ref: refs/heads/v3.0

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Hayvancılık kredisi almak isteyenlere dönük olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankaların 2020 yılı destekleri devam ediyor. Uygun faiz koşullarında ve cazip şartlarda hayvancılık kredinizi siz de alabilirsiniz. Bu krediyi sunan bankalar hakkındaki detaylar yazımızda.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti tarafından bazı alanlarda faaliyet gösteren çiftçi ve esnaflar bankalar aracılığı ile desteklenmektedir. Yerel üretimin artması ve üretimde dış ülkelere bağlı kalmama isteği nedeni ile yerel üreticilerin emekleri ve yaptıkları işlere destek verilmektedir. T. C. Devleti ise doğrudan ve dolaylı olmak üzere 2 farklı şekilde yerli üreticiyi desteklemektedir. Devlet eli ile yapılan yardım ve desteklerin yanı sıra aracı olarak bankaların kullanıldığı ve üreticilerin maddi anlamda desteklendiği faaliyetler de bulunmaktadır. Bu faaliyetler ise faizsiz ve uzun vadeli olmak üzere devlet eliyle bankalar tarafından sunulan kredilerdir. Hayvancılık ile uğraşan yerli üreticilere bankalar aracılığı ile 0 faizli kredi verilmektedir.

hayvancılık kredisi

Hayvancılık Kredisi Nedir?

Hayvancılık kredisi, hayvancılık sektörü ile uğraşan çiftçilere verilen bir kredi türüdür. Gerek T. C. Devletinin aracı olması ile verilebildiği gibi gerek ise de bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak müşterilerine bu alanda kredi verebilmektedir. Hayvancılık kredisi, belli şartları yerine getiren çiftçi ve genç girişimcilere verilen bir kredi türüdür. Genellikle uygun faizli olarak sunulmaktadır.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık kredisi almak için öncelikle aracı bankalardan birinin seçilmesi gerekmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar arasından genellikle Ziraat Bankası tercih edilmektedir. Ziraat Bankası, çiftçileri ve esnafı destekleyen bir banka olarak faizsiz, düşük faizli ya da uzun vadeli olmak üzere esnek ödeme planı ile birçok farklı başlıkta yerel üreticiye kredi vermektedir. Hayvancılık kredisi başvuruları her bankaya göre farklılık göstermektedir.

Hayvancılık Kredisi Başvuru Şartları

Hayvancılık kredisi şartları arasında hayvancılık ile uğraşılması temel şarttır. Hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin hayvanlarında küpe olması ve sisteme kayıtlı olmaları gerekmektedir. Ayrıca çiftçilerin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmaları da bankalar tarafından istenen şartlar arasındadır. Ek olarak, hayvancılık ile uğraşan çiftçiden kredi başvurusu sırasında bazı evraklar talep edilmektedir. Evrakların tam ve doğru olması başvuru sürecini etkilemekte ve bu evrakların temin edilmesi banka tarafından istenmektedir.

Hayvancılık Kredisi İstenen Evraklar

Hayvancılık kredisi için istenen evraklar farklılık gösterebilmektedir. Her banka tarafından ek belge isteme ya da ipotek, kefil ve teminat gibi varlıkların eklenmesi talep edilebilmektedir. Hayvancılık kredisi almak isteyenlerin başvuru yapacakları kredi türüne uygun olarak evraklarını hazırlamaları banka tarafından istenmektedir. Küçük baş hayvancılık, büyük baş hayvancılık, işletme açma, yem ve barınma gibi nedenlerden dolayı kredi alınacak ise bunlara uygun evrak talep edilmektedir. Tüm evrakların bankaya doğru ve eksiksiz bir şekilde sunulması çiftçinin güvenilirliğini etkileyecektir.

