Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar 2020 yılında da öğrencilere dönük kredi kartı ve kredi kampanyalarına devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin kredi kartı alabileceği bankalar ve bu bankaların kartlarının özelliklerini yazımızda bulacaksınız.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler için kredi kartı çıkaran bankalar sayesinde öğrenciler ekstra ücret ödemek zorunda kalmadan ve kendileri için özel hazırlanan fırsatlardan faydalanarak alışveriş yapabilirler. Bankalar kredi kartı için başvuru yapmak isteyen kişilerden gelir belgesi talep ederler. Öğrencilerin gelir belgesi olmasa da öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayesinde yine de kredi kartı alabilirler.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar Tarafından Talep Edilen Gerekli Evraklar Nelerdir?

Öğrencilerin kredi kartı alması için gerekli evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra başvuru yapılmalıdır. Bankaların talep ettiği belgeler arasında;

  • Nüfus cüzdanı
  • Eğitim durumunuzu gösteren belge yer alır.

Bu belgelere ek olarak banka sizden fazladan belge talebinde bulunabilir.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Özel Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası öğrenci kredi kartı sayesinde düşük faiz oranlarından faydalanarak kredi kartı kullanma ayrıcalığına erişebilirsiniz. İş’te Üniversiteli adlı kredi kartı ilk sene öğrencilerden yıllık kart aidatı talep etmez. Eğer ödeme yaparken zorlanırsanız borç gecikme faizini uygun oranlardan ödemiş olursunuz. Kart limiti ilk aşamada 400 TL gibi düşük bir meblağ da olsa, daha sonra yükseltme imkanınız bulunuyor.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Özel Öğrenci Kredi Kartının Avantajları Nedir?

İş Bankası öğrenci kredi kartı avantajları arasında ilk olarak kartın normal Maximum Kart özelliklerini taşıması bulunuyor. Yani hem öğrenci kartı almanın özelliklerinden faydalanmış oluyorsunuz hem de normal bir kartın özelliklerinden faydalanıyorsunuz.

Öğrenciler gezmeyi sever diyen İş Bankası sayesinde kartın içinde kendiliğinden yer alan Müze Kart ‘tan faydalanabiliyorsunuz. Müze Kart ile birlikte bir çok müzeyi ücretsiz olarak ya da uygun fiyatlı olarak gezmeniz mümkün.

İş Bankası’ndan Öğrencilere Özel Öğrenci Kredi Kartı için Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası öğrenci kredi kartına başvuru yapmak için iki farklı kanalı tercih edebilirsiniz. İlk yöntem internetten başvuru yapmaktır. Bunun için İş Bankası’nın resmi web sitesine gidin. Daha sonra kredi kartları bölümüne girin ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun. Dilerseniz İş Bankası’na SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için ÜNİK yazın ve boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik no girin. Yazdığınız mesajı 4402’ye gönderin. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz 444 02 02’yi arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Özel Genç Kredi Kartı

Ziraat Bankası öğrenci için genç kredi kartı ile 5 yıla kadar kredi kartı için bir ücret ödemezsiniz. Genç kredi kartının limitleri öğrencinin eğitim durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer lisans öğrencisi iseniz kartınızın limiti 500 TL, yüksek lisans öğrencisi iseniz 800 TL ve doktora öğrencisi iseniz 950 TL’ye varan limitlerden faydalanmanız mümkün. Genç karta ek olarak Ziraat Bankası sayesinde KYK bursu almanız da mümkün. Yani eğer KYK bursunuz var ise, bu bursu kartınıza tanımlatarak tek kart üzerinden hesabınızı pratik bir şekilde oluşturmuş oluyorsunuz.

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Özel Kredi Avantajları

Ziraat Bankası öğrenci için kredi avantajı sayesinde 36 aya kadar varan vade oranları ile kredi kullanmanız mümkün. Düşük faiz oranları olan banka, taksitli ya da kredili mevduat hesabı üzerinden kredi kullanmayı mümkün kılar. Kredi kullandığınız zaman kredi borcunun ödeneceği süre boyunca hayat sigortası yapmanız gerekir. Öğrenciye özel kredi fırsatından faydalanmanız için internetten ya da mobil uygulama üzerinden başvurular değerlendirilmeye alınmaz. Banka şubesinin kendisine gitmeniz gerekir.

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Özel Sunulan Kredi Miktarları Nelerdir?

