Evlenenlere Uzun Vadeli Evlilik Kredisi

Evlenenlere evlilik kredisi veren bankalar 2020 yılında çiftlere finansal desteğini sürdürüyor. Düğün ve ev eşyaları için kredi arayışında olan evlilik adaylarına sunulan kredinin bankalara göre özelliklerine ve tüm ayrıntılarına yazımızdan ulaşacaksınız.

Evlenenlere Uzun Vadeli Evlilik Kredisi

Evlenecek çiftlere kredi veren çoğu banka gelir belgesi istemeden de kredi verebilmektedir. Yeni evlenecek olan çiftlere verilen evlilik kredisinde sabit faiz seçeneği de bulunmaktadır. Uzun vade ile alınabilen evlilik kredisi için başvurular genellikle bankaların şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Bankadan kredi almak için gerekli evraklar olduğu gibi her bankanın kredi vermek için belirlediği şartlar da bulunmaktadır. Bu şartlara uyan ve tam evrak teslim eden çiftlere, bankalar tarafından kolayca kredi verilebilmektedir. Bazı durumlarda banka tarafından ipotek ya da kefil gösterilmesi de istenebilmektedir.

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlilik kredisi, yeni evlenecek olan çiftlere verilen kredilerden biridir. İhtiyaç kredisi başlığı altında verilen evlilik kredisinin faiz oranları ve vade uzunluğu bankalara göre farklılık göstermektedir. Evlilik kredisi başvuruları şube üzerinden yapılabildiği gibi online platformlar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Kredi başvurusu sırasında maaş bordrosu ve gelir belgesi gibi aylık düzenli geliri beyan eden belgeler istenebildiği gibi evraksız başvuru kabul eden bankalar da bulunmaktadır.

Evlilik Kredisine Ne Zaman Başvurulur?

Birçok banka tarafından sunulan evlilik kredisi yılın her zamanı açık olan bir kredi türüdür. Genellikle yaz aylarında düğün yapıldığı için evlilik kredisine başvurular ilkbahar ve yaz aylarında artış göstermektedir. Ancak bankaların herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. 12 ayın her günü kredi başvurusu yapılabilmektedir. Düğün kredisi olarak da bilinen evlilik kredisi için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır.

Evlilik için Gerekli Evraklar
2020 Evlilik İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Evlilik işlemleri için başvurularda istenen belgeler 2020 yılında da evlilik planları yapan birçok çiftin merakla araştırdığı konuların arasında yer alıyor. Dünya evine girmek için bütün…

İlgili İçerik

Gelir Belgesiz Evlilik Kredisi Alabilir Miyim?

Evlilik kredisi almak için belirlenen şartlar ve istenen belgeler bankalara göre değişmektedir. Ancak çoğu banka tarafından kredi alımlarında gelir belgesi talep edilmemektedir. Evlilik kredisi kapsamında gelir belgesi istenip istenmediği bankalara göre farklılık göstermektedir. Her bankanın kredi başvuru kuralları kendi yönetim kurullarınca belirlenmektedir. Konuyla alakalı olarak gelir belgesiz kredi veren bankalar adlı inceleme yazımıza bakabilirsiniz. Uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri de bulabilirsiniz.

Evlilik Kredisi İçin Gereken Evraklar

Evlilik kredisi başvuru belgeleri şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Kefil isteniyor ise kefile ait gelir belgesi
 • Güncel fatura
 • Sigortalı çalışan ise kaşeli ve ıslak imzalı maaş yazısı
 • Kredi başvuru formu

Bankalar tarafından talep edilen temel başvuru evraklarıdır.

Evlilik Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Evlilik kredisi şartları her bankaya göre değişmektedir ancak temel kredi şartları bulunmaktadır. 18 yaşından büyük olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gereken asil şartlar arasında yer almaktadır. Evlilik kredisi almak istenildiği zaman eşler birbirleri için kefil olabilmektedir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2020

Evlilik kredisi veren bankalar listesine her yıl bir yenisi daha eklenmektedir. Evlenecek kişiler dilerler ise direkt olarak ayrımsız ihtiyaç kredisi alabilmekte dilerler ise de ihtiyaç kredisi başlığı altında evlilik kredisi veren bankalara başvuru yapabilmektedir. Evlilik kredisi veren bankalar şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Finans Bankası
 • Albaraka Türk Bankası
 • Burgan Bank
 • Vakıflar Bankası
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • QNB Finans Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Bankası
Devlet Destekli Düğün Kredisi
2020’de Evlenenlere Müjde! Düğün Kredisi Devletten!