Hayvancılık Kredisi Küçükbaş Hayvancılık Evrakları

Küçükbaş hayvancılık kredisi alabilmek için banka tarafından istenen evrakların müşteri temsilcisine doğru bir şekilde sunulması gerekmektedir. Küçükbaş hayvancılık kredisi için istenen evraklar şu şekildedir;

 • Başvuru sahibine ait T. C. Kimlik kartı fotokopisi
 • Çiftçiye ait tarla ya da arsanın tapusu, tapu yok ise kira sözleşmesi
 • Çiftçinin aylık gelirini gösteren gelir belgesi
 • Çiftçinin küçükbaş hayvanlarına ait bilgiler

Küçükbaş hayvan kredisi almak isteyen çiftçilerden istenen temel evraklar bu şekildedir. Bankaya bağlı olarak çiftçiden ek belge talep edilebilmektedir.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Dikkat Edilenler

Küçükbaş hayvancılık kredisi alırken dikkat edilen bazı noktalar bulunmaktadır. Banka çiftçinin gelirine, kredi puanına ve banka geçmişine dikkat etmektedir. Ancak kredinin hangi amaç ile istendiği ve ilgili arsa ya da tarlanın amaca uygun olup olmaması da bankalar tarafından dikkate alınmaktadır. Arazinin kalitesi, ot çeşitliliği, hayvanlar için yeterli büyüklüğe sahip olması gibi unsurlar bankaların ekstra olarak dikkat ettiği bazı hususlardır.

 

Hayvancılık Kredisi Alırken Bilinmesi Gerekenler

Hayvancılık kredisine başvuru yapmadan önce araştırma yapmak gerekmektedir. T. C. Ziraat Bankası gibi bankalar tarafından 5 yıl boyunca geri ödemesiz krediler verilmektedir. Ancak bu kredilerin faiz oranları ve banka yaptırımlarının iyi araştırılması gerekmektedir. Ayrıca üzerine kredi alınacak büyükbaş ya da küçükbaş hayvanların sağlıklarının ve aşılarının kontrol edilmesi ve buna uygun olarak bir yıllık plan hazırlanması çiftçinin yararına olacaktır. Hayvancılık kredisi almadan önce kredi poliçesinin iyice araştırılması da gerekmektedir. Bunun için öncelikle Ziraat Bankası ile iletişime geçilebilir ve akabinde daha önce hayvancılık kredisi almış kişiler ile irtibat kurmak çiftçinin kredi sürecini planlanması için yararlı olacaktır.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de birçok banka tarafından küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara yönelik çiftçilere kredi verilmektedir. Bu bankalar şu şekildedir;

 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Odeabank
 • HSBC

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

 1. TC. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası tarafından sunulan hayvancılık kredisi devlet destekli bir kredi türüdür. 5 yıl geri ödemesiz ve 0 faizli olarak verilen hayvancılık kredisi için bazı evraklar istenmekte ve çiftçinin ilgili şartları yerine getirmesi beklenmektedir. Aksi takdirde banka tarafından kredi onayı verilememektedir.
Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Özellikleri

 1. TC. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yer almakta olup birçok farklı avantajlı özelliği bulunmaktadır. T. C. Ziraat Bankası tarafından verilen hayvancılık kredisinin özellikleri bir hayli fazladır. Devlet desteği ile sunulan hayvancılık kredisi;
 • 0 faizli
 • 7 yıl vadeli
 • İlk 5 yıl ön ödemesiz
 • Borç erteleme özelliği

İle çiftçilere verilen bir kredi türüdür. Bu avantajları nedeni ile birçok çiftçi tarafından T. C. Ziraat Bankası hayvan kredisi 2023 yılında da tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Evrakları

Ziraat Bankası hayvan kredisi için aşağıdaki evraklar talep edilmektedir;

 • Gelir belgesi
 • Hayvanlara ait belgeler ve sağlık karneleri
 • Çiftçi kayıt sisteminde olunduğuna dair belge
 • Kimlik fotokopisi

Şekerbank Hayvan Kredisi 2023

Şekerbank hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yer almakta olup düşük faiz ve uzun vade ile kredi vermektedir. Şekerbank tarafından istenen şartlar şu şekildedir;

 • Yabancı uyruklu olmamak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Çiftçi Kayıt Sistemine üye olmak
 • En az iki yıllık deneyim
 • Çiftçi olmak

Garanti Bankası Hayvancılık Kredisi

Garanti Bankası hayvancılık kredisi 2023 yılında da verilmeye devam etmektedir. 60 ay vade ile verilen hayvancılık kredisi 3 aylık erteleme seçeneği ile sunulmaktadır. Garanti Bankası hayvancılık kredisi başvurularını sadece şube üzerinde almakta olup online platformlar aracılığı ile başvuru almamaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası Hayvancılık Kredisi

Yapı ve Kredi Bankası tarafından hayvancılık kredisi verilmektedir. Hayvancılık kredisi almak için öncelikle şubeye başvuru yapılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası hayvancılık kredisi için 60 aylık vade ve düşük faiz imkanını müşterilerine sunmakta olan bir bankadır. 1 aylık taksit geciktirme seçeneği de bulunmaktadır.

