Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek
A+
A-

Borç kapatma kredisi

Bankaların son dönemlerde müşterilerine sunmuş olduğu hoşa giden hizmetlerinden birisi de eski kredi borcunuzu kapatarak yeni bir kredi çekebilme hakkına sahip olmanızdır. Bankaların en rağbet edilen hizmetleri arasında yer alan kredi ürünleri, müşterileri de tatmin edecek içeriklere sahiptir. Bunların başında bankaların kredi kullanıcılarına sağlamış olduğu hizmetlerin başında ise eski krediyi kapatarak yeni kredi açma hizmetlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu kredilere Halk arasında borç kapatma kredisi, borç yapılandırma kredisi, borcu tek bankada birleştirme kredisi, tüm borcu tek bankada toplama kredisi de denilmektedir.

Borç yapılandırma kredisi veren bankalardan bazıları şunlardır;

 Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası,  Denizbank,  Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Odea Bank, Rabobank, Tekstil Bankasıdır.

Krediler, vatandaşların eksik kalan nakit ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşıladığından dolayı hemen herkes artık bu yolu tercih etmektedir. Peki, vatandaşlar tarafından akla kazınan bir takım düşünceleri de yanıtlamamız gerekirse, Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek için yapmanız gerekenler ise bağlı bulunduğunuz banka ile bir görüşme haline girerek bankanın sağlamış olduğu hizmetlerden yararlanmak istediğinizi de beyan etmeniz olacaktır.  Bu sayede sizlere de banka tarafından hiçbir şekilde zorluk yaşanmadan eski krediyi kapatma ve yeni kredi açabilme ayrıcalığı tanınmış olacaktır diyebiliriz. Günümüzde kısaca artık bu tür işlemlere borç kapatma kredisi olarak nitelendiriliyor diyebiliriz. Buna göre bankanız da ki eski kredi borçlarınızı sıfırlayarak daha avantajlı ve hoşunuza gidecek fırsatları bulunduran yeni kredi kampanyalarından da gönül rahatlığı ile yararlanmaya başlayabilirsiniz. Çağımızda artık nakit sıkıntısını yaşayan pek çok insan bulunmaktadır. Bu durum ailevi geçimlerini de zora soktuğundan dolayı doğal olarak zor durumlar geçirmesine de neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı vatandaşlar da ilk iş olarak çıkarlarına daha fazla yarayacak olan kredi olanaklarından da yararlanma gereği duymaktadır.

Kredi Borcu Varken İkinci Kredi Çekilebilir mi?

Vatandaşların çoğu ikinci bir kredi olanaklarından yararlanmak istediklerinden dolayı bankalara ikinci bir kredi hizmetlerinden yararlanmak istediklerine dair bir beyanda bulunmaktadır. Fakat aylık taksit ödemelerde gecikme gibi durumlar söz konusu olur ise banka tam anlamı ile güvenerek ikinci bir kredi şansı çoğu zaman vermeyebilir. Fakat birinci kredi borcuyla beraber aynı anda ödeyeceğini gösteren ikinci bir gelir belgesinin de bankaya sunulması banka onayından olumlu dönmesine sebep olabilecektir. Üstelik ikinci bir kredi çekebilmeniz için banka tarafından istenen şartlardan birisi de gelirinizin en az 1400 TL civarında olmasıdır diyebiliriz. Banka yalnızca bu istekleri ile sınırlı kalmayarak gelirinizin diğer kredi ile beraber iki kat daha fazla olmasını, iki kredi borcunun ödeyebilecek pozisyonda bir gelire sahip olmanızı isteyecektir.

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek Mantıklı mı?

Fakat bu kriterler çoğu zaman bankada bankaya değişiklik de gösterebilmektedir. Çünkü her bir banka müşterilerine farklı alternatif yollar sunduğundan dolayı hepsi bu şekilde istiyor diyemeyiz. Fakat bankaların çoğunluğuna baktığımızda ise vatandaşlardan genellikle beklenen ve istenen şartların başında bunlar yer almaktadır. Sizlerde bu şartları en iyi şekilde yerine getirdiğiniz takdirde ise herhangi bir sorun yaşamadan ikinci kredileri de alabileceksiniz.


YORUMLAR

 1. süleyman dedi ki:

  banka burcumu kapatmak için kredi istiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz teşekkür ediyorum saygilarimla

 2. Arif Tunç dedi ki:

  Slm ben arif tunç eski kırediyi kapatıp yeni kiredi cekebilirmiyiz lütfen bana yardımcı olun allah aşkına saygılarımla

 3. selami kara dedi ki:

  Merhaba ben ziraatBankasında kiredi kullandım bunu kapatıp tekrar çekme istiyorum yardimci olabilirmisiniz

 4. Ali rıza dedi ki:

  Ben akbanktan 3 ay once kredi kullansdim odeme gunu geldiginde yapılndrma yaptım 3 aydır düzenli ödeme yapıyorum akbank 4. Ayda bana kredi verirmi tekrar.(15bin tl kullanmıştım.3 aydir odeme yapıyorum duzenli.ben bu krediyi yapandiriken yapılandırma birimi bana borç bitene kadar akbank kartı ve kredi kullanamazsınız,borc bittikten sonra belki demişti.ama kredi kartı hala aktif ve alışveris yapbiliyorum.)kkb notum 1288 gecikme yok

 5. ali dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacim var gelir belgesiz nerden alabilirim cvp beklemektetim 6bin cekmem gerek

 6. Volkan dedi ki:

  Bana acil dönüş yaparsanız sevinirim çok sıkışık durumdayım. ..