Enpara Faiz Hesaplama

Enpara vadeli mevduat hesabı faiz hesaplama işlemini günlük, aylık ve yıllık olarak nasıl yapacağınızı, faiz getirisi miktarını yazımızda hazırladık. Enpara’nın ekstra faiz fırsatları hakkında detayları da yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Enpara Faiz Hesaplama

Enpara vadeli hesabı ile paranızı yüksek faiz kazanarak değerlendirebilirsiniz. Online bankacılık hizmeti veren Enpara üzerinde yatırımlarınızı saklayabileceğiniz vadesiz mevduat hesabı, birikim hesabı, vadeli mevduat hesabı ve altın hesabı olmak üzere 4 farklı yatırım hesabı bulunur. Yüksek faiz kazanmak isteyenler tarafından Enpara vadeli mevduat hesabı tercih edilebilir. Paranıza göre Enpara faiz hesaplama aracını kullanarak ya da aşağıdaki anlattığımız örneklerdeki gibi kazanacağınız faiz getirisini kolayca hesaplayabilirsiniz.

Enpara Vadeli Mevduat Hesabı

Enpara Mevduat Hesabı

Enpara vadeli yatırım hesabı ile paranız sürekli olarak yüksek faiz kazanır. Bunun için yeni mevduat getirmenize ya da pazarlık yapmanıza gerek yoktur. Vadeli hesaba yatırdığınız parayı vade sonuna kadar çekmediğiniz takdirde faiz kazanırsınız. Yatırdığınız parayı kaybetme riski olmadığı gibi yüksek faiz getirisi de sağlarsınız. İlk kez vadeli mevduat hesabı açtığınızda ya da mevcut hesabınızın vadesi yenileceğinizde güncel faiz oranlarından pazarlık yapmadan yararlanabilirsiniz. Enpara vadeli mevduat için en az 10 TL yatırılmalıdır. Vadeli mevduat için üst limit yoktur. Dilerseniz mevduat hesabını USD ya da EUR olarak da açabilirsiniz. En az 10 USD/EUR ile mevduat hesabı açabilirsiniz. Birçok bankanın aksine Enpara üzerinde açacağınız mevduatları eğer saat 5’e kadar açarsanız aynı gün faiz kazanmaya başlar. Aynı anda aynı para biriminden en fazla 10 tane hesap açılabilir.

Enpara Vade Seçenekleri Kaç Günlüktür?

Enpara vadeli mevduat seçenekleri TL hesapları için 4 tanedir. Bunlar; 32 gün, 46 gün, 92 gün ve 181 gündür. USD ve EUR için ise 32 gün, 92 gün ve 181 gün vade seçenekleri vardır. Belirlenen günlere göre farklı vade oranları verilmektedir. Ayrıca paranız 100.000 TL’yi geçtiğinde ve 250.000 TL’yi geçtiğinde daha yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Faiz Oranları
2020’de Faiz Oranları Düşecek mi?

2020 yılının son ayları, kredi faiz oranları açısından oldukça ılımlı geçti. Özellikle Eylül ayında tüm bankaların konut kredilerinde uyguladığı indirim, piyasanın ciddi anlamda hareketlenmesine önayak…

İlgili İçerik

Enpara En Yüksek Mevduat Getirisi

Enpara.com yüksek faiz fırsatını sadece belirli müşterilere ve belirli dönemlerde değil her zaman sunmaktadır. Diğer bankalar tarafından sunulan hoş geldin faizi gibi belirli bir süre için değil yılın her dönemi size en yüksek faiz oranları sunulmaktadır. İster hesabı yeni açın ister uzun süredir Enpara.com müşterisi olun her daim en yüksek oranlar ile hizmet alacaksınız. Üstelik yüksek faiz fırsatının yanında hiçbir şekilde hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur. Hiçbir risk almadan sizlere kazanç elde etme fırsatı sunan Enpara.com piyasanın en yüksek mevduat oranlarını sizlere her daim sunmaktadır. Paranızın tutarı ve vadesi fark etmeksizin her zaman en yüksek faiz getirisini Enpara.com sunmaktadır.

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?
Ziraat İnternet Bankacılığı Online Başvuru (Mobil, Kurumsal, Dijital Şube)

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemleri, Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilen oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Müşterilerinin hayatlarını oldukça kolaylaştıran Ziraat…

İlgili İçerik

Enpara Birikim Hesabı

Enpara.com birikim hesabı sayesinde geleceğinize yatırım yaparak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayalinizi süsleyen ev, araba, tatil gibi ihtiyaçlarınıza kavuşmak için birikime hemen başlayabilirsiniz. Enpara.com birikim hesabı kumbaraya benzetilebilir ancak kumbaradan farkı birikiminizi katlamasıdır. Günlük faiz uygulanan birikim hesabına ne kadar para yatırdığınızın önemi yoktur. Minimum açılış tutarı olmadan her daim yüksek faizden yararlanabilirsiniz. Günlük faiz uygulandığı için faiz oranları her gün piyasa koşullarına göre güncellenmektedir. Birikimlerinizi düzenli olarak arttırmak için dilerseniz vadesiz hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ya da kendinize bir birikim hedefi koyarak performansınızı takip edebilirsiniz.

