Ankara ve ilçelerinde senetle kredi veren yerler

Ankara’da senetle kredi veren yerlere başvurarak kefilsiz şartsız kredi kullanabilirsiniz. Kredisiz borç para ihtiyacınız varsa factoring şirketleri aracılığıyla senet karşılığında nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Ankara ve ilçelerinde senetle kredi veren yerler

Ankara’da senetle kredi alınan yerler factoring şirketleridir. Bu şirketlerin yanı sıra kefilsiz ve evraksız olarak paraya sahip olmak için eşya alıp satmak gibi alternatifler de bulunmaktadır. Ankara senetle kredi seçenekleri arasında alışveriş merkezlerinden alınan eşya üzerinden kredi kullanmak ve factoring şirketlerinden yararlanmak gibi alternatifler bulunmaktadır.

Ankara’da Senetle Kredi Kullanmak

Senetle kredi almak için şirketlerin yasal olması gerekmektedir. Senetle verilen paraların mutlak bir karşılığı, komisyon ve faizi olacaktır. Bu kapsamda bankalardan daha yüklü faiz oranları bulunmaktadır ve buralara başvuran kişilerin bankalardan kredi kullanma olanağı bulunmamaktadır. Bu şekilde kredi kullanmak isteyenler genellikle kredi notu, kredi kullanamayacak kadar düşük olanlar ve kara listeye alınmış tüketicilerdir.

Kamu kurumları senetle para vermemektedir. Bankaların da böyle bir uygulaması yoktur. Resmi olmayan kurumlardan alınacak krediler için senet imzalanırken boş senede imza atmamak, riskli herhangi bir davranışta bulunmamak ve asla yapamayacağı bir vaadi dile getirmemek gerekmektedir. Bunun yanında imza attığınız senedin kopyasını almanız, ala senedi tek bir şekilde aldığınız yerde bırakmamak gerekmektedir. Sizi haksız duruma düşürebilecek tüm davranışlardan sakınmanız önemlidir.

Senetle Para Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2020

Ankara,İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun,Antalya ve İzmir'de senetle para veren birçok firma mevcuttur. Acil paraya ihtiyacım var dediğimizde ilk durağımız banka şubeleridir.…

İlgili İçerik

Ankara’da Kredi veren Factoring Şirketleri

Kredi veren factoring şirketleri, BDDK tarafından denetlendiğinden haksız kazanç elde etme ya da dolandırma gibi durumlar yaşanmaz ve bankalarla aynı riskleri kabul ederek kredi kullanmış olursunuz. Elinizde çek veya senet varsa ve zamanından önce kırdırtmak istiyorsanız yapmanız gereken bir faktoring şirkete başvurmak olmalıdır. Elindeki senedi kırdırtmak ve zamanından önce senetle alınması gerekli olan parayı elde etmek için bu faktoring şirketlere başvurulabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken, bu şirketlerin yüklü bir komisyon ve faiz ücreti talep edeceğidir. Komisyon ücreti ödemek istemiyorsanız mutlaka senedin zamanının gelmesini beklemeniz gerekecektir.

Ankara’da senetle kredi veren şirketler Çankaya, Çubuk, Gölbaşı, Elmadağ, Etimesgut, Keçiören, Kazan, Akyurt bölgelerinde oldukça fazladır. Bunun yanında Mamak bölgesinde bulunan faktoring şirketlerinden de bu konuda yararlanılabilir. Senetle kredi veren bu şirketler kullanılmadan önce kredi veren bankaların araştırılması daha doğru olacaktır.

Ankara’da Bulunan Factoring Şirketleri

Ankara’da hizmet veren factoring şirketleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Yaşar Factoring: Ankara haricinde Bursa, İzmir, Kocaeli, Adana ve 14 diğer şehirde hizmet vermekte olan firma, çeklerin 30 dakikada kırılmasını vaat etmektedir. Bu kapsamda Ankara ‘de Yenimahalle hizmet vermekte olan şirketin telefon numarası: 0312 444 7 777
 • Tuna Factoring: Ankara Yenimahalle’de bulunan bir başka factoring firmasıdır. Finansal danışman adıyla hizmet veren firma, senetle para vermekte ve yüksek faiz oranları kullanmaktadır. Bu kapsamda senek kırdırılmasından çek bozulmasına kadar pek çok işi yapan firmanın telefon numarası: 0312 386 36 00
 • Lider Factoring: Ankara’da pek çok şubesi olan firma, Türkiye’nin her yerinden erişilebilir şube sayısına sahiptir. Bu kapsamda çek senet bozma ve kırdırma hizmeti veren firma, aynı zamanda araç satışında da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Firmanın telefon numarası 0312 468 29 20
 • Ulusal Factoring: Ankara Altındağ’da bulunan firma, finans kurumu olarak görev yapmaktadır. Firmanın telefon numarası 0312 342 32 00
 • Analiz Factoring: Finansal danışman adıyla görev alan bir başka firma olan Analiz Factoring, Ankara Çankaya’da hizmet vermektedir. Firma çek senet kırdırma, araç ve konut satışı için ikinci elden kredi çıkarma gibi faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Firmanın telefon numarası: 0312 472 58 70
 • Başer Factoring: Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan firma, Yenimahalle mevkiinde bulunmaktadır. Firma senet karşılığı, çek bozdurma gibi işlemler yapmakta ancak komisyon almaktadır. firmanın telefon numarası 0312 472 10 66

Bunların haricinde daha farklı factoring şirketleri olsa da, en fazla tercih edilen şirketlerin bunlar oldukları söylenebilir.

