Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Faizsiz kredi veren bankalar ve şartları nerelerdir inceleyerek sıfır faizli kredi çekme avantajını yaşayabilirsiniz. Finansman ihtiyaçlarınızda başvuru yapabileceğiniz bankalar ve sundukları kredinin özellikleri yazımızda.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Hangi bankalardan faizsiz kredi alınır sorusunun cevabı katılım bankalarıdır. Katılım bankaları diğer bankalarda farklı olarak kredilerde faiz yerine kâr payı uygular. Bu da özellikle İslam hukukuna uygun krediler arayanlar için oldukça idealdir. Kâr paylı, faizsiz kredi veren katılım bankalarından da bazıları şu şekildedir:

 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıfbank Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk,
 • Albaraka Türk.

Bunların yanı sıra bankalar bazı krediler için de faizi sıfıra indirmektedir. Özellikle devlet desteği ile düzenlenen kampanyalar ile müşterilerine kredi sağlayan bankalar bu kredilerin ödemelerinde faiz almamaktadır.

Faizsiz Kredi Başvurusu

Faizsiz kredi başvuru yöntemi bankalara göre değişebilir. Fakat tüm bankalar şubeler aracılığıyla kredi başvurusu kabul etmektedir. Ayrıca bankaların bazıları internet üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmesine olanak sağlıyor. Başvuruda bulunabilmek için de ilk olarak gerekli tüm şartların sağlanması ve banka tarafından kredi başvurusu için istenen tüm belgelerin edinilmesi gereklidir.

Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Faizsiz kredi başvuru koşulları çekilecek olan krediye göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin bazı bankalar devlet desteği ile çiftçilere sıfır faiz oranıyla kredi veriyor. Bunun için de kırsal alanda ikamet edilmesi gerekiyor. Bunun dışında herhangi bir krediye başvuruda bulunabilmek için en temel bazı koşulların sağlanması şarttır. Bu şartlardan bazıları şu şekildedir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Kredi notunun riskli seviyede olmaması,
 • Gelirin ispatlanabilir olması,
 • Evli kişilerin eşlerinden yazılı izin alması.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Faizsiz esnaf kredisi 2019

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Faizsiz kredi başvurusu için istenen evraklar kredi şartlarında olduğu gibi bankalara ve kredinin türüne göre değişebilir. Fakat hangi krediye başvurulursa vurulsun nüfus cüzdanı ve gelir belgesi bankaya teslim edilmesi gerekir. Bu belgelerin yanı sıra krediye karşılık bir malın da ipotek gösterilmesi istenebilir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri faizsiz alabilmek katılım bankalarıyla bir bakıma mümkündür. Fakat bu bankalar faiz yerine kâr payı uygulamasına gitmektedir. Bu da bir nevi faiz olarak kabul edilebilir. Ancak yine de isminde faiz geçmeyen krediler almak isteyen kişiler katılım bankalarına başvurabilir. İslami değerlere göre hizmet veren katılım bankaları kâr payıyla ihtiyaç kredileri de veriyor.

Bunların yanı sıra yeni iş kuracak olan kişilere bazı bankalar devlet desteğiyle kredi veriyor. Bu kredi için de herhangi bir faiz ya da kâr payı talep edilmiyor. Girişimciliği arttırmak için verilen bu destek kredileri işletmenin pek çok ihtiyacının karşılanması için kullanılabiliyor.

Faizsiz Kredi Finansman Çeşitleri

Katılım bankalarının finansman türleri krediler ile oldukça benzerdir. Katılım banklarının kâr payı oranlarıyla verdikleri kredi finansman destek olarak adlandırılıyor. İslami değerlere göre bankalardan kredi almak isteyen kişiler de bu finansmanlara başvuruyor. Katılım bankalarının müşterilerine sundukları finansman destekler şöyledir:

 • Konut finansmanı,
 • İhtiyaç finansmanı,
 • Taşıt finansmanı.

Faizsiz Otomobil Finansmanı

Kar payı oranlı otomobil finansmanları katılım bankaları tarafından sunulan fırsatlardan birisidir. 48 aya kadar taksitlendirme olanağı birçok banka tarafından sağlanıyor. Bunun yanı sıra bazı bankalar da bir önceki sezonun arabaları için ekstra indirimlerden yararlanılabilmesine de olanak veriyor.

Faizsiz Taşıt Kredisi Hesaplama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2019 Otomobil Kampanyaları

Kâr Paylı Konut Kredisi

Konut kredisi faizsiz olarak alabilmenin yolu da katılım bankalarından geçiyor. Katılım bankaları taşıtlarda olduğu gibi konutlar için de kâr paylı finansmanlar sağlıyor. Uygulanan kâr payı da bankalara göre değişkenlik gösterebiliyor. Bunun için ilk olarak kredi çekilecek olan banka ile iletişime geçilerek kar payının öğrenilmesi gereklidir.

Bunun yanı sıra harp malulleri ile dullara ve yetimlere özel de kampanyalar yapılıyor. Bu kampanyalardan birisi de faizsiz konut kredisidir. TOKİ işbirliğiyle yapılan bu faizsiz kredi kampanyasından yararlanabilmek için Ziraat Bankası’na başvurulması gerekir.

