ref: refs/heads/v3.0

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız internet şubesi, mobil şube, sms gibi farklı yolları kullanabilirsiniz. Akbank’ın kredi kartları ve başvurusu hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden bu konuda arama yapmaya devam ediyorlar. Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında en çok tercih edilen bankalardan biri olan Akbank, kredi kartı hizmeti ile müşterilerine birçok avantaj sağlamaktadır. Akbank kredi kartları bu sebeple son dönemde de en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Bu konuda internet üzerinden araştırma yapan vatandaşlara faydalı bilgiler sunmak adına hazırladığımız bu yazıda;

  • Akbank kredi kartı çeşitleri nelerdir?
  • Akbank kredi kartı çeşitlerinin özellikleri ve müşterilere sunduğu avantajlar nelerdir?
  • Akbank kredi kartına nereden başvuru yapılır?
  • Akbank kredi kartı başvuru sorgulama nasıl yapılır?

gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

 

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri

Akbank’ın müşterilerine sunduğu kredi kartı çeşitleri, rakip bankaların piyasaya çıkardığı kredi kartlarının tüm özelliklerini taşımasıyla dikkat çekiyor. Her türden müşteri profiline uygun olarak çeşitlendirilen Akbank kredi kartları ile müşterilerin tüm beklenti ve taleplerine kolaylıkla karşılık verilebiliyor. Ülkemizde bankacılık faaliyetleri içinde en çok tercih edilen kuruluşlardan biri olan Akbank, kredi kartı seçiminde de müşteriler tarafından oldukça ilgi görüyor. Birçok vatandaş Akbank’ın müşterisi olmak için de bankadan kredi kartı talebinde bulunuyor. İşte bu kişiler yazımızın devamında Akbank’tan nasıl kredi kartı başvurusunda bulunabileceklerini bulabilirler.

Akbank Axess Free Kredi Kartı

Akbank Axess Free kredi kartı hizmeti, müşterilerin ilgi ve beklentilerine cevap vermek adına piyasaya sunulan kredi kartı çeşitlerinden biridir. BDDK’nın 2014 yılında almış olduğu yeni mevzuat kararına göre, bankalara yıllık aidatı olmayan kredi kartı çıkarma zorunluluğu getirilmişti. İşte müşterilerin talepleri doğrultusunda hayata geçirilen bir kredi kartı olan Axess Free kredi kartı, yıllık kullanım ücreti bulunmayan bir karttır. Bununla birlikte müşterilerine Axess ile anlaşmalı işyerlerinde birçok indirim ve taksit imkanı sağlamaktadır.

Akbank Axess Gold Kredi Kartı

Akbank Axess Gold kredi kartı hizmeti kredi kartı kullanımında biraz daha ayrıcalık isteyen müşterilere yönelik piyasaya sunulmuştur. Axess Gold kredi kartını dünyanın her yerinde, tüm mağazalarda yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz ve taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Axess Gold kredi kartı sahipleri, 12 aya varan vade farksız taksit imkanlarından yararlanabildiği gibi Axess dünyasına üye olan yüz binlerce satış noktasında da chip para kazanma şansına sahiptirler.

Akbank Axess Platinum Kredi Kartı

Akbank Axess Platinum kredi kartı hizmeti de diğer kredi kartların sahip olduğu tüm özellikleri kapsamaktadır. Ayrıca bu özelliklerin üzerine birçok avantajı daha bulunan AxessPlatinum kredi kartlarının kart limitleri diğer kart çeşitlerine göre daha yüksektir. Bununla birlikte kart sahipleri yüz binlerce satış ve hizmet noktasından yapacağı alışverişlerde Axess Platinum kredi kartını kullanarak chip para kazanmaya devam edebilir. Kazandığı bu chip paraları da aynı şekilde Axesss dünyasına üye olan işyerlerinden yaptıkları alışverişlerde kullanarak, ihtiyaçlarını bedavaya getirebilirler.

Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank Wings kredi kartı hizmeti, Akbank kredi kartı çeşitleri arasında uluslararası avantajlara sahip olan tek kredi kartıdır. Axess Wings ile yaptığınız alışverişlerde biriktirdiğiniz chip paraları otomatik olarak Mil Puan’a çevirebilirsiniz. Bu sayede tüm alışverişlerinizde Axess Wings kullanarak mil kazanabilir ve kazandığınız bu miller ile de istediğiniz yere, bilet fiyatınıza göre belirlenen mil tutarları kadar uçuş yapabilirsiniz. Öte yandan harcamalarınızı TL, USD ve Euro kurlarından ekstrenize yansıtma imkanı sunana Axess Wings, diğer kredi kartlarından farklı olarak kontenjan sınırı ve firma kısıtlaması gibi özellikleri müşterilerine yansıtmamatadır.

