidirler. Son dönemlerde, bu durumdan mağdur olan kişilerin sayısı arttığından dolayı, bankalar tarafından borç transfer kredileri geliştirilmiş durumdadır. Ayrıca, bu kredi paketleri, sadece başvurduğunuz bankanın değil, diğer bankalara olan borçlarınızı da kapsamaktadır. Başvuru yaptığınız zaman, tüm banka borçlarınız hesaplanacak ve sonrasında da borç toplamı kadar kredi başvurusu yapılacaktır. Başvuru sonrasında da banka üzerinden tüm borçlarınız kapatılacaktır.

Borç transfer kredisinin burada size sağlayacağı en büyük fayda, her ay tek bir ödeme yapıyor olmanızdır. Bu sayede, farklı tarihlerde olan ödemelerinizi takip etmek zorunda kalmayacak ve tek bir ödeme ile kredi notunuzun ya da banka kredi sicilinizin bozulmasının da önüne geçmiş olacaksınız. Şuan borç transfer kredisi başvurusunda bulunacağınız bankalar şu şekildedir.

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Yapı Kredi Bankası
 3. Odeabank
 4. ING Bank
 5. QNB Finansbank
 6. Garanti Bankası
 7. Akbank
 8. Denizbank

Oldukça çeşitli olan banka sayısı, aslında başvuruda bulunacak kişilerin faydasınadır. Çünkü, bankalar daha fazla kişiye kredi hizmeti sunmak için, kredi faiz oranlarını düşürmüştür.

Borç transferi yani borç kapatma kredisi almak isteyen kişilerin tek yapması gereken ise, gelir belgeleri ve kimlikleri ile birlikte, yukarıda belirttiğimiz bankalardan birisine gitmektir. Banka şubesinde tüm borçlarınız hesaplanıp, uygulanacak faiz oranları ile birlikte size bir tablo verilecektir. Eğer bu tablodaki ödeme miktarı ve toplam kredi maliyeti sizin için uygunsa, banka tarafından krediniz ile borçlar anında ödenecektir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2017
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Birden fazla bankaya borcu olan kişilerin kullandığı borç kapatma kredileri, aldıkları borçları ödeyemeyecek durumda olan kişiler için oldukça avantajlı kredilerdir. Borç transfer kredisi sayesinde borçlarını…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. vecih dedi ki:

  yasal takip bana kredi çekebilirmi ben vecih karabulut.

  1. vecih dedi ki:

   evet