Emekli Kredi Kartları

Emekliler için kredi kartı veren bankalar hangileridir, masrafsız ve aidatsız kredi kartı mı veriliyor? Emekli kredi kartları hakkındaki tüm detaylara ve kart özelliklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Emekli Kredi Kartları

Emekli kredi kartları, bankaların müşterilerine en fazla vermiş olduğu kartlardır. Bankaların emeklilere kredi kartı verirken herhangi bir şekilde sorun çıkarmamasının en büyük sebebi ise emekli banka müşterilerinin düzenli bir gelirinin olması ve aldıkları kredi kartlarının borçlarını sorunsuzca ödeyebilecekleridir. Emekli vatandaşlar düzenli bir gelire sahip oldukları için bankadan aldıkları kredi kartlarını yüksek limitlerle alabilme şansına da sahiptirler. Ancak kredi kartı limiti belirlerken kişilerin maaş durumları da dikkate alınmaktadır. Özellikle finansman ihtiyaçlarını gidermek ve alışverişte büyük kolaylık yakalamak isteyen herkesin öncelikli tercihi olan kredi kartları, aynı zamanda kişilere nakit avans seçeneği de sunmaktadır. Aynı zamanda emekli vatandaşlar bankaların emeklilere vermiş olduğu emekli masrafsız ve aidatsız kredi kartları seçeneklerinden de faydalanabilmektedirler.

Emekli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Emekli kredi kartı almak için öncelikle başvuruda bulunacak olan kişilerin emekli olmaları gerekmektedir. Emekli olduklarını bankaya resmi yollardan beyan edebilen kişiler, ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan emekli kredi kartlarını kolaylıkla alabilmektedirler. Özellikle bazı bankalar, emekli müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarında dosya masrafı ve kart aidatı istemez. Bu yüzden oldukça kullanışlı olan bu kartlar en uygun kredi kartlarından bir tanesidir. Bankaların emeklilere sunmuş olduğu dosya masrafsız ve kart aidatsız emekli kredi kartları hakkında daha detaylı bilgi almak için bankalarla yapılacak olan bizzat görüşmeler sonrasında emekli vatandaşlar, diledikleri bankadan kredi kartlarını alabilirler.

Emekli Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Emekli kredi kartı veren bankalar, genellikle dosya masrafı ve kredi kartı harcı almadan emekli vatandaşlara bu hizmetlerini sunmaktadır. Özellikle düzenli bir gelire sahip olmasından dolayı bankaların en fazla tercih ettiği müşteri potansiyelinden olan emekli vatandaşlar, yüksek limitlerde bankalardan kredi kartlarını alabilirler. Ancak bankadan yüksek limitle alınacak olan kredi kartları için kişilerin almış oldukları emekli maaşının da orantılı olması gerekmektedir. 7 milyona yakın emekli müşterisi bulunan bankalar, gerekli şartları taşıyan her kişiye emekli kredi kartlarını sunar. Buna göre ülkemizde emekli kredi kartı veren bankalar şunlardır;

 • Denizbank Bonus Kart,
 • İş Bankası Maksimum Kart,
 • Card Finans Emekli,
 • Yapı Kredi World Eko Kart,
 • Halk Bank Paraf Kart,

Gibi bankalar ülkemizde emekli kredi kartı veren bankaların sunmuş olduğu kredi kartları türleridir. Siz de hangi kart sizin için en uygunu ise araştırabilir ve ona göre bankaya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankalar emekli müşterilerine sadece kredi kartı değil aynı zamanda kredi imkânı da sunmaktadır. Bankaların emekli kredileri için de bankalarla bizzat görüşmeler yapılmalıdır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Avantajları

Emekliler için faiz olmadan kredi çıkaran bankalar sayesinde emekliler uygun fiyatlar ve diğer avantajlar ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz olmadan emeklilere kredi veren bankalar arasında; Albaraka…

İlgili İçerik

Denizbank’tan Emeklilere Bonus Kart Fırsatı!

Denizbank emekli bonus kredi kartları, bankanın emekli müşterilerine sunmuş olduğu önemli kredi kartı hizmetleri arasında yer almaktadır. Emekli bonus kartlar, diğer bonus kartların sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Ancak bu kartları diğer kartlardan ayıran en önemli özellik emeklilere sunmuş olduğu ayrıcalıklardır. Kişilerin sahip olduğu emekli bonus kartlarla yapacakları her alışverişte kazanacakları 1 bonus puanı 1 TL’ye eşittir. Denizbank, müşterilerine sunmuş olduğu bonus puanlarla bedava alışveriş yapma olanağı tanır. Biriken bonus puanlarla emekli vatandaşlar bedava alışveriş ya da indirimli alışveriş yapma olanağına sahiptir. Aynı zamanda uygun koşullar altında verilen bu kredi kartlarından kişiler gerekli olan durumlarda acil finansman ihtiyaçlarını gidermek için kredi de çekebilmektedirler. Nakit avans seçeneği ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her anda onlara finansman desteği sağlayan banka, vermiş olduğu bu avanslar içinde uygun vade seçenekleri sunmaktadır. Denizbank emekli bonus kartı almak için bankaya emekli maaşınızı beyan etmeniz yeterli olacaktır.

Denizbank’tan Emekli Bonus Kartı Nasıl Alınır?

