Çalışmayan Kadınlara Ev Hanımlarına Tüm Bayanlara Kredi

2020 yılında çalışmayan, ev hanımları kredi kullanmak istiyorsa 7 bankaya başvuru yapabilir. Ev hanımları için gelir belgesiz kredi sunan bu bankaların başvuru şartlarını, kredi faiz oranlarını ve diğer detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Çalışmayan Kadınlara Ev Hanımlarına Tüm Bayanlara Kredi

Ev hanımlarının kredi alabileceği bankaların başvuru şartlarını inceleyerek kendiniz için uygun ve avantajlı şartlara sahip olan bir bankaya başvurabilirsiniz. Ev hanımları, düzenli gelirleri bulunmamalarından ötürü kredi alma konusunda dezavantajlı olarak görülebilmektedir. Ev hanımlarına kredi imkânı sağlayan bankalar, özellikle kredi notu ve gelir belgesi ile ilgilenmektedir. Bankaların güvence olarak istediği gelir belgesine sahip olup olmamak burada önem taşımaktadır. Online kredi başvurusu yapılabilen ve ev hanımlarına kredi veren bankalardan birine başvuru yapıldığı zaman gelir belgesi sunulması gerekmeyebilir. Bu durumda da yüksek kredi notuna sahip olmak, banka için daha çok önem kazanır. Gelir belgesi sunulmadan başvuru yapılabileceği gibi bankanın istediği ekonomik teminatlar sunularak da başvuru gerçekleştirilebilir.

Ev Hanımlarının Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Ev hanımlarının kredi alma şartları genel olarak şu şekildedir:

 • Kredi borcunu ödeyebileceğine dair resmi belge sunması gerekmektedir.
 • Yasal ve idari bir takibin bulunmaması gerekmektedir.
 • Ödediği kredi taksitlerinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi gerekmektedir.
 • Eğer ipotek gösterilecek bir mal varsa eşinin yazılı onayı gerekmektedir.

Kredi Notu Nasıl Oluşturulur?

Daha önce bir işte çalışmamış olmak ve SGK kayıtlarının olmaması bankalar için yetersiz veri anlamına gelmektedir. Bu sebeple ev hanımlarının kredi notu oluşturması gerekmektedir. Bloke teminatlı kredi kartları bu noktada işe yarayacaktır. Bu karta sahip olmak için istenen limit kadar nakit paranın hesaba yatırılıp bloke edilmesi gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir aksaklık olması durumunda banka, kart borcunu bloke altında olan hesaptan temin edebileceğini bilecek ve başvuruyu onaylayacaktır. Aynı zamanda kredi kartı kullanıldıkça ve borcun ödenmesinde bir problem olmadığı sürece kişinin kredi notu artacaktır. Bu da kredi notu üzerinden değerlendirilen başvurularınızın onaylanması anlamına gelir.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Kolaylıkla kredi alınabilecek bankalar, belgesiz olarak internet üzerinden başvuru yapılabilecek olanlardır. Herhangi bir işte çalışmayan ve geliri bulunmayan ev hanımları için kredi alabilme oranı düşük olabilmektedir. Bunun sebebi bankaların, kredinin geri ödenmesi hususunda birtakım zorluklar çıkabileceğini öngörmesidir. Bankaların sunduğu şartlar yerine getirildiği takdirde; özellikle internet üzerinden yapılan kredilerin kabul edilme imkânı bulunmaktadır. Bu kısım ‘Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar’ bölümünde açıklanacaktır. Bunun haricinde belirli belge ve şartları ilgili bankalara sunarak kolaylıkla kredi sahibi olmanız da mümkündür.

Kredi Notu Düşük Olanlara N Kolay Kredi
Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi

Kredi notu düşük olan kişiler için sağlanan en önemli kredi türlerinden bir tanesi, N kolay kredisidir. Kredi notu düşük olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını gideren…

İlgili İçerik

Girişimci Ev Hanımlarına Kredi İmkânı

Ev hanımlarına sağlanan ihtiyaç kredilerinin yanı sıra kendi işini kurmak isteyen ev hanımları için de bazı avantajlar sağlanmaktadır. Devlet ve bankaların girişimci ev hanımlarına yönelik sunduğu hizmetler, kredi ve geri ödemesiz (hibe) olarak belirlenmiştir.

Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği adı altında devletin sağlamış olduğu, geri ödemesiz 50.000 TL kredi imkânı bulunmaktadır. Bu krediye başvurmak istiyorsanız takip etmeniz gereken birtakım aşamalar söz konusudur.

