ref: refs/heads/v3.0

Emekliye Promosyon Veren Bankalar En Yüksek Ödeme

Emekli promosyon kampanyaları ve kredileri 2019 yılı içerisinde de bankalar tarafından emeklilere özel fırsatlarla sunulmaya devam ediyor. Emekli promosyonlarına ve emekliler için kredi avantajlarına detaylı açıklamalarla yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Emekliye Promosyon Veren Bankalar En Yüksek Ödeme

2020’de emeklilere özel kampanya ve krediler pek çok banka tarafından sağlanıyor. Bankalar emekli vatandaşlara bazı ayrıcalıklar veriyor. Örneğin hangi bankadan emekli maaşı alınıyorsa o banka internet bankacılığında belirli sayıda EFT ve Havale gibi işlem ücretlerini almıyor. Bunun yanı sıra bankalar promosyon kampanyaları da düzenliyor. Bu promosyonlar kapsamında bankalar bazı teminatlar karşılığında emeklilere ek ödemeler yapıyor. Ayrıca emekliye özel krediler de yine bankalar tarafından sağlanıyor. Emekli kredileri de bankalara göre değişebiliyor.

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

Hangi bankadan emekli promosyonu alınır sorusuna verilebilecek pek çok cevap vardır. Bankalar emeklileri kendilerine çekebilmek için kampanyalar düzenlemektedir. 16 banka da emeklilere promosyon vermek için anlaşma yaptı. Bu bankaların promosyon vermek için şartı ise 3 yıl boyunca bankada kalma sözünün verilmesidir. Emekliye promosyon sunan bu bankalardan bazıları şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye İş Bankası,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Halkbank,
 • Garanti Bankası.

Promosyon Tutarı Neye Göre Değişecek

Promosyon hesaplaması kişilerin maaşlarına göre değişkenlik gösteriyor. Bir kişinin maaşı ne kadarsa ona göre promosyon ödemesi de yapılacaktır. Bu promosyon kampanyası kapsamında da işletim ücretinde muafiyet sağlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun devreye girmesiyle hazırlanan bu kampanya emeklilere az da olsa bir destek sunacak.

Bankaların Promosyon Tutarı Nedir?

Bankaların promosyon miktarı değişkenlik gösterebiliyor. SGK tarafından belirlenen tutar bin TL’nin altında emekli maaşı alan kişiler için 300 TL, bin ile 2 bin TL arasında maaş alanlar için 350 TL, 2 bin ve üzeri emekli maaşı olanlar için ise 450 liradır. Ancak özel bankaların da devreye girmesinden dolayı bu promosyonda da artışlar olabiliyor. Bunun için de bankalar ile iletişime geçerek emekli promosyonu hakkında bilgi alınmasında fayda vardır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli için faizsiz kredi sunan bankalar arasında katılım bankaları vardır. Fakat bu bankalar faiz almasa da ödemelere kâr payı eklemektedir. Yani yine çekilen miktardan fazlası geri ödenmesi gereklidir. Bankalar doğrudan sıfır faizli ya da kâr paylı kredi vermiyor. Devletin yürüttüğü bir kampanya olması halinde krediler için faizsiz uygulamasına gidilebiliyor.Bankaların kampanyaları ve şartlarını Emeklilere Faizsiz Kredi Avantajları yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emekli Kredisi İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Emekli kredisi yaş limiti genellikle 80’dir. Bu yaş sınırı bankalara göre farklılık gösterebilir. Ancak pek çok banka çoğunlukla 70-75 yaş ve üzeri kişiler için kredi vermek istemez. Bunun yanı sıra bankaların kredi vadesinin bitişi için uyguladığı limit 80 yaştır. Yani örneğin 75 yaşındaki birisi bankadan 5 yıla kadar vadesi bulunan bir kredi alabilir. Özellikle 75 yaş ve üzeri olan kişiler kredi almak istiyorsa ilk olarak banka ile iletişime geçmeli ve krediyi nasıl alabileceği hakkında bilgi edinmelidir.

