Faizsiz kredi başvurusu

2019 yılında KOSGEB esnaflara sıfır faizli kredi verecek. 2018 yılında başvuru yapamayanlar öncelikli olmakla, 50 bin lira 2019 yılı faizsiz kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, sitemizi takip edin ve esnafa verilen ayrıcalıklı kredi avantajından faydalanın!

Faizsiz kredi başvurusu

Devlet destekli faizsiz kredi çekmek ister miydiniz? 2017 ve 2018 yıllarında tüketicilerden hiç faiz almayan konut kredisi ve ihtiyaç kredileri veren bankalar mevcut. Ancak bu bankalar tarafından verilen faizsiz krediler çeşitli kampanya ve şartlar dahilinde verilmektedir. Sanayi Bakanlığına bağlı KOSGEB KOBİ’lere 50 bin lira faizsiz kredi, Köye dönüş yapanlara 30 bin lira geri ödemesiz hibe, emeklilerimize en uygun banka kredileri ve promosyon, işçilere, çiftçilere, çalışanlara birçok alanda FAİZSİZ KREDİ ve destekler verilecek.

Faizsiz konut kredisi

Ev almak isteyen ancak faiz ödemek istemeyen müşterilerine kâr payı alarak, 0 faizli kredi vermekte olan birçok banka şubesi mevcuttur. Bu bankalar, satın alınmak istenen evin, genelde %75′ ini satın alırlar ve evin fiyatına vadeli kar ekleyerek, ihtiyaç sahibine taksitli olarak satarlar. Bu yöntem ile ev alan müşteri faiz ödemez ve faizsiz kredi kullanmış olur. Her ne kadar evin değeri yükselmiş ise de, vadeli alınan bir gayrimenkul gibi düşünüldüğüne alışverişten ibarettir.

kosgeb-faizsiz-kredi-sartlari

kosgeb-faizsiz-kredi-sartlari

Kosgeb faizsiz kredi ve şartları

Bilindiği üzere, işyeri sahiplerini destekleyen kosgeb, 32 saatlik süreçte sertifika alıp, iş projesini kabul ettiren kişilere 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. Tabi bu kredinin alınabilmesi için, parayı çekmek isteyen kişinin iş kurması veya nace kodlarında belirtilen sektörlerde bir girişimde bulunması gerekiyor. 19 ARALIK 2018 tarihinden ise, KOSGEB’e kayıtlı bulunan esnaflara (KOBİLERE) devlet 50 bin lira faizsiz kredi vermeyi kararlaştırdı. Bu kapsamda başvuru yapacak esnaflar 50 bin lira 0 faizli krediden yararlanabilecek. Destek 15.000 Esnafımıza dağıtılacak. 12 ay boyunca geri ödemesiz verilecek olan destek sonraki 2 yılda 3 ayda bir ödenecek.

Kosgeb 2019 yılı içinde 50 bin lira sıfır faizli Kobi İşletme Faiz Desteği kredisi verecek. Esnafa 2019 yılında verilecek krediler sayfasından ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı 0 faizli kredi

Gerek Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri gerekse Tarım Kooperatifleri tarafından hükumetin gündeminde olmadan ve özel bir paket yayınlanmadan sıfır faizli kredi verilmesi mümkün değildir. 2018 yılında çiftçilere 30 bin lira geri ödemesiz hibe verilmesi kararlaştırıldı ve bu durum yasalaştı. Şuan itibariyle 30 bin lira almaya hak kazanan çiftçiler bekleyiş ve kısa sürede paraları teslim edilecek. 2018 yılında yine köye kesin dönüş yapacak çiftçi kardeşlerimize 30 bin lira geri ödemesiz hibe verilmesi düşünülüyor. Bu hibe 15.000 kişiye köye dönmelerine karşılık olarak verilecek. Faizsiz kredi arayanlar ve hayvancılık ve tarım ile uğraşmayı hedefleyenler için bulunmaz bir fırsat.

Faizsiz otomobil kredisi nasıl alınır?

