Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Halk Bankası kredi kartı başvuru işlemlerinde bulunmak isteyen vatandaşlar için banka tarafından birçok fırsat tanınmaktadır. Günümüzde bankacılık sektörünün geldiği son noktada hizmetlerine devam eden Halk Bankası, söz konusu hizmetlerine dijital bankacılık faaliyetlerini de eklemiştir. Dijital bankacılık hizmetleri de en çok müşterilerin faydalanabildiği bir hizmettir. Bu sayede banka şubelerine gitme zorunluluğu olmadan bütün bankacılık işlemlerini diledikleri yerden ve diledikleri zaman gerçekleştirebilme özgürlüğüne sahip olurlar. İşte kredi kartı başvurusu da söz konusu bankacılık işlemlerinden biridir. Kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaş Halk Bankası’nın hizmete sunduğu başvuru kanallarını kullanarak istediği yerden ve istediği zaman başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Halk Bankası kredi kartı başvurusu yapmak bankanın belirlemiş olduğu başvuru yöntemlerini kullanarak kısa sürede gerçekleştirilebilir. Bugün Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Halkbank, müşterilerine sunduğu kredi kartı çeşitliliği ile de tercih sebebi olmaktadır. Nitekim devletin bir bankası olarak bankacılık faaliyetlerine devam eden Halkbank Bankası, kredi kartları ile müşterilere birçok avantaj sağlamaktadır. Halkbank’tan kredi kartı başvurusu işlemlerinden önce bankanın müşterilerinin beğenisine sunduğu kredi kartı çeşitlerine ve özelliklerine bir göz atmak gerekir.

Halkbank Kredi Kartları

Halkbank kredi kartları hangileridir diye merak eden vatandaşlar için açıklamak gerekirse, Halkbank müşterilerinin kullanımına sunduğu kredi kartlarının isimleri Halk Bankası olarak geçmemektedir. Kurumsal pazarlama stratejisi gereği Halk Bankası kredi kartlarını “Paraf Kart” adıyla piyasaya sürmektedir. Söz konusu kredi kartları çeşitleri şunlardır:

 • Paraf kredi kartı
 • Paraf gold
 • Paraf platinum
 • Paraf business
 • Parafly
 • Parafly platinum
 • Parafree
 • Paraf sanal kart

Görüldüğü gibi sayıca oldukça fazla olan Halk Bankası kredi kartları Paraf Kartlar, her türden müşterinin talep ve ihtiyaçlarına karşılık vermektedir.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Halk Bankası kredi kartı başvurusunda talep edilen belgeler şu şekilde açıklanmıştır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi

Söz konusu belgeleri, size en yakın Halkbank şubesine başvuru sırasında teslim etmeniz gerekmektedir.

 

Halk Bankası Paraf Kart Başvuru Şartları

Halk Bankası Paraf Kart’a başvuru şartları ve bankanın resmi internet sitesinde şu şekilde açıklanmıştır:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Düzenli bir gelire sahip olmak
 • Paraf Başvuru Formu’nun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak
 • Başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesi bulundurmak.

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Kanalları

Halkbank kredi kartı olan Paraf Kart’a başvuru yapılabilecek kanallar bankanın müşterilerine sunduğu kolay başvuru imkânlarıyla çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle size en kolay gelen aracı kullanarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kendi adınıza kayıtlı olan bir Paraf Kart’a sahip olmak için yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Yazımızın devamında hangi başvuru kanalını kullanarak neler yapmanız gerektiğini açıkça bulabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İnternetten

Halkbank kredi kartının internetten başvuru işlemlerini başlatmak için sahip olmanız gereken tek şey internet bağlantısıdır. Halkbank tarafından Paraf karta özel olarak açılan resmi internet sitesi www.parafcard.com.tr üzerinden başvuru işlemleriniz başlatabilirsiniz. Ana sayfa üzerinde yer alan “Hızlı Başvur” bağlantısına tıklayarak kredi kart başvurusunda bulunacağınızı belirtebilirsiniz. Bunun ardından açılan ekranda;

 • Paraf kart ya da Parafly karttan beğendiğinizi seçebilir
 • TC kimlik numaranız
 • Doğum tarihinizi

girdikten sonra “Devam” bağlantısına tıklayarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Telefonla

Halkbank kredi kartı başvurusunda telefonla arayarak da kart başvurunuzu başlatabilme şansına sahipsiniz. Halkbank’ın 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezini arayarak taleplerinize ve beklentilerinize en uygun olan Paraf kartı belirterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Halkbank çağrı merkezi telefon numarası 0850 222 04 00’dır.

