Emeklilere Faizsiz Kredi Avantajları

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılı içerisinde kampanyalarına devam ediyorlar. Emeklilerin sıfır faizli kredi avantajlarından faydalanabileceği bankaları ve bu bankaların sundukları faizsiz kredinin şartlarını detaylarıyla yazımızda bulacaksınız.

Emeklilere Faizsiz Kredi Avantajları

Emekliler için faiz olmadan kredi çıkaran bankalar sayesinde emekliler uygun fiyatlar ve diğer avantajlar ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz olmadan emeklilere kredi veren bankalar arasında;

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Kuveyttürk Katılım Bankacılığı
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası yer alır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalardan Kredi Çekmek için Şartlar Nelerdir?

Faizsiz kredi veren bankalar ve kredi  çekmek için şartlar yerine getirilmeden kredi çekmek mümkün değildir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yaşınız en fazla 75 olmalıdır.
 • Başka bankadan kredi çekmemiş olmalısınız.
 • Maaş oranınız ile kredi aylık ödemeniz arasında yüzde 70 oranı bulunmalıdır.

Fibabanka ile Faizsiz Kredi Kampanyası

Fibabanka ile faizsiz kredi kullanarak 3 bin liraya kadar nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olur. Sıfır faizli olan bu kredi emekliler için düzenlenmiş olan ilk banka kampanyasıdır. Fibabanka sayesinde kredi çektiğiniz limiti 18 aya varan taksit imkanı ile almış olursunuz. Kredi çekmek için işlem ücreti ve sigorta bedeli ödemeniz gerekir.

Fibabanka ile Faizsiz Kredi Kampanyası Avantajları Nelerdir?

Fibabanka faizsiz kredi avantajları şu şekilde sıralanabilir: Fibabanka ile tüm borçlarınızı bir tek kredi altında birleştirme şansınız bulunuyor. Teminat göstermeniz halinde dilerseniz daha yüksek limitlerden faydalanma imkanınız bulunuyor. Bankanın resmi internet sitesine girdiğiniz zaman karşınıza çıkan faiz hesaplama aracı sayesinde aylık ödeme planını çıkartıp kendinizi bu plana göre ayarlayabilirsiniz.

Denizbank’tan Emeklilere Faizsiz Kredi Müjdesi

Denizbank ile emeklilere faizsiz kredi fırsatı ile 55 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün. Hem de 60 aya varan taksitlerle! Kredinizi kullanmak istediğiniz zaman evrak olmadan Mobil Deniz üzerinden ya da internet bankacılığından yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanınız ile en yakın Denizbank şubesine gitmeniz de başvuru için yeterli olur.

Denizbank’tan Emeklilere Özel Kredi Örnek Ödeme Planı

Denizbank emekliler için kredi ödeme planı şu şekildedir:

 • 10 bin TL ödeme için, 12 ay vade ile aylık 1,99 faiz ile yıllık yüzde 34 maliyet oranı ile
 • 10 bin TL ödeme için, 24 ay vade ile aylık 1,99 faiz ile yıllık yüzde 33 maliyet oranı ile
 • 10 bin TL ödeme için, 36 ay vade ile aylık 1,99 faiz ile yıllık yüzde 33 maliyet oranı ile kredi çekebilirsiniz.

Denizbank’tan Emeklilere Özel Kredi için Nasıl Başvuru Yapılır?

Denizbank emekliler için kredi başvurusu yapmak için telefonunuz olması yeterli. Bütün kredi ihtiyaçlarınız için telefonunuzun mesaj kısmına geldikten sonra KREDİM yazın ve TC kimlik numaranızı girin. SMS’i 3280’e göndererek ön başvurunuzu tamamlayın. Ön başvurunuz onay aldığı takdirde, nüfus cüzdanınızı da yanınıza alın ve size en yakın Denizbank şubelerini ziyaret edin, faiz olmadan emeklilere kredi ayrıcalıklarından faydalanın.

Denizbank’tan Emeklilere Özel Kredinin Avantajları Nelerdir?

Denizbank emekliler için kredi avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • 55 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için kredi çekebilirsiniz.
 • 60 aya kadar vade yapabilirsiniz.
 • Evrak getirmeniz gerekmez
 • Banka şubeleri kefil zorunluluğu tutmaz.
 • Başvurunuz 5 dk içinde cevaplandırılır.
 • Başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi halinde limit tutarınız cep telefonunuza iletilecektir.

