En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Yeni bir ev almak isteyen veya evini değiştirmek isteyen vatandaşlar için bazı bankalar düşük faiz oranı ve uzun vade imkânlarıyla beraber konut kredisi olanağı ortaya koymaktadır. Aşağıda en düşük faizli konut kredisi veren bankaların listesi verilmektedir:

 • ONB Finansbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Krediler Bankası
 • Vakıfbank
15 yıl vadeli konut kredisi
15 ve 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

15 vadeli konut kredisi veren bankalara 20 yıl vade ve 240 yıl vade yapan bankalar da ilave oldu. 2020 yılında GYODER ve KONUTDER ve Emlak…

İlgili İçerik

QNB Finansbank İle Konut Kredisi Alma

QNB Finansbank ev sahibi olmak isteyenler alacakları ev için %80 oranında konut kredisi alabilme imkânını vermektedir. Bunun yanında QNB Finansbank 180 aya kadar vade olanağını sunmaktadır. QNB Finansbank faiz oranını belirlerken vadelerin süresine göre bir sonuç elde etmektedir. Mesela 180 aya varan vade ile %1.8o oranında en düşük faizli konut kredisini vatandaşların hizmetine sunmaktadır. Vatandaşların QNB Finansbank’ın konut kredisinden yararlanabilmeleri için QNB Finans Bankası’nın talep ettiği 550 TL kredi tahsis ücretini ve 507 TL ekspertiz ücretini ödemeleri gerekmektedir. Bununla beraber vatandaşların QNB Finansbank Bankası’ndan konut kredisi alabilmeleri için bankanın şubesine istenilen evraklarla beraber gitmeleri gerekmektedir. Aşağıda QNB Finansbank’tan konut kredisi alınabilmesi için başvuru esnasında teslim edilmesi gereken evraklar yer almaktadır:

 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi
 • TC. Kimlik belgesi
 • Güncel tarihli konut kredisine başvuruda bulunacak kişinin üzerine kayıtlı fatura
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi gerekmektedir.

Denizbank İle Konut Kredisi Alma

Denizbank ile konut kredisi almak isteyen vatandaşlar oldukça şanslıdır. Çünkü Denizbank vatandaşlarına en düşük faiz oranı ve değişik vade imkânlarıyla beraber sunduğu konut kredisi sayesinde vatandaşların hayallerine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Denizbank 180 aya varan vade imkânıyla ve %1.96 faiz oranıyla beraber vatandaşlarına ödemelerde zorluk çekmemeleri için konut kredisi vermektedir. Denizbank ile ev sahibi olabilmek için istedikleri konut kredisini alabilmek isteyen vatandaşlar 500 TL kredi tahsis ücretini ve 700 TL ekspertiz ücretini ödemeyi kabul ederek Denizbank’ın en yakın şubesine istenilen evraklarla beraber gidip bankanın müşteri temsilcisi aracılığı ile istedikleri konut kredisi için başvuruda bulunabilmektedir.

Garanti Bankası İle Konut Kredisi Alma

Garanti Bankası’ndan konut kredisi almak isteyen vatandaşlar belirli şartları yerine getirerek Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu konut kredisi avantajlarından yararlanabilme hakkını elde etmiş olmaktadır. Garanti Bankası müşterilerine ev alabilmeleri için birçok fırsatları ortaya sürmektedir. Özellikle 240 aya varan vade seçenekleriyle beraber %1.82 oranında en düşük faizli konut kredisi fırsatını sunarak vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için her türlü imkânları sağlamaktadır. Vatandaşların Garanti Bankası’nın ortaya koyduğu bu fırsatlardan yararlanabilmeleri için Garanti Bankası’nın başvuru esnasında istediği 500 TL kredi tahsis ücretin ve 750 TL ekspertiz ücretini ödemeyi kabul ederek,  konut kredisi alabilmek için istenilen evraklarla beraber bankanın en yakın şubesine giderek konut kredisi başvuru işlemlerini müşteri temsilcisi ile beraber hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Aşağıda Garanti Bankası’nın müşterilerinden konut kredisi için talep ettiği belgeler verilmektedir:

 • Alınacak konuta ilişkin kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu
 • Yapı kullanım izin belgesi veya inşaat ruhsatının fotokopileri
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi istenmektedir.

Ziraat Bankası İle Konut Kredisi Alma

Ziraat Bankası ile konut kredisine başvuruda bulunmak isteyenler Ziraat Bankası’nın sunduğu bütün fırsatları takip etmeleri gerekmektedir. Ziraat Bankası müşterilerine 500 Bin TL değerinde 120 aya varan vade seçenekleri ve %0.99 oranında düşük faiz imkânıyla beraber konut kredisini verebilmektedir. Bu fırsatların dışında Ziraat Bankası ile anlaşmalı firmalardan konut kredisi alanlar aylık %0.98 oranında en düşük faizli konut kredisini elde edebilmektedir. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bütün bu kampanyalardan yararlanmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine kredi başvurusu için talep edilen evraklarla beraber giderek banka görevlisinin yardımıyla birlikte konut kredisine başvuruda bulunup anında hesaplarına aktarılan ihtiyaçları olan krediyi çekebilme imkânına sahip olabilmektedir. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan konut kredisi alabilmek için talep edilen evraklar yer almaktadır:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çalışma durumunun gösterildiği gelir belgesi
 • Satın alınacak evin tapu belgesi fotokopisi istenmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası İle Konut Kredisi Alma

Yeni bir ev almak veya evlerini yenilemek isteyen vatandaşlara Türkiye Ekonomi Bankası avantajlı hizmetler vermeye devam etmektedir. Özelikle Türkiye Ekonomi Bankası’nın müşterilerine 120 varan vadelerle ve %1.61 oranında belirlediği en düşük faiz imkânıyla beraber sunduğu konut kredisi hizmeti ile ev almak isteyenlerin ilk tercih edeceği bankalar arasında yerini almaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası’nda konut kredisi almak isteyen vatandaşlar bankanın en yakın şubesine istenilen evrak ve belgeler ile birlikte giderek konut kredisi başvuru işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Ayrıca müşteriler konut kredisine başvuru yaptıktan hemen sonra aynı gün içerisinde ihtiyaçları olan krediyi çekebilme imkânına sahip olmaktadır.

