Emeklilere Kredi Kampanyaları

Emeklilere kredi kampanyaları birçok banka tarafından cazip koşullarda sunuluyor. Emeklilere kredi veren bankaların koşullarını, faiz oranlarını, yaş şartını ve vade seçeneklerini tüm detaylarıyla ve kapsamlı anlatımla yazımızdan okuyabilirsiniz.

Emeklilere Kredi Kampanyaları

Emekli kişiler için özel kredi kampanyaları tüm özel ve devlet bankaları tarafından hazırlanmaktadır. Emekliler, emekli maaşlarının 10 ya da 15 katı arasında kredi çekebilmektedir. Kredi limitini belirlemek için emekli maaşı dikkate alınmaktadır. Kişi, aylık kredi ödeme miktarı olarak maksimum maaşının %50’sini kullanabilir. Bu tutar tüm bankalar için aynıdır. Örnek olarak kişi eğer emekli maaşı olarak 4 Bin TL alıyorsa, 2 Bin TL’sini kredi ödemesinde kullanabilir.

Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler için maksimum kredi limiti kişinin aylık gelir düzeyine göre belirlenmektedir. Genellikle emekliler, maaşlarının 40 katına kadar emekli maaşı alabilmektedir. Ancak bu oran; kişinin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Kredi tutarı, kişinin kredi notu ve gelir oranına göre belirlenir.

 • Emekliye verilecek olarak kredi tutarı, aylık ödeme miktarı olarak emekli maaşının %50’sini geçemez.
 • Kişi 4 Bin TL emekli maaşı alıyorsa, en fazla 2 Bin TL’sini kredi taksitlerinde kullanabilir.
 • Gelir oranlarına ve seçilen aylık vadeye göre kredi tutarı hesaplanır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti

Ziraat Bankası emekliler için kredi üst limiti, emekli maaşının 10 katı olarak belirlenmiştir. Ancak bu katlar kişinin gelir durumu ve sahip olduğu mal varlıkları ile 50 katına kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası kredi çekmek için gerekli evraklar:

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Ziraat Bankası emekli kredisi için üst yaş limiti 60 – 65 olarak belirlenmiştir. 65 yaş üstü olan emekliler Ziraat Bankası’ndan kısa vadeli ödemeler için kredi çekebilmektedir. Yapılan hesaplamalara göre emeklinin yaşı ve kredi vadesinin toplamı 80’i geçmemiş olmalıdır.

 • Ziraat Bankası’ndan emeklilere özel hazırlanan krediyi çekmek için emekli maaşının Ziraat Bankası’na taşınması gerekmektedir.
 • Emekli kişinin borcu ya da farklı kredileri mevcut ise kredi verilmesi daha zor olmaktadır.

Emekliye Kredi Vakıfbank

Vakıfbank emekliler için kredi kapsamında konut, ihtiyaç, taşıt kredisi imkanları sunmaktadır. Emekli olan kişiler için daha düşük faiz oranları belirleyen Vakıfbank, maaşını PTT üzerinden alan emeklilere farklı avantajlar sunmaktadır.

 • Vakıfbank’ın emeklilere özel kredi kampanyalarından yararlanmak için PTT üzerinden maaşı çekmek gerekmektedir.
 • Vakıfbank, 20.000 TL’ye kadar olan tüm kredilerde 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır.
 • Vakıfbank emekli kredisi kullanmak için üst yaş limiti 80 olarak belirlenmiştir.
 • Faiz oranları ise %1,84 ‘tür.

Kredi Hesaplama

Bankadan alınacak krediyi hesaplama sistem kişinin geliri ile doğru orantılıdır. Gelir durumunun yanı sıra kredi notu ve ödeme geçmişi kişiye verilecek olan kredi miktarını belirlemektedir. Buna göre kredi hesaplanırken:

 • Kişinin gelir durumu göz önünde bulundurulmaktadır.
 • Kişinin aylık kredi ödemesi, maaşının en fazla %50’si olabilir.
 • Vade ve faiz oranları ile kişinin çekebileceği maksimum kredi hesaplanmaktadır.

Emekliye Kredi Müjdesi

Emekliler için kredi kampanyaları 2019 senesinde duyurulmuştur. 2019 senesinde emeklilere faizsiz kredi imkanlarının duyurulmasından sonra, emekli olan vatandaşlar bu konuyla ilgili araştırma yapmaktadır. Emekliler için faizsiz kredi imkanları şu an aktif olmasa da tüm bankalar emekliler için en uygun ve en düşük faiz oranları ile kredi imkanları tanımaktadır. Birçok bankada kredi çekme üstü limiti ise 80’e çıkarılmıştır.

Ziraat Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan kredi hesaplama için kişinin gelir durumu dikkate alınmaktadır. Gelir durumuna göre kişinin alabileceği maksimum kredi oranları belirlenmektedir. Buna göre:

 • Kişinin aylık geliri verilecek olan kira limitin belirler.
 • Kişi, her ay maaşının en fazla yarısını kredi ödemesine harcayabilir.
 • Gelir durumunun yanı sıra kredi puanı ve ödeme geçmişi de alınacak krediyi belirlemektedir.

Emekli Ne Kadar Ev Kredisi Alabilir?

