2019 Yılı Eft ve Havale Ücretleri Tüm Bankalar (SÜREKLİ GÜNCEL)

2019 yılı eft ve havale ücretleri bankalara göre değişkenlik göstermektedir. EFT ve havalenin bankalara göre ücretlendirmelerini, hesap işletim ücretlerini ve bankalar üzerinden yapacağınız para transferlerinin diğer detaylarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

2019 Yılı Eft ve Havale Ücretleri Tüm Bankalar (SÜREKLİ GÜNCEL)

2019 yılında geçerli olacak EFT ve havale ücretleri hesabında bulunan parayı başka birisinin hesabına aktarmak isteyen kişilerin merak ettikleri konuların başında gelir. 2019 EFT ve havale ücretleri her banka için farklıdır. Vakıfbank, Halkbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi önde gelen bankalar aracılığı ile EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

2019 Akbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Akbank’tan EFT yapmak için hangi kanalı tercih edeceğiniz EFT ücreti üzerinde etkili rol oynuyor. Örneğin havale yapmak için Akbank şubelerine gitmeyi tercih ederseniz, ödemeniz gereken miktar 35 TL’dir. Eğer Akbank Direk kullanıyorsanız daha uygun fiyata havale yapmanız mümkün. Akbank Direk mobil ve internet bankacılığı üzerinden kullanılabilir. App Store ve Google Play sanal mağazaları üzerinden bu uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Akbank Direk üzerinden yaptığız işlemler için 3 TL işlem bedeli ödemeniz gerekir. Eğer Akbank ATM’lerinden işlem yapacaksanız 10 TL hizmet bedeli hesabınızdan tahsil edilir.

2019 Akbank Başka Bankalara EFT Ücreti Ne Kadar?

Akbank’tan başka bankalara EFT yapmak banka arası para transferi yapmakla kıyaslandığında daha masraflı bir işlemdir. Akbank şubesine giderek para transferi yapmak isterseniz ve hesap başka bir bankaya ait ise ödemeniz gereken tutar 60 TL’dir. Akbank Direk uygulaması üzerinden yapacağınız her transfer için 6 TL hizmet bedeli ödersiniz. ATM üzerinden para transferi için talimat verdiğiniz zaman 15 TL EFT bedeli ödemeniz gerekir. Akbank, müşterilerinden hesap işletim ücreti talebinde bulunmamaktadır. Karar T.c Danıştay’ına aittir.

2019 Denizbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Denizbank’tan EFT yapmak isteyen müşterilerin faydalanabilecekleri 3 farklı kanal bulunmaktadır. Müşteriler kendilerine en yakın Denizbank Şubesi’ne giderek EFT yaptıkları zaman 35 TL ücret öderler. Mobil bankacılığını kullanmak isterseniz ise yalnızca 2 TL ödersiniz. Ben internetten havale işlemini gerçekleştirmek istiyorum diyenlere 2,5 TL işlem bedeli yansıtılır. Son olarak ATM’lerden de işlem yapabilirsiniz. Bu durumda işlem başına 7 TL ödersiniz.

2019 Denizbank Başka Bankalara EFT Ücreti Ne Kadar?

Denizbank’tan başka bankalara EFT yapmak daha masraflı olur. Vermiş olduğunuz EFT talimatına göre işletim ücreti ödemeniz gerekir. Eğer banka şubelerine giderek talimat vermek isterseniz minimum 55 TL ödemeniz gerekir. Transfer edilecek miktara göre işlem ücreti artabilir. En fazla 500 TL kadar transfer ücreti ödersiniz. Eğer internet bankacılığını kullanmak isterseniz 5,5 TL ödersiniz. Telefonunuza Denizbank uygulamasını indirip buradan işlem yaparsanız 4,5 tl ödersiniz.

2019 Denizbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Denizbank hesap işletim ücreti aylık olarak müşterilerden tahsil edilmektedir. Her müşteri için 13,90 TL para kesintisi yapılır. 6 ay boyunca bankanın müşterisi olduğunuzu düşünecek olursak bu tutar 83 küsür TL olarak hesabınıza yansıyacaktır.

2019 Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası’ndan EFT yapmak için işlem başına para ödemek zorundasınız. Eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz, ve mobil bankacılık üzerinden işleminizi gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, 2,5 TL işlem bedeli ödemeniz gerekir. İnternet üzerinden tamamlayacağınız işlemler için ise yalnızca 1 TL ödersiniz.

2019 Garanti Bankası Başka Bankalara EFT Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası’ndan başka bankalara EFT yapmak için banka içi transfer ücretlerine kıyasla daha fazla para ödemeniz gerekir. Şubeler üzerinden gerçekleştireceğiniz para transferleri için en az 60 TL transfer ücret bedeli hesabınızdan kesilir. En fazla ödemeniz gereken tutar ise 600 TL’dir.

