Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2019 yılı boyunca da çalışmayan bayanlara yönelik kredi teklifleri sunmaya devam ediyor. Ev hanımlarının kredi kullanabileceği bankaları ve sundukları kredilerin özelliklerini tüm ayrıntılarıyla yazımızdan okuyabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Çalışmayan kadınlara bankalardan kredi bazı şartların sağlanmasının ardından verilmektedir. Bankalar kredi verirlerken genellikle gelir belgesini başvuru sırasında talep ederler. Bunun da en temel nedeni başvuruda bulunan kişiye kredi verilmesinin ardından bu kredi borcunun ödenebilir olup olmadığını anlamaktır. Bu yüzden de ev hanımlarına kredi bulmak zor olabilir. Fakat şartların sağlanmasının ardından ev hanımlarının da başvurabilecekleri birçok kredi mevcuttur.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Ev hanımlarına kredi başvurusu koşulları arasında daha önce herhangi bir krediden dolayı yasal ya da idari takibin olmaması bulunur. Ayrıca kira gibi bir gelir varsa bunun bankaya iletilmesi de gereklidir. Kira geliri olan ev hanımlarının düzenli bir gelire sahip olacağı için kredi alma ihtimalleri daha yüksektir. Bunların dışında evli kadınlar kredi çekerken eşlerinden yazılı onay da almalıdır. Bu bir tek kadınlar için geçerli olan bir şey değildir. İster kadın ister erkek olsun kredi başvurusunda bulunacağı zaman eşin onayını alması yasalar gereği şarttır.

Ev Hanımları ihtiyac Kredisi
Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Kullanabilir mi?

Ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi ile düzenli geliri olmamasına karşın, ev hanımları da zorlanmadan kredi kullanabiliyorlar. Ev hanımları için ihtiyaç kredisi sunan bankaların sayısı ne…

İlgili İçerik

Ev Hanımlarına Kredi İçin İstenen Belgeler

Ev hanımı kredisi için gerekli evraklar kredi için başvurulacak bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Fakat temel olarak tüm krediler için bankalardan istenen bazı belgeler vardır. Bunlardan bir tanesi kimlik belgesi ve fotokopisidir. Ayrıca eksiksiz doldurulmuş başvuru formu da yine bankaların kredi için talep ettiği belgelerden bir tanesidir. Kredi başvurusu için gelir belgesi de çoğu zaman şarttır. Gelir belgesi olmayan ev hanımlarının ise ek teminat göstermeleri gerekebilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi İçin İpotek Ya Da Kefil Yeterli Mi?

Kefil ya da ipotek ile ev hanımlarına kredi çıkma ihtimali çok daha yükselecektir. Gelir belgesi olmayan kişilere genelde çoğu banka kredi vermiyor. Bundan dolayı düzenli bir geliri sahip kefilin olması ya da ipotek gösterilebilecek bir malın olması ev hanımlarının kredi alma konusunda işlerini çok kolaylaştıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredide Kredi Notunun Önemi

Kredi notunun ev hanımı kredisindeki önemli diğer tüm kredilerde olduğu gibi çoktur. Bankalar kredi verirlerken başvuru yapan kişilerin bazı özelliklerine bakarlar. Bunlardan en önemlisi de kredi notudur. Kredi notları daha önceki bankacılık çalışmalarına göre verilir. Yani daha önce çekilmiş bir kredi varsa ya da kişi kredi kartı sahibiyse bu borçların düzenli ödenip ödenmediğine göre kredi notu oluşturulur. Bu da bir sonraki kredi başvurusu için etkili olur. Ev hanımlarının da kredi başvurusu için kredi notlarının riskli seviyede olmaması gereklidir. Maaş geliri olmayan ev hanımlarının bir de kredi notlarının düşük olması kredi alma şansını çok azaltacaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

KKB Findeks Risk Raporu öğrenme servisini duymuş olmalısınız. Ev almak için veya ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, bankalara finansman için başvuru yapanlar için para ödemeden sorgulama ücretsiz not sorgulama yöntemlerinden…

İlgili İçerik

Ev Hanımları Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Ev hanımlarına ne kadar kredi verilir sorusunun cevabı bankalara ve gösterilecek olan teminata göre değişkenlik gösterebilir. Bir ev hanımının göstereceği teminatın bedeli ne kadarsa alacağı kredi de o kadar olur. Bunun dışında pek çok banka 30-50 bin TL arasında ihtiyaç kredisi vermektedir. Ev hanımları da bu ihtiyaç kredilerine başvurabilir.

Ev Hanımları Çektiği Krediyi Ödeyemezse Ne Olur?