Akbank Neo 1e1 Kredi Kartı

Akbank Neo kredi kartı hizmeti, Akbank’ın yeni nesil kartlarından biridir. Bu kredi kartıyla da anlaşmalı olan işyerlerinden yaptığınız harcamalarda chip para biriktirerek, bir sonraki alışverişinizi bedava yapabilirsiniz. Bunun yanında Neo’nun indirim kampanyalarını yakından takip ederek alışverişlerinizde ekstra indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, bankanın sunduğu birçok kanalı kullanabilirler. Bu kanallar farklı farklı özelliklerde olmakla birlikte hem mevcut durumda banka müşterisi olan kişilere hem de ilk kez Akbank fırsatlar dünyasından yararlanacak olan kişilere kolay başvuru imkanları sunmaktadır. Yazımızın devamında söz konusu Akbank kredi kartına başvuru yöntemlerini inceleyebilir ve size en uygun olan yöntemi seçerek vakit kaybetmeden Akbank kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Akbank kredi kartı başvuru yolları, banka tarafından var olan müşterilere ve yeni müşterilere sunulan kolaylıklardan oluşmaktadır. Her müşteriye özgü birçok yöntem sunularak, vatandaşların diledikleri gibi kredi kartı başvuru yapmasını sağlayan Akbank, kısa sürede bu başvuruları değerlendirerek kredi kartı talebinde bulunan vatandaşları da Akbank müşterisi yapmaktadır.

İnternetten Akbank Kredi Kartı Başvurusu

İnternet üzerinden Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Akbank’ın resmi internet sitesinden verilen hizmetten yararlanabilirler. Bu alanda kredi kartı talebinde bulunan vatandaşın TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası kayıt altına alınarak, vatandaşın talebi değerlendirilmeye alınır. Değerlendirme sürecinde Akbank yetkilileri ve kredi kartı uzmanları, başvuruda bulunan vatandaşın TC kimlik numarası üzerinden Kredi Kayıt Bürosu ile iletişime geçerek söz konusu vatandaşın kredi notu hakkında bilgilere ulaşırlar. Bu bilgileri inceleyen yetkililer uygun gördükleri takdirde vatandaşa cep telefonu ile irtibata geçerek olumlu dönüş sağlarlar. Aynı şekilde kredi notu düşük olan vatandaş da cep telefonu aracılığıyla bu durumdan haberdar edilir.

SMS ile Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Kısa mesaj yöntemi ile Akbank kredi kartı başvurusu işlemleri için vatandaşların yapması gerekenler şunlardır:

  • TC kimlik numaranızı yazın bir boşluk bırakın ve 4425’e SMS gönderin.
  • Başvurunuz onaylanırsa Akbank yetkilileri tarafından size geri dönüş sağlanacaktır.

Telefon Bankacılığı İle Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Telefon bankacılığı kullanarak Akbank kredi kartı başvurusu işlemleri de oldukça rağbet gören kredi kartı başvuru yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu hizmette kredi kartı talebinde bulunan vatandaşlar dilerlerse Akbank’ın çağrı merkezi üzerinden dilerlerse de Akbank müşteri hizmetleri telefon hattını kullanarak kredi kartı başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  • Akbank Çağrı Merkezi ile kredi kartı başvurusu telefon numarası: 0850 222 25 25
  • Akbank Müşteri Hizmetleri ile kredi kartı başvurusu telefon numarası: 444 25 25

İnternet Bankacılığı ile Akbank Kredi Kartı Başvurusu

İnternet bankacılığı ile Akbank kredi kartı başvurusu işlemleri Akbank’ın halihazırda müşterisi olan vatandaşları tarafından kullanılabilir. Akbank internet şubesinde bireysel işlemlere giriş yaparak diledikleri kredi kartı çeşidi için başvuruda bulunabilir ve Akbank’ın fırsatlar dünyasından hemen faydalanmaya başlayabilirler.

Şubeden Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Şubesinden kredi kartı başvuru işlemleri geleneksel bir yöntem olarak vatandaşların hizmetine sunulmaktadır. Buna göre vatandaşlar mesai saatleri içerisinde kendilerine en yakın Akbank şubesine şahsen başvurarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

Akbank Direkt Mobil Şube ile Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Direkt Mobil Bankacılık ile kredi kartı başvurusu da mevcut Akbank müşterilerine sunulan bir hizmettir. Bu hizmette mobil şubeye giriş yapan müşteri kredi kartları menüsünden dilediği kredi kartına başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.