Aktif Bank İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin önemli özel bankalarından birisi olan Aktif Bank, müşterilerine yönelik birçok farklı kredi türünü hizmette tutuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi ürünlerini kapsamlı olarak kullandıran Aktif Bank, internet üzerinden yapacağınız başvuruları kabul ediyor. İhtiyaç kredilerine doğrudan internet üzerinden başvuru yaparak kredinizi teslim alabilirsiniz. Üstelik belirli bir miktara kadar olan kredileri doğrudan internet üzerinden de alabilirsiniz. Bu sayede banka şubelerine hiçbir şekilde gitmeden kredinizi alabilirsiniz. İhtiyaç kredini faiz oranlarını uygun seviyelerde belirleyen Aktif Bank, kredi notu konusunda büyük bir iyileştirme yapmıştır. Birçok banka, düşük kredi notu nedeniyle ihtiyaç kredisi başvurularını olumsuz yanıtlıyor. Ancak kredi notunuz belirli bir seviyenin altında olsa bile Aktif Bank üzerinden rahatça başvuru yapabilirsiniz.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan Aktif Bank şubelerini kullanarak ihtiyaç kredisi başvurularını kolayca yapabilirsiniz. Şubelerden yapacağınız başvurularda bankanız sizlerden nüfus cüzdanı ile birlikte bazı evrakları da talep edecektir. Gerekli evrakları bankaya sunduğunuz zaman başvurunuz kolayca alınmış olacaktır. İhtiyaç kredilerine en geç 24 saat içerisinde banka tarafından bir yanıt verilir. Hatta sabah vakti yaptığınız kredi başvurularına, öğleden sonra bile cevap alabilirsiniz. Aktif Bak, kredinizi sizlere en kısa sürede hazırlamak için tüm seçenekleri sunacaktır. Bunun yanı sıra kredilere başvurmak için internet kanalını ya da cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Cep telefonlarından ilgili kredi irtibat hatlarına mesaj bırakarak başvuru yapılabiliyor. Ayrıca internet bankacılığı sistemini aktif olarak kullanan kişiler, bu sistemden de başvuru yapabilecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi internetten Başvuru
Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Online Başvuru Adımları

Aktif Bank İnternetten Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank müşterisi olan ve olmayan her vatandaş, resmi internet sitesi üzerinden kolayca kredi başvurusu yapabilir. Bankanın resmi sitesine girdiğiniz zaman menü kısmında İnternetten Anında Kredi alanını görebilirsiniz. Bu bölüme girdiğiniz zaman karşınıza Hemen Başvur butonu gelecektir. Buraya dokunduğunuz zaman öncelikle sizlere bankanın müşterisi olup olmadığınız sorulur. Sonraki aşamada ise ne kadarlık bir nakit ihtiyacınızın olduğu sizlere sorulacaktır. Bu bilgileri girdiğiniz zaman size en uygun kredi teklifleri karşınıza gelir. İlgili krediler için gereken başvuru formlarını doldurarak kredi başvurularını yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız başvuruların yanıtı sizlere cep telefonları aracılığıyla aktarılır. Gerekli onay geldiği zaman paranız hazırlanır ve internet üzerinden sizlere sunulur. Ancak geri ödeme konusunda ikna edici olamadıysanız, şubelere gitmeniz gerekebileceğini de belirtmek gerekiyor.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde İstenen Belgeler

İhtiyaç kredisi başvurularını şubelerden yapmak isteyen kişilerin bazı evrakları önceden temin etmesi gerekiyor. Bu sayede bankaya iki ayrı kez gitmeden, hızlı bir şekilde kredi başvurusu verebilirsiniz. Öncelikle şubeye kredi başvurusu yapmaya giden kişiler mutlaka yanında nüfus cüzdanını hazır bulundurmalıdır.

