Faize Girmeden Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli Kredi

Sıfır faizli ev kredisi almak istiyorsanız faizsiz olarak konut finansman desteği alabileceğiniz bankaları ve bu bankaların sunduğu ev kredisinin özelliklerini, şartlarını, vade seçeneklerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Faize Girmeden Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli Kredi

Ev almak için 0 Faizli ev kredisi ile ev alırken faiz ödemeden, zorlanmadan nakit ihtiyacınızı karşılamak ister miydiniz? Cevabınız evetse, faizsiz ve uygun faiz oranları ile kredi veren bankaları, kredi kullanma şartları ve gerekli evrakların ne olduğunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Özel Bankalar Hangileridir?

Sıfır faizli kredi veren özel bankalar katılım bankalarının dışında kalan bankalardır. Bu bankalar para satışından kar elde etmektedirler ve aynı zamanda Peşinatsız Ev Kredisi alma olanağı sunarlar.

Peşinatsız Ev Kredisi
Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır; Banka kredisiyle ev satın almak isteyenler, söz konusu ev için bir miktar peşinat ödemek zorundadır. Tüm bankalar, normal şartlarda satın…

İlgili İçerik

. Faizsiz ev kredisi veren bankalar arasında;

 • Yapı Kredi Bankası,
 • Odea Bank
 • ING Bank
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • QNB Finans Bank yer alır.

Sıfır Faizli Konut Kredisi Veren Katılım Bankalar Hangileridir?

Sıfır faizli kredi veren katılım bankaları şu şekilde sıralanabilir;

 • Vakıf Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası.

Kuveyt Türk Sıfır Faizli Konut Kredisi

Kuveyt Türk sıfır faizli konut kredisi sayesinde faizsiz olarak ev sahibi olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Önde gelen katılım bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk sayesinde 120 aya varan vade seçeneklerinden faydalanmanız mümkün. Kentsel dönüşüm kapsamında afet riski bulunan vatandaşlar için banka 125 bin TL’ye varan kredi imkanı sunmaktadır. Geleceğine yatırım yapmak isteyen kişiler, iş yeri açmak için bankanın sunmuş olduğu yüzde 1,36 kar payı oranı ile faiz kullanmadan kredi kullanabilirler.

Kuveyt Türk Sıfır Faizli Konut Kredisi Ödeme Planı

Kuveyt Türk sıfır faizli konut kredisi ödemesi örnek vermek gerekirse, 150 bin TL’lik bir ev aldığınızı düşünelim. Bu meblağda kredi çekmek istediğiniz zaman yüzde 1,18 kar oranı öderseniz. Toplamda ödemeniz gereken tutar 281 bin TL olacaktır. Taksit tutarınız 2 bin 343 TL’dir. Vade oranı 120 aydır. Banka müşterilerinden kredi tahsis ücretini peşin almaktadır.

Albaraka Türk Sıfır Faizli Konut Kredisi

Albaraka Türk sıfır faizli konut kredisi müşterilerine sıfır faizli ev sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Satın almak istediğiniz evin yüzde 80’ine kadar kredi verilmektedir. Yani, 150 bin TL değerinde bir ev satın almak istediğiniz zaman, bu meblağnın tümü kadar kredi kullanmanız mümkün değil. Bir miktar peşinata ihtiyaç duyacaksınız. Eğer peşinat ödemek istemiyorum derseniz, bankaya ek teminat göstermeniz gerekecektir.

Albaraka Türk Sıfır Faizli Konut Kredisi Ödeme Planı

Albaraka Türk sıfır faizli konut kredisi ödemesi için örnek verecek olursak, 150 bin TL değerinde bir ev kredisi kullanmak istediğinizi var sayalım. Bunun için aylık 2 bin 310 TL aylık taksit ödemeniz gerekecektir. Toplam ödemeniz gereken tutar 277 bin TL olacaktır. Yani kullandığınız kredinin toplam masrafı 1,918 TL olacaktır. Kredi için 120 aya varan vade seçeneğiniz bulunuyor. Ödemelerinizi yapmak için dilerseniz 2 aylık dilerseniz 3 aylık periyodlar ile ödeme yapabilirsiniz. Şu an faiz oranı yüzde 1,15’dir. Güncel faiz oranlarını öğrenmek için bankanın resmi web sitesi adresini ziyaret etmeniz gerekir.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Faizsiz Konut Kredisi

Ziraat Bankası devlet destekli faizsiz konut kredisi diğer bankaların vermiş olduğu krediden ziyade daha çok devlet desteği olarak adlandırılmaktadır. Eğer ev almak için daha önceden birikim yapmaya başladıysanız devlet desteği tam size göre. Ziraat Bankası’nı ziyaret edin ve konut hesabı açtırın. Daha sonra önceden biriktirmiş olduğunuz parayı bu hesaba aktarın ve hesapta en az 3 yıl boyunca birikim yapmaya devam edin. Siz birikim yaptıkça devlet size yapmış olduğunuz birikimin yüzde 20’si oranında ödeme yapacaktır.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Faizsiz Konut Kredisi Ödemesi Nasıl Olur?