Başkası Adına Kredi Çeken Firmalar

Başkasının kredisinden yararlanabileceğiniz firmalar aracılığıyla da kredi kullanma şansı elde edebilirsiniz. Bu işlem size bir senet imzalatılması ile gerçekleşmektedir. Sizin kredi siciliniz bozuksa ve bu sebeple bankalardan kredi alamıyorsanız, sizin adınıza bu firmalar kredi kullanmaktadır. Kredi sicili temiz ve bankalarla arası iyi olan biri, sizden bağımsız olarak sizin kullanmak istediğiniz miktarda bir kredi çeker. Komisyon bedeli ve aylık faiz miktarı kabaca hesaplanarak üzerine eklenir ve çıkan tutara uygun bir şekilde senet hazırlanır. Senede imza atmanız istenir. Bu şekilde iki katına çıkmış bir faiz ile karşı karşıya kalırsınız. Birinci faiz: bankanın kredi alımı sırasında uyguladığı aylık faizdir. İkincisi: krediyi kullandığınız firmanın ödemenizi istediği faiz tutarıdır.

Bu firmaların çalışma prensiplerini şu şekilde açıklayabiliriz: 10.000 TL’lik bir kredi kullanmak istiyorsunuz ancak bankadan bu krediyi alamadınız. Bu durumda sicili düzgün bir kişi, bu firmalar aracılığıyla 10.000 TL kredi kullanıyor. Ancak bankalar bu tutarın geri ödemesini faizlerle birlikte 18.000 TL olarak belirliyor. Bu nedenle aldığınız kredi miktarı 18.000 TL olarak hesaplanır. Ayrıca firma, yaklaşık 3.000 TL’lik kendi kazancını da ekler ve toplam 21.000 TL borca sahip olursunuz.

kredinizi biz çekelim siz ödeyin
Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin imdadına yetişen firmalar, özellikle kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişilere finansman destek sağlamaktadır. Özellikle Bursa, Kayseri ve Konya…

İlgili İçerik

Ankara’da Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle kuyumcudan para almak için bir altın alışverişinin yapılması gerekmektedir. Aynı anda hem satın aldığınız, hem de bozdurmak istediğiniz kuyum eşyaları, kuyumcularda paraya dönüşmektedir. Bu durumda kuyumcular size bir senet imzalatır. Sadece temsili bir alışveriş olan altın alışverişinin gölgesinde imzalanan bu senet, vaat edilen sürede borcunuzu ödemenizi temin eder.

Senetle para veren kuyumcular, Ankara, İstanbul gibi şehirlerde, özellikle turistlerin ağırlıkta olduğu bölgelerde bulunmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da Kapalıçarşı, Ankara’da ise Çankaya, Keçiören ve Mamak’ta bol miktarda bu şekilde senetle para veren kuyumcu bulmak mümkündür. Bunun yanında kuyumcular, kendilerinden uzun süredir alışveriş yapan kişilere bu fırsatları sunmaya daha isteklidir. Bu nedenle ilk defa gittiğiniz bir kuyumcudan bu şekilde bir hizmet talep etmeniz abes karşılanabilir.

Senetle Para Alma Şartları

Senetle para almanın koşulları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • 18 yaşından büyük olunmalıdır.
 • Senet imzalama yetkisine sahip olunmalıdır. Akıl sağlığında bir problem olmamalıdır.
 • Mal varlığı ile ilgili bir güvence verebilir olmalıdır.
 • Kefil talep edilmesi halinde isteği yerine getirebilir olmalıdır.

Ürün Satın Alarak Senet Karşılığı Para Elde Etmek

Senet karşılığı para için ürün satın almak isterseniz, Ankara’da bunu yapabileceğiniz pek çok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Sistem şu şekilde işler: Cep telefonunu senet karşılığı alır, ancak paketini açmazsınız. En fazla 50 TL’lik bir satışla nakit elde etmiş olursunuz. Bu sayede senet karşılığı para kazanırsınız.

Ankara’da Senet Karşılığı Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle alınan telefonu nakite çevirmek için kullanılabilecek kanallar şöyledir:

 • Göktaşlar AVM: Online hizmet veren avm, senet karşılığı direkt kredi imkanı da sunmaktadır. Alınan ürünler konusunda kredi desteği sunan sayfa, komisyon konusunda oldukça yüksek rakamlar talep etmektedir.
 • İKS AVM: 72.000 ürün kapasitesine sahip bu merkez, 35 yıllık tecrübeye sahiptir. Tanıdıklarına direkt olarak senetle para veren avm için, ilk defa gidiyorsanız bu şekilde para almanız zor olacaktır. Bu nedenle telefon alıp satma senetle kredi yöntemini tavsiye ederiz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Ömer dedi ki:

  Acil 10000 TL ye ihtiyaç var

1 16 17 18