Ziraat Bankası öğrenci için kredilerin miktarı ve aylık ödemeleri aşağıdaki gibidir:

  • 5 bin TL için 36 ay vade ile 1,90 faiz oranı ile birlikte 205 TL aylık ödeme yapmanız gerekir.
  • 10 bin TL için 36 ay vade ile 1,90 faiz oranı ile birlikte 410 TL aylık ödeme yapmanız gerekir.
  • 20 bin TL için 36 ay vade ile 1,90 faiz oranı ile birlikte 820 TL aylık ödeme yapmanız gerekir.

Akbank’tan Öğrenci Kredi Kartı Avantajı

Akbank öğrenci kredi kartı sayesinde sıradan bir Axess kartın sahip olduğu bütün kart özelliklerinden faydalanmanız mümkün.  Bu kart sayesinde alışveriş yaptığınız zaman taksitlendirme avantajlarından faydalanır aynı zamanda borç atlatma özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Akbank’ın sunmuş olduğu bu fırsattan faydalanmak için 26 yaşınızı geçmemiş olmanız gerekir. Akbank kredi kartı kullanıldığı zaman müşterilerine chip para hediye eder. Bu paralar biriktiği zaman nakit paraya dönüştürülürler. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların bazılarında yıllık kullanım ücreti bulunmazken Akbank yıllık 20 TL talep etmektedir.

Akbank’tan Öğrenci Kredi Kartı için Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın size en yakın şubesine gitmeniz gerekir. Akbank’ın kredi kartı exi 26 olarak geçer. Başvuru yaparken yanınızda muhakakk öğrenci belgeniz ile nüfus cüzdanınız yer alsın. Eğer başvurular hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz 444 25 25 nolu numarayı arayabilir ya da doğrudan en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

TEB Bankası’ndan Öğrencilere Özel Üniversi TEB Kart

TEB bankası öğrenci kredi kartı sayesinde avantajlardan faydalanarak alışveriş yapmaya ne dersiniz? ÜniversiTEB kullanıcılarına 300 ile 400 TL arasında değişen kredi kartı limiti sunar. Limit, ödemelerin düzenli yapılması halinde ileriki günlerde artırılabilir. ÜniversiTEB ile yüzde 3 oranında gecikme faizi alınır. Öğrenci kartı olmasına karşın, Bonus Card özelliği olduğundan, kart normal bir kredi kartından neredeyse farksız olarak çalışır. Karta özel avantajlar tanımlı olduğundan hem yerken içerken hem de gezerken avantajlardan faydalanabilirsiniz. Örneğin hafta için de 50 TL ve üzeri miktarda kredi kartından alışveriş yaptığınız zaman, hafta sonu kartınıza sinema bileti indirimi tanımlanır. ÜniversiTEB kredi kartı yıllık olarak 6 TL ücret tahsis eder.

Vakıf Bankasından Öğrencilere Özel Like Kart

Vakıf bankası öğrenci kredi kartı veren kamu kuruluşu sayesinde puan hediyelerinden ve avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Vakıf Bank kart verdiği öğrencilerin yıllık not ortalamalarını önemser. Eğer yıllık not ortalaması yüksek bir öğrenci iseniz daha avantajlı olarak karttan faydalanmanız mümkün. 10 bine kadar puan hediye eden banka, başvurularını yalnızca şubelerinden almaktadır.

Vakıf Bankasından Öğrencilere Özel Like Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf bankası öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın resmi web adresini ziyaret ederek sitede yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Dilerseniz başvuru yapmak için yüz yüze müşteri temsilcisi hizmeti alarak bankanın size en yakın şubesine gidebilirsiniz. Eğer gitmeden önce faiz oranları ve diğer detayları öğrenmek istiyorum derseniz, 444 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankasından Öğrencilere Özel Kredi Play Kart

Yapı Kredi bankası öğrencilere özel Play Kart ile Yapı Kredi kartı ile sunulan bütün özelliklere öğrenci kartı ile sahip olmanız mümkün. Bu kartı kullanmaya başladığınız zaman gecikme faizi ödemeniz gerektiğini bilmenizde fayda var. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların tümünde olduğu gibi bu faiz oranı değişiklik gösterir. Şu an güncel gecikme faizi yüzde 2,52 olarak belirlenmiştir. Online olarak siteden ön başvuru yapmaya başlayabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar
Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler için kredi kartı çıkaran bankalar sayesinde öğrenciler ekstra ücret ödemek zorunda kalmadan ve kendileri için özel hazırlanan fırsatlardan faydalanarak alışveriş yapabilirler. Bankalar kredi kartı…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.