Hesap işletim ücreti olmayan birikim hesabında dilediğiniz an paranızı çekebilir veya dilediğiniz an para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sadece Türk Lirası ile birikim yapabileceğiniz bu hesaptan paranızı 2 yöntem kullanarak çekebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki birikim hesabınızda bulunan paranızı vadesiz TL hesabına havale etmektedir. İkinci yöntem ise QNB Finansbank ATM’lerine giderek birikim hesabından paranızı çekmektir. Bu iki yöntem dışından alışveriş gibi ödeme işlemlerinde birikim hesabınızı kullanamazsınız.

Birikim Hesabı Olana Ekstra Faiz Fırsatı

Enpara.com birikim hesabı kampanyası dahilinde 2020 yılının sonuna kadar ekstra %1 faiz fırsatı sunuyor. Yıl sonuna kadar geçerli olan bu kampanyadan yararlanabilmek için 2 şartı yerine getirmeniz gerekmekte. Bu şartlardan ilki birikim hesabına sahip olmanızdır. İkinci şart ise “Ayın Enparalısı” olmanızdır. Ayın Enparalısı olmak için o ay içerisinde;

 • Hesabınıza 100 TL para girişi,
 • 100 TL para transferi,
 • 100 TL kredi kartı ödemesi,
 • 1 adet fatura ödemesi,
 • Cep telefonuna TL yüklenmesi,
 • ATM’den para çekilmesi,
 • Encard ya da Enpara.com kredi kartıyla harcama yapma,
 • Önceki ay boyunca mevduatınızın 5.000 TL’den fazla olması,
 • Önceki ay ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız şartlarından 5 tanesini tamamlamanız gerekmekte.

Eğer bu şartları tamamlarsanız birikim hesabınız ekstra %1 faiz oranı ile hesaplanacaktır.

Altın Hesabı

Enpara.com altın hesabı ile paralarınızı altına çevirin. Altın hesabının çalışma mantığı vadesiz hesapla benzerlik gösterir. Size vade kazandırmaz ancak altın kuruna bağlı olarak değer kazanır ya da kaybeder. Diğer Enpara.com hesaplarında olduğu gibi altın hesabında da hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Minimum açılış tutarının yer almadığı bu hesapta dilediğiniz kadar parayı altına çevirebilirsiniz. Tatil günleri de dahil 7 gün 24 saat altın alım satım işlemlerini Enpara.com üzerinden gerçekleştirerek birikimlerinizi arttırabilirsiniz.

Altın hesabı nedir
Altın Hesabı Nedir ?

Altın hesabı açtırarak tasarruf yapmaya başlayın. Altın hesabı açtırdığınız zaman altın tasarruflarınızı dilerseniz fiziksel olarak, dilerseniz de hesapta fiziksel olmadan biriktirmeniz mümkün olur. Geleneksel yatırım…

İlgili İçerik

Enpara Müşterisi Olma

Enpara.com müşterisi olarak sizlerde bu avantajlı hesaplardan ve yüksek faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Enpara vadeli hesabı ile yüksek faiz kazanmak, altın hesabıyla paranızı altın olarak değerlendirmek ya da birikim hesabı ile düzenli birikim yapmak isteyen kişiler öncelikle Enpara müşterisi olmalıdır. Ancak Enpara faiz hesaplama işlemi için müşteri olma zorunluğu yoktur. Enpara.com’a girerek burada yer alan faiz hesaplama aracını kullanarak günlük ya da aylık faiz hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com müşterisi olmak için yapmanız gerekenler;

 • qnbfinansbank.enpara.com.tr adresini gidiniz.
 • Ana sayfada yer alan “Müşteri olmak istiyorum” kısmında yer alan “Başvur” butonuna tıklayınız.
 • Ardından size sunulan seçeneklerden Enpara.com üzerinden hangi işlem için müşteri olmak istediğinizi seçin.
 • Sonraki süreçte ortalama 2 dakika içerisinde doldurabileceğiniz formu tamamlayın.

Formda belirtmiş olduğunuz bilgiler kısa süre içerisinde değerlendirilerek size e-posta ve SMS aracılığı ile bilgi verilmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra Enpara.com destek ekibi sizi en geç 5 iş günü içerisinde arayarak uygun olduğunuz zaman ve yeri istemektedir. Kararlaştırılan zaman ve yerde bekleyen Enpara.com personeli sizden kısa bir bankacılık sözleşmesi imzalamanızı isteyecektir. İmza işlemi sonrası artık sizde bir Enpara.com müşterisisiniz. Böylelikle şubeye gitme derdi olmadan dilediğiniz yer ve zamanda sizlerde Enpara.com müşterisi olarak dijital bankacılığın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

En para Mevduat Hesabı Ne Demek?
Mevduat Hesabı belirli süreli ya da süresi belli olmayan, bir karşılığı ya da karşılıksız olarak bankaya hesabına yatırılan para, döviz ya da kıymetli madenlere verilen adıdır.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.