Emekli Kredisi Şartları

Emekli kredisi alma koşulları arasında 80 yaşın üzerinde olmamak vardır. Bu koşulun yanı sıra kişi üzerinde herhangi bir yasal ya da idari takibin olmaması da bankalar tarafından aranan şartlar arasındadır. Şayet kredi çekecek olan kişi evli ise eşin rızasını da alması gereklidir. Eşin rızası olmadan bankalara kredi başvurusunda yapabilmek mümkün değildir. Verilecek olan kredi hesaplanırken de taksitlerin aylık gelirin yarısını geçmemesi beklenir.

Emekli Kredisi İçin İstenen Belgeler

Emekli için kredide gerekli olan belgelerden en önemlisi aylık gelir dökümüdür. Ayrıca kimlik belgesi de bir kredi başvurusunun olmazsa olmazları arasındadır. Emekli kredileri için bunların yanı sıra istenen belgeler şu şekildedir:

 • İkametgah belgesi,
 • Varsa ek gelir belgesi,
 • Konut kredisi için tapu fotokopisi,
 • Taşıt kredisi için ruhsat fotokopisi,
 • Kredi başvuru formu.

Ziraat Bankası’nın Emeklilere Sunduğu Olanaklar

Ziraat Bankası emekliye sağladığı fırsat arasında Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş desteği vardır. Bu destek sayesinde maaşını Ziraat Bankası’ndan alan kişiler çocukları ve torunları için yatırım yapma şansı buluyor. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası emekli promosyonu veren bankalar arasında da yer alıyor. Bu promosyona ilişkin başvurular da tüm Ziraat Bankası kanallarından yapılabiliyor. Ayrıca Ziraat Bankası kredi çekmek isteyen emekli müşterilerine de en uygun faiz oranlarını sunuyor.

[benzeryazi pid=1491]

Akbank Dosya Masrafsız Kredi

Emekli özel kredisi Akbank’tan müşterilerine sunuluyor. Akbank da yine 450 TL’ye kadar promosyon veren bankalar arasında yer alıyor. Bunun dışında Akbank, emekli maaşını kendi şubelerinden alan kişilere de ücretsiz EFT ve Havale işlemi yapabilmesine olanak veriyor. Kredi çekmek isteyen kişiler ise maaşlarını Akbank’tan almaları halinde hesap işletim ücreti ve dosya masrafından muaf tutuluyor. Ayrıca ihtiyaç kredileri için de Akbank, emekli müşterilerinden herhangi bir kefil talep etmiyor.

Denizbank Emekliye Özel Faiz Oranı

Denizbank emekliye uygun faizli krediler sunan bankalar arasında yer alıyor. Pek çok banka emekli müşterileri için kampanyalar düzenliyor. Bu bankalardan birisi de Denizbank’tır. Denizbank da emeklilerin hayatlarını kolaylaştırmak için ayrıcalıklar tanıyor. Bunlardan en önemlisi de krediler için emeklilere özel faiz oranları uygulamasıdır. Emekliler Denizbank’a kredi için başvurmaları halinde en düşük faiz oranı imkanlarından yararlanabilecektir.

PTT Üzerinden Emeklilere Verilen Krediler

Emekli kredilerini PTT üzerinden de çekebilmek mümkün olabiliyor. Bazı bankalar kredilerini PTT şubeleri üzerinden müşterileri ile buluşturuyor. Özellikle çok şubesi olmayan Aktifbank N Kolay emekli kredisi için PTT şubelerini kullanıyor. Bunun yanı sıra emeklilerin PTT aracılığıyla alınabilecekleri banka kredileri şu şekildedir:

 • Burgan Bank ihtiyaç kredisi,
 • Odeabank nakit hazır,
 • Denizbank Emekli kredisi,
 • TEB Jet kredi,
 • Fibabank özel ihtiyaç kredisi.

