Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 yılında da kredi borcu transferi imkanı tanıyor. Cazip koşullarda kredi borçlarınızı başka bir bankaya aktarabilir, mevcut kredinizi kapatabilirsiniz. Kredi borcunuzu kapatarak başka bankalara aktarabilmeniz için başvuru yöntemlerini ve şartları yazımızdan okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Birden fazla bankaya borcu olan kişilerin kullandığı borç kapatma kredileri, aldıkları borçları ödeyemeyecek durumda olan kişiler için oldukça avantajlı kredilerdir. Borç transfer kredisi sayesinde borçlarını yapılandırabilen kişiler, kullanılan bu sistemle sahip oldukları tüm borçları tek bir yapı altında toplayabilirler. Parça parça ödemek yerine toplu olarak yapılandırılabilen borçlar, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka üzerinden yapılabilir. Borç kapatma kredileri olarak verilen bu krediler, genel olarak borç transfer kredileri olarak da bilinmektedir.

Borç Transfer Kredileri Nedir?

Birden fazla borçları tek bir yapı altında toplama işlemleri için kullanılan borç kapatma kredileri, esasında tüm borçların toplanarak yapılandırılma işlemidir. Borç kapatma kredisi adı altında sunulan bu kredilerin kişilere sağlamış olduğu en önemli avantaj; borçlarını tek tek ödemede zorlanan kişilerin genel bir yapı altında toplayarak uygun geri ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla ödemeleridir. Bu yüzden başka bankalardan alınan borçların taşınarak bir bankada ödenmesinden dolayı bu kredilere borç transfer kredileri denilmektedir.

Borç Transfer Kredileri Avantajları

Borç kapatma kredileri avantajları, özellikle birden fazla borcu olup bu borçları ödeyemeyen kişiler için oldukça fazladır. Tüm borçların tek seferde yapılandırılmasına izin veren borç transfer işlemleri, kişilerin sahip olduğu mevcut borçları yapılandırarak kişiye uygun ödeme planlarıyla ödeme imkânı tanır. Eşit taksitlerle ve düzenli periyotlarla ödenebilen bu krediler, sahip olduğu bu özelliklerle kişilere ödeme kolaylığı sağlaması açısından oldukça önemlidir. Müşterilere pek çok konuda avantaj sağlayan borç transfer kredileri, her bankanın kendi kuralları çerçevesinde şekillendirilen ve buna göre faiz oranları ile ödeme koşulları belirlenen kredilerdir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredileri, ülkemizdeki birçok banka tarafından müşterilere sağlanmaktadır. Birden fazla borca sahip olan kişilerin kredilerini tek bir kredi altında toplayan ve uygun geri ödeme koşullarıyla müşterilerine sunan bankalar, sahip oldukları avantajlı fırsatlarla borç sahibi olan vatandaşların zor durumda kalmalarına engel olmaktadırlar. Bu yüzden özellikle birden fazla banka üzerinde borcu bulunan kişiler, kendilerine en uygun ödeme koşullarını ve faiz oranlarını sunan banka ile iletişime geçerek borç kapatma kredilerinden faydalanabilirler. Bu kredi imkanından faydalanmak isteyen kişilerin borçlu olduklarını beyan eden belgelerle bankalara gelmeleri ve kredi uzmanları ile görüşerek sahip oldukları borçlara uygun değerlendirmeler yapmaları gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka borç kapatma kredisi hizmeti sunmaktadır. Buna göre resmi olarak borç kapatma kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Vakıfbank,
 • Akbank,
 • Halkbank,
 • Odeabank,
 • Burgan Bank,
 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • Denizbank,
 • QNB Finansbank,
 • TEB,

Yukarıdaki listede yer alan bankalar, ülkemizde borç kapatma kredisi alanında vatandaşlara destek veren bankalardır. Siz de ödeme koşulları size en fazla uyan bankayı seçerek kredi yapılandırma işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma
Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Kredi borcu yapılandırma 2020 yılında da yapılmakta olan bir işlemdir ve birçok banka yapılandırma işlemini desteklemektedir. Bankalara olan borçların birikmesi ve ödenemeyecek duruma gelmesi nedeni…