Aile Sosyal Politikalar Bakanlı sosyal yaşamı destekleme adına genç yaştaki bireyleri evliliğe teşvik etmek amacıyla devlet destekli evlilik kredisi verilmeye başlanmıştır. Evlilik kredisi 2020 yılında başvuruda…

İlgili İçerik

Burgan Bank Evlilik Kredisi 2020

Burgan Bank tarafından verilen evlilik kredisi, ihtiyaç kredisi başlığı altında verilmektedir. Yeni evlenecek çiftler için verilen kredi için 3 ila 48 ay arasında vade yapılabilmektedir. Burgan Bank evlilik kredisi için faiz oranlarını 3 farklı vade uzunluğuna göre belirlemektedir. Belirlenen faiz oranları yüzde 2,05; yüzde 2,10 ve yüzde 2,12 şeklindedir. Burgan Bank evlilik kredisinin üst limitini 50 bin Türk Lirası olarak belirlemiştir.

Akbank Evlilik Kredisi 2020

Akbank evlilik kredisi faiz oranları son derece uygun olup birçok müşteri tarafından uygun faiz oranı ve vade uzunluğu nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Akbank tarafından belirlenen faiz oranı yüzde 2,19’dur. Ayrıca banka vade için üst limiti 36 ay olarak belirlemiştir. Akbank aracılığı ile evlilik kredisi almak isteyen çiftler en fazla 50 bin Türk Lirası için kredi başvurusu yapabilmektedir. Akbank 50 bin Türk Lirasının üzerindeki tutarlar için evlilik kredisi vermemektedir. Ayrıca Akbank tarafından verilen evlilik kredisinde herhangi bir tahsis ya da dosya masrafı kesintisi yapılmamaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Yapı Kredi düğün kredisi olarak da bilinen evlilik kredisi için çiftler en fazla 50 bin Türk Lirasına kadar kredi başvurusu yapabilmektedir. Yapı ve Kredi Bankası tarafından ihtiyaç kredisi adı altında verilen düğün kredisinin vade uzunluğu en fazla 48 aydır. Ayrıca bankanın faiz oranı yüzde 2,04 olarak belirlenmiştir ve çoğu bankaya göre en uygun faiz oranını sunmaktadır. Yapı ve Kredi düğün kredisine başvurular SMS, internet şubesi, internet sitesi ve şube üzerinden yapılabilmekte olup hızlı kredisi imkânı da tanınmaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2020

Ziraat evlilik kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası aracılığı ile yapılan her bir evlilik kredisi için vade uzunluğu en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası tarafından belirlenen faiz oranları her dönem farklılık göstermektedir. Evlilik kredisi başvurularını şube üzerinden alan Ziraat Bankası, kendi müşterilerinin telefon bankası ve internet sitesi aracılığı ile başvuru yapmalarına imkân tanımaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası, başvurular da maaş bordrosu ve gelir belgesi talep etmemektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Düğün Kredisi

Albaraka Türk evlilik kredisi 2020 yılında da ihtiyaç kredisi adı altında yeni evlenecek çiftlere verilmekte devam etmektedir. Düğün organizasyonu finansmanı olarak bilinen kredi 60 aya kadar vade yaptırılabilen bir kredi türüdür. Ayrıca eşit taksitli geri ödeme yapılabildiği gibi sabit faiz seçeneği de bulunmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası başvuruları şube üzerinden almaktadır. Banka şubelerinde verilen düğün kredisi başvuru formunun doğru ve net bir biçimde tamamlanması gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası, düğün kredisi başvurularından tahsis ücreti talep etmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası 2020 Düğün Kredisi

Yeni evlenecek olan çiftlere verilen düğün kredisi, Finans Bankası tarafından da verilmektedir. Finans Katılım Bankası evlilik kredisi 60 ay vadeli olarak verilmekte olup faiz oranı yüzde 2,00’nin altındadır. Türkiye Finans Bankası aracılığı ile alınacak olan krediler için başvurular banka şubesinde yaptırılmaktadır. Finans Bankası tarafından istenen evraklar arasında gelir belgesi ve başvuru formu yer almaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından dine uygun ve faizsiz kredi verilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Evlilik Kredisi 2020

Yapı Kredi düğün kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Yapı ve Kredi Bankası tarafından verilen düğün kredisi için belirlenen faiz oranı yüzde 1,91’dir. Yapı ve Kredi Bankası evlilik kredisi için 50 bin Türk Lirasına kadar kredi vermektedir ve kredi için belirlenen vade uzunluğu 60 aydır. Yapı ve Kredi Bankası evlilik kredisi başvurularını şubeden, SMS ile, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden almaktadır. Kendi müşterileri internet ve telefon bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapabilmektedir. Yapı ve Kredi Bankası müşterisi olmayanlar ise şube ve SMS aracılığı ile başvurabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.