Hangi Banka Daha Çok Faiz Veriyor

En çok faiz veren bankalar aracılığıyla siz de birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarından size en uygun olanını seçerek yüksek faiz getirisiyle kazancınızı katlayabilirsiniz.

Hangi Banka Daha Çok Faiz Veriyor

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonrasında yatırım amaçlı parasını değerlendirmek isteyen kişilerin en fazla sorduğu sorulardan bir tanesi de hangi bankanın daha çok faiz verdiğidir. Ülkemizde hizmet veren bankaların pek çoğu müşterilerine yatırım amaçlı olarak bankaya paralarını yatırmaları için faiz oranlarını yüksekten tutmaya çalışmaktadırlar. Hem bankalar açısından hem de vatandaşlar açısından oldukça önemli olan mevduat hesapları, her bankanın en fazla kar ettiği işlemlerden birisidir.

Mevduat Hesabı Nedir?

Mevduat hesabı, elinde belirli bir miktar birikimi olan kişiler için bankaların sunmuş olduğu en önemli bankacılık işlemlerinden birisidir. Kişiler ellerinde olan parayı bu hesaba yatırarak belirli günler sonunda daha fazla para alabilmektedir. Bir nevi kişilerin ellerinde olan paraların değerlendirilmesini sağlayan mevduat hesapları, aslında her bankanın en fazla sevdiği işlemlerden bir tanesi olarak bilinir.

Mevduat Hesabı Neden Önemlidir?

Kişilerin ellerindeki paraların değerlendirilmesini sağlayan bu hesaplar, özellikle yatırım amaçlı olarak paralarını değerlendirmek isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği bankacılık işlemleridir. Elde olan birikimlerin hiçbir şekilde zarar görmeden değerlenmesini sağlayan mevduat hesapları bu açıdan oldukça büyük önem teşkil eder.

En Yüksek Mevduat Hesabı Faizi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar için oldukça avantajlı olan mevduat hesapları, bankaların kendi alanlarında en fazla yarıştığı durumlardan birisidir. En fazla müşteriyi çekmek için pek çok faiz fırsatı sunan bankalar, özellikle mevduat hesapları için adeta kıyasıya mücadele etmektedirler. Ellerinde olan birikimlerini bankaya yatırarak değerlendirmek isteyen kişilerin paraları genellikle piyasa hareketlerinden etkilenmektedir. Pek çok açıdan oldukça büyük avantajlara sahip olan en yüksek mevduat hesapları faizi veren bankalar şunlardır;

 • Şekerbank,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Halk Bank,
 • Ziraat Bankası,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı Kredi,
 • Burgan Bank,
 • Denizbank,
 • HSBC,
 • Fibabank,
 • Tektilbank,
 • TEB,
 • Vakıfbank,
 • Odeabank,
 • Anadolu Banktır.

Yukarıdaki listede adı geçen bankalar ülkemizde en yüksek faiz veren bankalardır.

Enpara faiz hesaplama
Enpara Faiz Hesaplama

Enpara vadeli hesabı ile paranızı yüksek faiz kazanarak değerlendirebilirsiniz. Online bankacılık hizmeti veren Enpara üzerinde yatırımlarınızı saklayabileceğiniz vadesiz mevduat hesabı, birikim hesabı, vadeli mevduat hesabı…

İlgili İçerik

Vadeli Hesaplarda Olan Para Limitleri Neden Önemlidir?

Kişilerin vadeli hesaplarında yer alan paralar ne kadar fazla olursa kişilerin o kadar fazla paraları değerlenmektedir. Para limitinin yüksek olması bankalar tarafından da oldukça önemlidir. Özellikle bankalar ulusal olarak çalıştıkları için kendi bünyelerinde yer alacak olan yüksek miktarda para giriş çıkışlarına oldukça önem verirler. Bu yüzden düşük limitli paraların bankaya vadeli olarak yatırılması, parayı yatıran kişiye fazla bir getiri sağlamayacaktır.

Bankaların Uygulamış Olduğu Faiz Oranları Nelerdir?

Ülkemizde hizmet veren pek çok banka, ekonomik değişimlere bağlı olarak faiz oranlarını değiştirmektedir. Buna göre aşağıda bazı bankalar ve faiz oranları güncel listesi verilmiştir. Buna göre bunlar;

 • Şekerbank; %4,50,
 • Akbank; %4,50,
 • İş Bankası; %4,60,
 • Halk Bank; %4,75,
 • Ziraat Bankası; %4,75,
 • Garanti Bankası; %7,00,
 • Yapı Kredi; %5,00,
 • Burgan Bank; %6,00
 • Denizbank; %5,50,
 • HSBC; %5,50,
 • Fibabank; %7,85,
 • Tektilbank; %7,25,
 • TEB; %8,50,
 • Vakıfbank; %9,60,
 • Odeabank; %10,00
 • Anadolu Bank %10,75’dir.