İlgili İçerik

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama İşlemleri

Birden fazla bankaya borcu olan kişiler için aşağıda borç kapatma kredisi kullanacak olan kişilerin faydalanabileceği en düşük borç kapatma kredisi faiz oranları verilmiştir. Aşağıda yer alan liste 2020 yılı için güncel listelerdir. Borç transfer kredisi almak isteyen kişiler, aşağıda verilen listeyi inceleyerek kendilerine en uygun özelliklere sahip bankadan borç kapatma kredileri kullanabilirler. Son zamanlarda ekonomide yaşanan dalgalanmalar sebebi bankaların bazı durumlar için faiz oranları değişebilir. Ancak güncel borç transfer kredisi faiz oranları ve hesaplamaları şu şekildedir;

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Borç Kapatma Kredisi Veren BankalarFaiz Oranları
QNB Finansbank%2,15 (1-36 Ay Vade Seçenekleri ile)
Şekerbank%2,42 (3-36 Ay Vade Seçenekleri ile)
VakıfbankEn Fazla 20.000 TL (18 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
TEB%2,25 (Faiz Oranı ile)
Akbank%2,25 (12 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
Denizbank%1,99 (48 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
Burgan Bank%2,65 (48 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
Odeabank%1,55 (36 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
Halkbank%2,30 (36 Aya Kadar Vade Seçenekleri ile)
Ziraat Bankası%1,10 (24 Ay) – %1,20(60 Ay Vade Seçenekleri ile)

Yukarıda verilen faiz oranları güncel borç kapatma kredisi faiz oranlarıdır. Borç kapatma kredisinden faydalanmak isteyen kişiler, yukarıda verilen faiz oranlarını göz önünde tutarak borç transfer kredisi alabilirler. Kişiler bu taleple başvurduklarında banka tarafından kişilerin gelir durumlarına göre kredi ödeme planları oluşturulacaktır.

Borç Transfer Kredisi Alma Şartları

Borç kapatma kredisi alma şartları, bankaların kendi kuralları çerçevesinde değerlendirerek müşterilerden yerine getirmelerini beklediği şartlardır. Bu şartlar sağlandığı takdirde kişiler borç kapatma kredilerini herhangi bir sorun yaşamadan alabilirler. Buna göre borç kapatma kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Her ne kadar bankadan alınacak olan bu krediler yapılandırma kredileri de olsa kredi çekebilmek kişilerin için kredi notlarının iyi bir seviyede olması yani yüksek olması gereklidir.
 • Kişilerin bankadan ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da kredi kart kredisi gibi kredilere daha önceden başvurmuş olmaları gerekir.
 • Kişilerin başvuru yapmak için 18 yaşını doldurmuş olması ve medeni haklarını kullanabiliyor olması gerekmektedir.

Yukarıda verilen şartlar sağlandığında kişiler, borç kapatma kredilerini diledikleri banka üzerinden rahatlıkla alabilirler. Ancak burada kredi alacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken oldukça önemli bir durum vardır. Konut kredileri için yasalar tarafından borç transfer kredisinin alınma durumunun ya da bu borçların başka bankaya devredilme durumunun mümkün olmadığıdır.

Borç Transferi Kredisi için Gerekli Evraklar

Borç kapatma kredisine başvurmak isteyen kişilerin hazırlamaları gereken evraklar şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı aslı,
 • İkametgâh,
 • Gelir belgesi,

Yukarıda verilen belgeler hazırlanarak kişiler, borç kapatma kredileri için bankalara başvuru yapabilirler.

Borç Yaplandırma Kredisi
Borç Yapılandırma Kredisi Hesaplama

Tüketici kredisi yapılandırma hesaplama tablosu 2020 Tüketici kredisi yapılandırma hesaplama nasıl yapılır? Bankalardan tüketici kredisi alan tüketiciler son faiz oranlarındaki düşüşün ardından bu soruyu sormaya…

İlgili İçerik

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

En uygun borç kapatma kredisi olanakları veren Şekerbank, birden fazla bankaya borcu bulunan kişilerin sahip olduğu bu borçları uygun faiz oranları ile yeniden yapılandırarak müşterilerine sunmaktadır. Şekerbank borç kapatma kredisi kullanmak isteyen müşterilerine;