[benzeryazi pid=5770]

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Emekliler için kredi Halkbank’ın müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan birisidir. Sadece emeklilerin yararlanabildiği bu kredi için Halkbank, 60 aya kadar vade imkanı sağlıyor. 75 bin TL’ye kadar kredi sunabilen bankanın şu anki faiz oran 1,80’dir. Fakat bu faiz oranı değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı başvurmadan önce Halkbank’ın internet sayfası ya da şubeleri aracılığıyla faiz oranı hakkında bilgi alınmalıdır.

İş Bankası’nın Emekli İçin Kredileri

İş Bankası emeklilere kredi fırsatı veren bankalardan bir tanesidir. Diğer pek çok bankada olduğu gibi İş Bankası’nda da emekliler için pek çok ayrıcalık bulunuyor. Bu ayrıcalıkların dışında İş Bankası’ndan kredi çekmek isteyen emekliler de 50 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredilere başvurabiliyor. Ayrıca uygun faiz oranları yine İş Bankası’ndan müşterilerine sunuluyor. Bunlardan yararlanabilmek için de emekli maaşının İş Bankası’ndan alınması gerekiyor.

Katılım Bankaları Emekli Kredileri

Emekliye kredi katılım bankaları tarafından da veriliyor. Katılım bankalarının en önemli farkı verdiği krediler için faiz yerine kâr payı uygulamasıdır. Bu da faizden kaçınan İslami değerlere bağlı kişileri cezbeden bir uygulamadır. Katılım bankaların internet sayfaları aracılığıyla da krediler hakkında bilgi alınabilir.

Emekliye En Kolay Kredi Veren Bankalar

Evraksız emekli kredisi veren bankalar başvurması daha kolay olduğu için pek çok emeklinin tercih ettiği adreslerden birisidir. Bazı bankalar özellikle ihtiyaç kredileri için herhangi bir belge talep etmiyor. Emekli kredilerini evraksız kolay bir şekilde almak isteyenlerin başvurabilecekleri bankaların kredileri şu şekildedir:

 • CEPTETEB İhtiyaç kredisi,
 • Enpara.com İhtiyaç kredisi,
 • N Kolay Kredi İhtiyaç kredisi.

Yorumlar

 1. ERHAN KOÇAŞ dedi ki:

  PROMASYONDAN ÖNCE ALTIN ALMIŞ EMEKLİLERİMİZ ANLAŞMA SÜRESİ DOLDUGUNDA ÇEKİP BAŞKA BANKAYA YATIRIP PROMASYON ALACAK.SINIZ .. MADEM Kİ ALTIN ALDIGI BANKALAR MEMNUN ETMİYORSA BU ÜLKENİN EMEKLİSİNİ .. TEK YOL BUDUR .

 2. Yaşar akdağ dedi ki:

  Emeklilkere avantajlar PROMASYON diye günlerdir bir halt yapmış gibi övünen başta HÜKÜMET AKP ve bankalar yaptığınız tüm güzelliklerin kat kat fazlasını mayıs 207 itibarıyla fazlasıyla geri almaya başladılar QNB müşterisiyiz
  malesef ihtiyacın için bankamatikten 200 tl çek hemen 7 tl komisyon kesiyor be vicdansızlar hiç bir şey vermen eskisi yenisinden daha iyiydi bunlar HÜKÜMETİN VE BANKALARIN VOYVODA KAZIKLARI yazıklar olsun

 3. Kamilla dedi ki:

  Ben bir senedir GB emekli maaşimi alıyorum. Bir defaya bir çerek altın verdiler. Şimdi promosyon almam için o altını iade etmem gerekiyor nekadar dogru. Bilen var mı?

 4. Emekli Promosyonu Ödemeleri dedi ki:

  Ben emekliyim. Promosyon aldım. Devletimden allah razı olsun.

 5. ihsan konaç dedi ki:

  1790 tl maaş alıyorum hangi banka en yüksek promosyon veriyor maaşımı oraya taşıyım

 6. Yakup AVCI dedi ki:

  BANKA DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM: Ben 3600,eşim 3000 göstergeden emekli maaşı almaktayız.Her banka hemen hemen aynı vaadlerde bulunuyor.İlave olarak ayda 2 defayı geçmemek üzere havale ya da EFT den ücret almayacak bir banka ile anlaşma yapmak istiyorum.Şartlarımı uygun bulan e.posta adresimden bana ulaşsın.

