Devlet Destekleme Kredisi ve Özellikleri

Devlet destek kredileri ticarete atılmak isteyen kişiler için oldukça önemli ve değerlidir. Hibe kredilerini kazanım sağlayabilmeniz için taşımanız gereken kurallar söz konusudur. Devlet destek kredileri farklı kollarda olmakla birlikte farklı koşullar içerir. Ticari düşünceleri yerleşmiş fakat icraate geçirmeyi başaramamış kişiler için ilk adım niteliğindedir.

Devlet Destekleme Kredisi ve Özellikleri

Girişimcilere Devlet el uzatıyor!

İş kurmak, hayvancılık ile uğraşmak, yatırım yapmak, arıcılık, büyükbaş veya küçükbaş süt hayvancılığı, çiftlik kurmak, mağaza dükkan devralmak, evlenmek, ev almak kısaca her türlü faaliyetinde Devlet Destekleme Kredisi almak isteyenler için, başvuru şartları, Esnaf destekleri Kosgeb ve yardımlar haberimizde yer almaktadır.

Sosyal Devlet ilkesi gereğince işsizliği önleme adı altında yapılan yardımlar ve teşvikler ile Ülkemizde kendi işini yapmaya başlayan veya iflastan dönen birçok kurum ve kuruluş mevcuttur. Önemli olan Devleti ve yaptığı uygulamaları karalamak değil, üreten Türkiye’ nin bir bireyi olarak, ekonomiye katkıda bulunmak esastır. İster iş kurun, ister işinizi büyütün, gerçekten amacınız girişimcilik adına bir şey yaparak, geçiminizi sağlamak ise, devlet her zaman yanınızdadır.

Hibe Desteği Nasıl Alınır

KOSGEB tarafından belirlenmiş şartları yerine getirdiğiniz takdirde hibe desteğini alabiliyorsunuz. Eğitim sistemi KOSGEB’in temel kuralı. Belirli bir süre için verilen eğitimlere düzenli olarak katılmak zorundasınız. Eğitimi başarı ile tamamladıktan sonra kurum tarafından belirlenen sertifikayı almaya hak kazanıp nasıl bir iş kuracağınıza dair detaylı bir dosya oluşturmalısınız.

Kosgeb başvurusu sıfır faizli destek
Sıfır Faiz 2020 Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sıfır faizli KOSGEB kredi başvuruları, şubat ayı itibariyle başladı. Devlet destekli olarak sıfır faizle alınan KOSGEB kredileri, binlerce KOBİ ve esnaf için adeta can suyu…

İlgili İçerik

Destekten Yararlanma şartları Nelerdir;

 •      Bir yıllık mevcut işletmesiniz olması gerekiyor,
 •      Büyükbaş Hayvancılık için minimum 10 maximum 49 hayvanı olması gerekiyor,
 •      Küçükbaş Hayvancılıkta minimum 100 en maximum 200 hayvanın olması gerekiyor
 •      Üzerinize tapulu arazisiniz olmalı tapulu araziniz yoksa 1. Derece yakın kişinin arazisini de kullanılabilir
 
Doğu Anadolu Projesi **DAP** Dahil Olan İllerimiz;
Van, Tunceli, Muş, Kars, Malatya, Iğdır, Erzurum, Hakkâri, Elazığ, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Ardahan ve Ağrı illerimiz ve bu illerimize bağlı ilçelerimiz.
 
Güney Anadolu Projesi **GAP** Dahil Olan İllerimiz;
Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Kilis, Gaziantep, Mardin, Batman, Diyarbakır, Adıyaman illerimiz.
 
Konya Ovası Projesi **KOP** Dail Olan İller;
Karaman, Niğde, Konya ve Aksaray ( 2017 yılının sonunda eklenen yeni iller, Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir’dir.
 
Doğu Karadeniz -DOKAP- Dahil Olan İller;
Ordu, Samsun, Giresun, Rize, Trabzon, Artvin ile Gümüşhane ve Bayburt illerimiz.

Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Kredi

Devletin geri ödemesiz kredisinden yararlanabilmeniz için devlet tarafından belirlenmiş liste içerisinden seçim yapmalısınız. Bu liste içerisinde kırsal bölgelerin de kalkınmasını desteklemek için hayvancılık, turizm sektörü ve tarım gelmektedir. Eğer bu 3 daldan yana iş kurma düşünceniz var ise geri ödemesiz krediye başvuru yapabilirsiniz.

Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur

Devlet hibe desteği KOSGEB başta olmak üzere farklı kurumlardan da sağlanabilir. Tarım ve kırsal kalkınmayı destekle kurumu (TKDK), ziraat bankası, halk bank ve finans bank tarafından verilir.

TKDK; Büyükbaş üzerinden üretim yapmayı düşünenler için destek sağlar. TKDK desteğini hayvancılıktan yana yapsa da yine ayrı dalları mevcuttur.

101 No Teşvik; Hâlihazırda süt üretimi gerçekleştiren ticari firmalar için hibe, kırmızı ve kanatlı et üretimi için hibe, yumurta üretimi için destek sağlamaktadır.

103 No Destek; Süt üretimi ve hammaddesi süt olan ürünlerin satışının yapılması için destek, kırmızı ve kanatlı et gruplarının satışlar, tarımsal ürünlerin pazarlanması için destek, sebze ile meyve ürün ticareti ve yetiştiriciliği ile ilgili destek.

302 No Çiftlik Ürünlerinin Çeşit Artırımının Sağlanması Ve Büyütülmesi;

Tarımsal ürünlerin desteği, arıcılık, yerli ürünlerin artırımı, turizm, su mahsulleri ürünlerin yetiştirilmesi.

Gibi farklı destek kolları mevcuttur. TKDK tarafından 42 adet ilde deri ödemesiz kredi desteği vermektedir.

Ziraat Bankası Desteği;

Üretimi gerçekleştirmiş ve yetiştirdiği hayvanların sayısı en az 10 ise, 10’dan daha fazla hayvan yetiştirmek isteyen kişilere verilir. Ya da sıfırdan bir işletme açmak isteyen ve sayısı en az 10 olacak şekilde hayvan yetiştiriciliğini desteklemek amaçlı geri ödemesiz kredi desteği sağlar. Finansbank ve halk bankaları da belirlemiş oldukları kurallar çerçevesinde faizsiz kredi desteği vermektedir.

Banka tarafından belirlenmiş olan cins hayvanlar üzerinden limit 10 hayvan olmak koşuluyla ya da daha fazlasını yetiştirmek isteyenler için hibe sağlar.

Büyükbaş hayvancılıkta 10 adet baş yetiştiren ve sayısında artış yaratmak ya da yeni bir işletme kurmak isteyen en az 10 adet büyükbaş hayvan olmak koşulu ile kurulan işletmelere sağlanır.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi
Ziraat Bankası 2020 Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Ülkemizin en köklü bankalarından birisi olan ve bu alandaki etkinliğini uzun zamandır devam ettiren Ziraat Bankası, faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi adıyla müşterilerine oldukça uygun…

İlgili İçerik

Devlet Kredisi Nasıl Alınır

Devlet tarafından sağlanan bu destek ile sadece yeniden iş yeri açacak kişiler için değil, maddi olarak zorlanan ve geçimini sağlmakta sıkıntı çeken esnafların da yeniden kalkınması için kredi desteği sağlanır. Başvuru yapılmayı düşünen esnaf, hazırladıkları dosyalar ile başvuruda bulunmalıdır. Kooperatifler de bu işe öncülük ederken, halk bankası da 30.000 TL’ye varan faizsiz destek sağlamaktadır. Yerli üretimin artması ve dışa bağımlılığı azaltmak için sağlanan hibeler, balıkçılık, traktör ve tarımsal üretim, küçükbaş, barınak, büyükbaş üzerinden devlet kredisi alabilirsiniz.