Yukarıda güncel bankaların faiz oranları verilmiştir. Buna göre kişiler verilen bu faiz oranlarını göz önünde tutarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

ING Bank Vadeli Mevduat Faizleri

Bankanın müşterileri için oldukça kaliteli fırsatlarla sunmuş olduğu 32 günlük vadeli mevduat hesapları, bankanın 2020 yılı içerisinde en yükse faiz uyguladığı hesaplardır. Son derece kazançlı olarak müşterilerine yüksek faizli vadeli mevduat hesabını sunan banka aynı zamanda kişilere e-vadeli hesap açarak daha yüksek oranlarda kazanmalarını sağlamaktadır. Bireysel internet şubesi üzerinden açılan ING Bank e-vadeli mevduat hesapları kişilerin kısa zamanda fazlaca kar etmelerini sağlar. Aynı zamanda Dolar ve Euro içinde yüksek faizler uygulayan banka bu alanda müşterilerine en fazla karı getiren banka olarak bilinmektedir.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat Faizleri

Mevduat hesaplarına uygulamış olduğu %23,9’luk faiz oranıyla oldukça fazla tercih edilen banka, bu alanda hizmet veren oldukça başarılı ve kaliteli bir bankadır. Bireysel internet şubeleri ya da Yapı Kredi Mobil aracılığı ile mevduat hesabı açma imkânı tanıyan Yapı Kredi Bankası, kar ranjı oldukça yüksek olan vadeli hesapları müşterilerine sunar.

Akbank Vadeli Mevduat Faizleri

Akbank e-vadeli mevduat hesaplarında genellikle %23 faiz oranı uygularken, banka üzerinden yapılan diğer işlemler için %19 oranında faiz uygulamaktadır. İki faiz oranı arasındaki farkın bu denli büyük olması, bankanın e-vadeli mevduat hesaplarını insanlar arasında daha da yaygınlaştırmak amacıyla yapmış olduğu düzenlemeden kaynaklanır.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

Normal mevduat hesaplarından daha cazip olan e-vadeli mevduat hesapları bankanın online işlemler sistemi üzerinden rahatlıkla ve hızlı bir şekilde açılabilmektedir. Akbank’ın internet şubesi üzerinden rahatlıkla açılabilen e-vadeli mevduat hesapları, özellikle birikim yapmak isteyen kişiler tarafından yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Uygulamış olduğu faiz oranları dahi oldukça değişen e-vadeli mevduat hesaplarında kişiler, uygun koşullar altında verilen faiz oranlarıyla ellerinde olan birikimden oldukça kar elde edebilmektedirler.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizleri

Uygun faiz oranlarını vatandaşlara sunarak onları vadeli mevduat hesabı için teşvik eden Garanti Bankası vadeli mevduat hesapları, oldukça avantajlı faiz oranlarıyla vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Diğer bankalarda olduğu gibi %19,25 oranındaki faizleriyle birikimi olan kişilere sunulan e-vadeli mevduat faizleri, normal mevduat hesaplarında %19 oranında işleme tabi tutulmaktadır. Özellikle elindeki parayı değerlendirmek isteyenler için oldukça tercih edilen bir banka olan Garanti Bankası, mevduat hesapları işletmesinde de oldukça başarılı ve öne çıkan bir bankadır.

Vadeli Mevduat Hesabı Banka Karşılaştırması

Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler için sunulan bu hizmet ülkemizde pek çok banka tarafından verilmektedir. Alanda yaşanan bu rekabet sebebiyle aklı karışan pek çok vatandaş bankalar arasından hangi bankanın vadeli mevduat hesabını seçmesi gerektiği konusunda oldukça büyük gel gitler yaşar. Vadeli mevduat hesabı banka karşılaştırması yaparken dikkat edilmesi gereken en büyük nokta; kişilerin yatırdıkları paraya istinaden elde edecekleri kar oranının yüksek olmasıdır. Yatırımlarını boştan yere banka hesaplarında tutmak istemeyen kişilerin yapması gereken tek şey tüm bankaların genel faiz oranlarını karşılaştırması ve buna göre seçim yapmasıdır. Bankaların bazen fırsatlar halinde sunduğu vadeli mevduat hesaplarında uyguladıkları faiz oranları, sadece kampanyaları bitene kadar devam etmekte ve bunun haricinde genel faiz oranı uygulanmaktadır. Bu konu hakkında mağduriyet yaşamamak için uzun vadede alacağınız genel banka faiz oranlarına banka vadeli mevduat hesabı banka karşılaştırması yapmak için atılacak en temel adımdır.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler, öncelikle bankanın normal müşterisi olup olmadıklarına göre farklı işlemlere tabi tutulmaktadırlar. Eğer kişi bankanın müşterisi ise bankanın sunmuş olduğu online işlemler sisteminden vadeli mevduat hesabı açabilmektedirler. Bunun sıra kişiler banka şubelerine giderek de vadeli mevduat hesabı açma işlemlerini rahatlıkla tamamlayabilirler.

E-Vadeli Mevduat Hesabı ile Normal Mevduat Hesabı Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Genellikle bankaların online vade hesabı sistemini teşvik amaçlı uygulamış olduğu pek çok faiz avantajı e-vadeli hesapla normal vadeli hesap arasında oldukça değişmektedir. Faiz oranı açısından oldukça daha avantajlı olan e-vadeli mevduat hesapları, özellikle elindeki parayı kaybetmek isteyemeyen ve birikim yapmak isteyen kişiler tarafından oldukça cazip bulunur.

E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bankaların internet şubeleri kullanılarak rahatlıkla açılabilen e-vadeli mevduat hesapları için herhangi bir dosya hazırlanmasına gerek yoktur. Sistem üzerinden anında açılan bu hizmetle kişiler, birikimlerini değerlendirebilirler.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Hülya dedi ki:

  Garanti bankasında 1 ay sonra yuzde kac faiz oluyor