2019 Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası hesap işletim ücreti müşterilerinden hesap ücreti kesintisini 6 ayda bir yapmaktadır. 6 aylık hesap işletim ücreti 67 TL’ye denk gelmektedir. Bir sene içinde toplam ödemeniz gereken hesap işletim ücreti tutarı bu hesaba göre 134 TL’ye tekabül etmektedir.

2019 İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası’ndan EFT yapmak için başka hesaba para yatırdığınız için bir miktar para ödemek zorundasınız. 2019 EFT ve havale ücretlerine baktığımızda bu bedelin İş Bankası için tercih edilen hizmet kanalına göre değiştiğini görmekteyiz. Eğer İş Bankası şubelerini ziyaret ederek havale işlemini gerçekleştirmek isterseniz, hesaptan hesaba transferler için toplam 35 TL ödemeniz gerekir. Eğer işleminiz hesap üzerinden bir isim üzerine is bu miktar 45 TL olmaktadır. Havale yapmak istediğiniz miktara göre değişmekle birlikte 520 TL’ye kadar para ödemeniz gerekebilir.

2019 İş Bankası İnternet ve Mobil Şube Üzerinden EFT Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası’ndan mobil ve internet şubesi kullanarak EFT yapmak isteyen kişilerin ödemeleri gereken tutar değişmektedir. Eğer internet şubesi üzerinden işlem yapacaksanız 3 TL, mobil şubeyi kullanmak isterseniz 2 TL ödemeniz gerekir. Transfer işlemlerini gerçekleştirmek için ATMleri kullanacaksanız 9 TL ücret ödersiniz. Şube üzerinden hesaptan hesaba yapacağınız para transferleri için 55 TL ödersiniz. Eğer hesap üzerinden bir isme transfer yapmak isterseniz de en az 55 TL en fazla 525 TL para ödersiniz. Aynı işlemi daha hesaplı bir şekilde yapmak isterseniz internet bankacılığını ya da mobili kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı için 5 TL, mobil bankacılık için ise 6 TL ödersiniz.

2019 İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası hesap işletim ücreti müşterilerin hesabından her 6 ayda bir kesilir. Hesap işletim ücreti 6 ay için 96 TL olarak belirlenmiştir. 6 aylık hesap işletim ücreti ise toplam 192 TL’ye denk gelmiş olur.

2019 Ziraat Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası’ndan EFT yapmak isteyen kişiler eğer bankanın ATM hizmetlerinden faydalanmak isterlerse 7 TL ödemeleri gerekir. Banka şubeleri para transferi ücreti için havale edilmek istenen tutara bakmaktadırlar. Eğer havale yapılması istenen ücret 250 TL ve üzeri ise ödenmesi gereken işlem tutarı 30 TL’dir. İnternet bankacılığı kullanarak işlem yaptınız zaman miktara bakılmaksızın 2 TL ödersiniz. Mobil bankacılığı telefonunuza ücretsiz olarak indirdikten sonra havale ücreti yaptığınız zaman toplam 1,75 TL ödemeniz gerekir.

2019 Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası hesap işletim ücreti vadesiz hesaplarda hesapların yapmış oldukları işlemlerin hacmine göre tahsil edilir. Bu tahsiller hey 3 ayda bir yapılır. Yapmış olduğunuz her 20 TL değerinde işlem için yıllık olarak 80 TL’lik hesap işletim ücreti ödemeniz gerekir.

2019 Vakıflar Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Vakıf Bankası’ndan EFT yapmak isteyen müşterilerin kullanabilecekleri farklı işlem kanalları bulunuyor. 2019 EFT ve havale ücretleri tercih edilen işlem kanalına göre değişiklik göstermektedir. Eğer şube ya da çağrı merkezini kullanarak havale yapmak isterseniz ve havale işlemi bir hesaptan başka bir hesaba yapılacaksa, ödemeniz gereken tutar 50 TL’dir. Eğer hesaptan başka bir isme transfer yapacaksanız 45 TL ödersiniz. Eğer mobil uygulamalar ile aranız iyi ise aynı işlemi daha uygun fiyata yaparak tasarruf yapabilirsiniz. Transfer ücreti yalnızca 2,5 TL. Eğer transfer yapmak istediğiniz para miktarı 50 TL üzerinde ise ATM kullandığınız zaman 9 TL ödersiniz.

eft havale ücreti almayan bankalar
EFT Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Teknolojinin sağladığı imkânlar ile EFT işlemlerinin gerçekleşmesi de oldukça kolay hale gelmektedir. Bankaların birçoğunun dijital bankacılık platformları sayesinde müşterilerden EFT işlemleri için EFT ücreti talep…

İlgili İçerik

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.