Ev hanımları kredi borcunu ödeyemediği durumlarda yasal işlemlerin başlatılması söz konusu olur. Bankalardan çekilen kredilerin taksitlerinin düzenli bir şekilde ödenmesi gereklidir. Bu ödemelerin geciktirilmesi kredi notunun da düşeceği anlamına gelir. Fakat tek yaptırım kredi notunun düşmesiyle kalmaz. İhtara rağmen ödenmeyen krediler için yasal işlemler başlatılır. Bu işlemlerin sonucu hacize kadar gidebilir. Ödemede zorluklar çekilmesi halinde yapılması gereken şey banka ile iletişime geçerek daha uygun bir ödeme planının oluşturulmasını talep etmektir.

Ev Hanımı Kredi Kartı Alabilir Mi?

Ev hanımlarına kredi kartı verilme ihtimali yüksektir. Bankalar genellikle kredi kartı başvurusu için SGK’lı olarak çalışılıp çalışmadığına bakar. Fakat SGK’lı olmak kredi kartı alabilmek için bir zorunluluk değildir. Bundan dolayı kredi notu düşük değilse ya da ortada herhangi bir yasal takip yoksa genel olarak bankalar ev hanımlarına kredinin yanı sıra kredi kartı da verebilmektedir.

ev hanımlarına kredi kartı
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilir mi?

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar, ev hanımlarının çalışmakta olan eşleri üzerinden ya da ek gelir belgesi göstererek kredi alabilecekleri bankalardır. Bazı bankalar herhangi bir…

İlgili İçerik

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

KOSGEB’ten ev hanımlarına hibe girişimcilik yapmak isteyen kadınlara verilmektedir. Ev hanımlarının üretime katılması ve girişimlerde bulunmasını teşvik etmek için devlet KOSGEB işbirliği ile hibe sağlamaktadır. Bu hibeler de geri ödemesizdir. Ben bir girişimde bulunmak istiyorum fakat yeterli maddi olanağım yok diyen kadınlar KOSGEB’in bu hibelerine başvurabilir. 50 bin TL’ye kadar hibe verebilen KOSGEB 100 bin TL’ye kadar da 60 ay vadeli krediyi ev hanımlarına sunabiliyor. Ayrıca KOSGEB’ten alınan kredilere faiz de uygulanmıyor.

Kadınlara Girişimcilik Kredisi
Kadın Girişimcilere KOSGEB Destekli Girişimcilik Kredisi

Aile ekonomisine katkıda bulunma konusunda yıllardır geri planda kalmış olan kadınlar için, hayalini kurdukları hayatı yaşamaları ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri açısından devlet tarafından destekler…

İlgili İçerik

Ziraat Bankası Girişimci Ev Hanımları Kredisi

Girişimci kadınlara Ziraat Bankası’ndan kredi sağlanıyor. KOSGEB’in yanı sıra birçok banka ev kadınlarının girişimciliklerini desteklemek adına uygun faiz oranlı krediler sunuyor. Bu bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Bu kredi hem yeni işyeri almak isteyen hem de olan işyerini büyütme hayalini kuran kadınlara veriliyor. İşyeri büyütmek adına alınan kredi için Ziraat Bankası 60 ay vadelendirme yapıyor. İşyeri alımında ise bu vade sayısı 96 aya kadar çıkabiliyor.

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi için Denizbank başvurulabilecek adreslerden birisidir. 80 bin TL’ye kadar ev hanımlarına kredi imkanı veren Denizbank uygun da ödeme seçeneği sunuyor. Bu krediye başvuru Denizbank şubelerinden yapılabildiği gibi SMS yoluyla da gerçekleştirilebiliyor. GIRISIMCI yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarasının yazılmasının ardından 3280’e mesaj atılmasıyla Denizbank’ın girişimci kadınlara sunduğu bu krediden yararlanılabilir.

Kadın Girişimcilere Vakıfbank Kredisi

Vakıfbank kadın girişimci destek kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Kadın girişimciler için destek paketi altında verilen bu kredinin 60 ay da vadesi bulunuyor. Vakıfbank’ın kadın girişimcilere verdiği kredi için de en yakın banka şubesine başvurulması gerekiyor.

İş Bankası Kadınlara İş Kredisi

İşini büyütmek isteyen kadınlara İş Bankası’ndan kredi desteği sağlanıyor. Ülkemizde kadınların çalışma hayatına katılabilmesi için bazı destekler sağlanıyor. Bu desteklerden en önemlisi KOSGEB’in hibeleriyken diğerleri de İş Bankası gibi bankaların verdikleri kredilerdir.

İng Bank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi İNG Bank’tan alınabilir. İNG Bank kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka kredi verirken de gelir belgesi talep etmiyor. Bundan dolayı ev hanımları da kolaylıkla İNG Bank’ın ihtiyaç kredisinden faydalanabilirler.

