Akbank 72 ay kredi kartı kartı borcu taksitlendirme

Akbank’tan axess kredi kartı kullanan müşterilerin 72 ay 6 yıl süre ile kredi kartı borçlarını yapılandırmaları veya borç kapatma işlemi ile taksitlendirmelerine yönelik dilekçe örneği ve başvuru yöntemleri anlatılmıştır. 2017 yılın da kampanyalar ve ayrıntıları.

Akbank 72 ay kredi kartı kartı borcu taksitlendirme

Axess kredi kartına olan borcunuz birikmiş olabilir. Hatta ödemeniz gereken taksitleri zamanında ödeyemediğinizden  dolayı, icralık veya hacizlik duruma düşmüş olabilirsiniz. Resmi Gazete’de 2016 yılında yayınlanan değişikliğe göre, kart borçları 72 aya kadar yeniden yapılandırılacak.  Bu yapılandırma müşterilerin banka şubelerine başvurması sonucunda yapılacak.

Eğer sizinde Akbank kredi kartına olan borcunuz ödenemeyecek seviyede ise, bankaya borcunuzun ertelenmesi, taksitlendirilmesi ve vadesinin uzatılması talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede bankaya olan borcunuzun, 72 ay vadeye çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.  Tabi bunun için Banka müdürlüğüne hitaben kredi kartı borcu taksitlendirme talep dilekçesi yazabilirsiniz. Axess kartınız mevcut değil ise kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

72 ay borç yapılandırmak için örnek dilekçe

Bankanızın …. numaralı müşterisiyim. Kimlik ve hesap bilgilerim dilekçemin aşağısındadır. 27 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Kredi kartları hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğin Madde 2 ve Geçici 2. Maddesi gereğince aşağıda limit ve miktarları yazılı kredi kartlarımın 72 ay süre ile (6 yıl) yapılandırılmasını istiyorum. Gereğini saygılarıla arz ederim. 10/10/2016 Ad-Soyad-İmza

Garanti Bankası’da kredi kartı borçlarını 72  aya kadar yapılandırmaktadır. Bu sayfadan başvurabilirsiniz.

Akbank şubelerinde diğer bankalardan farklı bir hizmet söz konusudur. Banka diğer bankalara borçları olan kişilerin, borçlarını Axess kredi kartına taşıma olanağı sağlamaktadır. Sizinde Garanti, İşbankası, TEB, Yapı Kredi, Vakıfbank gibi bankalara kredi kartı borcunuz var ise, bu borçları Akbank’a taşıyarak en uygun vade ve taksit avantajlarından yararlanabilirsiniz. Akbank kredi kartı borcu yapılandırma ve taksitlendirme işleminin ayrıntıları ise şöyle;

  • Borç taşıma işleminden herhangi bir ücret alınmaz. Para ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Akbank kredi kartı borç transfer limitinin üst sınırı 20 bin liradır. 200 lira ve 20 bin lira arasında borç kapatma işlemi yapabilirsiniz.
  • Banka tüm işlemler için maliyet oranı tahsil etmektedir. Bu maliyet oranı da 2016 yılı için %2,42 seviyesindedir.
  • Banka size yeni bir ödeme planı oluşturacak ve bu plan haricinde başka faiz ve vergi talep etmeyecektir.

Kredi kartı borcunuzu yeni bir bireysel ihtiyaç kredisi kullanarak kapatmayı düşünürseniz, Akbank ihtiyaç kredisi çeşitleri ve başvuru evrakları hakkında bilgi alabilirsiniz.İkinci bir işlem ise bu taksitlendirmeden Axess kredi kartı sahibi olan eski müşterilerde faydalanabilmektedir. Bu uygulama Akbank şubelerinde 72 ay borç yapılandırma yönetmeliğinden önce yapılan bir uygulamadır. Yine bunun haricinde banka şubelerine 2016 Ekim ayı sonrasında Akbank 72 ay kredi kartı kartı borcu taksitlendirme işlemi için başvurulabilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.