 • Öncelikle yaşadığınız şehirdeki ücretsiz bir KOSGEB kursuna giderek 32 saatlik girişimcilik eğitiminin tamamlanması gerekir.
 • Kurulmak istenen iş için iş planı örneği hazırlanmalıdır.
 • Plan örneği hazırlandıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapılır.
 • Hibeniz onaylanınca KOSGEB internet sitesi üzerinden kayıt oluşturulur.
 • Kurulacak işin büyüklüğüne göre 10.000 TL faizsiz kredi alma imkânı da bulunur.
Kadınlara Girişimcilik Kredisi
Kadın Girişimcilere KOSGEB Destekli Girişimcilik Kredisi

Aile ekonomisine katkıda bulunma konusunda yıllardır geri planda kalmış olan kadınlar için, hayalini kurdukları hayatı yaşamaları ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri açısından devlet tarafından destekler…

İlgili İçerik

Çalışmayana kredi veren Banka Kampanyaları 2020

Kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına yönelik olarak 4 bankanın ev hanımı kredi kampanyası bulunmaktadır.

 • Denizbank, 80.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunar. SMS ile GIRISIMCI yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra 3280’e mesaj atarak başvuru yapabilirsiniz. Başvurudan sonra 75 gün içerisinde ilgili bankaya giderek krediyi onaylamanız gerekmektedir.
 • İş Bankası’nın kredi faiz oranı %2,02’den başlar. Kampanya süresi 2020’nin sonuna kadar belirlenmiştir.
 • Ziraat Bankası’ndan krediye başvurmak, iş yeri almak ve işini büyütmek isteyen girişimci kadınlar için uygundur. Kredi vadesi 60 ay olmakla birlikte iş yeri alıyorsanız 96 aya kadar vade imkanı bulunur. Kredi faiz oranı ise %1,53’tür.
 • Vakıfbank tarafından yürütülen kredi kampanyasına Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası fon ayırmaktadır. Kampanyanın kredi faiz oranı %1,52’dir.

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler ve Koşullar Nelerdir?

Müşteri kredi başvurularında normal şartlarda çalışan bir birey için maaş bordrosu, SGK dökümü, ikamet belgesi, iş yeri imza sirküleri ve iş yerine dair başka belgeler istenmektedir. Ev hanımları ise çalışmadıkları için maaş bordrosu ve SGK dökümü gibi belgeler istenmez. Kira ve emekli maaşı gelirleri, kefil, ipotek, birikimler ve ikamet belgesi gibi istenen belgeler bulunuyorsa kredi başvurusunun onaylanma ihtimali de artacaktır.

 • Maaş Haricindeki Gelirler

Düzenli gelir sahibi değilseniz, ilk defa bir bankaya başvuruyorsanız veya kredi notunuz düşükse ilgili bankadan olumsuz yanıt alma olasılığınız yüksek olacaktır. Bu durumda düzenli maaşa sahip olmasanız bile bankaya kefil sunabilir, teminat gösterebilir veya ek gelir belgelerinizle başvurabilirsiniz. Kira geliri, emekli geliri, dul ya da yetim aylıkları, taşınmaz ipoteği, mevsimsel çalışmadan elde edilen gelir, çiftçilik faaliyetlerinden elde edilen gelirler ek gelir olarak değerlendirilmektedir. İlgili bankaya bununla ilgili sunacağınız resmi bir belge yeterli olacaktır.

 • Bankaya Teminat Sunmak

Eğer taşınmaz mala sahipseniz onları teminat göstererek kredi sahibi olmanız mümkündür. Bu noktada ipotek olarak göstereceğiniz ev, araç, arsa vb. mallarınıza ait değerin %80’ine kadar kredi imkânına sahip olabilirsiniz. Bu krediler genel olarak 60 ay vadeli olarak verilmektedir. 2020 yılına göre ipotekli olarak kredi veren bankalar 10 adettir. Bunlar: Halkbank, Vakıfbank, Burganbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, İş Bankası, HSBC, KoçFinans ve Finansbank’tır. Başvuruda bulunmak için gereken belgeler;

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi
 • Borçlu adına kayıtlı faturalardan birinin fotokopisi
 • Teminat olarak alınacak gayrimenkulün kat mülkiyeti ve kat irtifakı tapusunun fotokopisi
 • Gayrimenkulün ekspertiz raporu’ dur.
 • Bankaya Kefil Göstermek