Faizsiz Konut Kredisi Hesaplama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi için Ziraat Bankası başvurulabilecek adreslerden birisidir. Devlet desteği ile yürütülen pek çok faizsiz kredi fırsatı Ziraat Bankası aracılığıyla vatandaşlara sunuluyor. Bunun yanı sıra Ziraat Katılım Bankası ile de faizsiz kredi yerine kâr paylı krediler veriliyor. Ziraat Katılım Bankası 100 bin TL’ye kadar konut kredisi sağlıyor. Bankasının 2019 yılında açıkladığı kâr payı oranı ise 1,58’dir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredisi

Albaraka Türk Katılım kâr paylı kredi arayan kişilere gösterilebilecek bankalar arasındadır. Ziraat Bankası gibi konut kredisini faizsiz bir şekilde veren Albaraka Türk Katılım, 120 aya kadar da vade seçeneği sunuyor. Bu kredinin geri ödemeleri için de faiz değil kâr payı miktarı ekleniyor.

PTT Faizsiz Kredi

PTT faizsiz kredi veriyor mu diye merak eden kişilere verilecek cevap PTT’nin bu kredileri sağlamıyor olmasıdır. Faizsiz krediler katılım bankaları tarafından verilir. Diğer bankaların bazı müşterileri için yaptığı kredi kampanyaları olsa da bu krediler için faiz oranı uygulanır. PTT’nin emeklilere sağladığı konut kredisi vardır. Bu kredinin düşük de olsa bir faiz oranı bulunmaktadır. Bu kredi hakkında daha fazla bilgi almak için PTT Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar ve Şartları yazımıza bir bakınız.

Türkiye Finans Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Faizsiz ihtiyaç kredisi Türkiye Finans’tan müşterilerine sunulan olanaklardan birisidir. 36 aya kadar vade seçeneğini sağlayan bu kredinin 2019 yılında belirlenen kar oranı ise yüzde 2,21’dir. Bu krediye başvurmak da oldukça kolaydır. Banka şubelerinin yanı sıra Türkiye Finans’ın faizsiz kredisi için internet bankacılığı da kullanılabilir. Ayrıca Çözüm yazıp boşluk bırakıp 2310’a SMS gönderilerek de faizsiz ihtiyaç kredisine başvurulabilir.

Faiz Kredi İçin Kuveyt Türk

Dini ihtiyaç kredisi Kuveyt Türk aracılığıyla alınabilir. Faiz yerine kar oranlı kredileri müşterilerine veren Kuveyt Türk bu özelliğinden dolayı da özellikle muhafazakar kesimin en çok başvurduğu bankalardan birisi olma özelliğini taşıyor. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade olanağı sağlıyor. Bu kredinin 2019 yılındaki kar oranı ise 2,25 olarak belirlenmiştir. İhtiyaçlarını karşılayabilmek için dini kredi arayan kişiler Kuveyt Türk’e başvurabilir.

Vakıf Katılım Tüketici Finansmanı

Tüketici finansmanı için Vakıf Katılım Bankası’na başvurulabilir. Vakıf Katılım’ın müşterilerine sağladığı farklı finansman çeşitleri vardır. Bu finansman çeşitleri şunlardır:

 • Konut finansmanı,
 • Taşıt finansmanı,
 • İşyeri finansmanı,
 • Arsa finansmanı.

Bunların yanı sıra Vakıf Katılım’a tüketici finansmanı için de başvurulabilir. Bu finansman için banka 36 aya kadar vade imkan veriyor. Vakıf Katılım’ın aylık uyguladığı kâr payı oranı ise 3,25’tir.

Devlet Destekli Krediler

Devlet destekli sıfır faizli krediler Ziraat Bankası aracılığıyla vatandaşlar ile buluşturuluyor. Özellikle esnaf ve yeni iş kurmak isteyen kişiler bu kampanyadan yararlanabiliyor. Faizsiz kredilerin yanı sıra devletin faiz indirimi uyguladığı da bazı krediler bulunuyor. Bu krediler esnafları ve girişimcileri desteklemek için veriliyor. Ayrıca yine kadın girişimcileri teşvik edebilmek için Ziraat Bankası’ndan alınacak krediler için devlet desteği ile indirimler sağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi

Kredi Hesaplama

Banka kredileri hesaplama işlemlerinin yapılabilmesinin kolay yolları mevcuttur. İster faizli ister faizsiz kredi alınacak olsun bunların hesaplamaları bankaların internet siteleri üzerinden yapılabiliyor. Kişilerin öncelikle hangi bankadan kredi alacaklarına karar vermeleri gerekiyor. Daha sonrasında bu kredinin internet sayfası gidilmeli ve bu sistem üzerinde bulunan hesaplama araçlarının açılmalıdır. Açılan bu araçlar üzerinden alınmak istenen kredinin geri ödemesi için verilmesi gereken taksit tutarları hesaplanabilmektedir.


YORUMLAR

 1. Hasan dedi ki:

  Faizsiz kredi çekmek istiyorum ne yapmak gerekiyor

 2. Erdal dedi ki:

  Bende istiyorum ama sakin cekmeyin ahiretinizi kaybetmeyin kar payi vade hepsinin tek anlami var riba yani faiz

 3. Melih Gazi USLULAR dedi ki:

  Faizsiz hangi banka kredi veriyor.Bence resmen yalan.Benden önce yazan ihtiyaç sahiplerine cevap bile verilmemiş.Yazıklar olsun.Faiz günahmış kar payıymış bu nedir insanlarla dalga geçmektir.Hangi islam ülkeside kar payı yani faiz yok.Hepsinde var boş yere insanlara umut vermeyin.Bence umut tacirliği günahtır….

 4. Kenan dedi ki:

  Faizsiz kredi çekmek istiyorum. nasıl nerden alırım

 5. Ferhat dedi ki:

  Faizsiz kredi cekmek istiyorum