Askeri Personellere Özel TSK Kredisi

Askeri personellere özel TSK kredisi 2020 yılında devlet bankaları tarafından verilmeye devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankası tarafından subay, astsubay ve uzman çavuşlara sunulan kredinin detaylarını yazımızda bulacaksınız.

Askeri Personellere Özel TSK Kredisi

Askeri personele verilen TSK kredisi sayesinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışmaya devam eden personeller, uygun kredi faiz oranlarından ve diğer avantajlardan faydalanmış oluyorlar. Askeri personele TSK kredisi hem düşük faizli hem de sıfır faizli olarak ikiye ayrılmaktadır. Faizsiz kredi kullanmak isteyen askeri personeller İslami Bankalar aracılığı ile kredi kullanmış olurlar. Diğer bankalardan kredi kullanılacaksa 36 aya kadar taksitlendirme yapma fırsatınız oluyor.

Hangi Bankalar Askeri Personellere Özel TSK Kredisi Veriyor?

Askeri personele kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler;

 • Ziraat Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Bankası
 • Kuveyt Türk Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Bankası’dır.
İhtiyaç kredisi
İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi başvurusu zaman zaman kişilerin nakit ihtiyaçlarının karşılamak için özel yada devlet bankaları tarafından belirli vade oranları ve faiz karşılığı sunulan en çok kullanılan…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Askeri Personellere Özel TSK Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan askeri personellere özel TSK Kredisi ile konut kredisini avantajlı olarak kullanmanız mümkün. Ziraat Bankası müşterilerinden dosya masrafı talep etmediğinde 500 TL değerinde (en az) bir ödemeyi yapmaktan kurtulmuş olursunuz. Esnek ödeme seçenekleri sayesinde kredinizi geri öderken avantajlardan faydalanmış olursunuz. Konut almak isteyen TSK mensupların kaçırmamaları gereken bu kredi ile ev alırken zorlanmayacaksınız.

Ziraat Bankası Askeri Personellere Özel TSK Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Ziraat Bankası askeri personellere özel TSK Kredisi faiz oranı diğer vatandaşların kullanmış olduğu kredi faiz oranına göre en az yüzde 5 daha ucuz olur. Diğer bankalardan kredi kullanılması halinde talep edilen kredi tahsis ücreti (ortalama olarak bin TL’dir) Ziraat Bankası tarafından TSK üyelerinden talep edilmez. Güncel faiz oranları için bankanın resmi web sitesini takip etmeyi unutmayınız.

Vakıflar Bankası Askeri Personellere Özel Konut Edinmek için TSK Kredisi

Vakıflar Bankası tarafından sunulan askeri personellere özel konut kredisi kampanyasına sarı pajur ismi vermektedir. Sarı panjur kampanyalarından faydalanmak isteyen müşterilerin 6 aya kadar vade yapma şansı bulunur. Kredi tahsil ücreti üzerinden yüzde 1 oranında komisyon indirimi yapılır. Faiz oranları bankanın diğer müşterilerine kullandırdığı faiz oranlarından daha düşüktür. Bankanın müşterilerine sunmuş oldukları diğer avantajlı kredi türleri de bulunmaktadır.

Vakıflar Bankası Askeri Personellere Özel Kredi Türleri Nelerdir?

Vakıflar Bankası tarafından sunulan askeri kredi türleri sayesinde askerlerin her türlü ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Bu kredi türleri arasında:

 • Azalan sarı panjur kredisi
 • Kentsel dönüşüm kredisi
 • Ara ödemeli krediler
 • Anapara sabit sarı panjur kredileri yer alıyor.

Vakıflar Bankası Askeri Personellere Özel Kredi Türlerinden Faydalanma Koşulları Nelerdir?

Vakıflar Bankası tarafından sunulan askeri kredi türlerinden faydalanmak için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Sarı panjur adı altında geçen projelerden faydalanmak için askerlerin OYAK’a üye olması gerekmektedir. OYAK, Ordu Yardımlaşma Kurumu kelimelerinin baş harflerinden türetilmiş bir kelimedir. OYAK’a 1 Mart 1961 yılından beri hizmet vermektedir.

Vakıflar Bankası Askeri Personellere Özel Kredi Türlerinin Avantajları Nelerdir?

Vakıflar Bankası tarafından sunulan askeri kredilerin avantajları arasında;

 • Kredileri 120 aya kadar vadelendirme olanağı
 • 6 aya kadar taksit yaptırma
 • Düşük faiz oranları
 • Esnek ödeme planları yer alır.

Askeri Kredi Kullanırken Gerekli Belgeler Nelerdir?

Askerlerden kredi kullanırken istenilen evraklar kredi kullanırken diğer insanlardan istenilen belgelerden farklı değildir. İstenilen belgeler arasında;

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Varsa ek gelir belgesi yer alır.

OYAK Konut Birikim Fonu Kredisi Nedir?

