Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Borç temizleme kredisi çekerek mevcut kredi borçlarınızı tek çatı altında toplayarak yapılandırabilirsiniz. Kredi borçlarınızı temizleme kredisi ya da borç birleştirme kredisi için başvurabileceğiniz bankaları ve kredi şartlarını inceleyebilirsiniz.

Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Kredi borcu yapılandırma 2020 yılında da yapılmakta olan bir işlemdir ve birçok banka yapılandırma işlemini desteklemektedir. Bankalara olan borçların birikmesi ve ödenemeyecek duruma gelmesi nedeni ile yapılan düzenlemelere göre yeni bir çözüme gidilmiştir. Gidilen bu çözüm ise kredi kartı ve kredi borçlarının temizlenmesi ve yapılandırılmasına yönelik bir yeniliktir. Kredi borcunu ödeyemeyen vatandaşlar banka sayısı fark etmeksizin yapılandırma işlemine yönelebilmektedir. Yapılandırma işlemi ile tüm borçlar tek bir bankada toplanmakta ve yeni faiz oranları ve toplam tutar gözetilerek borç tek bir çatı altında ödenmeye devam etmektedir.

Borç Temizleme Nedir?

Borç temizleme kredisi, birçok kişinin başvurduğu bir kredi türüdür. Özellikle kredi kartı ve kredi borçlarının ödenemediği durumlarda verilen borç kapatma kredisi vatandaşların yeni bir ödeme planı hazırlanarak borçlarını ödemeleri amacı taşımaktadır. Bankalar yasal yaptırıma geçmeden öncem borçlu müşterilerine böyle bir imkân tanımaktadır.

Kredi Borcu Yapılandırma Nedir?

Kredi borcu yapılandırma işlemi oldukça basit bir işlem olup kredi borcu ödenemediği takdirde ilgili borçlunun bankaya yapılandırma için başvurmasına denilmektedir. Borç yapılandırma işlemi borcunu ödeyemeyen vatandaşların borçlarını rahat bir şekilde ödemeleri için yeni bir düzenleme yapılması anlamına gelmektedir. Ayrıca eğer birden fazla bankaya borç var ise yine yapılandırma yapılabilmektedir.

Kredi Borcu Transferi Nedir?

Kredi borcu transferi bir bankada bulunan kredi borcunun tüm faiz ve ek ödemeleri ile birlikte başka bir bankaya aktarılmasına denilmektedir. Kredi borcunu ödeyemeyen bankalar farklı bir yaptırım sistemi ile transfer işlemi gerçekleştirerek yapılandırma işlemini başlatabilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Transferi Nedir?

Kredi kartı borcu transferi de kredi borcu transferi gibi yapılabilmektedir. Süreç aynı olup birkaç bankada bulunan borçların tüm faiz ve gecikme bedelleri ile birlikte tek bir bankaya aktarılmasıdır. Borçların tek bir bankada yeni miktara göre düzenlenmesi ve bu düzenleme ile birlikte yeni bir faizin belirlenmesi, vade uzunluğuna karar verilmesi ve toplam borç miktarı gözetilerek geri ödeme planı çıkarılması gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcu Yapıladırma
Kredi Kartı Borcu Yapılandıran Bankalar 2020

Kart borcu yapılandırma hizmeti veren birçok banka bulunmakta ve profesyonel hizmetleri ile dikkat çekmektedir. Borç yapılandırmak isteyen vatandaşların başvurularını şube üzerinden kabul eden bankalar olduğu…

İlgili İçerik

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar 2020

Borç temizleme kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik kredi imkânı tanımakta ve kredilerine yönelik borçların rahat ödenmesini hedeflemektedir. Bu neden ile de borç temizleme kredisi verilebilmektedir. Borç temizleme kredisi veren bankalar şu şekildedir;

 • Garanti Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Akbank
 • QNB Finans Bankası
 • HSBC Bank
 • Vakıflar Bankası
 • ING Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Denizbank
 • Odeabank
 • Şeker Bankası

Bazı tüketiciler ise, bankalardan kredi çekememelerine rağmen senet karşılığında kredi imkanı sağlayan ve bu sayfada söz edilen finans kuruluşlarından kredi çekerler ve faiz oranları çok yüksek olması nedeniyle günden güne eksiye girerler. Borç temizlemek için kredi çeken bir vatandaşın ilk yapması gereken davranış, borcu bitene kadar kesinlikle ve kesinlikle başka bir borç yapmamasıdır. Çünkü ödeme gücü ne kadar olursa olsun, ayağını yorganına göre uzatmayan kişilerin, borç ödemeleri oldukça zordur.