Türkiye İş Bankası İle Konut Kredisi Alma

Türkiye İş Bankası ile konut kredisi almak isteyen müşteriler Türkiye İş Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak internet üzerinden zamandan tasarruf sağlayarak konut kredisi başvurularını yapabilme imkânına sahiptir. Siteye giriş yapıldıktan sonra online konut kredisi hesaplama motoru ile faiz ve vadeler hesaplanarak konut kredisine başvuruda bulunmak oldukça kolay hale dönüşmektedir. Ayrıca Türkiye İş Bankası’ndan konut kredisi almak isteyen vatandaşlar bankanın en yakın şubesine istenilen evraklarla beraber giderek bankadaki görevlilerin talimatlarıyla konut kredisi başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Aşağıda Türkiye İş Bankası konut kredisi başvurusu esnasında istenilen belgeler sırasıyla listelenmektedir:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Alınacak konuta ait tapu

Yapı ve Krediler Bankası İle Konut Kredisi Alma

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar Yapı ve Krediler Bankası’na müracaatta bulunarak en düşük faiz oranı ve uzun vade seçenekleriyle beraber ihtiyaçları olan konut kredisine sahip olabilmektedir. Yapı ve Krediler Bankası müşterilerine 100 Bin TL değerinde 120 aya varan vade seçenekleri ve  %1.49 oranında düşük faiz imkânıyla konut kredisi verebilmektedir. Ayrıca müşteriler Yapı ve Krediler Bankası’ndan aldıkları konut kredisinin ödemesini belirlenen zamandan önce tamamını ödeyerek borçlarını kapatabilmektedir. Yapı ve Krediler Bankası’ndan konut kredisi almak isteyen vatandaşlar Yapı ve Krediler Bankası’nın “yapikredi.com.tr” internet adresine giriş yaparak online bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca konut kredisi başvuru işlemleri Yapı ve Krediler Bankası’nın mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılarak “Başvurular” sekmesine tıklanıp “Konut Kredisi Başvurusu” bölümünden yapılabilmektedir.

Vakıfbank İle Konut Kredisi Alma

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların Vakıfbank’ın konut kredisinin avantajlarından yaralanabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Aşağıda Vakıfbank’tan konut kredisi almak isteyen müşterilerin yerine getirmesi gereken şartlar yer almaktadır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Kredi çalışmalarının genel olarak düzgün olması,
 • Alınacak konutun tapuda “mesken” olarak geçmesi,
 • Konutun yapı kullanma izin belgesi (iskânı) alınmış olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartlara sahip olan vatandaşlar Vakıfbank’ın en yakın şubesine nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi, tapu fotokopisi, gelir belgesi ile beraber giderek bankanın müşteri temsilcisiyle beraber başvuru işlemlerinin tamamlayıp anında en düşük faizli konut kredisine sahip olabilmektedir.

Konut Kredisi için Gerekli Evraklar
Konut kredisi çekmek için gerekli evraklar ve belgeler

Ev almak isteyenlere finansal kuruluşlar tarafından verilen genelde uzun vadeli ve düşük faizli, satın alınan konutu ipotek altına almakta olan kredi ve finansal çeşitlerine mortgage-konut…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. NEŞE dedi ki:

  Merhaba biz ev almak istiyoruz 50 bin nakitimiz var 200 binlik ev dusunuyoruz bizim aylik odeyecek tutari.iz nekadr olur

 2. Necdet Öztürk dedi ki:

  Merhabalar ben 120.000 tl lik ev alacam 30.000 tl nakitim var bana konut kredisi çıkarmı

 3. Garanti peşin kiracı faizi dedi ki:

  Garanti peşin ödemeli kredi faizli kullandım. Peşin kiracı %70

 4. arzu yilmaz dedi ki:

  Ceyiz dukkanim var musterim güzel ama dükkana mal almam gerek büyütmek istiyorum yardiminizi bekliyorum

 5. En uygun kredi veren banka TEB dedi ki:

  Ben aylardır bekliyordum. Artık en kredi veren TEB bankasından kredi çekeceğim.

 6. nahit dedi ki:

  Eşimin üzerine kucuk market açmak istiyorum devlet hibesinden yararlanmak ıstıyom nereye başvurayım?

 7. suleyman caglayan dedi ki:

  ben ısyerı actım ama nakıt olmadıgından zor durumdayım yardımcı olmanızı ıstıyorum

  1. tarık dedi ki:

   kardeş sen ne iş yapıyosun

 8. Gurkan efekan doganaya dedi ki:

  Ben ev hanimiyim nasıl baş vur yapyoz

 9. necati patir dedi ki:

  Mobilya is yerim vardi 5 Sene islettim simdi daha iy bir isyeri kuristiistiyom param yok bursa. Orhangazide. Oturuyom. Numaram