Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma 72 ay

2016 yılında Yönetmelik Değişikliği kapsamında Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma ve taksitlendirme işlemi 72 ay süre ile yapılabilecek mi? Borcunu taksitlendirmek isteyen kart sahipleri nereye başvuracaklar? Kredi kartı borçları nasıl yapılandırılır? Detaylar haberimizde..

Garanti bankası kredi kartı borcu yapılandırma 72 ay

Garanti bankasından Bonus Amerikan ve Bunises, Money, bonus, gold ve platinum veya flexi kartlarından herhangi birine borcunuz var ise, bu borcun aylar ve yıllarca ödenmemesi yerine, banka ile görüşerek veya çeşitli yöntemler ile taksitlendirilmesi, yapılandırılması ve borcun kapatılması, temerrüde düşmemek için yapılması gereken en önemli hareketlerden biridir. Sizlerle, Garanti bankası kredi kartı bonus yeniden yapılandırma  konusunu kaleme aldık.

Garanti bankası bonus kredi kartları ve yeniden yapılandırma işlemi

Tüm bankaların kredi kartlarının dönem borçlarını zamanında öderseniz, herhangi bir problem yaşamazsınız. Ancak bazen kişiler, kredi kartı borçlarını ödemeyerek, hatta borcun tamamı haricinde, belirli bir kısmını dahi yatırmadıkları için borçlar günden güne çoğalmakta ve çözümlenemez bir hal almaktadır. Aslında olması gereken, borç yapılandırma kredilerine veya bankalara kredi kartı borcu erteleme servislerine başvurmadan önce, ihtiyaç dışı harcama yapmama ve zamanında tüm borcunu yatırma gayretinde olursak, Garanti bankasına, TEB, İşbank ve benzeri bankalara borcunuz olmayacağı gibi, kredi notunuz da düşmeyecektir. Bu sayede, 2017 yılında veya diğer yıllarda Garanti bankasından ihtiyaç konut veya herhangi bir sebeple kredi talebinde bulunursanız, daha önce yaptığınız Garanti kredi kartı borcu yapılandırma işleminiz operasyon birimlerince görüntülenecek ve talebiniz bu duruma göre yanıtlanacaktır. En iyi borç hiç yapmamaktır diyerek sizler için bonus kredi kartı borcunu ne yapmanız gerektiğine geçeceğiz. Eğer Garanti bankasından aldığınız bir kredi kartının borcunu ödeyemiyorsanız, bu durumda ilk yapmanız gereken en önemli şey, banka şubesi ile görüşmenizdir. Bu durumda, borcun artması, ödenmez hale gelmesi, üstüne faiz binmesi gibi durumları engellemek için müşteri temsilcileri ile görüşerek çeşitli tedbirler alınabilmektedir. Eğer siz garanti bankasının kredi kartları departmanı ile görüşme sağlarsanız, bonus kartınızın borcu için bir çözüm bulunabilecektir.

Garanti Bonus kredi kartı işlem taksitlendirme nasıl yapılır?

Eğer kredi kartınız ile satın almış olduğunuz bir ürünün, aylık ödeme tutarları çok geliyor ise, bu ödeme nedeniyle kredi kartı borcunuzu zor öder hale geldiyseniz, banka şubesiyle görüşerek, GARANTİ KREDİ KARTI İŞLEM TAKSİTLENDİRME işlemi yaptırabilirsiniz. Bu taksitlendirmeyi yapabilmek için 444 0 333 telefon bankacılığından Alo Garantiye ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde tüm banka şubelerinde ki danışmanlardan da konu hakkında net bilgi alabilirsiniz.  Bu işlem kredi kartı borcunu ödeyemeyenler için, özellikle TEK ÇEKİM ile harcama yapmış kullanıcılar için can suyu niteliğindedir. Tek çekim yaptığınız bir işlemi garanti bankası sizler için taksitlendirir ve maksimum 11 parçaya bölerek, kolayca ödemenizi sağlar.


Bu sayfadan Garanti Borç Taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz.


2016 yılında çıkan yeni bir bildiriye göre, kredi kartı borçları 72 aya kadar taksilendirilecek. Henüz tasarının detayları belli olmadı ancak tüm kredi kartlarına vadeleri uzatılacak ve taksitlendirme işlemine borçluların tümü dahil edilecek. Bu yapılandırma ve taksitlendirme işlemine Garanti bankasına kart borcu olanlarda dahildir. Sizde tasarı yasallaştığında Garantiyi ziyaret ederek, kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğinizi beyan edebilir ve borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Garanti bankası kredi kartı borçlarına 72 ay taksitlendirme

Bu taksitlendirme işleminde Flexi veya Bonus kart sahiplerinin kart kullanımlarının tamamen durdurulacağı, borçları için ihtiyaç kredisi gibi bir hesap açılarak bu hesaptan kredi imkanı sağlanacağı ve bu kredi ile kart borcu kapatılarak, yeni bir faiz işlemi ile borçlunun borcunu ödemesinin sağlanacağı tahmin edilmektedir.27 EYLÜL 2016 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelik ile kart borçları 72 aya kadar taksitlendirilecek. Yönetmelik kapsamında kart borcu olanlar borç kapatma kredilerine veya bankanın uygun göreceği yapılandırma işlemine başvurabilecekler. Başvuruların kabul görmesi veya görmemesi ise bankanın kararına bağlıdır.


YORUMLAR

  1. blank Hasan dedi ki:

    Garanti kartima 8000 TL borcum var yapilandirma yapmakistiyorum bana en uygun taksit ne olur mmasum 1500 aliyorum ödemede zorluk cekiyorum

  2. blank Davut memis dedi ki:

    Lutfen bir ban taksitlendirme yapsin

  3. blank Zeynel güneş dedi ki:

    Borç kabatma