Bankadan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Bankadan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Kredi notu düşük olanlar ne yapmalı?

Kredi başvuruları olumsuz olarak yanıtlanan, kara listede olan, sicili bozuk olan, kötü sicilli olan kişiler için kredi çekme yöntemlerinden bahsedelim. Bankalardan kredi alamayan kişiler, muhtemelen daha önce çekmiş olduğu krediler de, kredi taksitlerini zamanında ödemeyen, başka birine kefil olması nedeniyle, icra takibi yapılan, kötü sicil sahibi, kredi notu düşük olan, sicili bozuk diye tabir edilen kişilerdir. Bu kişilerin bankalara yapmış olduğu başvurular, olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Bankalar, yapmış oldukları araştırma neticesinde, operasyon birimlerince, kişinin daha önce ödeme temerrüdüne düştüğünü, bu nedenle sistemde “kredi alamaz” olarak görüldüğünü, kredi notunun riskli grupta olduğu değerlendirerek kredi vermemektedirler.

Bankalardan kredi alamayanların yapması gerekenler

Eğer sizde bankalardan kredi alamıyorum, cezalıyım, diyorsanız, kredi notunuzu yükseltmekten, kötü sicilinizi temizlemekten başka çareniz yoktur Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmadır ? sorusunu bu yazımızda yanıtladık. Bu nedenle, hangi banka tarafından cezalı duruma düşürülmüş iseniz, öncelikle bu bankaya kredi başvurusu yaparak, borcunuzu taksitlendirme yoluna gitmelisiniz. Banka ile yapmış olduğunuz görüşme neticesinde, borcunuzu taksitlendirebileceğiniz gibi, ek kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Bu durumda olan kişilerin bankalardan kredi alabilmek için bir yöntem de, bankaya kredi başvurusunda herhangi bir gayrimenkulü ipotek ettirmektir. Banka alacağı parayı garanti altına alması durumunda, kredi başvurusunda bulunan kişiye kredi verecektir.

Kefil Göstererek Kredi Çekme Yöntemi

Bankalardan kredi alamıyorum diyenler için bir diğer yöntemde, kefil yolu ile kredi çekmektir. Öncelikle borçlu olduğunuz bankadan başlamak üzere, tüm bankalara kefille kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalara kefil gösterebileceğiniz kişiler, sabit maaşı olan, bordrolu çalışan, herhangi bir borcu bulunmayan, aylık ödemesi maaşının %70′ ine kadar olan kısmı ile kredi çekmeniz için kefil olabilirler.

İlgili İçerik: Kefilli Kredi Çekmek

2017 yılında yürürlüğe girmiş olan Kredi Sicil Affı kanunu gereğince bankalara yeniden kredi yapılandırma ve re-finansnman kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bankadan kredi alamayan kişilerin kefil göstererek kredi başvurusunda bulunması olumlu yanıtlanabilir. Tabi bu durum sizin borcunuza, çekmek istediğiniz veya yapılandırmak istediğiniz kredi miktarına göre değişecektir. Bankalara kredi başvurusu yapabilmek için, tüm banka şubelerinde ki, müşteri temsilcileri ile görüşebileceğiniz gibi, internet üzerinden en uygun ihtiyaç, otomobil, konut kredi başvurusu yapabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Cagla dedi ki:

  Merhabai kredı basvurusu yapıyorum red oluyo daha once avukata aradı babam yatrdı 2 kredım daha var bırı aylık duzenlı yatıyor yardımınıza ıhtıyacım var

 2. İrfan dedi ki:

  Ünüversite de çalışan. Memur bir arkadaşım var maaşın da haciz var bu kişiye 60.bin kredi çeke bilirmi

 3. cihan dedi ki:

  Ben işletme sahibiyim.6500 m imarlı konut arazisini ipotek gösterdim. Vakifbank,Halkbank, ziraatbank,Teb,isbankasi krediye onay vermedi.Bir bucukmilyon Eksper bedeli olan bi araziye bir kuruş alamadım. Bu nasıl bir zihniyet nasıl bir yönetim biz nerde yaşıyoruz arkadaş,esnafa engel olanı Allah bildiği gibi yapsın. Ne yapalım şansımız yurdisindaki yabancı bankalarla halledecegiz.Onların pos cihazını kullanmayan namerttir.Dükkanlarimin kapısından içeriye bir daha sizi sokmuyacagiz.Biz değil siz kaybettiniz.

 4. muhittin uysal dedi ki:

  ben banka ve sahis borclarimi kapatmak istiyurm zor durumdayim cunku bankalardan kredi cekemiyurum nedeeni kara liste oldum hangi bankaya gittiysem karsima hep engel cikti

 5. Muhıttınuysal dedi ki:

  Selam kredı ıcın hıc bır banka kefılsız kredı vermıyur yardımcı olurmusunuz

 6. Mustafa kayar dedi ki:

  Merhaba bir kamu kurumunda memur um 5000 tl kadar maaş alıyorum borclarimi kapatmak için acilen 50000 tl kredi kullanmak istiyorum memur kefil göstermeme rağmen kredi kullanamıyorum yardimxiolursaniz sevinirim

 7. bahattin acar dedi ki:

  Ben bahattin lütfen bana bi yardımcı olun hangi bankaya baş vurmuşsam kıredi almadım ve kıredim ret edilmiş benim acil ihtiyac kıredi sine acil ihtiyacım var yardım ederseniz çok sevinirim ilginize tşk ederim