[irp posts=”221″ name=”Kosgeb kredisi nasıl alınır? Şartları Nelerdir?”]

Devlet Hibe Kredi Başvurusu

Projelendirilmiş dosya ile KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz. Projeniz kurum tarafından onaylanırsa hibe destek talebiniz kabul edilir. Fakat yine de nakit parayı alabilmeniz için öncelikli iş yerinizi kurmanız ve faturalandırmanız gerekmektedir. Faturaları ayrı bir dosya ile tekrar KOSGEB’e bırakmalısınız. Bu faturalar sizin iş kurduğunuzun kanıtı niteliğindedir. Böylelikle hibe destek kredisini hesabınızda görebilirsiniz. Yani öncelikli olarak harcamaları yapıyor sonrasında devlet desteği ile giderlerinizi karşılamış oluyorsunuz.

Hibe Kredi Başvuru Formu

Hibe kredisi başvuru formu için sizden istenen bilgilerin eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat etmelisiniz. Adınız, soy adınız, mail adresiniz, cep telefonunuz, sabit telefon numarası, yatırım adresi tam olacak şekilde, şehir, ülke ve il, posta kodu ve en önemlisi olan ve detaylı bir şekilde anlatmanız gereken hangi konuda yatırım yapacaksınız kısımları mevcuttur. Formu gönderdikten sonra işleminiz değerlendirme listesine alınır. Değerlendirme sonrasında sizinle irtibata geçerek eğitimlere katılmanız istenir. Öncesinde bir ön görüşme olarak sözlü fakat yüz yüze görüşme sağlanır. Eğitimler yaklaşık olarak iki ay süresince devam etmektedir. Eğitimler tamamen ücretsiz olup devlet tarafından sağlanır. KOSGEB başvurularınızı işkur üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu eğitimler kurmak istediğiniz işletme üzerinden ve tek dalda verilmektedir.

Devlet Destekli Hibe Kredi Ve Teşvik

Devlet destekli hibe kredileri KOSGEB’in sağlamış olduğu eğitim aşamasını geçilmesi ile kolaylaşır. İstenen sertifikanın alınması ile ilk adımı da atmış olursunuz. Birçok alanda destek ve teşvik primi veren devlet daha çok tarım ve gıda üzerinde desteğini arttırmaktadır. Bazı bankaların yardımı ile destek ve teşvikler daha da ilerlemiş ve talep yoğunluğu ile bankaları da yönlendirmektedir.

Esnaf destek kredileri

Devlet, yatırım yapan ve iş kuran girişimcileri ve halen çalışır vaziyette işyeri bulunan küçük büyük ve orta ölçekli işletmeleri, esnafları desteklemek amacıyla çeşitli finansman kaynakları ile krediler vermektedir. Bu kredilerin bir çoğu bankalar aracılığı ile bir bölümü ise Kosgeb, bebka, kooperatifler, dernekler vb. Kuruluşlar vasıtasıyla verilmektedir. Devlet destekleme kredisi nasıl alınır diye soran esnaflar ve iş kurmak isteyenler iş kurmadan ve yatırım yapmadan önce hazırlamış oldukları bir iş planı ile devlet kurumlarına başvurmalıdır. Şuan itibariyle Kooperatifler ve Halkbank aracılığı ile 30 bin lira faizsiz kredi verilmektedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi
Faizsiz esnaf kredisi 2020

Faizsiz esnaf kredisi birçok banka tarafından 2020 yılında da verilmekte olan bir kredi avantajıdır. Esnafların ekonomiye olan katkısını arttırmak ve yerel üretimi güçlendirmek adına esnaf…