 • Yapılandırma işlemleri için kredi tutarı 100.000 TL’ye kadar borç transfer kredisi sunar.
 • Kişilerin alacakları bu kredilerin vade süresi 3 ile 36 ay arasında olmak şartı ile %2,42 oranında faiz ile verilmektedir.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvuru Kanalları

Müşterilerine pek çok açıdan kolaylık sağlayan Şekerbank, borç transfer kredileri başvuru kanalları için kişilere şu alternatifleri sunmaktadır;

 • Kişiler 0850 222 78 78 numaralı telefon numarasından Şekerbank çağrı merkezini arayarak,
 • Kredi ve T.C. kimlik numarası ve bilgilerinizi yazıp 1953’e mesaj göndererek,
 • Banka şubelerini ziyaret ederek,

Bankanın sunmuş olduğu borç kapatma kredisi başvuru kanallarından birisini kullanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi 2020

Müşterilerine sunmuş olduğu uygun geri ödeme koşulları ile borç kapatma kredisi veren Ziraat Bankası, kredi kartı borcu olan ya da bu borcu ödeyemeyen kişiler için oldukça avantajlı bir bankadır. Kamu bankası olmasından ötürü diğer özel bankalara kıyasla daha olanaklı faiz oranlarına sahip olan Ziraat Bankası, kredi borçlarını yapılandırmak isteyen herkese “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” adı altında kredilerini sunar. Özellikle maddi açıdan oldukça çıkmaza giren kişiler için oldukça avantajlı olan bu krediler, bankanın müşterileri için sunduğu en uygun kredilerdir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi için Gereken Belgeler

Borç kapatma kredilerini kredi kartı borcu yapılandırması için veren bankanın, kredi kartı borcu yapılandırması kredisi için kişilerden talep ettiği belgeler şunlardır;

 • Kimlik belgesi,
 • Kişiye ait gelir belgesi,
 • Son 3 aya ait olmak üzere kişiye ait maaş bordrosu,
 • İmza sirküsü,
 • SGK tescil ve hizmet döküm belgesi,

Gibi belgeler hazırlanarak en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapıldığında banka yetkilileri kişilere kredi hakkında yardımcı olacaktır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Kefil Durumu

Banka üzerinden kredi almak isteyen kişilerin kredi başvuru yapmadan önce dikkat etmeleri gereken oldukça önemli bir durumdur. Kişilerin eğer gelir durumları bu kredilerden faydalanmaya yetmiyorsa kefil kullanmaları gerektiğidir. Banka üzerinden yapılandırılan borçlar, kişilerin gelir durumlarına göre ayarlanmaktadır. Ödeme planlarını gelir durumlarına göre oluşturan kişiler, daha sonraki geri ödemelerde sorun yaşamazlar. Ancak gelir durumu geri ödeme yapmak için dahi yeterli olmayan kişiler için banka kefil talep etmektedir.

Akbank Axess Taksitli Borç Transferi Başvuru ve Detaylar 2020

Uygun geri ödeme koşulları ile müşterilerine Axess taksitli borç transfer kredisi sunan Akbank, aylık akdi faiz oranı olarak %2,25 oranında faiz imkânı sunmaktadır. Buna göre kişiler, Axess taksitli borç transfer kredisi başvurularını bankanın internet şubesi üzerinden ya da bankanın şubeleri üzerinden yapabilirler.

Axess Taksitli Borç Transferiyle Hangi Borçların Ödemesi Yapılır?

Axess taksitli borç transfer kredisi ile ödenebilecek olan borçlar, bankanın sahip olmuş olduğu kredi borçları ile ilgili olan borçlardır. Buna göre kişiler bu borçların haricinde herhangi bir borç yapılandırmasını bu hizmetle yapamazlar.