Denizbank’tan emekli bonus kartı almak isteyen kişilerin öncelikli olarak yapması gereken şey emekli maaşlarını Denizbank’a taşımalarıdır. Emekli maaşlarını banka üzerinden alan kişiler ancak Denizbank’tan emekli kredisi alabilirler. Bunun için kişilerin bankaya giderek emekli maaşlarını bankadan almak istediklerine dair dilekçeleri bizzat teslim etmeleri gerekir. Maaş devri için yapılacak olan diğer bir işlem ise e-devlet üzerinden transfer işlemidir. Maaş taşıma işlemini gerçekleştiren kişiler, Denizbank emekli kartı için başvuru yapabilirler.

Denizbank Emekli Bonus Kartı Avantajları Nelerdir?

Denizbank emekli bonus kartları avantajları, banka müşterilerinin sahip olacağı geniş olanakları içermektedir. Buna göre Denizbank’tan emekli bonus kartı alacak olan kişilerin sahip olacakları avantajlar şunlardır;

 • Kira, aidat ve faturalar ödenebilir,
 • Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahatlerde kullanılabilir,
 • Uçak bileti ya da diğer hizmetler için kullanılabilir,
 • Tesisat arızaları için harcamalar yapılabilir,
 • Tüm alışverişlerde kullanılabilir,
 • Kart üzerinden nakit avans çekilebilir,
 • Elektrik fatura ödeme talimatı verildiğinde %10 indirim kazanma hakkı vardır.

Gibi avantajlar, bankanın emekli kart avantajlarıdır. Bankanın emekli bonus kartı hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Denizbank resmi internet adresi üzerinden, bankanın telefon bankacılığı üzerinden ya da bizzat banka şubelerine uğrayarak gereken tüm detaylara ulaşabilirler.

İş Bankası Maksimum Emekli Kartı

İş Bankasından maksimum emekli kartı, emekli olan vatandaşların kart aidatı ödemeden alacakları kredi kartlarından bir tanesidir. Banka müşterilerine geniş olanaklarla tanımış olduğu bu kartlarda, emekli müşterilerinin yapacakları her alışverişten maxi puan kazanmasına da olanak sağlamaktadır. Bankanın sunmuş olduğu bu kartla kişiler;

 • Alışverişlerini taksitlendirebilir,
 • Karttan nakit avans çekebilir,
 • Temasız ödeme,
 • Ek taksit,
 • Yurt dışı imkanları,
 • İndirim,
 • Vale indirimleri kazanma,
 • Ödemelerini talimat vererek gerçekleştirebilirler.

Oldukça avantajlı imkanlara sahip olan İş Bankası Maksimum emekli kartları, emekli vatandaşların harcamalarını ya da avanslarını kolayca geri ödemesine imkân tanıyan kartlardır.

İş Bankası Maksimum Emekli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankasından maksimum emekli kredi kartı almak isteyen kişiler, bankaya gitmeden kredi kartı başvurularını anında yapabilmektedirler. İş bankası maksimum emekli kredi kartı başvurusu için kişilerin yapmaları gereken tek işlem “AİDATSIZ boşluk T.C. kimlik no” yazıp 4402’ye SMS göndermelerdir. Banka anında yapmış olduğu ön değerlendirme sonucunda başvuruda bulunan kişilerin kart başvurularını işleme alır. Kart başvuru onayları anında kişilerin cebine banka tarafından gönderilmektedir. Oldukça hızlı başvuru olanağına sahip olan İş Bankası maksimum emekli kartları, ihtiyacı olan tüm emeklilerin yanındadır.

Card Finans Emekli Kartı

Finansbank emekli kredi kartı, Card Finans anlaşmalı tüm mağazalardan alışveriş imkanı tanıyan kartlardır. Diğer bankaların sağlamış olduğu emekli kartlarına kıyasla daha fazla imkana sahip olan Card Finans emekli kartları, emekli vatandaşların maaşlarını bankaya taşımaları ile kolaylıkla alınabilmektedir. Banka ayrıca 50 TL’ye varan alışverişlerde müşterilerine 15 TL’ye varan indirim imkânı da sunmaktadır. Aynı zamanda eczanelerde yapılacak olan alışverişlerde %5 oranında aylık 15 TL indirim avantajı da mevcuttur. Card Finans sahibi olan emekli vatandaşların sahip olduğu diğer bir olanak ise eğitim ve sağlık giderlerinde yapacakları harcamalar için 100 lira ve üzeri tutarlarda taksit olanağına sahip olmalarıdır.

Card Finans Emekli Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Card Finans emekli kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, öncelikli olarak bankaya emekli maaşlarını taşımalıdırlar. Taşıma işleminin ardından SMS yoluyla yapılan başvurular sayesinde kişiler, bankaya gitme zahmetinden de kurtulmuş olacakladır. Card Finans emekli kart başvurusu için “EMEKLİ” yazıp 2273’e göndermek yeterli olacaktır. Başvuruları banka tarafından anında yanıtlanan kişiler, sonrasında kart onaylarını alarak kartlarına kavuşabilirler.

2020 Ptt Emekli Kredisi ve Şartları

PTT emekli kredisi, diğer bankalar üzerinden verilmektedir. PTT, direkt olarak kendi şubelerinden kredi vermez. PTT ile anlaşmalı bankalardan alınabilecek kredilerin şartları, başvuru yolları ve miktarları,…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.