ÇKS İle Kredi Veren Bankalar

ÇKS İle Kredi Veren Bankalar

ÇKS, yani Çiftçilik Kayıt Sistemi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan özel bir kayıt sistemidir. Bu kayıt, çiftçilerin resmi geçerliliğini göstermek ve tüm çiftçileri tek bir çatı altında toplamak amacıyla oluşturulmuştur. ÇKS kaydı bulunan çiftçiler, bu kayda ait belgelerle resmi başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Özellikle bankacılık işlemlerinde sıkça karşımıza çıkan ÇKS, çiftçilerin resmiyet belgesi olarak da tanımlanabilir.

Çiftçiler, bankalardan kredi kullanırken ÇKS kayıtlarına göre başvuru yaparlar. Ne var ki her banka, ÇKS ile kredi kullandırmayabilir. Çiftçiler, yalnızca ÇKS ile kredi veren bankalardan kredi kullanma şansına sahiptirler. Bugünkü yazımızda ÇKS ile kredi veren bankalar ve bu bankaların çiftçilere özel hizmetleri üzerine yoğunlaşacağız. Çiftçilere kredi veren bankaların söz konusu kredi hizmetlerini, alt başlıklar halinde sıralayabiliriz.

Hayvan Alımı Hibeleri
2020 Yılı Hayvan Alımı Hibeleri Belli Oldu

Hayvan Alım Hibe Desteği Projesi Yürürlüğe Girdi Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından ülkemizde kırsal alanlarda yaşayanların istihdamın sağlanarak gelirlerinin artırılması damızlık koyu keçi teke manda…

İlgili İçerik

Denizbank çiftçi kredileri

ÇKS üzerine kredi veren bankalar denince akla ilk gelen bankalardan biri olan Denizbank, çiftçiye ve tarımla uğraşan köylülere önemli kredi hizmetleri sunmakta. Denizbank çiftçi kredilerini işletme kredileri, yatırım kredileri, ihtiyaç kredileri ve hasat kredileri olarak sıralamamız mümkün. Çiftçilik belgesi ve ÇKS ile başvurabileceğiniz Denizbank çiftçi kredileri sayesinde ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılayabilir, ürün çeşitliliğini arttırarak daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Denizbank çiftçi kredisi için Denizbank şubelerinden birine gitmeniz yeterli olacaktır.

Şekerbank çiftçilere özel krediler

Şekerbank, ÇKS ile kredi veren bankalardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Çiftçilere özel verdiği kredilerle tarıma dayalı yatırımları en iyi şekilde destekleyen Şekerbank, bu alanda öncü bankalardan biri olarak dikkat çekmekte. Şekerbank çiftçi kredileri ile ister tarlanızı, ister tarlanızda kullandığınız ekipmanlarınızı geliştirebilir, böylece üretim hacminizi hayallerinizin ötesine taşıyabilirsiniz. ÇKS ve çiftçilik belgesi ile başvurabileceğiniz Şekerbank çiftçi kredileri, alın terinizin gerçek karşılığını almanıza olanak sağlayacak. Ödemelerinizi hasat dönemlerine göre dönemlik ya da yıllık olarak belirleyebileceğiniz Şekerbank kredileri ile bereketiniz de kazancınız da bol olacak.

Vakıfbank tarım bankacılığı

Vakıfbank, ÇKS ile kredi veren bankalar arasında en dikkat çeken isimlerden biri. Bitkisel Üretim İşletme Kredisi, Süt Hayvancılığı BCH Kredisi, Tarımsal İşletme Kredisi ve Organik Tarım Kredisi, en dikkat çeken Vakıfbank çiftçi kredileri arasında yer alıyor. Siz de ÇKS ve çiftçilik belgesi gibi çiftçi olduğunuzu gösteren evraklarla Vakıfbank çiftçilik kredilerine başvurabilir, esnek ve kolay ödeme avantajlarından yararlanarak tarımsal faaliyetlerinizin verimliliğini arttırabilirsiniz. Vakıfbank, çeşitli proje ve yatırım kredileriyle daima çiftçinin yanında.

Ziraat Bankası ÇKS kredileri

Ziraat Bankası, çiftçilere özel sunduğu kredi hizmetleriyle büyük takdir topluyor. ÇKS ve çiftçilik belgenizle başvurabileceğiniz Ziraat çiftçi kredileri, tarıma dayalı üretiminizi arttırırken işlerinizi geliştirmenize olanak sunacak. Böylece bir yandan elinizdeki toprak ve hayvan gücünü korurken, diğer yandan daha iyi bir üretim hacmine sahip olabileceksiniz. Ziraat Bankası, devlet destekli çiftçilik kredilerinde de aktif bir rol oynuyor. Ziraat Bankası çiftçi kredilerinde devlet desteğinden maksimum oranda faydalanabilirsiniz. Çiftçinin gerçek dostu Ziraat Bankası, hayvancılıktan tarıma, gübre üretiminden tarımsal ekipmanlara kadar hemen her konuda en büyük destekçiniz olacak.