Emekliler için ev kredisi emekli maaşının 10 ya da 15 katı olmaktadır. Bu durum tamamen kişinin aldığı emekli maaşına göre belirlenmektedir. Aylık kredi ödeme miktarı maaşın yüzde 50’sini geçemez. Buna göre emeklilerin alabileceği emekli ev kredisi miktarı hesaplanmaktadır. Örnek vermek gerekirse, 2 Bin TL emekli maaşı alan biri, aylık en fazla Bin TL kredi ödemesi yapabilir. 2019 senesinde 120 aya kadar konut kredisi söz konusu olduğunda, emekli en fazla 120.000 Bin TL Kredi alabilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi
Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi 2020

Kredi notu düşük olanlara anında kredi kullanması şu aşamada oldukça zor bir ihtimal olarak görünse de bazı bankalar tarafından belirli koşulları oluşturduğunuzda, kredi notunuz 0…

İlgili İçerik

Emekliye Kredi PTT

PTT’den emekliler için kredi ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için hazırlanmıştır. PTT ile anlaşması olan bankalar aracılığı ile oldukça düşük faiz oranları ile bireysel kredi çekmek mümkündür. PTT üzerinden kredi veren bankalar ise:

 • ING Bank
 • Aktif Bank
 • TEB
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • 2019 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları için yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Emekliler Maaşının Kaç Katı Kredi Çekebilir?

Emekliler için kredi çekme oranı maaşın 10 ya da 15 katı olarak belirlenmektedir. Yüksek maaş durumlarında ve uygun kişilerde maaşın 50 katına kadar çıkılması mümkün olmaktadır. Ancak bunun için ipotek ya da kefil gerekmektedir. Ortalama emekli maaşlarında, kişiler maaşın 10 ya da 15 katı kadar kredi çekebilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Hesaplama 2019

PTT’den verilen emekli kredisi ING Bank, Aktif Bank, TEB, Denizbank ve Burgan Bank aracılığı ile verilmektedir. Verilecek olan emekli kredisinin belirlenmesi için kişinin aldığı aylık gelir dikkate alınmaktadır. PTT emekli kredisi hesaplama için:

 • Gelir durumu dikkate alınmaktadır.
 • Gelir durumuna göre kişinin alabileceği maksimum kredi hesaplanır ve kredi notu ve ödeme alışkanlıklarına göre kesin kredi miktarı belirlenir.
 • Aylık ödenmesi gereken kredi miktarı maaşın en fazla %50’si olabilmektedir.

Emekli Kredisi Denizbank

Denizbank emeklilere özel kredi veren bankalardan biridir. Emekli kişilere, özel ihtiyaç kredisine başvurarak, acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. Denizbank özel ihtiyaç kredisi özellikleri ise:

 • Denizbank özel ihtiyaç kredisi için üst limit 55.000 TL olmaktadır.
 • 60 aya varan taksit mkanları sunulmaktadır.
 • Evraksız şekilde krediler, internet bankacılığından alınabilir.
 • Faiz oranları %1,99 olarak belirlenmiştir.
Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma
Borç Temizleme Kredisi ve Yapılandırma (4 YIL VADELİ)

Kredi borcu yapılandırma 2020 yılında da yapılmakta olan bir işlemdir ve birçok banka yapılandırma işlemini desteklemektedir. Bankalara olan borçların birikmesi ve ödenemeyecek duruma gelmesi nedeni…

İlgili İçerik

Emekliye Faizsiz Kredi 2019

Emekliler için faizsiz kredi kampanyası duyurulsa da henüz aktif edilmemiştir. Özellikle bankalar, emekli maaşları için tercih edildiklerinde faiz oranlarında da oldukça ciddi indirimler sağlamaktadır. Emekliye faizsiz kredi imkanı 2019 senesinin sonlarına doğru beklenmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek Son Dakika 2019

Emekliler için faizsiz kredi kampanyası hakkında bekleyiş başladı. Emekli vatandaşlar için özel olarak hazırlanan emekli faizsiz kredi imkanları hakkında bankalar henüz bir açıklama yapmasa da 2019 senesinin sonlarına doğru faizsiz kredi imkanlarının başlayacağı duyuruldu. Özellikle emekli maaş müşterisi olarak kişileri kendi bankalarına çekmek isteyen bankalar, tek seferlik belirli limitlerde krediler için sıfır faiz imkanları sunabilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Onaylandı mı?

Emekliler için faizsiz kredi imkanı için 2019 senesinin sonları beklenmektedir. Emeklilere özel olarak hazırlanan bu kredi ürünü sayesinde emekli olan kişiler faizsiz şekilde kredi çekebilecektir. Bu kredinin ihtiyaç kredisi olacağı konuşulmaktadır. Konut kredisi ya da yüksek limitli krediler için faizsiz kredi imkanları olmayacağı duyurulmuştur.

Bankaların emekliler için özel Emekli Kredi Kartları hakkında  bilgiye https://yenikrediler.com/emeklilere-verilen-kredi-kartlari/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Emrullah dedi ki:

  Yukarıda 10 000 tl’ye kadar faizsiz masrafsız kredi yazmışsınız, aşağıda hangi banka yazmamışsınız.

 2. blank aliye dedi ki:

  kara listedekilere ptt kiredi veriyormu

 3. blank fiko dedi ki:

  Emekliye faizsiz kredi ve avans varmidur yokmidur aciklarsaniz memnun olecek kurban bekliyin

 4. blank Firdevs dedi ki:

  Merhaba emekliyim 1750 tl almaktayim esimden dolayi yasim 30 ve konut kredisi cekmek istiyorum yardimci olursaniz

 5. blank Kemal guven dedi ki:

  2015yilinda maasimi ingbanka tasidim. Kredi de cektim yeni uygulamaya gore emeklilete faizsiz kredi imkanindan yararlanabilirmiyim.