Bankalar genelde yıl sonunda yapmış oldukları promosyon paketleri ile 20.000 TL. 50.000 TL. arasında otomobilin fiyatına ve kasko bedeline göre faizsiz kredi vermektedirler. Örneğin şuan itibariyle Fiat markası 30 bin liraya kadar faizsiz otomobil kredisi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 0 km. otomobil almak şarttır.

Denizbank Faizsiz Kredi

Kobilere faizsiz kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. Bunun için işletmenin KOSGEB 2018 Sıfır Faizli İşletme Kredisi destek programına başvuru yapması ve bu başvurunun onaylanmış olması gereklidir. Bu koşul sağlandığında, Denizbank’tan toplam 50.000 TL’ye kadar, birinci yıl geri ödemesiz, ikinci yıldan itibaren ise 3 ayda bir ödemeli olarak toplam 3 yıl vadeli olmak üzere faizsiz kredi kullanılabilir.
Kobilere sağlanan bu ayrıcalık kapsamında sadece faiz değil, herhangi bir dosya masrafı da ödenmemektedir. İşletmelerin başvurusu öncesinde KOSGEB veri tabanına kayıt olma zorunlulukları da yoktur. İşletmenin kredi faiz desteğine hak kazanması durumunda kayıt yaptırarak gereken Bilgi Beyannamelerini oluşturmaları mümkündür. Ancak burada önemli olan bir nokta, 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile tespit edilen 30.000TL faizsiz kredi imkânından daha önce faydalanmış olanların 2018 KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanmalarının mümkün olmadığıdır. Ayrıca 2017 yılında faiz desteğine başvuran ve kredisini kullanan işletmeler de 2018 yılı kapsamında bu destekten faydalanamayacaklardır.
Bunlara ek olarak yapılan başvurular içerisinden kredi faiz desteğinden faydalandırılmak üzere mikro işletmelere KOSGEB tarafından öncelik verildiği belirtilmelidir. Bu işletmeler, 10’dan az çalışanı olan ve hasılatı yıllık 1.000.000 TL’yi geçmeyen işletmelerdir. Ancak bu işletmelerin KOSGEB desteklerinden yasaklı olmamaları, KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmaları ve 2015 yılı Kobi beyannamesi onaylı olmalıdır.

Garanti Faizsiz Kredi

Garanti Bankası 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur. Mart 2017 yılında 328,7 milyar Türk lirasına ulaşan büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük 2. özel bankası konumundadır. Garanti bankası bankacılık sektörünün vermiş olduğu tüm hizmetlerden müşterilerine hizmet vermektedir. Yurt içinde 956 şube ve teknolojik alt yapıya sahip 4794 Atmsiyle yurt dışında ise 9 şubesiyle müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.
Garanti Faizsiz Kredi Garanti bankası sayesinde müşterileri faizsiz kredi kullanımı ile kendilerine olanak sağlamaktadır. Garanti bankasının faizsiz kredi kullanımı avantajı olarak 3000 Türk lirası tutarına kadar olan barem göze çarpmaktadır. Garanti bankası tarafından faizsiz kredi müşterilerine şu şekilde verilmektedir:
Müşteriler 1 yıl içerisinde bankadan ihtiyaç kredisi kullanmış olmaları durumunda çekmiş oldukları tutar üzerinden hesaplanan %20’lik tutar kadar isteyen müşterilerine ‘0’ faizli yani hiç faiz ödemeden kredi kullanımı için olanak sağlamaktadır. Müşteri 1 yıl içerisinde kredi kullanmış olup ve kredi faizi ödemeden düşük oranda kredi kullanmak isterse; toplam sigorta primleri hariç sadece dosya masrafı ödeyerek kredi kullanımı sağlayabilir.3000 Türk lirası kredi kullanacak olan Garanti Bankası müşterisi banka tarafından sadece ek olarak 250 Türk lirası dosya masrafı ödeyerek, aylık 250 Türk lirası taksit ödeyerek 12 ayda toplam geri ödemesi 3000 Türk lirası tutarında krediden yararlanabilirler. Çekmek istediğiniz faizsiz kredi miktarı artması durumunda bankaya ödeyeceğiniz dosya masrafı da artış göstermektedir.