  • Nüfus cüzdanı yok ise, ehliyet ya da pasaport da aynı işleve sahip olacaktır.
  • Bunun sonrasında çalışma şeklinize göre bankaya gelir beyanı yapmanız gerekiyor. Şayet ücretli olarak çalışıyorsanız, son 3 aya ait gelir belgesini bankaya gösterebilirsiniz.
  • Emekli olan kişiler ise emekli olduklarını belirten belgeleri bankaya gösterebilir. Emekli maaşının yattığı hesap cüzdanını bankaya göstermeniz de yeterli olacaktır.
  • Bu belgeleri hazırladıktan sonra son olarak banka şubesinden bir başvuru formu almanız gerekecektir. Bu başvuru formunda hangi kredi türüne başvurmak istediğinizi ve ne kadar kredi çekmek istediğinizi belirtirsiniz.
  • Başvuru formunda sizlerden istenen bilgileri doldurduktan sonra bu belgeyi de kredi evrak dosyasına ekleyebilirsiniz. Böylece kredi başvurusu başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi faiz oranlarının bankalarda farklı şekillerde karşımıza gelebildiğini biliyoruz. Bilindiği üzere konut kredisi gibi ürünlerde uygulanan faizler, devlet kontrolü altında tutulur. Bu nedenle konut kredisi faizlerini genel olarak bütün bankalarda aynı seviyelerde görürsünüz. Ancak ihtiyaç kredilerinde bu tarz bir durum söz konusu olmadığı için, faiz oranları çeşitlilik arz edebilir. Tüm bankaların bireysel ihtiyaç kredilerinde uyguladığı faizleri göz önüne aldığımız zaman, Aktif Bank tarafından uygulanan faiz oranlarının uygun seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. %2,39’luk bir faiz uygulayan banka, maksimum 30 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında 30 binden daha yüksek bir kredi çekebilmek mümkün olmayacaktır. Öte yandan ihtiyaç kredilerinde uygulanan vade seçeneği de maksimum 48 ay şeklinde belirlenmiştir. Yine bu vade sayısının daha üzerine çıkmak söz konusu olmayacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi başvurularını yapmadan önce kredinin hesaplamasını yaparak belirli bir bilanço tablosu çıkarmak gerekiyor. Kredinin toplam tutarını, vade sayısını ve faiz oranlarını kullanarak kredi hesaplamalarını yapabilirsiniz. Böylece aylık ödenecek tutarları ve toplam ödenmesi gereken tutarları ortaya çıkarabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu işlemlerin mutlaka kredi başvurularından önce yapılması gerekiyor. Böylece daha sağlam adım atmış olursunuz. Aktif Bank resmi internet sitesi üzerinde objektif bir kredi hesaplama aracı bulunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi başvuru alanına girdiğiniz zaman bu hesaplama aracı önünüze gelecektir. Bu alana çekmek istediğiniz kredinin miktarını ve aylık vade sayısını girerek kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Böylece aylık ödenecek tutar ile toplam tahsis ücreti ortaya çıkacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç 30 bin TL Kredisi Hesaplaması

Akitfbank ihtiyaç kredisi 30.000 bin TL üzerinden 12 ile 60 ay vadeli ödeme seçenekleri üzerinden hesaplanmıştır.
SON GÜNCELLEME:
24.09.2019
TutarVadeFaiz OranıAylık TaksitGeri Ödeme
30.000 ₺12%2.392.990,16 ₺35.881 ₺
30.000 ₺24%2.391.746,33 ₺41.911 ₺
30.000 ₺36%2.391.347,18TL48.498 ₺
30.000 ₺48%2.391.158,57 ₺55.592 ₺
30.000 ₺60%2.391.053,52 ₺63.211 ₺

İhtiyaç kredisi hesaplama tablosunda çekilmek istenen kredi miktarı bölümüne en fazla 30 bin TL yazabilirsiniz. Aylık vade sayısı da maksimum 48 ay olacak şekilde hazırlanmıştır. Aktif Bank üzerinden 10 bin TL değerinde bir ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin aylık yapması gereken ödeme, 386 TL olacaktır. Bahsettiğimiz bu rakam, 48 ay üzerinden hesaplanan rakamdır. Kredi vadelerini daha düşük tutarsanız aylık ödeyeceğiniz tutar yükselir. Ancak bununla beraber toplam ödemeniz gereken tutar daha düşük olacaktır. Bu nedenle gelir durumu elverişli olan kişilerin vadeleri kısa tutması daha doğru olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.