Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Kullanabilir mi?

Ev hanımlarının ihtiyaç kredisi kullanıp kullanamayacakları sıklıkla merak edilen soruların başında geliyor. Çalışmayan ev hanımları için kredi imkanı tanıyan bankaların listesini ve kredi şartları ile özelliklerini detaylarıyla yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Kullanabilir mi?

Ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ile düzenli geliri olmamasına karşın, ev hanımları da zorlanmadan kredi kullanabiliyorlar. Ev hanımları için ihtiyaç kredisi sunan bankaların sayısı ne yazık ki azdır. Bunun sebebi bankaların kredi ödemesini alamayacaklarını düşünmeleridir. Bu krediyi sağlayan bankaların ise ev hanımlarının yerine getirmelerini istedikleri bazı şartları sunarlar. Bu şartları yerine getiren kadınlar kredi kullanmaya hak kazanmış olur.

2020 Ev Hanımlarına Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev hanımlarına maaş bordrosuz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Akbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • ING Bank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank

Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında ev hanımlarına konut kredisi ve kredi kartı sağlayan bankalar da mevcut.

Ev Hanımlarının Kredi Çekebilmeleri için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ev hanımlarının kredi çekebilmeleri için şartlar yerine getirildikten sonra başvurular tamamlanmalıdır. İlk olarak kredi çekmek isteyen kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Daha önce eğer bankalardan kredi kartı kullandıysanız, bu kartın ödemelerini düzenli olarak yapmış olmanız gerekir. Eğer daha önce kredi kartınız yoksa, o halde kredi notunuz sıfır olarak gözükür. Eğer kredi notunuz yüksek değilse, kredi çekebilmek adına bankaya şartları sağlayan bir kefil ya da teminat gösterebilirsiniz. Eğer ek geliriniz varsa, bunu resmi yazı ile belgelemeniz kredi kullanma şansınızı artıracaktır.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Tüm dünyada etkisini gösteren 2020 yılını kabusa çeviren korona virüsü çalışanı emeklisi esnafı olmak üzeren bütün bireyleri maddi açıdan etkilemeye devam ediyor.Sicili bozuk olup gelir…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi

Ziraat Bankası’ndan ev hanımlarına kredi fırsatı sayesinde geliriniz olmasa bile kredi kullanmanız mümkün. Ziraat Bankası ile ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi kullanarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredi notunuzun 1300 ve üzeri olması kredi çekebilmeniz için yeterli olacaktır. Eğer kira geliriniz ya da herhangi bir ek geliriniz bulunuyorsa, bunu belgeleyin. Eğer ev hanımlarının dul aylığı, emekli aylığı gibi diğer ek gelirleri var ise kredi çekmeniz oldukça kolay olacaktır.

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası’ndan ev hanımlarına kredi başvurusu için gerekli belgeler eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Aksi halde başvurunuz doğrudan reddedilecektir. Tamamlamanız gereken belgeler arasında:

 • Başvuru formu (bankanın internet sitesinden ya da banka şubelerinden temin edilebilir)
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport
 • Gelir belgeniz ya da ek gelir belgeniz
 • Durumunuza göre şube tarafından istenilebilecek diğer belgeler

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi için Örnek Ödeme Nasıl Olur?

Ziraat Bankası’ndan ev hanımlarına kredi için örnek ödeme önceden hesaplandığı zaman ev hanımları daha sonra aylık ödemelerini yaparken zorlanmazlar. Şu an Ziraat Bankası’nın güncel faiz oranı 2,15’tir. 20 bin TL değerinde tüketici kredisi kullanmak istediğini farz edelim. 36 ay vade yaptırdığınız zaman aylık 859 TL taksit ödeyerek kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan ev hanımlarına kredi başvurusu kanalları farklı farklıdır. Dilerseniz size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerden başvuru yapmak isterseniz Ziraat Bankası internet mobil ya da Ziraat Bankası resmi internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Müşteri temsilciniz ile birebir diyalog halinde başvuru yapmak isteyen ev hanımları Ziraat Bankası çağrı merkezi ile görüşebilirler.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank’tan ev hanımlarına kredi paketi ile ev hanımlarının yüzü gülüyor. Bütün evin yükünü çeken kadınların yükünü hafifletmek için hazırlanan bu paket sayesinde uygun faiz oranları ve geri ödeme kolaylıkları sizleri bekliyor. Ev hanımlarına hayat Deniz’de güzel! Dilerseniz ev hanımlarına özel altın günleri dilerseniz de ev hanımlarına mevduat biriken hesap paketlerini tercih edebilirsiniz.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Denizbank’tan ev hanımlarına kredi başvurusu yapmak için en hızlı başvuru yöntemlerinden bir tanesi olan SMS başvurusunu tercih edebilirsiniz. Bunun için büyük harflerle kredim yazın daha sonra boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı girin. Mesajınızı tamamladıktan sonra 3280’e gönderin. Kredi başvurunuzun cevabı en geç 5 dk içinde telefonunuza ulaşacaktır. Eğer ev hanımları için ihtiyaç kredisi başvurunuz onay alırsa, nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın banka şubesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi Özellikleri Nelerdir?