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisi

Tüm bankalarda olduğu gibi QNB Finans Bankası tarafından da hayvancılık kredisi verilmektedir. Ancak QNB Finans Bankası tarafından sunulan hayvancılık kredisinin vadesi diğer bankalara göre daha yüksek olup 120 ay olarak belirlenmiştir. Ödemeler 3 aylık olarak yapılabileceği gibi aylık taksit şeklinde de yapılabilmektedir. Başvuruları sadece şubeden kabul eden QNB Finans Bankası hayvancılık kredisini sadece Türk vatandaşlarına vermektedir.

Yorumlar

 1. huseyin dedi ki:

  benim 5 buyuk bas hayvanim var 5 tane daha alicam evraklar ful ama sonra kredi cekmek istiyom zaten yillardir malcilk yapiyoz keredi cekmek icin teminat istiyo lar bana 120 bin tl lazim o yuzden de ortalama 300 bin tl deyerinde teminat lazim hele yavrum bende 300 binlik teminat olsa negerek krediye anlamiyom teminat yerine kimlik yada baska birseyler olsa hos olur

 2. Ahmet kesik dedi ki:

  İstanbul,dan yaşıyorum 25,30 büyük baş hayvan alacak param var.Hayvancılık yapmak istiyorum.Devlet teşvik verirse memleketim Kars ta hayvancılık yapmak itiyorum.Devlet gerçek ihtiyaç sahibi kişilere detek vermiyor.Tam paraya doymuş ama gözü aç parasına para katanlara destek veriyor. Desteği gerçek ihtiyaç sahiplerine verin uretsin ekonomiye katma değer katsın.

 3. Ismail dedi ki:

  Istanbul da ikamet ediyorum emekliyim fakat 2018yılında memlekete göç edecem hayvacılıkla aram çok iyi 10adet süt inegi düşünüyorum devletin verdigi imkanlardan nasıl yararlanırım???? Bu arada EMEKLIYIM

 4. İsmail aydar dedi ki:

  Damızlık hayvancılık yapmak istiyorum devlet destekli hibe den yararlanmak istiyorum İyi kısaca süt inekçiliği yapmak istiyorum Yardımcı olursanız bu konuda çok mutlu olurum

 5. ibrahim dedi ki:

  İstanbulda ikamet Ediyorum Emekliyim 2018 de Köye Dönüp Süt İnekleri Almak itiyorum Faizsiz kredi Nasıl Alabilirim 10 Büyük Baş Hayvanla Başlamak istşyorum

 6. Hayrettin dedi ki:

  Yazınız ayrıntılı ve güzel olmuş teşekkürler.

 7. mustafa DOGAN dedi ki:

  Kendime ait kapali 10 adet buyukbas hayvani besleyecek sekilde besihane bulunmakta olup isletme numaram bulunmaktadir.Belirtmis oldugum besihanenin tapusu bulunmamaktadir.Erkek dana beslemek icin besi kredisi alabilirmiyom sartlari nedir.

  1. FAHRİ İNCİ dedi ki:

   BESİ KREDİSİNİ ARAŞTIRMAK VE SORUŞTURMAK İÇİN NİĞDE İLİ BOR İLÇESİNDE ZİRAAT BANKASINA GİTTİM,GİTMEZ OLAYDIM,Bİ KERE BANKA ÇALIŞANI KREDİ ALMAK İSTEYENE İNSAN GİBİ BAKMIYOR,ELAMANIN ÇALIŞMAYI CANI İSTEMİYOR,GÖREVLİ BANA EVRAKLARIN TAMAM’MI DİYE SORDU,BENDE TAMAM DEDİM,TAPULARI GETİRDİN’Mİ GETİRDİM,ELİMDE 15 DÖNÜMLÜK 100,000 TL DEĞERİNDE TAPUM VAR,GÖREVLİ OLMAZ DİYOR SENİN TAPU DEĞERİM 29.000 TL,BEN SADECE 10 BAŞ BIZA YADA DANA ALACAĞIMI DEDİM,GÖREVLİ OLMAZ KARDEŞİM,BİZ 50 BAŞ HAYVANDAN AŞAĞISINA KREDİ VERMİYORUZ DİYEREK BANA YOL VERDİ,DİMEK İSTEYECEĞİM ŞU DEVLET KOBİ VE PATRONLARA PARAYI BEDAVADAN AKITIYOR,KÜÇÜK İŞLETMECİLİK YAPMAK İSTEYENE KAPILARINI KAPATIYOR….