Kuveyt Türk’ten Emeklilere Kredi Avantajı

Kuveyt Türk emekli kredisi ile faiz ödemeden kredi çekebilirsiniz. Banka kar oranı sistemi ile hizmet vermektedir. Katılım bankası olmasından dolayı mal ve hizmet karşılığında kredi verirler. Kredi kullanmadan önce krediyi hangi amaç ile nerede kullanacağınızı belgelendirmeniz gerekir. Faiz olmadan emeklilere kredi avantajından faydalanmak için Kuveyt Türk bankası ile çalışmayı tercih ederseniz, emekli maaşınızı bu bankadan alıyor olmanız gerekir.

Halk Bankası’ndan Emeklilere Mutlu Emekli Kredisi

Halk Bankası Emeklilere Mutlu Kredi avantajı sayesinde 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu kredi ile 36 aya kadar taksit yapmanız mümkün olur. Başvuru yapmak için en hızlı yöntem internet bankacılığıdır. SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj kısmına gelin. Emeklilik numaranız ile TC kimlik no yazın. Boşluk bıraktıktan sonra çekmek istediğiniz kredi miktarını belirtin. Yeniden boşluk bırakarak gelir miktarınızı girin. Mesajı 3452’ye gönderin. Başvuru yapmak için dilerseniz size en yakın Halk Bankası şubesini de ziyaret edebilirsiniz. Faiz oranı 2,11’dir.

Halk Bankası’ndan Emeklilere Mutlu Emekli Kredisi için Örnek Ödeme Tablosu

Halk Bankası Emeklilere Mutlu Kredi için ödeme tablosu şu şekildedir;

Kredi tutarı 75 bin TL olduğunda, 60 ay vade ile, aylık 1,75 ya da 1,80 faiz oranıyla faydalanabilirsiniz. Banka sizde 393 TL tahsis ücreti talep edecektir. Taksit tutarı bu koşullar altında 2.210 ya da 2.241 olacaktır. Yıllık maliyet oranı yüzde cinsinden, kullanılacak faiz tutarına göre 28 ya da 29 olacaktır. Kredi borcunun ödenmesi gereken süre boyunca, müşterilere hayat sigortası yapılır.

Türkiye İş Bankası ile Emeklilere Özel Kredi

Türkiye İş Bankası ile emeklilere kredi fırsatı ile en az 5 bin en fazla 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kullanırken taksitleri 8 ay vadelendirebilirsiniz. Başvuru yapmak yararlanabileceğiniz farklı kanallar mevcut: internet bankacılığı, bankanın size en yakın şubesi, ATM, telefon.

Türkiye İş Bankası ile Emeklilere Özel Kredi Masrafları Ne Kadar Tutar?

Türkiye İş Bankası ile emeklilere kredi kullanma masrafı çekmek istediğiniz kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Eğer bankadan 50 bin TL değerinde kredi çekmek isterseniz ödemeniz gereken faiz oranı yüzde 1,49’dur. Kredi çekerken aynı zamanda dosya masrafı ödemeniz de gerekir. Dosya masraf ücreti çekmek istediğiniz kredi tutarına göre değişim göstermektedir. 5 bin TL değerinde kredi kullanan birisi 25 TL değerinde, 50 bin TL kredi çeken bir vatandaş 250 TL değerinde dosya masrafı öder.

Aktif Bank’tan Emeklilere Özel Kredi Fırsatları

Aktif Bank ile emeklilere kredi fırsatlarından faydalanarak düşük faiz oranı ile kredi çekmek istemez misiniz? Aktif Bank, PTT ile anlaşmalı bir bankadır. Kredi limiti diğer bankalardan oldukça yüksek olarak 60 bin TL’dir. Krediden faydalanmak için bankaya kefil göstermek zorunda değilsiniz. Başvuru yapmak için size en yakın PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Geri ödemeleri yapmak için yine PTT’leri ziyaret edebilirsiniz.

blank
2020 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları

PTT emekli kredisi, diğer bankalar üzerinden verilmektedir. PTT, direkt olarak kendi şubelerinden kredi vermez. PTT ile anlaşmalı bankalardan alınabilecek kredilerin şartları, başvuru yolları ve miktarları,…

İlgili İçerik

Aktif Bank’tan Emeklilere Özel Kredi Masrafları Ne Kadar?