İlgili İçerik

Devlet Destekli Hayvancılık Kredileri

Devlet, yerli üretimi ve çiftçiliği desteklemek amacıyla, küçükbaş, büyükbaş, arıcılık, balıkçılık, barınak yapımı, traktör ve tarımsal mekanizasyon aletleri ile benzeri alanlarda yatırım yapmak isteyenlere devlet destekli hayvancılık kredileri vermektedir. Bu kredilerin bir bölümü kosgeb tarafından verilirken, bir bölümü tarım kooperatifleri, bir bölümü ise Ziraat Bankası gibi devlet bankaları tarafından verilmektedir. Örneği Kosgeb tarafından canlı hayvan alımı için Devlet Destekleme Kredisi verilmez iken, hayvan barınağı yapımı, tarım aletleri alımı, süt sağma makinesi alımı gibi işler için Devlet Destekleme Kredisi ve Kosgeb hibe krediler verilmektedir.

Devlet teşvik kredisi almak isteyen tüm girişimcilerin, yapmak istedikleri iş ile ilgili ayrıntılı bir iş planı hazırlamaları ve bu iş planı çerçevesinde gerekli şartları öğrenerek Devlet Teşvik Kredisi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Örneğin Ziraat Bankasının Devlet Destekli kredilerinin başvuru şartları farklı iken, Kosgeb tarafından verilen teşvik kredilerinin başvuru ve şartları farklıdır. Bu sebeple, şartları ve başvuru koşullarını ilgili kurumlardan ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Devlet destekli teşvik kredileri isimli yazımızda, Devlet destekli teşvikler anlatılmaktadır.

blank
2020 yılı Hayvansal Üretim Kredileri

Ülkemizde tarım hayatını canlandırmak ve hayvansal faaliyetleri arttırmak adına, devlet destekli olarak sunulan hayvansal üretim kredileri; çiftçilerin ihtiyaç duydukları finansman ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle tarım ve…

İlgili İçerik

Devlet yardım kredisi veriyor mu?

Devlet Destekleme Kurumları tarafından durumu olmayan aileler için, çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Halk arasında daha çok devlet yardım kredisi olarak bilinen Devlet Destekleri genelde Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanan yardımlardan ibarettir. Devlet maddi durumu olmayan ve bu durumu resmi belge ile ispatlayan herkese belirli oranlarda maddi yardım yapmaktadır. Maddi yardım almak için Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz. Kredinizi biz çekelim siz ödeyin sizin için bir alternatif olabilir.

Devlet destek kredisi şartları konusunda daha önce söylediğimiz gibi, başvurulan kurumlara ve talep edilen destek kredisi miktarına göre, başvuru şartları ve yöntemleri değişiklik göstermektedir. Örneğin Kosgeb tarafından verilen 30 bin devlet destekli hibe kredi ve 70 bin lira devlet destekli kredi alabilmek için 70 saatlik girişimcilik kursuna katılmak ve kurs bitiminde iş planı hazırlayarak kosgeb kredi başvurusu yapmak gerekmektedir. Ziraat bankası hayvancılık ve iş kurma kredileri için yine belirli hayvan sayılarda hayvan almak, iş kurmak istenen girişimlerde bulunmak ve bazı teminatlar istenmektedir.


YORUMLAR

 1. blank mesut turan dedi ki:

  büyük baş hayvan desteği nasıl alırım bana yardımcı olursanız sevinirim

 2. blank Mukerrim DURSUN dedi ki:

  Cocugumu evlendirmek icin krediye ihtiyacim var. Memur emeklusiyim.