 8. ramazan dedi ki:

  Desteğe bak ciftligi kuruyor makinaları son teknoloji avrupadan alıyor ama icine hayvan vermiyor devletin tesvik dedigi kıredi bu yani genc yatırım çıkarın hevesini kırıyor bunun neresi teşvik

 9. Mehmet ince dedi ki:

  Türkiye dışarıya elini açmaya devam ederse hayvancılık.sektörü bitecek.devlet ciddi şekilde konuya el atması gerekir. 1.küçük büyük demeden üreticinin emeğini hava etmiyeceksin.2 kasap üreticinin elinde et.26.t.l.alıyor her tarafta devletin et.şubesi şart

 10. Burhan Karakuş dedi ki:

  Türkiyede et hayvancılığı için öncelikli kendi vatandaşına imkan sunulmalı tam tersine birileri parasına para katması için inadına bütün imkan ital ete sunuluyor işin içinde siyasi oyunlar olduğu için türkiyede hayvancılık için büyük yatrım yapmak çok büyük risktir allah kimsenin emeğini boşa götürmesin herzaman yerli üretim ülkeye ve vatandaşına fayda getirir

 11. Muhammer dedi ki:

  Bence yeterli değil tv lerde sürekli çkıyor et fuyatlari soyle boyle. Hop devletten haber geliyor diyor ithal et getircez yurt disina kazandiracaginiza tesvik edici imkanlarj dahada yukseltseniz ve gercekten hakkiyla yapmak isteyene verseniz ulke daha cok uretip daha cook buyuyecektir bence

 12. Osman dedi ki:

  15000 TL lazım

 13. Mehmet kural dedi ki:

  Bende hayvancılık yapmak istiyorom ipotek vereceyim bişey yok nasıl olacak

 14. abdullah dedi ki:

  Dediğiniz gibi gerçekten fakire verseler bize sıra gelmez zaten en önce zengin yer yiyeceğini. Bakıyorlar Devlet hibe veriyor karşılıksız hangisi Zengin almayacak para Üstüne para katmayacak bizden önce onlar alır Bu yüzden her zaman zengin kazanır

 15. Ergin dedi ki:

  Ben 50 Büyükbaş hayvan kredisi kullanmak istiyorum kendime ait Ahırın var bu yeterlimi yoksa kredi karşılığı herhangi bir Tapu vesaire bişey istiyorlardı.?

 16. Semra dedi ki:

  Ben inek almak istiyorum

 17. Mehmet dedi ki:

  Ben koyun almak istiyorum nasil alabilirim mandaram var 150 adet

 18. Koyun Keçi Parası dedi ki:

  Bizde baş vurduk genç koyun istiyorlar 500tl para kota koyuyorlar küçükbaş için ve karşılığında sizden yer vs teminat için minimum 50 yerli genç koyun iyi güzel bu prasetürler diğer prasatürler ne oluyor bu şartı piyasadan toplasın dedikleri hayvanları bakalım varsa alalım, ben öyle böyleyim. bana kucak dolusu sevgiler

 19. Levent çikdemtepe dedi ki:

  Ziraat banka sından 100 adet kuyruklu koyun 50 adet keçi almak istiyorum

 20. adem dedi ki:

  vavvvvvvy ne krediymiş be o da ziraatbankasından..hadi zengine zengine

  1. ayhan dedi ki:

   ben şehirdeyim kıredi alıp köye köyde gidip hayvancılık yapmak istiyorum bankada bir sürü zorluklarla karşılaşıyorum hipotek gösterdiyim halde

 21. Erkn dedi ki:

  Yapma yaa nekadar basit 100 bin tl para cekcem 5 yllik faiz 140 bin olcak 10 inek alcam bu ineklerin olursa 8 buzasi olcak bu buzalar bir yilda 10 bin yiyecek 40 bin yaparsa tabi satcaz faize gidecek sora bu her yil tekrarlicak benim borcu odemem uc dort yil surecwk benim on inek yine on inek olarak kalacak arkadaslar atalarimiz ne demis devlet çeşmesinde calişin ama su içmeyin demiş birtane olsun kimseye borcun olmasin sayglarimla…

 22. murat karabay dedi ki:

  bankalar,paraya ihtiyacınız olmadığını ıspatladığınızda size borç veren kurumlardır.