 7. Ali sarikaya dedi ki:

  Hepsi birbirinden bu bankalarin ben garanti bankasindan aliyorum maasimi bu bankaya gectigim icin bin pusmanim sozum ona altin veriyor yalan sana altin hesabi aciyor oda orda kaliyor birde seni kandiriyor bireysel emeklilik diye ayda 150 tl aliyor ciktigin zamanda bu parani alamiyorsun

 8. İsa dedi ki:

  Emekli ye yıllardır verilen bir paradır sadece adı degisti promosyon oldu daha önce 450 TL almıştım

 9. Celal dedi ki:

  Külliyen yalan

 10. Recep delibudak dedi ki:

  Üç yıl önce deniz bankta aldım 400 TL şimdiise 375 TL kimi kandırıyorlar geç oradan

 11. naci yıldız dedi ki:

  Promosyondan yararlanmak icin ne yapmamiz gerekiyor o

 12. Necati İncekara dedi ki:

  Yayınladıgın icin teskler.öğrensinler sanki emekliye promosyon ilkdefa veriliyormuş gibi yazan ve dünyadan birhaber olanlar var

 13. Necati İncekara dedi ki:

  Bu promosyonu ben yedi senedir ozel bankalardan iki cerek altin olarak zaten alıyordum devlet yeni kamu bankalarini vermeye zorladi. Simdiye kadar bes ceyrekaltin karsiligi tl aldim

  1. Sevgi dedi ki:

   Hangi bankadan alıyorsunuz maaşınızı?
   Hangi aralıklarla aldınız çeyrek altınları?
   Bizde o kadar altın veren bankaya geçelim.

 14. Cevat dedi ki:

  Selam promosyonu enaz2000 tl olsun

 15. Ayşe yıkdız dedi ki:

  Kendi bankasından emekli olan emeklilerine de promosyon veriyorum İş bankası

 16. Harun dedi ki:

  Senelerce hizmet edip emekliligin tadina cikaracaklari zaman aclikla entirika oyunlariyla padisaha bir oy icin akil oyunlari yapiyorlar

  1. Hulusi dedi ki:

   Zamanında memuruna maaş veremez duruma gelen devlet, şimdi emeklisine promosyon ödüyor. Hangi zihniyetle akıl oyunları yapıyor diyorsun. Çuvalla para verseler padişahtan iyisi olmaz dimi. Devlet açıkladı. 3 yıllığına 375 lira promosyon vereceğini söyledi. Bugüne kadar hangi hükümetten aldın promosyon? Padişah dediğin adam olmasaydı, şimdi bırak promosyonu maaş bile alamazdın.

   1. Abbas dedi ki:

    Yuh şartlara bak vermek isteseler direk hesaplara yatar. Adamlar ne kadar zorlaştırabiliriz diye uğraşmışlar.

 17. ırfan gezer dedi ki:

  sesı cıkan yokmu promosyon hakkında hepımızı e bırısı gel buraya dıcek neyse

 18. ırfan gezer dedi ki:

  zaten promosyonu banka verıyodu ne gerek vardı devlet bu kadar olsun dedı ıyımı yaptada boyle oldu 400 verıyordu 2 ceyrek verıyordu denızbank 400 bın verdı sımdı 375 al alabılırsen ben gıtmıcem bıle veren verdsın almama gerek yok komntratım 3ay sonra bıtıyo 400 kım olsa verır veren olmasa ptt gıderım bankalar ac kalmıs 3kurusaa gozu ksalmıs kahretsın onları allah

  1. Mlym zcn dedi ki:

   Aynen Sana Katılıyorum Birde Otamatik Ödeme Talimatını Mecbur Tutuyorlar.