Halkbank Faizsiz Kredi

Faiz birçok kişiyi ödemesi zor borçlara sokuyor. Bu şekilde sıkıntıya giren insanlar faiz ödemek istemiyor. KOSGEB birçok konuda faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Ancak bankalar, müşterilerini kendi sundukları kredilere yöneltmek istiyor. Bu sebeple Halkbank müşterilerinin karşısına yeni bir kolaylıkla çıkıyor. Kredi çekmek ama faiz ödemek istemeyen müşterileri için Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Kampanyası başlatan Halkbank, faiz yerine önceden komisyon alarak yapacağı hizmetin bedelini karşılıyor. Bu şekilde Halkbank müşterileri her türlü ihtiyaçları için kredi çekebilme imkanı sunuyor. İşleyiş faiz uygulamasının dışına çıkarılıp insanları borç batağına sürüklenmekten kurtarıyor.
Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi kapsamında, kullanılan kredilere faiz uygulaması yerine peşin komisyon ödemesi uygulaması getiriliyor. Buna göre çekilen kredi, belirli bir vadeye bölünüyor ve bu vadenin oranına göre yine belirlenen bir yüzdelik dilimde komisyon uygulanıyor. Halkbank faizsiz kredi imkanından ise 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı bütün müşterileri yararlanabiliyor. Çekilen faizsiz krediler için de 24 aya varan vadeli ödeme seçenekleri sunuyor. Peşin komisyon planını Halkbank şu şekilde belirlemiş; 1 – 6 ay aralığındaki vadeli ödemelerde %2, 7 – 12 ay aralığındaki vadeli ödemelerde %5, 13 – 18 ay aralığındaki vadeli ödemelerde %8, 19 – 24 ay aralığındaki vadeli ödemelerde %10,5 şeklinde komisyon ödemesi yapılacaktır. Bunlara ek olarak minimum 50 TL olmak kaydıyla %2 oranında ücret tahsil edilecektir.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Türkiye’de faizsiz bankacılığı esas alan ve katılım usulüne göre çalışan bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk’tür. Bu çerçevede Kuveyt Türk bankası bireysel bazda konut, araç ve ihtiyaç finansmanı sağladığı gibi, kobilere de hem nakdi hem de gayri nakdi olarak finansman sağlamakta, bunun yanında leasing hizmeti de vererek projelere destek olmaktadır.
Kuveyt Türk nakdi finansman araçları İşletme Finansmanı ve Taksitli Ticari Finansman olmak üzere iki çeşittir. İşletme Finansmanında, işletmenin mal ve hizmet alımı için ihtiyaç duyduğu bedel banka tarafından satıcıya ödenir. Satıcı yurt içinde olabileceği gibi, yurt dışında da olabilir. Bu tutar ise daha sonra belirlenen vadede kar payı oranı da hesaba katılarak bankaya geri ödenir. İşleme Finansmanı kapsamında hem ihracat ve hem de ithalat yapan firmalar için ihracat taahhüdüne binaen Yabancı Para kredi imkânı da bulunmaktadır. Taksitli Ticari Finansman ise geleceğe dönük yatırım planları dahilinde çeşitli makine, ekipman ya da işyeri finansmanı için kullanılabilir. Her iki finansman türü de TL üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi, dövize endeksli olarak da gerçekleştirilebilir.
Kuveyt Türk’ün sağladığı gayrı nakdi finansman desteği ise teminat mektupları, akreditif ve Kabul-Aval Kredileri ve Referans Mektupları yolu ile gerçekleştirilir.
Kuveyt Türk faizsiz kredi imkânlarına ilişkin daha detaylı bilgi almak için 444 0 123 numaralı çağrı merkezine başvurmak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası faizsiz kredi