Finansbank çiftçi kredileri

Çiftçilere kredi veren bankalardan biri olan Finansbank, çiftçilere özel sunduğu çözümler ve uygun kredilerle dikkat çekmeyi başarıyor. Özellikle son yıllarda tarım ve hayvancılık alanında çalışan çiftçilere destek olan Finansbank, bu alanda yenilikçi bir anlayışa sahip. Gelire endeksli tarım kredilerinden organik tarım kredisine kadar birçok farklı çiftçi kredisinden yararlanmak için size en yakın Finansbank şubesine uğrayabilirsiniz. Finansbank, bir yandan ihtiyaçlarınızı karşılarken diğer yandan projelerinize de destek oluyor. Özel yatırım ve proje kredileri için Finansbank’ı tercih etmeniz durumunda üretim hacminizi ciddi oranda yükseltme şansına sahip olacaksınız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Finansbank çiftçi kredilerinden yararlanabilir, kısa sürede önemli bir gelişim kaydetme şansına sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası çiftçilere özel krediler

Yapı Kredi, çiftçilere kredi veren bankalar arasında dikkat çeken bir diğer isim olarak çiftçilere önemli hizmetler sunuyor. 60 aya kadar artan vade seçenekleri ile Yapı Kredi çiftçi kredilerinden yararlanabilir, yalnızca ÇKS ve çiftçilik belgesi ile Yapı Kredi Bankası çiftçi kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, özellikle tarımsal araçların alımında uyguladığı uygun faiz oranlarıyla dikkat çekmekte. Siz de tarımsal alanda kullandığınız ekipmanlarınızı yenilemek ya da geliştirmek istiyorsanız Yapı Kredi Bankası’nın eşsiz kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’nın çiftçilere özel sunduğu kredi hizmetlerden birisi de TMO makbuz senedi kredisidir. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne vermiş olduğunuz ürünler karşılığında kredi kullanmak istiyorsanız Yapı Kredi Bankası’nı tercih edebilirsiniz. İlgili işleme ait makbuzla birlikte Yapı Kredi şubelerinden birine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank çiftçi kredileri başvurusu

Halkbank, çiftçilere özel sağladığı kredi hizmetleriyle dikkat çeken bankalardan bir diğeri. Hasat dönemine göre ödeme yapabileceğiniz Halkbank çiftçi kredileri, ödeme sıkıntınızı tamamen çözmenize olanak sağlayacak. Tarımsal faaliyetlerinizi en iyi şekilde gerçekleştirebilmeniz adına kullanabileceğiniz Halkbank çiftçi kredileri ile ülke ekonomisine katacağınız değer de ciddi oranda artacak. Çiftçiye değer veren ve verdiği değeri hizmetleriyle perçinleyen Halkbank, bu alanda örnek teşkil eden bankalardan biri olarak göze çarpıyor.

TEB çiftçi kredileri

TEB çiftçi kredileri, özellikle yeni çiftçilerin önünü açacak özellikleriyle dikkat çeken kredi ürünleri arasında yer alıyor. Faaliyet süresi 1 yılı geçmeyen çiftçilere özel olarak sunduğu kredilerle adından söz ettiren Türk Ekonomi Bankası (TEB), genç çiftçilerin en çok rağbet gösterdiği bankaların başında geliyor. Tüm çiftçilere 60 aya kadar değişen vadelerle destek olan TEB, bu alanda öncü bankalardan biri olarak lanse ediliyor. ÇKS ile kredi veren bankalar arasında seçim yaparken TEB çiftçi kredilerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi
Ziraat Bankası 2020 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan ve bu alandaki etkinliğini uzun zamandır devam ettiren Ziraat Bankası, faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi adıyla müşterilerine oldukça uygun…

İlgili İçerik
YORUMLAR

  1. blank GÜNAY dedi ki:

    selami bey 7. ayda yazmışsınız hala cevap yok demekki balon

  2. blank Selami tetiker dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda şubeye yaptığım başvurulardan sonuç alamadım. Bilgiler güncel değil herhalde. Çiftçiye yılda 2 taksit ödeme seçenekli konut kredisi adına sözettiğiniz bankalarda yoktur. Bilginize