OYAK Konut Birikim Fonu Kredisi sayesinde askeri personellerin yüzü gülüyor. OYAK bütün askerlerin üye olması için açıktır. OYAK’ta askerlerin faydalanabilmeleri amacı ile fon oluşturulmuştur. OYAK, her yılın önceden belirlenmiş bir zamanda TSK üyelerine belli bir meblağda ödeme yapmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası ve Oyak İş Birliği ile Faiz Ödemeden Kredi Kullanmak

Ziraat Katılım Bankası ve Oyak sayesinde Ziraat Bankaları’ndan faiz ödemeden kredi kullanma fırsatınız bulunuyor. Askeri personele TSK kredisi verilirken koşullara göre eğer faiz ödenecekse faiz indirimi de uygulanıyor. Örnek vermek gerekirse, Ziraat Bankası’ndan normal bir müşteri kredi kullanmak için bankaya başvurduğu zaman yüzde 1.19 oranında faiz oranı üzerinden ödeme yapacakken, OYAK mensubu olduğunuz zaman yüzde 1.16 üzerinden ödeme yapmanız mümkün oluyor.

Halk Bankası’ndan Askeri Personellere Özel Personel Tüketici Kredisi

Halk Bankası tarafından askeri personellere sunulan kredi sayesinde farklı kredi türlerinde aynı kredi indirim miktarından faydalanmanız mümkün. Banka sayesinde yüzde 1,55 faiz oranı ile kredi kullanmanız mümkün. Hem taşıt hem tüketim hem de konut kredisi kullanabilirsiniz. Hem de kullandığınız krediyi 48 aya kadar vadelendirme fırsatınız bulunuyor. Kefil gösterme zorunluluğu bulunmuyor. Halk Bankası’nın yapmış olduğu yazılı açıklamaya göre, kredi kullanmak için başvuruda bulunan TSK personelleri anında 50 TL değerinde nakit puan kazanıyorlar.

İş Bankası’ndan OYAK Üyelerine Özel Olarak Verilen TSK Kredisi

İş Bankasının askeri personellere verdiği OYAK kredisi sayesinde üyeler, OYAK’ın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanmış oluyorlar. Avantajların ilk başında, yapacağınız işlemler için hesap işletim ücreti ödememeniz geliyor. Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartları için yıllık ücret ödemezsiniz. İnternet şubesini ya da mobil banka uygulamasını telefonunuza indirerek kullandığınız zaman, EFT ya da havale için para ödemeniz gerekmez.

İnternetten TSK Kredilerine Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternetten kredi başvurusu yapmak en hızlı ve en kolay yöntem olduğundan en sık tercih edilen başvuru yöntemleri arasında yer alır. Bankanın kendi sitesine girin. Sitenin bankanın resmi web sitesi olduğundan emin olun. Bankanın güvenliğinden emin olduktan sonra banka sitesine kişisel bilgilerinizi girin. Hangi bankaya başvuru yapacak olursanız olun, her zaman alternatifleri değerlendirin. En düşük olan faiz oranı hangi bankada ise o bankayı tercih etmeniz daha ekonomik olacaktır.

İnternetten TSK Kredilerine Başvuru için Gerekli Bilgiler Nelerdir?

İnternetten başvuru yaparken gereken bilgiler eksik ya da yanlış girildiği zaman kredi başvurunun otomatik olarak olumsuz olmasına neden olmaktadır. Bu da sizin ileride kredi çekmek istediğiniz zaman (kredi notunuz düşeceğinden) kredi kullanamamanıza neden olabilir. Banka sizden kredi çekmek istediğiniz tutarı, TC kimlik numaranızı ve son olarak aylık net gelirinizi sorar. Buna ek olarak;

 • İl
 • İlçe
 • Vergi no
 • Tel No
 • E mail istenir.

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdiğinizden emin olduktan sonra bilgilerinizi gönderin. Ön başvurunuz onay aldığı takdirde, kredinizi çekmek için banka şubesine davet edileceksiniz.

SMS Üzerinden TSK Kredilerine Başvuru Nasıl Yapılır?

SMS ile askeri kredi başvurusu yapmak hızlı bir yöntem olduğundan tercih edilir. Askeri personele TSK kredisi için SMS gönderdiğiniz zaman başvurunuzun yalnızca ön başvuru olduğunu hatırlamanızda fayda var. Yani eğer krediniz onay alırsa her durumda en yakın baka şubesine gitmeniz gerekecektir. SMS gönderirken, kişisel bilgilerinizi hırsızlardan korumak amacı ile, banka numarasının gerçekten de o bankaya ait olduğundan emin olun. Bankalara SMS gönderirken yalnızca TC kimlik no ile kredi çekmek istediğiniz tutarı aylık net geliriniz ile birlikte göndermeniz yeterli olacaktır. Ek bilgi isteyenlerden şüphe duyun.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.