Faizsiz nakit avans veren bankalar

Faizsiz nakit avans veren bankalar 2020 yılı içerisinde de kredili mevduat hesabı kullanımını müşterilerine sunmaya devam ediyor. Finansal ihtiyaçlarınızda acil olarak faydalanabileceğiniz sıfır faizli nakit avans sunan bankaları yazımızda bulacaksınız.

Faizsiz nakit avans veren bankalar

Faizsiz avans durumu, nakit ihtiyacı olan ve bu ihtiyacını bir an önce halletmek isteyen kişilere bankalar tarafından sağlanan en önemli durumlardan bir tanesidir. Günümüzde gerek ekonomik sıkıntılar olsun gerekse piyasadaki durgunluklar, kişiler artık nakit para bulmakta oldukça zorlanmaktadırlar. Bundan dolayı yapacakları en küçük iş için bile nakit paraya ihtiyaç duysalar dahi bir anda elde edememektedirler. Hal böyle olunca vatandaşların maddi durumlarını göz önüne alan bankalar, onları zor durumdan kurtarmak ve ekonomiyi canlandırmak adına müşterilerine çeşitli kampanyalarla kredi imkânı tanır. Nakit avans da bankanın onlara sunmuş olduğu en önemli kampanyalardan bir tanesidir.

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Acil para ihtiyacı olan kişilerin nakit sıkıntısını gidermek adına bankalar tarafından oluşturulmuş olan ve müşterilere oldukça kolay bir şekilde sağlanan ufak kredilere nakit avans kredileri denilmektedir. Yüksek faizli kredilerin aksine oldukça uygun olan faizsiz nakit avans kredileri bankaların sağlamış olduğu en önemli ayrıcalık olarak bilinir.

Faizsiz Nakit Avans Limitleri Ne Kadardır?

Faizsiz nakit avans kredileri, tamamen müşterileri memnun etmek adına bankaların kurmuş olduğu bir sistemdir. Durum böyle olduğu için ve bankaların müşteri memnuniyetini göz önüne alarak başlatmış olduğu bir uygulama olduğu için nakit avans limitleri de bankaların inisiyatiflerine bağlıdır. Yani bir banka isterse 100 TL’ye kadar aylık nakit avans da verebilir 20.000 TL’ye kadar da faizsiz nakit avans da verebilir. Ancak alınacak olan avans miktarları arttıkça kişilerin bankaya sağlam gerekçeler sunmaları da beklenen bir durumdur.

Faizsiz Nakit Avans Başvuruları Nasıl Yapılır?

Faizsiz nakit avans kredi başvuruları, her bankanın kendi sistemine göre oldukça farklılık göstermektedir. Nakit avans durumu, bankaların kendi kuralları çerçevesinde verilen kolay krediler olduğu için bankaların uygulamış olduğu yöntemler de oldukça farklıdır. Başvuru için eğer banka online sistem üzerinden başvuru kabul ediyorsa, kişiler internet bankacılığı sistemini kullanarak nakit avans başvurularını kolaylıkla yapabilir ve paralarını kendi hesaplarını anında aktarabilirler. Ayrıca bazı bankalar nakit avans başvurusu yapılmasına ihtiyaç kalmadan ATM’ler üzerinden de nakit avans kredilerini anında verebilmektedir. Genellikle gün içerisinde para ihtiyacı olan kişiler düşünülerek tasarlanmış olan bu krediler için pek çok bankada prosedür uygulaması olmadan direk para aktarımı sağlamak mümkündür.

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar

Tamamen müşterilerinin anlık ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmuş olan nakit avanslar, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok banka tarafından müşterilere sunulmaktadır. Gün içerisinde nakit paraya ihtiyaç duyan ya da cüzdanını evde unutan kişilerin dahi faydalanabildiği bu kredi türü, oldukça kolay çekilmekte ve faizsiz olarak bankaya geri ödenmektedir. Ayrıca oldukça uygun geri ödeme koşullarına sahip olan ve müşterileri zor durumda bırakmayan bu krediler, banka müşterilerinin alternatif cüzdanları olarak değerlendirilmektedir. Buna göre ülkemizde faaliyet gösteren ve müşterilerine faizsiz nakit avans sunan bankalar şunlardır;

 • Garanti Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Akbank,
 • Halk Bankası,
 • Denizbank,
 • TEB,

Gibi bankalar müşteri memnuniyetini arttırmak adına nakit avans kredilerini sunan bankalardır. Her bankanın kendisine ait bir kural yapısı olduğu için bankalar üzerinden alınacak olan kredi tutarları ve geri ödeme koşulları da oldukça değişmektedir.

Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama
Kredi Kartı Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kredi kartı nakit avans hesaplama işlemleri, kredi kartından nakit para çekmek isteyen kişileri yakından ilgilendirmektedir. Nitekim kredi kartlarının bir özelliği olarak kredi kartı üzerinden nakit…

İlgili İçerik

Garanti Bankası Faizsiz Nakit Avans

Garanti Bankası faizsiz nakit avans kredisi, bankanın uygun koşullar altında müşterilerine sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden bir tanesidir. Başlatmış olduğu Garanti Bankası nakit avans kampanyası ile müşterilerine önemli bir kolaylık sunan banka, acil ihtiyacınıza cevap veren oldukça önemli bir sistem geliştirmiştir. Bu şekilde yanında para kalmayan ya da cüzdanını evde unutan kişiler için oldukça büyük bir imkan olan nakit avanslar; banka tarafından her ay 63 TL’ye kadar verilmektedir. Banka aynı zamanda müşterilerine 500 TL’den 20.000 TL’ye kadar nakit avans sunmaktadır. Ancak alınacak olan avans miktarı arttıkça bankanın kişilerden talep ettiği şartlarda farklılık gösterebilir. Bu yüzden daha yüksek limitli avans almak isteyen kişilerin banka ile özel olarak görüşmeleri gerekmektedir. Garanti bankası üzerinden alınacak olan nakit avansların geri ödeme süresi yaklaşık 5 ay ile 9 ay arasında değişmektedir.

Garanti Bankası Faizsiz Nakit Avans Çekilecek Yerler

Garanti bankası nakit avans çekmek isteyen kişilerin faizsiz nakit avanslarını çekebilecekleri yerler şunlardır;

 • Garanti bankası İnternet Şubesi
 • Garanti Cep
 • Alo Garanti
 • Bonus Flaş
 • Garanti ATM’leri,

Gibi bankanın müşterilerine sunmuş olduğu farklı kanallar aracılığı ile nakit avans çekme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Akbank Faizsiz Nakit Avans

Geri ödeme seçenekleri açısından oldukça kolay imkanları müşterilerine tanıyan Akbank, nakit avans seçeneklerinde müşterilerine 9 aya varan ödeme imkânı sunmaktadır. Sadece Akbank müşterilerinin değil aynı zamanda diğer banka müşterilerinin dahi kullanabildiği bu krediler, bankanın yeni müşterileri bünyesine katarak büyümek istediğini gösteren en önemli faktördür. Nakit ihtiyacı olan kişiler, bankanın kendilerine tanımlamış olduğu günlük kredi tutarında nakit avanslarını oldukça kolay bir şekilde çekebilir ve uygun koşullar altında bankaya geri ödeyebilmektedir. Bunun için başka bankanın müşterisi olan kişilerin Akbank şubelerine gitmeleri yeterliyken bankanın kendi müşterisi online işlemler sistemi üzerinden nakit avans işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

QNB Finansbank Faizsiz Nakit Avans

Uygun geri ödeme koşulları ile müşterilerini zor durumdan kurtarmayı hedefleyen Finansbank, sağlamış olduğu faizsiz nakit avans kredilerinde müşterilerine çekilen kredi oranında taksitlendirme imkânı sunmaktadır. Buna göre nakit ihtiyaç sahibi olan bir kimse, banka üzerinden almış olduğu QNB Finansbank nakit avans kredilerini aylık belirli bir faiz oranıyla taksitlendirme yapıp geri ödeyebilmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Nakit Avans Kredileri

Ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan Ziraat Bankası, senelerdir bu alanda kazanmış olduğu deneyimler sayesinde müşterisini en iyi anlayan bankalardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Sunmuş olduğu faizsiz nakit avans avantajlarıyla oldukça uygun kredileri müşterilerine sunan ve onların acil oluşan nakit ihtiyacını karşılayan banka, kişilere 9 ay taksitle faizsiz nakit avans çekme imkanını tanır. Ziraat Bankası faizsiz nakit avans kredisi alacak olan kişiler, günde en az 100 TL, en fazla ise 10.000 TL nakit avans çekebilirler.

Denizbank Faizsiz Taksitli Nakit Avans Desteği

Denizbank faizsiz taksitli nakit avans desteği, bankanın Denizbank bonus kart üzerinden sunmuş olduğu oldukça ayrıcalıklara sahip olan avans türlerinden bir tanesidir. Bankanın kendisine uygun kampanyalar halinde sunmuş olduğu bu krediler anında alınabileceği gibi 4 ay içerisinde de hemen geri ödenebilmektedir. Ancak Denizbank faizsiz nakit avans kredisini sunarken müşterilerin bilmesi gereken en önemli nokta bankanın bunu sadece bir defaya mahsus olarak ve 1000 TL limitle yapmış olması durumudur.

İş Bankası Faizsiz Taksitli Nakit Avansı

Limit olarak diğer bankalara kıyasla daha geniş seçeneklere sahip olan İş Bankası, nakit avans kredilerini sunarken müşterilerine Maximile ve Maximum kartları üzerinden hizmet vermektedir. Düzenlemiş olduğu kampanyalar ile 1500 TL’ye kadar faizsiz nakit avans sağlayan banka, müşterilerine vermiş olduğu bu kredileri uygun geri ödeme koşulları sunarak geri almaktadır. İş Bankası nakit avans hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler, bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da 0850 724 0 724 numaralı telefonu arayabilirler.


SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.