Ziraat Bankası devlet destekli faizsiz konut kredisi ödemesine bir örnek verelim. Diyelim ki 3 sene boyunca konut hesabınızda 100 bin TL değerinde birikim yaptınız. Devlet size birikim yapmış olduğunuz toplam miktarın yüzde 20’sini ödeyeceğinden 20 bin TL almış olacaksınız. Hesabınıza faizsiz ev kredisi kullanmak için aylık olarak ödemeniz gereken belirli bir tutar bulunuyor. En az 274 TL.

İş Bankası Uygun Faiz Oranları ile Ev Kredisi

İş Bankası ev kredisi kullanmak isterseniz anında işlem yaparak ev kredisi için başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman için ödeme planı oluşturabilir uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz toplam kredi tutarı ile geçmiş kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Aynı zamanda aylık geliriniz de başvuru sırasında sizden istenecektir. Bütün bunlar dikkate alınarak başvurunuz onaylanacak ya da red alacaktır.

Garanti Bankası Uygun Faizli Ev Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ev kredisi başvurusu yapmak için interneti kullanabilir, bulunduğunuz yerden ön başvuru işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Garanti Bankası’nın resmi web sitesini ziyaret ettikten sonra, krediler kısmına gelin. Burada karşınıza farklı türk kredi isimleri gelecektir. Konut kredisini işaretleyin. Solda yer alan menüde konut kredisi başvurusu yazan linkin üzerine tıklayın. Burada karşınıza çıkan formu doldurun. Formda istenilen bilgiler arasında;

 • TC kimlik numarası
 • Ad
 • Soyad
 • Cep tel no
 • İşlem doğrulama kodu yer alır.

Başvurunuzun değerlendirilmeye alındığından emin olmak için bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olun.

Akbank Uygun Faizli Ev Kredisi

Ak Bankası ev kredisi sayesinde kira ödermiş gibi ev sahibi olmanız mümkün. Yüzde 1,99 faiz oranları, uygun ödeme planları sizleri bekliyor! Sabit faizli kredi sayesinde ev alırken bütçenizi rahat bir şekilde planlayabileceksiniz. Bu kredi türü, sabit faiz değeri üzerinden hesaplanmaktadır. Eşit taksitlerle ödenir. Piyasada faiz oranları ne kadar yükselirse yükselsin, siz uygun faiz oranı üzerinden ödeme yapmaya devam edersiniz. Enflasyon nendi ile yıldan yıla artış yaşansa bile, taksit ödemelerinizin oranı düşmüş olacaktır.

Kimler Akbank Uygun Faizli Ev Kredisi Kullanmalı?

Kimler Ak Bankası ev kredisi kullanmalı sorusuna yanıt verecek olursak, faiz oranının sabir olması nedeni ile bu kredi en çok aylık sabit geliri olan kişiler için uygun olmaktadır. Buna ek olarak, en az belirli miktarda gelire sahip olan kişiler de bu krediden faydalanabilirler. Geliriniz eğer ödeme taksit miktarınızdan yüksek ise ve ev alırken risk almak istemiyorum diyorsanız, bu kredi türü tam size göre!

Akbank Uygun Faizli Ev Kredisi Örnek Ödeme Planı Nasıl Olur

Ak Bankası ev kredisi örnek ödeme planı oluşturduğunuz zaman bütçenizi önceden kolay bir şekilde planlayabilirsiniz. 100 bin TL değerinde kredi kullanmak istediğinizi var sayalım. Bu durumda 120 aya kadar vade imkanınız bulunuyor. Aylık taksit tutarınız 2 bin 196 TL olur. Faiz oranı güncel olarak yüzde 1,99 üzerinden hesaplanmıştır. Kredi kullandığınız zaman, faizsiz ev kredisi kullanıyor olsanız dahi, banka sizden kredi tahsis ücreti talep eder. Ak Bankası’ndan kullanacağınız krediler için bu ücret 500 TL’dir. Buna ek olarak ekspertiz ücreti ise 980 TL’dir. Aylık maliyet oranı yüzde 2 olarak hesaplanır. Rehin ücreti ise 126 TL.

Bankalar dışında kira öder gibi ev sahibi olmanıza olanak tanıyan özel faktöring şirketleri vardır bu şirketlerin şartlarının ve olanaklarını https://yenikrediler.com/birikimsiz-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olun/ bağlantısından öğrenebilirsiniz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Nuh dedi ki:

  İbrahim bircan Şakamı yapıyorsun 🙂
  Birilerinin çıkıpta sana 5000 lira vereceğinimi sanıyorsun neden versinler 🙂

 2. ibrahim bircan dedi ki:

  Acil 5000 tl lazim yardimcıolurmusunuz