Dilden dile dolaşan Ziraat Bankası çiftçiye 0 faizli kredi paketi diye bir şey yoktur. Eğer hükumet tarafından özel bir paket yapılır ise, Ziraat bankası emekliye, memura, işçiye, esnafa, çiftçiye ve üreticiye 0 faizli kredi sunabilir. Ancak şuan itibariyle emeklilere ve çiftçilere düşük faizli kredi verilse de, 0 faizli bir paket mevcut değildir. Bu kapsamda hayvancılık kredileri 7 yıl vadeli ve en düşük faizli olarak verilmektedir. Emeklilere birçok avantaj ve kefilsiz kredi verilmektedir. Özellikle maaşını Ziraat şubelerine taşıyanlar bankanın tüm avantajlarından faydalanabilmektedirler. Esnaf  ve memur için faizsiz kredi olmasa da, en düşük faizli krediler yine devlet bankalarındadır. (Video)

Faizsiz kredi şartları ve gerekli evraklar

Yukarıda anlatılan ve çeşitli şartlara bağlanan kredilerden faydalanmak için genel anlamda gerekli evraklar;

 • Nüfus cüzdanı veya yerine geçer belge,
 • Gelir belgesi veya benzer evraklar,
 • İkamet belgesi veya son aya ait elektrik, sabit telefon ve doğalgaz faturalarından bir tanesi,
 • Ev kredisi ise alacağınız eve ait tapu ve kat mülkiyet belgesi,
 • Araç kredisinde proforma fatura,
 • Hayvancılık ve tarım kredilerinde yer ve hayvanlara ait belgeler,
 • Banka ve kurumca talep edilecek diğer belgeler gerekmektedir.

KOSGEB faizsiz kredi başvurusu yapacakların ise veritabanı kayıt işlemi yapmaları ve beyannamelerini güncellemeleri gerekiyor. Kosgeb veritabanına kayıtlı olmayanlar ve beyannameleri güncel olmayanlar destekten faydalanamıyor. Kredi anlaşmalı bankalardan verilecek olup, faizsiz kredi başvurusu yapacakların işlemlerini tamamlamaları tavsiye ediliyor.


YORUMLAR

 1. özgür dedi ki:

  emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek senelerce verildi verilecek deniliyor ortada bir şey yok yazacak başka bir şey bulamıyormusunuz

 2. Nurettin dedi ki:

  Faizsiz kredisi yararlanmak istiyorum ben bir üretici orak ve ihracat yapan bir sirketim

 3. MIDLAND CREDIT HOME dedi ki:

  Daha fazla bilgi için lütfen okunaklı bir kredi alın, lütfen aşağıdaki ayrıntılarla bize ulaşın.

 4. Derris Smith dedi ki:

  REHBER YATIRIM KREDİLERİNİN KAZANAN NESNE VEREBİLİR Mİ?
  Gayrimenkul kredileri, kurumsal krediler, gerçek finansman, kişisel ve iş kredisi teklifi, teklifimiz hızlı ve kolay x, bugün bize gelin, böylece tüm mali sorunlarınıza bir kere son verebiliriz.
  Her çeşit kredi, devlet, özel ve iş veriyoruz. Kredi oranımız% 2’dir. Daha fazla bilgi almak için, şirketin e-posta adresinden (surecashlending@gmail.com) bizimle iletişime geçin.

 5. reliancefnance dedi ki:

  Merhaba,
  Ben özel ve okunaklı bir para havalandırıcı değilim, çok ciddi bir insana lmoney veriyorum, çok düşük bir faiz oranı% 3 ile öğrenci parası, şirket parası ve işletme parası veriyorum, 3000 dolardan 500,000 dolara para vereceğim, 48 saat içerisinde paranızı işleme koymak ve size aktarmak için aşağıdaki e-posta adresiyle bizimle iletişime geçin, size gerekli tüm ayrıntıları verdikten sonra, size gerçek bir borç alanımız olmasını sağlayın. Bize e-posta yoluyla ulaşın:hdjfhfkf090@gmail.com

  1. Oktay YILMAZ dedi ki:

   Merhaba;

   Değerli Site sakinleri Faizsiz kredi başvurusu için böyle insanlara itibar etmeyiniz…Saygılarımla…

 6. hakkı dedi ki:

  sıfır faizli krediler sadece kobiler esnaflar içindir dolandırıcılara prim vermeyin

 7. neşe dedi ki:

  Acil kredi ihtiyacım var çok acil lütfen..