QNB Finans Bankası Borç Temizleme Kredisi 2020

QNB Finansbank borç temizleme kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. QNB Finans Bankası aracılığı ile borç temizleme kredisi almak isteyen vatandaşlar başvuruları birçok platform üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Gerek internet sitesi gerek ise de şube üzerinden başvuruları kabul eden QNB Finans Bankası 2020 yılı itibari ile SMS ile başvuru almaya da başlamıştır. Borç temizleme kredisi için yapılacak olan her bir havale ve EFT gibi işlemlerden ücret kesintisi yapmayan QNB Finans Bankası bu neden ile sıkça tercih edilmektedir.

Denizbank Borç Temizleme Kredisi 2020

Denizbank borç temizleme kredi imkânı tanıyan bankalar arasında yer almaktadır. Denizbank aracılığı ile borç temizleme kredisi almak isteyen vatandaşların banka şubesine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Denizbank başvurularında belirlenen faiz oranları miktara göre farklılık göstermektedir. Borç transfer sürecinden de para tahsis eden Denizbank aracılığı ile uzun dönem vadeli kredi alınabilmektedir. Denizbank kredi başvurularında kefil ya da ek evrak talep etmemekte ancak özel şartları da bulunmaktadır.

Akbank Borç Temizleme Kredisi 2020

Akbank borç temizleme kredisi veren bankalar arasında bulunmakta ve düşük faiz oranları ile birlikte kredi vermektedir. Akbank tarafından sunulan borç temizleme kredisi için hızlı başvuru talep edilebileceği gibi Akbank şubesinden de başvurular yapılabilmektedir. Akbank genellikle borç temizleme ve yapılandırma kredileri için başvuruların şubeden yapılmasını talep etmektedir. Tam evrak ile başvuru yapılmasını talep eden Akbank aracılığı ile düşük faiz oranları ile borç temizleme kredisi alınabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Borç Temizleme

Borç temizleme kredisi Ziraat Bankası tarafından da verilmekte ve faiz oranlarının en düşük banka olması nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Borç temizleme kredisi almak için başvuruların Ziraat Bankası şubesine yapılması gerekmektedir. Kendi müşterileri için hızlı kredi başvurusu imkânı tanıyan Ziraat Bankası diğer vatandaşların şube üzerinden başvuru yapmalarını istemektedir. Ziraat Bankası borç temizleme kredisi için belirlenen şartlar oldukça uygun olup hem ihtiyaç hem de taşıt kredisi için borç temizleme kredisi verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Borç Temizleme Kredisi Hayat Sigortası

Ziraat borç temizleme kredisi sigortası yapılmasını zorunlu tutmaktadır. Bu neden ile borç temizleme kredisi alacak olan ya da almak isteyen vatandaşların başvuru işlemi sırasında hayat sigortası da yaptırmaları gerekmektedir. Hayat sigortası olmadan Ziraat Bankası herhangi bir kredi vermemekte ve borç temizleme işlemi yapılamamaktadır. Bu neden ile bankadan kredi almak isteyen kişilerin hayat sigortası yaptırması da zorunlu tutulmaktadır. Banka tarafından ek teminat talep edilmemektedir.