YORUMLAR

 1. blank Arif dedi ki:

  25 tlye ihtiyaç im var borçlarimi tek bir arada toplamak istiyorum cevap verirseniz sevinirim

 2. blank Özkan dedi ki:

  Merhaba kredi kart ve kredim için 30.000 tl ihtiyacım var

 3. blank Muhittin hicabi dedi ki:

  25bin TL borcum var borç kapama nasıl yapabilirim bilirim emekliyim

 4. blank Scarface dedi ki:

  50000 TL borcum var kamu personeliyim aylık ödemem en düşük olacak şekilde uzun vadede kredimi kapatmak taşımak istiyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 5. blank Sabri dedi ki:

  3 bankaya toplam kart ve kredi 60000 borcum var tek bankaya toplayabılıyormuyum. yardımcı olabilirmisiniz.

 6. blank dibace73 dedi ki:

  toplamda 7 bankaya kredi ve kredi kartları yüzünden 50 bin liraya ihtiyacım var, Bunu tek bankada toplamak istiyorum
  Yardimci olursaniz sevinirim

 7. blank Fatih durmaz dedi ki:

  Borcum var 4 bankaya toplam 50 bi civari
  Bunu tek bankada toplamak istiyorum
  Yardimci olursaniz sevinirim

 8. blank senel karacoban dedi ki:

  Kart ve banka borçlarını kapat mak istiyorum

 9. blank Bülent dedi ki:

  5000 TL nakit para lazim kredi kart borcum. Var 3500 TL

 10. blank Abbas dedi ki:

  bugun çok acil 10000 TL lazım acil olarak dönüş yaparsanız sevinirim

 11. blank Yusuf dedi ki:

  Benim Akbanka kredi karti borcum var 4500 tl civarinda ve icra takibine dusmus ben bu borc kapatma kredisinden yararlanabilir miyim

 12. blank Ibrahim dedi ki:

  Iyi günler,
  Acilen kredi almaya ihtiyacin var mi?
  Borcunuzu temizleyin, isinizi genisletin, kisisel olarak
  Ödünç vermek “için bizimle iletisime geçebilirsiniz.
  % 2 düsük bir faiz oraniyla güvenilir kredi
  Iyi kredi ile uygun fiyatli geri ödeme plani
  Kosullar e-postasi

  1. blank Necat dedi ki:

   Sicilimi temizlemek için acil krediye ihtiyacım var

  2. blank Necat dedi ki:

   Sicilimi temizlemek için acil krediye ihtiyacım var nasıl yapıcaz

  3. blank Arzu dedi ki:

   Merhaba İbrahim bey, benim acil 50000 tl krediye ihtiyacım var, bankalara olan borçlarım yüzünden kredi kullanamıyorum. Aylık 6000 tl gelirim var, dağınık olan borçlarımı toparlamak istiyorum, bana yardımcı olabilirmisiniz?

 13. blank Asiya yilmaz dedi ki:

  Pttden aldigim kirediyi kapatip maasimi bankaya tasimak icin borc kapama kiredisi istiyorum lütfen yardimci olun

 14. blank EMİNE dedi ki:

  120.000 TL İnşaat tamamlama kredisi çektim bunu başka bir bankaya aktarabilir miyim

 15. blank murat dedi ki:

  Akbank garanti bankasi 87bin borcum var devlet bankalarına taşımak istiyorum

 16. blank Leyla Baturay dedi ki:

  Borç kapma kredisi veren bankalar bilgileri ni istiyorum

 17. blank Leyla Baturay dedi ki:

  Borç kapma kredisi veren bankalar bilgileri ni istiyorum

 18. blank Leyla Baturay dedi ki:

  Kredi kartı borcu kapat mak istiyorum borç kapatma.kredi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 30 bin tl ihtiyacım var

 19. blank Müjdat dedi ki:

  Mrb belediyede çalışmaktayım farklı bankalara toplamda 45-50 bin TL borcum var her ay o bankaya git bu bankaya git kredi taksitini yatırmak tan sıkıldım 1200 tl ödemeli bir banka ile tek bir bankaya taşımak istiyorum borcumu bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

 20. blank Cemil dedi ki:

  Benim toplam 75000 tl borcum var aylık gelirim 5300 ve ben bu krediyi tek bankaya toplamak istiyorum bankalar kredi verirmi

 21. blank dilaver dedi ki:

  150 metre karenin altındakilere neden yapıyorsunuz zaten o evleri zenginler alır bütün evlere yapmalisiniz