Genç Çiftçi 2020 Hibe Sonuçları Sonunda Açıklandı

Genç Çiftçi 2020 Hibe Sonuçları Sonunda Açıklandı

Devlet tarafından geçtiğimiz günlerde başvurular kabul edilen genç çiftçi desteklerinde, nihayet sonuçlar açıklandı. 29 haziran tarihinde açıklanan sonuçlarda, 30 bin liralık hibe alacak olan kişilerin isimleri ilan edildi. Bu hibeler ile birlikte, 18 ve 41 yaş aralığındaki bireylerin kırsal alanlara dönüş yaparak hayvancılık faaliyetlerinde ya da tarımsal üretim ile meşgul olmak için destek olunmuş oluyor. İlk başvurular sona erdi ve sonuçlar bugün itibari ile yayınlandı. Bundan sonraki süreçte ise, kişilerin projelerini il merkezlerinde kurulmuş olan Gıda Tarım ve Hayvancılık noktalarına teslim edilmesi gerekmektedir. Bu projelerin 5 Mayıs tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde genç çiftçi 2020 hibe sonuçları sizin için olumlu sonuçlanmış olsa da, projenizi sunmadığınızdan dolayı desteklerden faydalanamayacaksınız.

Proje Başvuruları Listelenecek

İl merkezlerinde kurulmış olan Gıda Tarım ve Hayvancılık noktaları, başvuruları kabul edilen ve projesini de bu noktalara teslim eden kişilerin listelerini en kısa sürede hazırlayacaklar. Asil ve yedek şeklinde hazırlanacak olan  bu listede, projesini teslim eden ve Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları ile de destek alması kesinleşen kişileri 5 gün içerisinde ilan edecekler. Eğer bu listede ismi yazılı olan kişiler karı kocaysa ya da aynı evin içerisinde yaşayan bireylerden birkaçının ismi bulunuyorsa, farklı projelerin sunulup sunulmadığına bakılmaksınız, listede adı bulunan ve en yüksek puana sahip olan proje için destek verilmesi söz konusu olacaktır.

Buradaki puanlama ise kişilerin asil ve yedek listesi başta olmak üzere, komite tarafından projenizin incelenmesinin ardından belirlenecetir. Kurul tarfından beş iş günü içerisinde yayınlanacak olan asıl listelerden sonra, hibe almaya hak kazanan kişiler ile bir sözleşme imzalanacak. Sözleşmesini imzalayan gençler ise, projede yazılı olduğu şekilde ödemelerini alacak ve faaliyetlerine de kısa bir süre içerisinde başlayacaktır. Eğer kişiler Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları ardından hayvan almaya karar vermişlerse, bunun için TİGEM üzerinden alımlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Sonuçları

Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları açıklandıktan sonra kişilerin nasıl destek alacakları da ayrı bir merak konusudur. Burada kişilerin aldıkları mallar ve yaptıkları tüm malları faturalandırmaları gerekecektir. Bunun için de faturalardan asıl ve kopyalar oluşturulup, şu adımların izlenmesi gerekmektedir.

 • Malların alımında ele geçen faturaların iki nüshası
 • TC kimlik numaraları
 • Vergi kimlik numaraları
 • Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesap numaraları
 • Ödeme talebini içerek dilekçe
Tarım Bakanlığı Teşvikleri
Tarım Bakanlığı Teşvikleri En Yeni Güncel Liste 2020

2020 yılında Tarım Bakanlığı’nın teşvikleri kategori bazında şunlardır: Alan bazlı destekler sağlamaktadır.Biyolojik ve biyoteknik mücadele desteği sağlamaktadır.Diğer tarımsal amaçlı destekler sağlamaktadır.Hayvancılık desteklemeleri sağlamaktadır. Tarım Bakanlığı’nın…

İlgili İçerik

Genç Çiftçi 2020 Hibe Sonuçları Değerlendirmesine Göre 2020 Ödemeleri

Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları içerisinde sizin de adınız bulunuyor ve projenizi de teslim etmişseniz, ödemeler hakkında bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;

 • Hibeler ödenmeye başladığı zaman, genç çiftçilerimizin TC kimlik numaraları üzerinden ödemeleri yapılacak ve ödemeler de Ziraat Bankası üzerinden tahsil edilecektir.
 • Ziraat Bankası’na yapılacak ödemeler tamamen Türk Lirası cinsinden olacaktır.
 • Hayvan almak için TİGEM’e başvuran kişilerin ödemeleri, TİGEM tarafından oluşturulacak hesaba yatırılacaktır.
 • Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği dışında herhangi bir alanda proje oluşturulmuşsa, bu projelerin ödemeleri de genç çiftçilerin verecekleri muvafakatname ile, Merkez Birliği üzerinden protokole uygun bir şekilde yapılacaktır.
 • Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları açıklanıp kişiler ile birlikte sözleşmeler imzalanmışsa, Gıda Tarım ve Hayvancılık Genel Müdürlüğü, ödemeleri zaman kaybetmeden Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirecektir.
 • Merkez Birliği ya da TİGEM üzerinden yapılan hayvan ya da diğer ihtiyaçlarının ödemeleri, aynı şekilde genç çiftçilerin muvafakatname vermelerinin ardından, Ziraat Bankası üzerinden yapılacaktır.
Tarım Makineleri için Hibe Kredi Kullanımı

Tarım makinesi almak için hibe kullanmak, devlet tarafından çiftçilere verilen destekler kapsamında mümkün olmaktadır. Milli Tarım Projesi kapsamında sunulan destekler sayesinde bu hibeden yararlanan çiftçiler,…

İlgili İçerik

Başvurusu kabul edilen kişilerin yanı sıra, tarımsal üretim gerçekleştirmek isteyen ve bunun için de köylere dönmek isteyen binlerce kişinin başvurusu ne yazık ki onaylanmamış durumdadır. Eğer sizlerin de Genç çiftçi 2020 hibe sonuçları arasında isminiz yer almıyorsa, bir sonraki başvurulara kadar beklemeli ve yeniden başvuru yapmalısınız. 30 bin liralık hibeler ile gerçekleşen bu işlemler, yıl içerisinde birkaç kez tekrarlanacaktır. Bundan dolayı kimsenin ümitsizliğe kapılmamasında fayda vardır.

Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayınız….

Eğer kişiler başvuru tarihlerinin gelmesine kadarki süreci iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorsa, mevcut projelerini geliştirebilir ya da bölgesel kalkınma ajanslarının sürekli olarak sunduğu destek programlarını araştırabilirler. Bu destek programları ise her bölgenin önceliklerine uygun bir şekilde belirlenerek kişilere sunulmaktadır.

YORUMLAR

 1. mehmet dedi ki:

  2018 BAŞVURULARI NE ZAMAN

 2. Menzeher dedi ki:

  Nasıl başvurabilirim

 3. Menduh koçak dedi ki:

  Genç çiftçi

 4. Zöhre Şahin dedi ki:

  Genc çiftçi sonucu

  1. Gülseren özkan dedi ki:

   nereye başvuracami suylesin