Aidatsız Kredi Kartı Alabileceğiniz Bankalar

Aidatsız kredi kartı veren bankalar 2019 yılında da kart ücreti almadan hizmet sunuyor. Siz de kredi kartı için yıllık ücret ödemek istemiyorsanız başvuru yapabileceğiniz bankaları ve kredi kartlarının özelliklerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Alabileceğiniz Bankalar

Aidatsız kart veren bankalar aracılığı ile kredi kartı kullanırken aidat kesintisi yaşamamak mümkün hale gelmiştir. Kart kullanım bedeli alan birçok banka bulunmakta ve bu bankalar ayrıca hesap kullanımları için de işletim ücreti talep etmektedir. Ancak aidat almayan bankalar olduğu gibi hesap işletim ücreti de almayan bankalar bulunmaktadır. Aidatsız kredi kartı almak için ilgili bankalara başvuru yapılması yeterlidir. Bir diğer önemli husus ise bazı bankaların hem aidat alınan hem de aidatsız olan kredi kartlarının bulunmasıdır. Başvuru esnasından aidatsız kredi kartı istendiğinin bu durumlarda belirtilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartında Aidat Nedir?

Aidat, birçok banka tarafından aylık ya da yıllık olmak üzere alınan bir ödenektir. Müşterilerinin kullandığı kart için kullanım bedeli adı altında alınan ücrete aidat denilmektedir. Aidat kesintisi yaşamak istemeyen kullanıcılar, aidatsız kart veren bankalara yönelmektedir.

Her Banka Kredi Kartı İçin Aidat İstiyor Mu?

Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren her banka tarafından aidat bedeli istenmemektedir. Çoğu bankanın avantajlı kredi kartları olduğu gibi aidat alınan ve aidatsız olan kredi kartları da bulunmaktadır. Bazı bankalar ise hem aidat istenen hem de aidatsız olan özel kartları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Aidatsız Kart Nedir?

Aidatsız kart, herhangi bir kullanım bedeli olmayan karta verilen isimdir. Aidatsız kart alabilmek için bankaların aidatsız olan kartlarının araştırılması gerekmektedir. Aidatsız kart ile kişi sadece kartını kullanmakta ve özelliklerinden yararlanmaktadır. Aidatsız kart alan bir müşteri bankaya herhangi bir kullanım bedeli ödemesi yapmamaktadır.

Aidatsız Kart Kullanımının Avantajları Nedir?

Aidatsız kart kullanımının birçok avantajı bulunmakta ve avantajları nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Bankaların kredi ve banka kartlarından tahsis ettiği işletim ücretleri birçok müşteri için sıkıntı verici bir işlemdir. Kartın aktif olarak kullanım durumuna bakılmaksızın aidatın ödenmesini isteyen birçok banka bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı aidatsız kartlar daha sık tercih edilmektedir çünkü bankaya ek ödeme yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kart Aidatı İptal Ettirilebilir Mi?

Kart aidatı iptal ettirilememektedir ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna para iadesi için başvuru yapılabilmektedir. Gerekli durumlarda ise Türkiye mahkemelerine aidat bedelini geri almak adına başvurulabilmekte ve dava süreci başlatılabilmektedir. Kart aidatının iptal edilmesi isteğe bağlı bir biçimde yapılamayan bir işlemdir. Eğer bankanın aidatsız kredi kartı bulunuyor ise ona geçiş yapılabilir.

Kredi Kartı Kullanım Ücreti Nedir?

Kredi kartı kullanım ücreti ile aidat aynı anlamlara gelmektedir. Kredi kartı kullanım ücreti de kartın işletim ücreti olarak bilinmekte ve kredi kartı kullanıcılarının hesabından otomatik olarak çekilen bir ödemedir. Bu ödemenin yapılması zorunludur ancak ödeme yapmak istemeyen kredi kartı kullanıcıları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuru yapabilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun kararına göre kart aidatı gelecek dönem için ya iptal edilecek ya da yatırılan tüm aidat ücretleri müşteriye iade edilecektir.

Kredi Kartının Aidatı Ne Zaman Ödenir?

Kredi kartı aidat ödeme süresi banka tarafından belirlenmektedir. Banka kart kullanım bedeli olan aidatı ister ise aylık olarak ister ise de yıllık olarak tahsis edebilmektedir. Bu neden ile her banka kendi yönetmeliğine göre karar vermektedir ve standart bir düzen bulunmamaktadır. Kredi kartı aidatı için genellikle yıllık ödeme yapılmasını isteyen bankalar çoğunluktadır. Kredi kartının kullanıldığı ay içinde de ödeme yapılmasını isteyen bankalar bulunmaktadır. Bu durum tamamıyla bankaya bağlıdır.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Nedir?