 8. 9kredi@gmail.com dedi ki:

  acil kredi ? tfk temas 9kredi@gmail.com

 9. Ayşe dedi ki:

  İhtivam var NEOLUR dönüş yapın çok ihtiyacım var

 10. Arif tunç dedi ki:

  Nasıl yardımcı olacaksınız yoksa dolandıracakmısınız milleti

 11. Mustafa dedi ki:

  Slm bu faizsiz kredi dogrumu gerçekten

 12. Anderson ali dedi ki:

  acil kredi ? tfk temas 3kredi@gmail.com

 13. cemil dedi ki:

  merhaba herkese maıl adresımden donus yaparsanız yardımcı olmaya calısırım sızlere cemil262626@outlook.com sıfır faızlı kredı ıcın yardımcı olabılırım ıyı gunler

  1. EYYÜP dedi ki:

   BEN VE EŞİM ÖĞRETMENİZ FAİZSİZ KREDİYE ACİL İHTİYACIM VAR DÖNÜŞ SAĞLAR MISINIZ.

   1. hakkı dedi ki:

    yazık valla gercekten öğretmenisin faizsiz kredi esnafa özeldir çalışana değil sana yardımcı olurum diyenler dolandırıcıdır.bankanın onay vermediği bir krediyi kimse aldıramaz acın gözünü sonra dolandırıldım demeyin

  2. neşe dedi ki:

   Nasıl ?

 14. Nevzat dedi ki:

  Vallaha kardeşim bizde 20 bin lira çıktı ama kullanamadık bankalar puanın düşük diye Red edip durdular sıfır faizli krediyi

 15. Leyla dedi ki:

  Faizsiz kredi istiyorum bir yıl ödemesiz kredi kamudan emekliyim​ Ziraat bankasından maaş alıyorum Mersinde oturuyorum bana acil 35000 TL ihtiyaç vardır kartlarında takipim var

  1. cemil dedi ki:

   merhaba herkese maıl adresımden donus yaparsanız yardımcı olmaya calısırım sızlere cemil262626@outlook.com sıfır faızlı kredı ıcın yardımcı olabılırım ıyı gunler

 16. Bekir dedi ki:

  Ben de ihtiyaç kredisi için başvuruda bulundum kredim olumlu ama eve gelen olmadı
  Bir de 700 TL dosya masrafı istiyorlar doğru mu

 17. mustafa dedi ki:

  Slm kirediye ihtiyacım var faizzsiz

 18. selami dedi ki:

  ya ben araba almak istiyorum lamborghini gallardo.kredi alabilir miyim.ödeyemezsem arabayı veririm size sorun değil be ya 🙂

 19. Gamze dedi ki:

  Mrhaba ben 2 aylik evliyim altinlarimi borcalrimiz icin bozduk esim asgari ucretle teksilde calisiyor ve evimizde esyalrimiz eksik onlari alip taksitli oduyoruz ve hic birikimmiz yok benim sizden istegim altinlarimi geri almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim 50 bin lira faizsiz ihtiyc krdsi istiyorum

  1. selami dedi ki:

   pes ya.kocan geçim derdinde sen altın alma derdindesin.ev değil araba değil :))

 20. Özlem dedi ki:

  Ben koyde yaşayan bir ev kadiniyim eşimin ilk evliliğinden dolayi nafaka borcu var bundan dolayı madiyatda sikintikliyiz vede eşim mevsimlik bir işte çalışıyor onun kazancini nafakaya kesiliyor…benim isteğim benimde kendi başıma veya eşime destek olabilecek bir iş kurmak istiyorum

 21. Murat dedi ki:

  İş kurmak istiyorum devlet kredisi alabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

 22. Serkan dedi ki:

  Kendime ev almak istiyorum 150 bin veya 200 bin civarı devlet kredisi yardımcı olurmusunuz

 23. umitoda dedi ki:

  Devlet kredisi bireysel 15 bin çekmekistiyorum iihtiyaçkredisi yyardimciolun