Denizbank’tan ev hanımlarına kredi özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • En fazla 55 bin TL’ye varan nakit ihtiyaçlarınızı bu kredi ile karşılayabilirsiniz.
 • Kredi vadesi en fazla 60 ay olabilir.
 • Kefil göstermeniz gerekmez.
 • Kredi limitinizi ve başvurularınızı hafta sonu da dahil olmak üzere sabah 9 ile akşam 9 arası SMS üzerinden öğrenebilirsiniz.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi için Örnek Ödeme Nasıl Olur?

Denizbank’tan ev hanımlarına kredi için örnek ödemeyi bankanın resmi web adresi üzerinden önceden yapın. Bu sayede faiz oranlarını, aylık taksit miktarını ve kredi çekmek için gerekli olan bütün ücretleri öğrenmiş olursunuz. 10 bin TL değerinde kredi çekmek istediğinizi farz edelim. 12 ay vade yaptırdığınız zaman, aylık faiz oranı güncel olarak 2,84 olduğu için, ödemeniz gereken aylık taksit tutarı bin TL olacaktır. Banka sizden kredi tahsis ücret altında 50 TL talep edecektir. Buna ek olarak 130 TL sigorta ücretiniz olacak. Vade miktarı arttıkça ödemeniz gereken sigorta miktarı da artacaktır.

Garanti Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankası’ndan ev hanımlarına kredi sayesinde dilerseniz araba için, dilerseniz ev için, dilerseniz kısa süreli ufak ihtiyaçlarınız için kredi kullanmanız mümkün. 60 aya varan vade oranları ile, uygun faizler ev hanımlarını bekliyor. İhtiyaçlarınız artık beklemesin. Evin bütçesini çekip çeviren ev hanımlarının yardımına uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile Garanti Bankası koşuyor. Ev hanımlarının yüzü bankanın kolay kredi kullandırması ile gülüyor.

Garanti Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’ndan ev hanımlarına kredi başvurusu yapmak için farklı kanalları tercih edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en kolay ve hızlı başvuru kanalı bankanın resmi web sitesidir. Ana sayfadan krediler menüsüne geldikten sonra ihtiyaç kredisi sekmesini tıklayın. Sol tarafta bulunan hemen başvurun yazısına tıklayın. Burada karşınıza sizden doldurmanızı istedikleri çeşitli bilgiler çıkacaktır. Bu formu eksiksiz biçimde doldurduktan sonra bankaya gönderin.

Garanti Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi Örnek Ödemesi Nasıl Olur?

Garanti Bankası’ndan ev hanımlarına kredi için örnek ödeme bankanın resmi web sitesi üzerinden güncel olarak takip edilebilir. Burada farklı kredi miktarları, vade süresi ve sigorta ücreti gibi bütün detayları öğrenebilirisiniz. Ev hanımları için ihtiyaç kredisi sunan banka kredi tutarına göre kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. 15 bin TL değerinde kredi kullanmak isteyen ev hanımları 75 TL değerinde kredi tahsis ücreti öderler. 2,2 faiz oranı uygulanacağından, 60 ay vade ile kredi kullanmak isteyen bir kişi aylık olarak 506 TL taksit ödeyecektir. Buna ek olarak, kredi tutarına göre kişinin sigorta ödemesi yapması gerekir. 15 bin TL için bu tutar 281 TL’dir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. eda dedi ki:

  ihtiyacım var kredi çekmek istiyorum

  1. cemil dedi ki:

   merhaba eda hanım nasıl yardımcı olabılırım acaba sızlere bana maıl adresımden donus yapabılırsınız [email protected] adresımden daha detaylı gorusebılırız ıstersenız

 2. saadet dedi ki:

  ne saçma 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük kadınlara veriyorlarmış krediyi sanki evlenecek kadın arıyorlar kadın 50 yaşında iş yönetebilir 60 yaşında da…bir şişide doğru yapın be

  1. MEHMET dedi ki:

   merhaba saadet hanım ıyı gunler maıl adresıme gerı donus yapabılırsınız ıstersenız tabıkıde [email protected] burda detayları konusabılırız rahatlıkla

 3. yeliz balaman dedi ki:

  Ben evde el isi yapıyorum kucuk bi dukkan acmak istiyorum kiredi çekmek istiyorum

 4. YASEMIN SIRKECI dedi ki:

  BEN EVDE ISYAPYORUM KUCUK BIRYER ACMAK ISTIYOR KREDİ KULAN BILRMIYIM ACABA ÜSTÜMDE HIC BIR SEYYOK

 5. Nur dedi ki:

  Ben butik otel açmak istiyorum ev hanımının kısmen belgen var geri dönüşü çok uzun ve verdiğinin çoğu teçhizat fakat benim bakteri ihtiyacım var kredi nereden alırim

 6. Ayse ozkartal dedi ki:

  Evde kendi isimi yapoyrum kredi almak istiyorum

 7. Eda dedi ki:

  Ben evde el işi ve örgü işleri yapıyorum. Krediye ihdiyacim var. Bunun için ne yapmam lazım.

 8. Dogan dedi ki:

  Merhaba

 9. arife dedi ki:

  ben ev hanımıyım bıryerde calısmıyorum evde ek iş yapıyorunm kredi alabilirmiyim ne yapmam lazım

  1. yusuf dedi ki:

   hesap ve kredi çekemiz lazım

 10. Gülten çekil dedi ki:

  İhtiyacım var kredi almak istiyorum