Halkbank Kredi Başvurusu Cepten

Halkbank kredi kartı başvurusu cep telefonlarından da mobil bankacılık hizmetleri ile yapılabilmektedir. Buna göre akıllı telefonunuza uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebileceğiniz Mobil Şube ile dilediğiniz Paraf kart çeşidine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu SMS İle

Kısa mesajla Halkbank kredi kartını başvuru yapmak da bankanın müşterilerine sunduğu bir diğer yöntemdir. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek başvuruda bulunmak istediğiniz Paraf ya da Parafly kartlarından biri seçtikten sonra şu aşamaları uygulamanız gerekmektedir:

 • PARAF veya PARAFLY yazın ve bir boşluk bırakın
 • TC kimlik numaranızı yazın ve bir boşluk bırakın
 • Gelir durumunuzu yazın ve 3452 ye kısa mesajı gönderin.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Şubeden

Halk Bankası şubelerinden kredi kartı başvurusu işlemi de yapılabilmektedir. Söz konusu işlem için daha önce yazımızda bahsettiğimiz evrakları alarak size en yakın Halkbank’a şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz yere en yakın Halkbank şubesini bulmak için Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinde yer alan şube haritasından yardım alabilirsiniz.  Öte yandan Halkbank şubesine gittiğinizde gişe işlemlerinden numara almanız ve yetkili banka görevlisine almak istediğiniz Paraf kartın türünü söylemeniz gerekmektedir.

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Halk Bankası kredi kartı başvurusu sorgulama işlemi ile yapmış olduğunuz Paraf kart başvurunuzun hangi aşamada olduğunun yakından takip edebilirsiniz. Halkbank kredi kartı sahibi olma durumunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için başvuru sorgulama işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvuru sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz. T.C kimlik numaranız ile adınıza kayıtlı olan Paraf kart başvurusunun son durumunu internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında Halkbank telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak da Paraf kredi kartı başvurusu durumunuz hakkında güncel bilgi sahibi olabilirsiniz. Halkbank Çağrı Merkezi’ni dilediğiniz zaman arayarak kendi adınıza kayıtlı olan kredi kartı başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandığını öğrenebilirsiniz. Söz konusu sorgulama işlemi için aramanız gereken çağrı merkezi telefon numarası 0850 222 04 00’dır. Bunun yanında telefon bankacılığı hizmeti numarası da 444 0 400’dür.

Halkbank Kredi Kartı Şifre Alma

Halkbank kredi kartınıza şifre alma işlemi için kısa mesaj yöntemini kullanabilirsiniz. Halkbank müşterileri tarafından en çok kullanılan yöntemlerden biri olan SMS ile kredi kartı şifresi alma işlemleri oldukça kolay olmasıyla öne çıkıyor. Söz konusu işlem için yapmanız gereken;

 • SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini ve anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfini 3404’e göndermektir. Mesajın yazımı sırasında SIFRE’den sonra ve kart numaranızın son 6 hanesinden sonra birer boşluk bırakmanız önem teşkil etmektedir.

Halk Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Halk Bankası öğrenciler için kredi kartı başvurusu işlemleri ile gelir durumu belirli olmayan öğrencilerin de kredi kartı kullanabilmelerinin önü açılıyor. Bank24 Jet adı verilen bu kartlarla öğrenciler de kartın elektronik para özelliğini kullanarak bankacılık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Bank24 Jet Debit kart çıkarmak için birçok üniversitede bulunan şubeleri kullanabileceğiniz gibi tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Halk Bankası şubelerinden de yararlanabilirsiniz.

 

Halkbank Kredi Kartları Kampanyaları

Halkbank kredi kartı kampanyaları Paraf kartın müşterilerine sunduğu fırsatlardan oluşmaktadır. Dönemsel olarak çeşitlilik ve değişiklik gösteren söz konusu kampanyalardan öne çıkanlar;

 • Market ve akaryakıt işlemlerinde anında ParafPara hediyesi
 • Bebek masrafları için indirimler ve taksit seçenekleri
 • Giyim alış verişlerinizde belirli bir tutarın üzerindeki alış verişleriniz için anında ParafPara ve indirim seçenekleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.