Hac ve Umre Kredisi 2019

Kutsal toprakları ziyaret etmek için faizsiz kredi veren bankaları sizler için araştırdık. Hac ve umre kredisi veren kar payı alan faiz almayan bankalar Diyanet İşleri Başkanlığının anlaşmalı firmaları ve gerekli evraklar sizler için haberimizde..

Hac ve Umre Kredisi 2019

Banka kredisi ile kutsal topraklar ziyaret edilir mi, caiz mi gibi sorular konusunda hiçbir bilgimiz yok. Bu yazımızda sadece işin kredi boyutu ile ilgilendiğimizden Hac ibadetini yerine getirmek isteyen Hacı adaylarımız için umre ve hac kredisi veren bankaları araştırdık. En düşük faiz ve en uzun vade avantajları ile 2018 ve 2019 yılı hac kredileri sizlerle.. Banka kredisi ile Hacca ve Umreye gidilir mi konusunu sorularla İslamiyet sitesi cevaplamış. Buradan okuyabilirsiniz.  Hac kafile ve grup bilgilerinizi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk Hac ve Umre Finansmanı

Albaraka Türk isimli banka tüm hacı adaylarına 36 aya varan vadeler ile kredi veriyor. Bankanın şartı ise eğer ilk kez hacca gidiyor iseniz, tüm harcama tutarlarınızın %49′ unu karşılarken, daha önce hacca gittiyseniz, ikinci ziyaret veya umre nedeniyle gidiyorsanız, harcamalarınızın tamamını %100 oranında karşılamaktadır.

Kuveyttürk Faizsiz Hac ve Umre Kredisi veriyor

Esnek ödeme planı, 3 yıla kadar vade tüm hacı adayların gözde bankası Kuveyttürk’te sizleri bekliyor.  Dinen caiz olması açısından banka hacı adaylarından faiz almıyor. Banka hacca gidenlerden paranın kullanılması karşılığında kâr payı alıyor. Bankanın kâr oranlarını bu sayfadan inceleyebilirsiniz. 0-24 ay için %0,89 kar payı alan banka 37-60 ay için %0,99 talep ediyor.

Ziraat katılım faizsiz hac kredisi

Ziraat Katılım Bankası Hac ve Umre Finansmanı paketi ile 36 aya varan vadeler ile kredi kullanabilirsiniz. Başvurmak için, nüfus cüzdanınız, proforma fatura (firmadan alınacak) ve gelir belgeniz ile hac kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapılamamakta olup sadece Ziraat Katılım şubelerinden başvurabilirsiniz.

Hac umre kredisi

Hac umre kredisi

Türkiye Finans Faizsiz Diyanet İşleri Başkanlığı hac umre finansmanı ve şartları

Faiz almayan bankalardan biri olan Türkiye Finans, umre ve hac nedeniyle kutsal toprakları ziyaretinizde size finansman imkanı sağlıyor. Firmanın Hac kredisi şartları ise Diyanet İşleri Başkanlığının anlaştığı Tur firmalarından biriyle hac ve umre ziyaretine gitmek zorundasınız. Eğer Diyanet İşleri Başkanlığının listesinde olmayan başka bir firma ile gitmek isterseniz, hac umre kredisi alamazsınız.

(İBRA, TURNEM, VERDE, AŞİNA, SAYGIN, EYA, ADAY TOUR, AGM, AHENK, AKAHAN, AKİL, AKİT, AKYOL, AL DAVET, AL DUA, AL ECMAİN, AL FARAN, L HASAS, AL HAYAT, AL RAHA, AL WAHA, AL-İSRA, ALM ALEMDAR, ALTINOLUK, ANADOLU ANKA, ARİSTAS, ARTUR, ASHAB, ASİL TUR, AY-BİKE, ZÜLAL, YUSEM, YOLTUR, YILMAZLAR, YB ŞAHİN KARDEŞLER, XK-L, WORLD İDE, WİTTOUR, WİTT PRESTİGE, VUSLAT vb.) Güncel listeye buradan ulaşabilirsiniz. Banka faiz almıyor ancak kâr payı almaktadır. %0,5 kredi tahsis ücreti bulunan bankanın finansman karşılığında aylık %1,39 kâr payı talep ediyor. Bu pay 12 ay ile 36 ay arasında aynı sabit orandadır.

Umre ve Hac kredisi çekmek için gerekli evraklar;

  • Müftülükten alınan hac ve umre ön kayıt belgesi.
  • Gelirinizi belgeleyen belge veya evraklar
  • Pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı,
  • Hac firmasından alınacak fatura,
  • Banka gerekli görürse kefil ve başka belgeler de isteyebilir. (Başvuranın kredi notu baz alınmaktadır.)

Hac ve Umreye gidebilmek için katılım bankalarından sıfır faizli katkı paylı hac kredisi alabilirsiniz. Eğer krediyle hacca gidip gitmeme konusunda emin değilseniz, bu durumu bir bilene sorabilirsiniz.

Şunu bilmek gerekir ki, kredi çekmek faizi nedeniyle haramdır. Ancak faiz ortadan kalkarsa, örneğin Devlet desteğiyle yada başka bir şekilde Sıfır Faizli Hac ve Umre Kredisi alınırsa, o zaman durum değişir.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.