EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Banka müşterileri için önemli konulardan biri kart aidatı ise bir diğeri de hesap işletim ücretidir. Ve 3 ayda 6 ayda bir alınan bu ücretler müşteriler tarafından tepkiyle karşılanmıştır ve bu doğrultuda da bankalar tarafından bazı kampanyalar başlatılmıştır. Devamında da internetten yapılan işlem masraflarını almama gibi birkaç kampanya başlamıştır. Bunlara örnek verecek olursak; eft ücreti  almayan bankalar, havale ücreti almayan bankalar ve hesap işletim ücreti almayan şeklinde sıralanabilir.Bankalara para kaptırmak istemeyen müşterilerin sayısı da giderek artmıştır.

Transfer ücreti almayan bankalar; Finansbank, Garanti, ING bankası, Yapı kredi bankası, HSBC bankasıdır.

Güncel EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Finansbank Enpara

Özellikle reklamlarıyla da bu konuda oldukça dikkat çeken Finansbank enpara.com uygulaması ile eft ücreti, havale ücreti ve hesap işletim ücreti almamaktadır. Herhangi bir masraf ödemeden tüm işlemleri online olarak internetten yapabilme şansı sunuyor. Enpara hesabından para çekmek için Encard’ a sahip olmanız gerekiyor yine bu kart için de ekstra hiçbir ödeme yapmıyorsunuz. Bu uygulamayı gerek şubelerden gerekse internet üzerinden kullanma şansına sahipsiniz. Fakat ekstre gönderimi ve sms paketi gibi hizmetler ekstra ücrete tabidir.

ING günlük paket

ING nin bu uygulaması ile kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti ücretsiz olarak sunulmaktadır. Internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM’lerden yapılan eft ve havaleler için herhangi bir ödeme talep edilmez.

Yapı kredi Nuvo

Nuvo Enpara’nın rakibi olarak görülmektedir. Nuvo ile yapılan eft ve havale işlemleri için ücret talep edilmez ve yine müşterilerden hesap işletim ücretleri de alınmamaktadır.

HSBC Büyük Adım

Hsbc’nin bu uygulamasından yararlanabilmek için 500 TL değerinde, 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir bu şekilde hesap işletim ücreti, eft ücreti, havale ücreti ödemesi yapmazsınız ve bir e-mevduat hesabınız varsa hoş geldin faizi uygulanır böylece paralarınızı daha hızlı bir şekilde biriktirebilirsiniz.

Cepte Teb

Teb bankasının cepte teb özelliği sayesinde havale ya da eft hizmeti ücretsiz olarak müşterilere sunulmaktadır. Atm’den bilgi fişlerinizi ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bireysel kredi çektiğinizde ise yine kredi tahsis ücreti(dosya masrafı) ödemesi yapmazsınız. Yazımızda eft havale transfer ücreti almayan bankalara örnekler verdik. Sizler de bahsetmiş olduğumuz hizmetleri kullanarak işlem ücretlerinden kurtulabilirsiniz. İster evinizden internet bankacılığıyla ister şubeden eft işlemlerinizi kolayca ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Bu bankaların Eft şartları periyodik olarak değişiklik gösterebilir güncel 2019’da EFT Ücreti almayan bankaların sitesidir.Değişiklik oldukca liste güncelenecektir.


YORUMLAR

  1. oktay dedi ki:

    yb ıcın nuvo sunesı teb ın cepte teb fınanbankın enpara subesı ykb nınde nuvo dıye dıjıtal bır subesı var oradan yapılan ıslemler ıcın ucret almıyor dıye bılıyorum .

  2. Özkan dedi ki:

    Verdiğiniz bilgi doğruları yansıtmıyor. YKB internetten yapılan havale ve EFT ücreti almakta. Hemde çok eski müşteri olmama rağmen.