Eğer kredi için kefil gösteriyorsanız, kefilin kredi notunun yüksek olması kredi alma şansınızı arttıracaktır. Kefil olacak kişi eğer evli ise bu durumda eşinin onayı da gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Maaş bordrosuz kredi veren bankalar, özellikle ev hanımlarına teminat veya gelir belgesi göstermeden kredi alma fırsatı sağlamaktadır. Gelir belgesiz kredi veren bankalarda başvurular genellikle online olarak yapılmaktadır. Doğrudan şubeye gidilerek yapılan başvurularda yasal prosedürler gereğince gelir belgesi talep edilmektedir. Bu sebeple internet üzerinden başvurulan gelir belgesiz kredi veren bankalar araştırılmalı, müşteri kendisine en uygun olanı seçmelidir. Maaş bordrosu talep edilmemesine karşın kredi notu ve e-Devlet üzerinden SGK dökümü bankalar tarafından incelenecektir. Özellikle yüksek krediye başvuru yapıyorsanız banka şubeleri ekstra belge talebinde bulunabilir.

Cepteteb Kredi

Cepteteb gelir belgesiz kredi dijital uygulama üzerinden kolaylıkla alınabilmekte ve ev hanımlarına gelir belgesi olmadan kredi imkânı tanımaktadır.  Cepteteb kredi ile 3 ve 60 ay arasında vadeli 30.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. İstenen vadeye göre faiz oranı değişebilmektedir; fakat Cepteteb uygun faiz imkânları %1,99’dan başlamaktadır. Örneğin 3 ay vadeli 30.000 TL’lik kredi için başvurduğunuzda faiz oranı 1,99 aylık ödemeniz ise 10.400,61 TL olacaktır.

Başvuru talebinizin olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notunuzun iyi seviyede olması gerekmektedir. Finansal geçmişinizde bir sorunla karşılaşılması durumunda banka sizden ek belgeler talep edebilir. Gelir belgesiz ev hanımı kredisinden faydalanmak için başvurular mutlaka internet üzerinden yapılmalıdır. Bunun sebebi Cepteteb mobil bankacılık uygulamasının TEB bankası bünyesinde bir oluşum olması ve TEB bankasına kredi başvurusu yapılması halinde de gelir belgesinin istenecek olmasıdır.

Ev hanımıysanız veya gelir belgeniz yoksa internet bankacılığı üzerinden ya da mobil uygulamayı indirerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Gelir belgesi bulunmayan ev hanımlarının başvuru esnasında karşılarına çıkan formları doldurmaları gerekmektedir. Başvuru sonuçları SMS yolu ile öğrenilmektedir. Bunun için Cepteteb kredi başvuru sayfasına girmeniz ve karşınıza çıkan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Enpara Kredi

Enpara gelir belgesiz kredi seçenekleriyle çalışmayan ev hanımları için fırsatlar sunulmaktadır. Enpara, QNB Finansbank bünyesindeki dijital bankacılık uygulamasıdır. Başvuru için kredi notu önemli bir yer teşkil etmektedir Bu nedenle ev hanımlarının kredi notu oluşturması ve başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için yüksek kredi notuna sahip olmaları gerekir. Eğer kredi notunuz sınırın altındaysa krediden yararlanmanız zor olacaktır. Enpara’da ev hanımlarına kredi için kredi limiti 30.000 TL; faiz oranı ise %1,42’dir.

Enpara Kredi’de 10.000 TL’lik krediye başvurulduğunda,

 • 12 ay vade ile her ay 1400 TL, toplamda 16.800 TL,
 • 24 ay vade ile her ay 744 TL, toplamda 18.576 TL,
 • 36 ay vade ile her ay 569 TL, toplamda 20.484 TL
 • 48 ay vade ile her ay 468 TL, toplamda ise 22.464 TL ödenir.

Başvurunuzu enpara.com mobil uygulamasını indirerek veya doğrudan internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Odea Bank Kredi

Odea Bank gelir belgesiz kredi hizmeti, Nakit Hazır kampanyası ile müşterilerine gelir belgesi olmadan 12 veya 36 ay vade seçenekleriyle kredi imkânı tanır. Bir ev hanımı olarak Odea Bank kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bazı şartlara sahip olmanız gerekmektedir.

 • Kredi kartına sahipseniz ödemelerini düzenli yapmış olmanız,
 • Son 3 aylık elektrik, su faturası gibi belgeleri sunmanız,
 • Düzenli geliriniz bulunmadığından üstünüze kayıtlı bir mal varlığınızın bulunması gerekmektedir.