Şekerbank 2020 Borç Temizleme Kredisi

Şekerbank borç temizleme kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Şekerbank tarafından verilen borç temizleme kredisi için belirlenen üst limit 100 bin Türk Lirasıdır. En fazla 100 bin Türk Lirasına kadar kredi veren Şekerbank aracılığı ile birçok vatandaş borç temizleme işlemi yapabilmektedir. Borç temizleme kredisinden yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Şartları yerine getirmeyen vatandaşlara Şekerbank, borç temizleme kredisi vermemektedir. Şekerbank aracılığı ile alınacak olan borç temizleme kredisi sadece Türk vatandaşlarına sunulan bir imkandır.

Türkiye Ekonomi Bankası Borç Temizleme Kredisi 2020

Borç temizleme kredisi veren Türkiye Ekonomi Bankası faiz oranlarını yüksek tutmaktadır. Borç temizleme kredisi adı altında verilen kredi sadece ihtiyaç kredilerini kapsamakta ve taşıt, konut ya da özel krediler için borç temizleme kredisi verilememektedir. Borç temizleme kredisi almak için yüzde 2,25’lik bir faiz oranı bulunmakta ancak bu faiz oranı alınan miktara göre de değişebilmektedir.

Halk Bankası Borç Temizleme Kredisi 2020

Halkbank borç temizleme kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Verdiği borç temizleme kredisi için bazı şartların yerine getirilmesini isteyen Halk Bankası en fazla 60 aylık bir vade yapabilmektedir. Uzun dönem vade yapan Halk bankası aracılığı ile kredi almak isteyen vatandaşların başvurularını banka şubesi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Şube haricinde herhangi bir platform üzerinden kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Borç temizleme kredisi için müşteri ile görüşmek isteyen Halk Bankası aracılığı ile düşük faizli borç yapılandırma kredisi alınabilmektedir.

Vakıflar Bankası Borç Temizleme 2020

Vakıfbank borç temizleme kredisi hali hazırda verilen bir kredidir. Bu kredi için başvurular sadece şubeden kabul edilmektedir. Belirli bir faiz oranı olmayıp borç miktarına göre karar verilmektedir. Vakıflar Bankası borç miktarına ve transfer yapılacak bankalara bağlı olmak üzere birçok şartın yerine getirilmesini istemektedir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Mecit dedi ki:

  Benim şuan takipte olan kredilerimin tamamını kapatmam için nasıl yardımcı olabilirsiniz.1600 maaşım var

 2. Sumeyye dedi ki:

  Kredı cekemıyorum acıl paraya ıhtıyacım var aylık 2000 lıra maaş alıyorum yardımcı olabılırmısınız

  1. Oktay YILMAZ dedi ki:

   Merhaba;

   Acil Nakit İhtiyaçlarınızla ilgili yazmızı okuyabilirsiniz.Acil Nakit Lazım

 3. Cem ilter dedi ki:

  Merhabalar
  15000 tl ihtiyacım var. Devlet kurumunda çalışıyorum ve duEnli maaşım var

 4. Burcu dedi ki:

  Mrb 20000 ihtiyacım var aylık 1000 şeklinde ödeyebilirim devlet memuruyum tüm borclarimi toplu bir yere ödemek istiyorum bankalarla düzensiz ödemeden sıkıntı var

  1. Alp Can dedi ki:

   Bana e-posta ile ulaşın: (Alpcan360@gmail.com), size yardımcı olabilirim.

 5. cengiz dedi ki:

  merhabalar ben İstanbul beyoglunda ıkamet etmekdeyım.
  şişli radısson blue otelde çalışıyorum aylık gerlırım 2400 tl ama skıntı olduğu ıcın bankalarla herkes gıbı bende sorun yasadım bana lazım olan mıktar 5000 tl yardımcı olursanız sevınırım. tel 531 961 25 10

  1. Alp Can dedi ki:

   Bana e-posta ile ulaşın: (Alpcan360@gmail.com), size yardımcı olabilirim.

   1. ersan dedi ki:

    bana acil para lazim yardimci olurmusun

 6. Nuh dedi ki:

  Bana acil para lazlm
  Yardlmclolurmusunuz

  1. Alp Can dedi ki:

   Bana e-posta ile ulaşın: (Alpcan360@gmail.com), size yardımcı olabilirim.