 19. Refik dedi ki:

  Bu vatandaşı bankaların vicdansız ellerine bırakanlar allahından bulsun iki yakaları bir araya gelmesin

 20. Yusuf dedi ki:

  referandum yaklaşıyor ya, yaşlıları kandırmak için bir formül buldular. promosyon dediklerini ben 3 sene önce Denizbank’tan 400 tl olarak aldım. Ayrıca birde FastPay diye uygulamalarını indirdim, 50 tl de oradan aldım, yani toplam 450 tl..
  Aynı dönem Garanti Bankası’da Çeyrek altın veriyordu. Yıllar geçmiş aradan, sanki yeni bir niğmet bulmuşlar gibi, yandaş medya ile prpmosyon haberleri yapıyorlar. Alın promosyonunuz sizin olsun.

 21. Hasan Karadeniz dedi ki:

  Vatandaşa verdiğinde gözü olandan Hayır gelmez.

 22. hüsnü çiftçi dedi ki:

  maaşımı akbanktan alıyorum promosyon verecekmi yoksa başka bankayamı taşımalıyım

 23. Taner cakmak dedi ki:

  Aslında doğrusu emekliye yapılan promosyon çok az yani herhangibir bankadan maaş allan emekli ortalama yılda 15000 tl maaş aliyor bu bankalara 3 yılda toplam bir tek emekli için yatan para 45000 tl ediyor bugün banka Promosyon diye 375 tl veriyor bunu da cook buluyorlar ama emekli kiredi almaya gidince 15000 tl tutarındaki krediden sadece 6,,7 bin tl faiz aliyor ve bu faiz 3 yılık onlar alırken yıllık 6,,,7 bin tl ama emekli ye yıllık 300 tl çok pazarlık yapiyor lar ayıp ayıp hak mi bu adalet mi bence adalet de yil aslinda promosyon bence sadece en az 2000 tlf olmalı 10 kazanmasın 5 kazansın bankalar

 24. abdulkadir koc dedi ki:

  Maaşı PTT den alıyorum promosyon için ne yapmam gerekiyor

 25. servet zengin dedi ki:

  maaşımı ptt den alıyorum porosmon alacakmıyım

 26. Hasan Karakaya dedi ki:

  Yahu arkadaş 3 yıl seni bankasına mahkum edip bir seferlik 200-300 lira verecek diye gözünüz açık promosyon bekliyosunuz kaç yıldır o da çıkmıyor. Bir seferlik bu parayı alsan ne olur almasan ne olur? Esas maaş zammına bakalım biz.

 27. Kerim can dedi ki:

  Yıllardır şeref aylığımı ve emekli maaşımı Akbanktan almaktayım. Bankamdan promosyon alabilecekmiyim? Yoksa başka bankayamı geçiş yamam gerekecek? Teşekkürler.

 28. Cabbar dedi ki:

  Millet olarak ortak özelligimiz söylenip söylenip yine aynı şeyi yapmamızdır.

 29. muammer dedi ki:

  Maşını ziraatten alan emeklilerde promosyon alacakmı bilginize.

 30. ismail dedi ki:

  maaşını ptt den alan emekliler promosyondan faydalanacakmı bilgilendirirseniz memnun olurum tşkrler

 31. mehmet dedi ki:

  asgari ücrete 104 tl zam verildi bakalım emekliye ne zam verecek promosyon haricinde önceki dönemde asgari ücrete 300 tl verilmişti bakacağız 2017 zamlarına

 32. halil genis dedi ki:

  Nebahat hanımın fikirleri ile hemfikirim..Secım zamanı geldıgındede su EMEKLI’ler de bu vurdumduymazlıklarına karsın ,bu hukumete gereken cezayı SANDIK’ ta vermelidir..Butun emeklıler aklınızı basınıza toplayın.Kac yıldır aynı zamlar,aynı paraları alıyoruz.Akıllı olun bıraz yaw.

 33. Nebahat dedi ki:

  Emeklinin ekonomik durumu çok yalın bir şekilde ortada iken Hükümetin promosyon konusunda ilgisiz kalmasın günü güne sallaması bu hükümetten emeklinin bir beklentisinin bulunmamasını gösteriyor . oy vermeye gelince de hükümetindeki emekliden beklentisl olmasın.