Bu şartları sağladığınız takdirde başvurunuzu PTT üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Nakit Hazır Kampanyası’nda tahsis ücreti de talep edilmemektedir. NAKIT yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazıp 8444’e göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ise https://www.odeabank.com.tr adresinden nakit hazır kredi başvurusu bölümüne giderek kredi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ev hanımları kimlik fotokopisi ile krediye başvurabilir. Odea Bank gelir belgesiz kredi ile ev hanımlarının alacağı kredi limitini banka belirlemektedir. Örneğin 36 ay vade ile 30.000 TL kredi alan bir ev hanımı için faiz oranı %1,29; taksit miktarı ise 1,093 TL’dir.

Bunlara ek 150 TL kredi tahsis ücreti ve 301 TL sigorta bedeli ödenmesi gerekmektedir.

Doğrudan banka şubesine giderek veya internet bankacılığını kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Kredinin geri ödenmesi ise internet bankacılığı, mobil şube veya internet üzerinden yapılabilir. Aynı zamanda anlaşmalı Akbank ve PTT şubelerini de kullanabilirsiniz.

Aktifbank Kredi

Aktifbank gelir belgesiz kredi ile müşterilere uygun kredi avantajları sunulmaktadır. Aktifbank tarafından geliştirilmiş N Kolay Kredi ürünü; gelir belgesi bulunmayan, kredi notu düşük ve sicil problemi olan müşterilere hitap etmektedir. Maaş bordrosu bulunmayan ev hanımları ise bu imkândan yararlanarak başvuru yapabilir. Diğer bankalardan farklı olarak Aktifbank, kredi notu düşük olan müşterilerine de kredi fırsatı sunar. Faiz oranı %2,29 olarak 30.000 TL’ye kadar kredi imkânı tanır. Ev hanımı kredisine başvuranlar, maksimum 48 aya kadar vadeye sahip olabilir. Örneğin Aktifbank’ta 10.000 TL’lik krediye başvurulduğunda;

 • 12 ay vade ile her ay 989 TL; toplamda 11.924 TL,
 • 24 ay vade ile her ay 574 TL, toplamda 13. 839 TL,
 • 36 ay vade ile her ay 440 TL, toplamda 15.925 TL,
 • 48 ay vade için her ay 377 TL, toplamda ise 18.173 TL ödenir.

Aktifbank’a yapılan kredi başvurularının N Kolay Kredi üzerinden yapılması gerekir. Aksi takdirde diğer platformlardan yapılacak olan başvurular onaylanmayacaktır. Aktifbank’a başvurduğunuzda dosya veya işlem ücreti gibi ekstra ücretler yoktur. Yalnızca çektiğiniz kredinin %5’i kadar tahsis ücreti bulunmaktadır. Dilerseniz kredinizi başka hesabınıza aktarabilir ya da PTT’den çekebilirsiniz. Kredi, 18 yaşını doldurmuş olan kişilere verilmektedir. Başvuru için https://www.nkolaykredi.com.tr adresinden istenen bilgiler doğrultusunda formları doldurmanız, verilerinizi sisteme işlemeniz ve evraklarınızı ekrandan onaylamanız gerekmektedir. Burada bilgileri eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir ki banka sözleşmeyi adresinize yolladığında bir sorun çıkmasın.

TEB Kredi

TEB gelir belgesiz kredi hizmeti, çalışmayan bireyler ve ev hanımlarına yönelik kredi fırsatı oluşturan uygulamadır. TEB, Pratik İhtiyaç Kredisi olarak adlandırılan ürün ile ev hanımı gibi gelir belgesi bulunmayan müşterilerine kredi başvuru imkânı tanır. Bu krediden faydalanmak talep edilen meblağa göre değişiklik göstermektedir. Eğer yüksek miktarda kredi talebiniz varsa banka şubesi bazı belgeleri sizden isteyebilir. Ancak düşük kredi için başvuruyorsanız maaş bordronuz olmasa da ev hanımı olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

TEB ihtiyaç kredisinde en yüksek vade 48 ay en yüksek kredi ise 12.500 TL olarak belirlenmiştir. Farkı tutarlardaki krediler ve vade oranları kredi notunuza göre değişmektedir. Örneğin 5000 TL’lik 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunduysanız faiz oranı %2,4 aylık ödemeniz ise 224, 94 TL olacaktır. TEB, ev hanımlarına yönelik 50.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunar. Ancak başta da belirttiğimiz gibi yüksek kredi taleplerinde banka şubesine gitmeniz ve belli belgeleri sunmanız gerekebilir.

Başvuruda bulunmak isteyen kişiler, T.C. kimlik numaralarını yazarak 4466’ya kısa mesaj olarak göndermelidir. Başvuru sonuçları yine SMS yoluyla öğrenilir. Krediye sahip olmak için banka müşterisi olma şartı bulunmamaktadır. Başvuru sonunda bankanın incelemesinden sonra olumlu dönüş yapması halinde belirlenen kredi tutarına sahip olabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ise kimlik belgeniz ile şubeye giderek sözleşmeyi onaylamanız gerekmektedir.