Enpara.Com Evraksız Kredi

Enpara.com gelir belgesiz kredi veren bankadır. 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veren enpara.com, başvuru için herhangi bir evrak talebinde bulunmuyor. Bu durum da maaş geliri olmayan ev hanımlarının kredi alabilmeleri için bir çözüm sunuyor.

TEB Kolay Kredi

Kolay kredi için TEB başvurulabilecek adreslerdendir. Ev hanımlarına kredi arayan kişiler gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığıyla başvurmalıdır. Bu bankalardan birisi de TEB’dir. TEB, CEPTETEB uygulamasını kullanan kişilere evraksız kredi imkanı sağlıyor. 30 bin TL’ye kadar verilen bu ihtiyaç kredisinin başvurusu da oldukça kolaydır. CEPTETEB uygulamasının indirilmesinin ardından hızlı bir şekilde başvuru formu doldurulabilir ve kredi alma talebinde bulunulabilir. Ayrıca bu kredinin başvurusu da kısa bir süre de değerlendirilecektir ve sonuçlandırılacaktır.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Reyhan dedi ki:

  krediyi birakin kredi karti istedim kac tane bankaya basvuruda bulundum hepsi olumsuz cvp verdi hic biri kart vermedi.esimin borcu var.oduyemiyor benimi engelliyor neden kart verilmiyor hic bir bankayla hic bir isim olmadi

 2. Fatos dedi ki:

  Ev hanimiyim acil 10 milyarlik krediye ihtiyacim var cevap

  1. Oktay YILMAZ dedi ki:

   Ev hanımları maaş bordrosuz kredi veren bankalara başvurarak, kredi çekebilirler.

   1. Toni dedi ki:

    Nasıl ceke bilirim kredi ben çalışmıyorum ve yabancı kocam çalışıyo.fakat isim kredi çıkmıyo borç yok ama puan çok düşük o uzden eşim kredi olmiyo.

 3. Berivan dedi ki:

  Merhabalar ben çalışıyorum ama sigorta ve gelir belgesi yok ama ayda 2500 alıyorum her banada yardımcı olur musunuz 13000 ihtiyacım var

 4. Ev hanımıyım kredi aldım herkese çok tşk. ederim dedi ki:

  Teşekkür ederim

 5. bahar dedi ki:

  Acil kıredi almak istiyorum ev hanımıyım.

 6. gzde dedi ki:

  Yorum yaoan ayse hanima katiliyorum insanlar inthara kalkisiyor elden borclari icin ihtiyacimiz var ki kredi cekmeye calisiyoruz degil 1000 lira 500 lira bile vermiyosunuz insanlari siz bankacilar ve sizin gbi ler yUzunden ölüme tesvik ediyosunuz yazikk cok yazikk

 7. Hilal dedi ki:

  Mrb. Ben çalışmıyorum Ev hanimiyim. Birkaç banka red yanıtı verdi sadece ödeabank 500 lira limitli kredi kartı verdi bana. 5000 lira kredi başvurusuda yaptim ama şuan ki koşullarda kredinize olumlu yanıt verilmemektedir mesajı gönderdiler. Ben bu kredi kartindan para çekip gününden önce devamlı ödeyerek Bu banka bana 5000 lira krediyi iki üç ay sonra verir mi. Lütfen cevap yazınız ve ayriyeten başka banka hesaplarima ikibin. Üç bin lira gibi devamli paralar yatıyor çekiyorum. Bununda bir faydası olur mu kredi alabilmem için.
  Teşekkürler
  Yada iki üç beklemeden bir kefil götürsem hemen kredi verirler mi

 8. Ev hanımlarına faizsiz kredi dedi ki:

  Ev hanımlarına kredi imkanı verilmesi çok güzel. bayanlar faizsiz ve evraksız kredi çekebiliyor.

  1. Toni dedi ki:

   Nasıl kredi çekme bilirim ben yabancım çalışmıyorum eşim türk o calasiyo

 9. nejla dedi ki:

  Gelir belgesi kredi diyorsunuz öyle bişey yok vermiyor birde umutlandiriyorsunuz benim 7 bin TL lik kartım var hiç gecikmem yok 5000tl kredi alamıyorum ya gerçekten kiniyorum

 10. ayşe dedi ki:

  kredı yada para ıstemek ıcınde yorum yapılmaz zaten ama gercekten yaptıgınız reklamlarla calısma sartlarınız hıc uyusmuyo hanı nerde gelır belgesız kredı falan fasa fıso elbettekı bı gelırımız var calısmasak bıle bızlerde yasamaktayız 1000 tl lık ıhtıyac kredısı bıle vermıyosunuz gercekten boyle bankacılık sıstemıne sıtem edıyorum her ay 100 lıra elbettekı oderız kredımız ıcın hayır bız zaten magduruz sız bankacılar yada bankalar daha da magdur edıyorsunuz gercekten sıstemınız hıc hos degıl