 3. blank fevzi dilek dedi ki:

  köye ev yapmak istiyorum açil

 4. blank Zeki gülmek dedi ki:

  Ev almak istiyorum ne kadar yardım alabilirim

 5. blank Yücel Çavuş dedi ki:

  Borcundan dolayı kredi istiyorum

 6. blank Sema dedi ki:

  Hayalimdeki projeyi gerçekleştirmek için bu parayı almak şart köyüme gidip hayvancılık yapmak

 7. blank Semra dedi ki:

  Arazi alıp çiftlik yapmak istiyorum.veterinerim.buyukbas hayvancılıkla uğraşmak istiyorum.bu konuda yılların vermiş olduğu tecrübem var.fakat hayvan almak için devlet ten nasıl ve ne kadar kredi alabilirim.hibe kredi kullanabilirim.yada kredi şartları nasıl olur ?bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 8. blank MEHMET KARAKURT dedi ki:

  benım kendı çapımda bır işyerım var bu yıl işyerımı daha da gelıştırmek ıstıyorum 9 yıllık esnafım vede 30 yaşinda genç bır iş sahıbıyım nerelere basvuruda bulunabılırım kım bana nasıl yardımcı olabılır geleceğe dair planlarım var.

 9. blank firdevs gülmez dedi ki:

  Kendime el sanatları ,hediyelik ,çeyizlik eşyalar v.s. üretebileceğim bir atölye kurmak istiyorum ,nasil yardim alabilirim.

  1. blank Zeynep dedi ki:

   Merhaba benimde sizin gibi bir projem var.nasıl yol izlediniz

 10. blank Ersel alınak dedi ki:

  Ev almak istiyorum ne kadar yardımcı olabiliyorsunuz

 11. blank SELİM SEZER dedi ki:

  Simge Prefabrik adı altında Prefabrik çelik konsulüksiyon iç ve dış dekarasyon üzerine bir firma kurmak istiyorum buna uygun bir krediyi nasıl kullanabilirim saygılarımla arzederim.
  Selim Sezer

 12. blank Ahmet dedi ki:

  Ev almak istıyorum nekadar yardımcı olabiliyorsunuz

 13. blank Sefer angın dedi ki:

  tarım aletleri remork mibzer ilaçlama v.s. almak istiyorum devlet destekli ne yapmam nereye basvurmam gerekir yardımcı olurmusunuz

 14. blank Erdal güven dedi ki:

  Büyük baş hayvan çiftliği kurmak istiyorum 30 inek gibi faydalana bilirmiyim.

 15. blank sedat dedi ki:

  nevşehir organizede 1200 mc kapalı alan fab genel gıda üretimi konserve çukulata üzerine kurmam için altyapı giderleri 300 tl diğer makine techizat giderleri ise 2000.000 devlet desteğine ihtiyacım var 60 personelle üretime geçmem 3 ayda faal duruma girmesi için nakde ihtiyacım var perisoylar 3842128221

 16. blank sayme dedi ki:

  emlak ofisi açmak istiyorum destek redisi kullanabilirmiyim

 17. blank tunc dedi ki:

  iyi aksamlar ben elektrik dukkani acmak istiyorum fakat hibe destekli kredi nasıl alirim anlata bilirmi koskeg basvurdum fakat geri donus yapilmadi siramiz gelmemis. dukkanim hazir fakat maliyeti cok destege ihtiyacim var.

 18. blank İsmail çınal dedi ki:

  Kendi arazim var buraya devlet hibe destekli büyük baş hayvan üretüm yeri yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.

 19. blank Ramazan Acar dedi ki:

  Asıl mesleğim aşcılık. İnşaat firmalarında aşcılık yapıyorum. Şuandan sonra kendime bir iş kurmak istiyorum. Devletin hibe kobi kıredisini kullanmak istiyorum.

 20. blank eyup aktoprak dedi ki:

  benorganık yumurta yapmak ıcın 1000 tane tavuk ıcın devletdesteklı kıredı nasıl alabılırım

 21. blank ibrahim halil akyol dedi ki:

  ufak bir iş kurmak istiyorum ben 7 yılık evliyim çocuklarım
  özürlü doğuyorla çalıştığım yerlerden hep sorun etiler ve işten çıkarıyorlar ondan dolayı iş kurmak istiyom lütfen yardımcı olurmusunuz

 22. blank aydin dedi ki:

  ev almak istiyorum ama bankalrin fazi meçul o faizli geri ödemeli deste nasil ala bilirim bir fikir verirseniz sevinirim