Kart aidat miktarı bankalara göre farklılık göstermektedir. Her bankanın kendine göre belirlediği kredi kartı aidat bedeli bulunmaktadır. Kart aidatlarının ne kadar alınacağına bankanın yönetim kurulu karar vermektedir. Bu neden ile de her bankada kredi kartı aidatının miktarı değişebilmektedir.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2020

Aidatsız kredi kartı veren birçok banka bulunmaktadır. Her bankanın belirlediği özel avantajlara sahip kartlar bulunmaktadır. Bu kredi kartları tercih edilir ise kişiler aidat ödemeden kredi kartı sahibi olabilmektedir. Aidatsız kredi kartı olan bankalar şu şekildedir;

 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • Türkiye İş Bankası Maximum Kredi kartı
 • Odeabank Bank’o Kredi Kartı
 • HSBC Konsept Kredi Kartı
 • Yapı ve Kredi Bankası World Eko Kredi Kartı
 • Garanti Bankası Bonus Flexi kredi kartı
 • ING Bank Pegasus Plus Kredi kartı
 • Finans Bankası Fix Kredi Kartı

Akbank Aidatsız Kredi Kartı: Axess Free

Akbank aidatsız kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Akbank aracılığı ile aidatsız kredi kartı almak isteyen vatandaşların Axess Free kartını tercih etmesi gerekmektedir. Yıllık ya da aylık olarak herhangi bir hesap işletim ücreti ya da kart kullanım bedeli almayan Ak Bankası’nın Axess Free isimli avantajlı kredi kartı tercih edilebilmektedir. Axess Free kredi kartının ayrıca taksit erteleme ve taksit arttırma gibi özellikleri de bulunmaktadır. Bu neden ile Akbank müşterileri sıklıkla Axess Free kredi kartını tercih etmektedir.

Garanti Bankası Aidatsız Kredi Kartı: Bonus Flexi

Garanti aidatsız kart hizmeti veren bankalardan biridir. Garanti Bankası aracılığı ile aidatsız kredi kartı almak isteyen vatandaşlar başvurularını internet sitesi üzerinden, SMS ile ve banka şubesinden talep edebilmektedir. Garanti Bankası’na ait olan Bonus Flexi kredi kartının sadece aidatsız olma özelliği değil birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Taksit erteleme, bonus biriktirme ve birçok markada yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere özel ve ek indirim hizmetleri bulunmaktadır. Bu neden ile Garanti Bankası müşterileri sıkça Bonus Flexi kredi kartını tercih etmektedir.

Türkiye İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı: Maximum

İş Bankası aidatsız kredi kartı özelliği taşıyan tek kartı Maximum kredi kartıdır. Türkiye İş Bankası’nın birçok farklı kredi kartı bulunmakta olup bu kartlar arasında aidat bedeli almayan tek bir kart bulunmaktadır. Maximum kredi kartı kullanıcıları tarafından avantajları nedeni ile tercih edilen bu kredi kartından her vatandaş yararlanabilmektedir. Başvurular SMS aracılığı ile yapılabileceği gibi şube ve internet sitesi üzerinden de yapılabilmektedir. Türkiye İş Bankası aidatsız kredi kartı özelliği bulunan Maximum kartı sadece kendi müşterilerine değil birçok vatandaşa açmaktadır.

İlgili İçerik: İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı ve Kredi Bankası Aidatsız Kredi Kartı: World Eko Kart

Yapı Kredi aidatsız kart almak isteyen vatandaşlara World Eko kredi kartı ile yanıt vermektedir. Hem aidat ücreti olmayan hem de müşterilerine birçok avantajı sunan bu kredi kartını birçok kişi tercih etmektedir. Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan World Eko Kredi Kartı ayrıca TEMA ile iş birliği halindedir. Birçok avantajı bulunduğu gibi çevre yararına girişimleri de bulunan World Eko aracılığı ile müşteriler alışveriş yaparken puan da biriktirebilmektedir.

İlgili İçerik: Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Finans Bankası Aidatsız Kredi Kartı: Fix Card

Finans Bank aidatsız kredi kartı özelliği taşıyan tek bir kartı bulunmakta ve bu kartı birçok vatandaş tarafından tercih edilmektedir. Fix Card aracılığı ile müşteriler hem masrafsız kredi kartı kullanmakta hem de bonus toplama ve mil kazanma gibi avantajlardan da yararlanabilmektedir.

YORUMLAR

 1. blank MUSTAFA dedi ki:

  GARANTİ BONUS FLEXİ KART İÇİN 158 TL ÜCRET ALIYOR

 2. blank songül dedi ki:

  garanti kesinlikle aidat alıyor .mantıklı mantıksız fark etmiyor.

 3. blank ömer dedi ki:

  en cazip olanı akbank bence aidatsız artlar içinde teb artımı iptal edecem

  1. blank UĞUR dedi ki:

   Amman haa bulaşma. Bir sorunun olsa iletişim kuramazsın 30-50 dk telefonda bekler sonra kapatırsın 😀

 4. blank Okan dedi ki:

  ben garanti yapı kredi be finans bank kartlarım vardı hepsini bu hafta kapadım aidat ve üyelik ücreti yüzün den

 5. blank İLHAN ŞENEL dedi ki:

  ücretsiz banka ve kredi kartlarından yararlanmak istiyorum

 6. blank Metin dedi ki:

  Büyük baş hayvan kredisi 200 tane düve besicilik

  1. blank Cetin dedi ki:

   buyuk bas sen misin? ziyaretci yorumlarindan sigir satan mal da oluyormus