Aktif Bank ile emeklilere kredi masrafları çekeceğiniz kredi tutarına bağlıdır. Ne kadar yüksek miktarda kredi çekerseniz, o kadar çok masraf ödemeniz gerekir. Faiz olmadan emeklilere kredi kullanmak isteyenlerin farklı bir banka ile çalışmaları gerekir çünkü bu bankada 3,9 oranında faiz oranı bulunuyor. Dosya masrafı adına banka müşterilerinden 50 TL talep etmektedir. Bankadan kredi kullanmak isteyen emekli vatandaşlar bankanın en uygun kredi faiz oranı olan ihtiyaç kredisini kullanabilirler. Bankanın internet sitesine girerek sizin için en uygun kredi miktarını ve tutarını bulabilirsiniz. Bunun için kredi hesaplama aracını kullanmanız yeterli. Ödeme planı uygun fiyatlar ve avantajlar ile sizleri bekliyor.

Emeklilerimiz için bankaların sunduğu Emekliye Ev Kredisi şartlarını ve ödeme koşuları hakkında bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Fiko dedi ki:

  Gardas yazdiklarimin hepsini gerii aldim bir zahmet silivetben istemiyon faizsiz kredi falan vazgectim herkes ne hali varsa gorsun bosver

 2. blank Ne yaniti biraken gardas yalan dolan hani emekli ve gibeklinin faiasiz kiredisi nerede uli ver sana yok benmi defim verelem diye sen dedin sen vermeyyon bende oy vermem vermemde vermem oh vermem gardas uok oy yok og o jadsr fiko dedi ki:

  Ne yazen dedik gardas yalan dolan emekliye ve gobekliye faizsiz kiredi verelim dediler yok niye vermiuir x un uli ver sana sozunde dur bende iy vermem vemem gardas vermem once sen ver yoksa oy ye r ine 3un 2sini alirsin

 3. blank Fikret dedi ki:

  Dedik ya salkim kaldi hasana emekliye faizsiz kiredimi guldurmeyin vekiliz diyen sis gobekler doydumuki asila sira gelsin

  1. blank Fiko dedi ki:

   Uli ne cevap vereyim bizi dinkeyen yokki kendimiz yaziyoz kendimiz okuyoz sis gobeklerin dedigi oluyo de bakam gun ola harman ola

 4. blank Fiko dedi ki:

  Vah v ah bize kaldimiki emekliye vaizsiz kiredi versin agalar deveyi namudu ile yutuyor olme esegim olme faizsiz kiredi var ne zaman cikmaz ayin basinda ama bir daha oy gunu beldiginde 3un 2sini vercez

 5. blank Uful dedi ki:

  Hangi bankadan faizsiz kredi çekiliyor cevaplarsanız sevinirim

 6. blank Emekliye faizsiz kredi 2017 yılında verilecek. dedi ki:

  Emekliyim. Bankadan faizsiz kredi çektim. tşk. ederim

 7. blank bety dedi ki:

  Faizsiz kredi çeken arkadaşım eminmisiniz hamgi banka hiç faiz almayan banka varmı çok şaşırdım

 8. blank Malülen emekliye kredi dedi ki:

  malülen emekli olanlar kredi çekebilirmi. vakıfbank kredi veriyor diyorlar.

 9. blank Devlet destekli Emekli kredisi dedi ki:

  Devletten emekliye kredi veriliyor muş. Ziraat bankası veya halk bank veriyor mu?

 10. blank Emekliye faizsiz kredi veren bankalar dedi ki:

  PTT haricinde faizsiz kredi veren banka var mı. selamlar

 11. blank FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ 2016 dedi ki:

  2016 SENESİNDE FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ KULLANDIM. ÇOK TŞK. EDERİM.

  1. blank Serkan dedi ki:

   Bende faizsiz kredi başvurusu yaptım, cevap bekliyorum.

 12. blank FAİZSİZ EMEKLİ KREDİSİ 2016 dedi ki:

  2016 yılında emeklilere, bağ-kur- ssk, sgk sigorta ve emekli sandığından emekli olan herkese kredi veren bir çok banka var. ilginiz için teşekkür ederim. ben kredimi çektim. sizde faizsiz kredi çekebilirsiniz.