 23. blank Mustafa Gök dedi ki:

  Sayın yetkili, karbon fiber kompozit ürünlerin imalatını yapıyoruz. %100 yerli üretim yapabilme yeteneğiniz ve tecrübemiz var. Devletten hiç destek göremedik Abdullah beyede yazdık, başbakanlığı zamanında Tayyip bey, ede yazdık sıkıntılarımızı. Kimse dinlemedi ilgilenmedi nedense. Hani ufkumuz 2023 ve yüksek teknoloji, ileri tekno uretimlerdi. İnanın ulke deki üniversitelerde dahi bu üretim bilgisi yok gibi, yada yetersiz. Bu iş yalnız bizim değil ülkemin de menfaatine. Destek almamız lazım daha verimli ve daha seri üretimler için. Esnaf mantığıyla, çözmeye çalışıyoruz sıkıntılarımızı.

 24. blank Murat dedi ki:

  Ben kirada oturuyorum ve ev almak istiyorum ama banka faizler cok olduğun için alamıyorum bu geri odemeli sifir faizli 100000 tl den nasil yaralana bilirim varmi bi fikri olan

 25. blank Mustafa erol dedi ki:

  Is kurmak istiyorum lokanta acmayi dusunuyorum ne yapmam gerekiyor

 26. blank Mustafa erol dedi ki:

  Is kurmak istiyorum kuracagim is lokanta

 27. blank YAkup dedi ki:

  Bende destek kredisi almak istiyorum

 28. blank melek dedi ki:

  İskurmak istiyorum devlet yardimi istiyorum

 29. blank Turan bağça dedi ki:

  Kendi iş yerimi açmak istiyorum

 30. blank Özgül dedi ki:

  Bende hayvancılık yapmak için hibe destekli kredi almak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz nerelere başvurmam gerekiyor

 31. blank Bünyamin dedi ki:

  Kırdı almak

 32. blank erdem ocaklı dedi ki:

  Merhaba
  İş kurmak istiyorum.Bir markanın frenchize bayiliğini alıp künefe dükkanı açmak istiyorum.Destek kredisi alabilirmiyim.

 33. blank Ergin dedi ki:

  Devletten 50-60 bin lira tutarında hibe veya en az iki yıl geri ödemesiz kredi almak istiyorum. Cincilla kürk hayvanı yetiştirmek ve ilerleyen zamanda işi geliştirmek istiyorum.Nereden kredi alabilirim.

 34. blank Ayşe dedi ki:

  Bana sürekli kodu kredi diye bir yerden mesaj geliyor devletin verdiği krediden yararlanmak istiyorum nerelere ve nasıl başvuracağımı bilmiyorum

 35. blank Ayla dedi ki:

  Beni sürekli hibedestek ten arıyorlar, başvuru için 700 tl yatırıp kaydım oluşacak mış, sonra bi uzman tarafında iş yerim açılıp destek alacakmıyım, ama güvenmediğim için kabul etmedim böyle bi destek var mı?

  Hibe ve destek için kimseye para vermeyin. dolandırıcılara dikkat edin.

 36. blank devlet kredi 2017 dedi ki:

  DEVLET DESTEKLERİYLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN (HAYVANCILIK DESTEĞİ ,YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ ,MEVCUT İŞLETME DESTEKLERİ ,PROJE YAZILIMI )

 37. blank kadir soydan dedi ki:

  hakkari yüksekova da bebek giyimi açmak istiyorum devlet destekli krediye ihtiyacım var

 38. blank Tufan şahin dedi ki:

  İşim var desteğe ihtiyacım var borcum var ödemekte zorlanıyorum icralik oldum alacaklarım var alamıyorum 100000 bin tl 1 sene sonra ödemeli krediden faydalana bilirmiyim. Servis taşimaciligi yapiyorum belglerim mevcut fakat yardimci olan yok ne yapmaliyim

 39. blank Özkan dedi ki:

  Pastane açmak için uğraşıyorum kendi imkanlarım yetersiz gelecek gibi ama devlet destekli kredi alırsam çok iyi olacak nasıl alabilirim.