Denizbank Kredi

Denizbank gelir belgesiz kredi, çalışmayan ev hanımlarına kredi almada kolaylıklar sağlamaktadır. Krediden yararlanmak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Şartlarınız uygunsa 48 ay vade ile 55.000 TL’ye kadar krediden yararlanmanız mümkündür. Denizbank, %1.40 ‘dan başlayan faiz oranıyla müşterilerine ödeme planları oluşturur. Eğer kart ödemelerinizde herhangi bir problem yok ve kredi notunuz yüksekse uygun vadelerle kredi sahibi olabilirsiniz. 1000 TL’lik bir krediye başvuruyorsanız faizsiz kredi verilmektedir. Bu krediye başvurmak isteyen ev hanımlarının üzerlerine kayıtlı olan 2 adet fatura için 2 yıl boyunca Denizbank’a otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekir. Eğer Denizbank kredi kartı ve banka kartına sahipseniz kredi teklifini size banka sunmaktadır. Eğer teklif sizin için uygunsa krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Belgesiz olarak krediye başvuruyorsanız cep telefonunuz üzerinden KREDİM yazarak T.C. kimlik numaranız ile birlikte 3280’e göndermeniz gerekmektedir.

Şekerbank Kredi

Şekerbank gelir belgesiz kredi ile ev hanımlarına kredi hizmeti ihtiyaç kredisi adı altında çeşitli avantaj ve fırsatlar sağlanarak verilmektedir. Şekerbank, sunmuş olduğu hizmetler ile kredi almayı kolaylaştıran bankalar arasındadır. 2020 yılına göre Şekerbank, müşterilerine 60 aya kadar vadeli kredi imkânı sağlamaktadır. Gelir belgesi olmadan 40.000 TL ihtiyaç kredisine başvurulabilir. İşlem ücreti ise 500 TL olarak belirlenmiştir. 2020 yılı verilerine göre Şekerbank ev hanımları kredi faiz oranı ortalama olarak %2,85’tir. Alacağınız kredinin vadesine göre faiz oranı da değişiklik gösterecektir.

Başvuru için çalışmayan ev hanımlarının nüfus cüzdanı fotokopisi ve kredi notları gerekmektedir. 40.000 TL üzerinde ihtiyaç kredisi talep ediliyorsa 10.000 TL’ye kadar alacağı kredilerde banka tarafından gelir belgesi, yüksek kredi notu ve tapu belgesi istenecektir.

Kredi başvurularının yalnızca internet veya telefon bankacılığı üzerinden yapılması gerekmektedir. Yani gelir belgesi bulunmayan bir ev hanımı iseniz doğrudan Şekerbank şubelerinden başvuru yaptığınız takdirde yasal mevzuatlar gereğince sizden maaş yazısı talep edilecektir. Bu noktada yapmanız gereken ‘kredi’ yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve 1953’e kısa mesaj göndermenizdir.

Esnaf bayanlara 30 bin lira Halkbank faizsiz kredi; Esnaf ve işyeri sahibi bayanlar 2019 ve 2020 yılı içerisinde Kefalet kooperatifi aracılığı ile Halkbank’ a başvurmaları durumunda 30 bin lira sıfır faizli kredi alabilecekler. 24 eşit taksitle ödenecek kredinin aylık ödemeleri 1.250 liradır. Bu destekten sadece 500 TL. değerinde masraf kesiliyor. Kadın Esnafa 30 bin lira hibe kredi isimli yazıda ayrıntılar mevcuttur.

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi
İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

Bayanların ekonomik yaşamda daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla sunulan destekler, bir yandan piyasadaki bayanların sayısını arttırırken diğer yandan ekonomik düzeni harekete geçirmeyi sağlıyor. Türkiye’de…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Ayşe dedi ki:

  Çok ihtiyacım var NEOLUR dönüş yapın

 2. cemil dedi ki:

  merhaba calısmayan bayanlara 1000ile 5000tal arası kredı saglanır daha detaylı bılgı ıcın cemil262626@outlook.com adresıme maıl atmaları gerekmektedır iyi gunler

  1. Mine erarslan dedi ki:

   Benim 15 bine ihtiyacım var ama ev hanımıyım kredi çekebilirmiyim

  2. Hasan dedi ki:

   Nasıl oluyor bu kredi eşim adına 5000 cıkartırmısın