 40. blank Melik Çeçen dedi ki:

  Nasıl kredi alabilirim devletin verdiği krediyi

 41. blank Melik Çeçen dedi ki:

  Nasıl kredi alabilirim

 42. blank Nuray dedi ki:

  Bana 50tl hibe para lazim nasil alabilirim aricilik yapicam..

 43. blank Mehmet kunduz dedi ki:

  Mandra kurmak istiyorum ne yapmak gerekiyor

 44. blank ramazan dedi ki:

  Bem kosgepten isyerkredisi cekmek almak istoyorum ve kendi isimi kurmak istiyorum ama ben nezaman basvuruda bulunsam bana diyorlar herseyi al ve bize faturalarini gonderdiye bende diyorum ben kendi isimi kursam devletten neden kredi cekeyim degilmi benim elimde olmadigi icin devlet desdekli kredi cekmek istiyor

 45. blank Servet dedi ki:

  Devletten destek kredisi almak istiyorum iyi bilen biri yardımcı olursa çok sevinriim

 46. blank Musa karakuş dedi ki:

  Mağzam var kapatıcagım desteksizlikten

 47. blank Çeşminaz KARAYAS dedi ki:

  Krathane çalıştırıyorum şimdi mantı evine çevirmek istiyorum nasıl destekleme ala bilirim teşekkürler

 48. blank İşyeri açma kredisi dedi ki:

  Kahvehane ve kıraathane çalıştıryom mantı evi kurmak istiyom destekleme nasıl alabilirim

 49. blank cebri dedi ki:

  İşyeri kurmak istiyorum hibeli krediyi nasıl alabilirim ne gerekiyor ne yapmam lazım krediyi almak için

 50. blank mustafa emeksiz dedi ki:

  kamyon alıpnakliye yapmakistiyen nasılkıredialırım

 51. blank Beyazıt Özbey dedi ki:

  Hibe Krediler Dijital Eğitim Kitabı

  Türkiyede girişimcilere iş kurmak veya kobilere yatırım yapmaları için verilen hibe kredilerin nasıl alınması gerektiğini anlatan kitaptır. Hibe kredi alma stratejileri: Kendi işinin patronu olma yolunda sana yol pusulası olalım.

 52. blank Fâtih dedi ki:

  Konut kredisi de varmı acaba

 53. blank ihsanküçükcan dedi ki:

  evalmak istiyorum nasıl kredi alabilirim

 54. blank murat dedi ki:

  büyük.baş.ve.kücük.baş.besicilik.yapmak.istiyorum.

 55. blank serhat yucak dedi ki:

  Ev almak istiyorum yardımcı olur musunuz

 56. blank nurhan avci dedi ki:

  Büyük baş hayvancilik yapmakistiyorum

 57. blank nazmi dedi ki:

  Besicilik erkek sığır destek kredisi almak istiyorum.

 58. blank soner dedi ki:

  Küçük başla ugraşmak istiyorum kredi kulana bilirmiyiz

 59. blank Mesut dedi ki:

  Büyük baş hayvacılık yapmak iştiyorum hayalim öncelik üretici olmak ve bu haYelde kalmıyacak şekilde calışmaya başladık işallah

 60. blank Hasan Yılmaz dedi ki:

  Muz Seracılık yapmak istiyorum

 61. blank Hasan Yılmaz dedi ki:

  Tarım için muz Seracılık işi yapmak istiyorum

 62. blank eshat.kilic dedi ki:

  insaat sektoründe kradi Almak istiyorum

 63. blank haclbay dedi ki:

  buyuk,bas,hayvan,kredisi,almak,istiyorum

 64. blank Recep dedi ki:

  Ev almak istiyorum