 23. baki başer dedi ki:

  Böyle bisey olmaz genciz fakiriz hayvan bakmak istiyoruz bizden topu istiyorlar ev iistiyorlar hherşeyiistiyorlarbizde yer olsa ev olsa araba olsa krediye ne ihtiyacimiz var bu ddevletin takiyecivciye vverdiğibisey yok 15 senedir oy attim daha aatmanfayda yok zarar var zzengine esnafa gelince veriyorlargence cifcike fakire gelince yok bbankalarda hicbir yardim yok arkadaşlar fayda ALLAH tan

 24. Mustafa ESKİCİ dedi ki:

  Buradaki bazı arkadaşların dedikleri gerçekten de doğru, yani Ziraata varıyorsun ve Kredi Çekeceğim dediğinizde ne güzel fakat Şu Şartları oluşturmanız lazım size o zaman Kredi verebiliriz deniliyor En Önemli Sorun ise HİPOTEK – Teminat- Hani Düşünce ve Proje Teminat Kabul edilecekti ? Çekeceğin Kredinin 4/3 Kadar Hipotek vermen gerekiyor. Bu Durumda zaten Çifçi yatırım yapmaktan vazgeçiyor Prosedürler çok fazla Gerçek Yatırımcıya 0,5 Yıllık Faizle Para değil – %50 ile Hibe ile Teşvik edilerek evrak azaltırken verilen paranında doğru yerde kullanılması için Kontroller yapılmalı. Selamlar

 25. yusuf dedi ki:

  seref cok dogru dıyorsun devlet kıme ne verecegını bılmıyor tv lerde krdı hıbe heosi yalan 50 kredı verıyor senden 100 masraf yapmanı ıstıyor

 26. İrfan Karaman dedi ki:

  Ben şehirden köye döndüm arazim var traktör var kıredi için bunları vereyim diyorum benden daire arsa istiyor öyle bir imkanım olsa satarım hiç kıredi almam memur kefil istiyor şu devirde kim kefil olur şimdi kendi imkanlarımla 10 hayvan aldım bakıyorum çıkıp diyorlarki ipotek için tiren vagonun varsa onu alacak banka sayın bakan sen bi gelde bankada neler istiyorlar bi gör çıkıp tv konuşmakla olmuyor şubeleri bir denetle bakıyım nesıl kıredi veriyorlar ben bir ineğim kuzluyacagı zaman o ahırda yatıyorum ahırın kapısından içeri girmeyen kişilere kıredi veriyonuz bi çoban tutuyor iki yılda batıyor yada 30 tl bi yer alıyor hayvancılın h sini bilmiyor üç tirilyonluk ahır yapıyor bu ahırları hiç inceliyonuzmu hayvan varmı kaç hayvan var öyle bir ahır yapa bilsem ben o ahırda yatar kalkarım

 27. bilal dedi ki:

  ben koyumde tafuk cifligi kurmak istiyorum devletim bana nasıl yardımcı olur acaba lütfen

 28. Şeref dedi ki:

  Fazla ümitlenmeyin ben ziraat bankasına gittim koyun almak için kredi istemiyle
  Bana önce ahır projesi çizdireceksin ve yaptıracaksın ahıra bir kısım hibe desteğide varmış lakin istenilen ahırı yapmak için hibe hariç bende 65.000 tl çıkıyor, hayvanlarında düşük faiz de kredi alınabiliyor ziraat bankasından sorun şu ahır için 65 bin tl yi nereden bulacaM o para olsa bende zaten gidip 100 koyun alırım neyse prosedür bu dediler,
  Vazgeçtim sonra ne oldu biliyormuşsunuz vatandaşın biri banka kredilerine bakan birinin arkadaşımı ne ise 50 şer baş koyun olmak şartıyla 3 değişik şahıs a koyun kredisi verdi ahır felan Yok hayvanlar naylon serada yattı sefil oldular ama naylon seraya yani maliyeti 4000 tl yi geçmeyen seraya ahır diye krediyi onadılar ve bu şahıslar hayvan aldı, söylemim şu aslında kural felan yok tanıdığın adamın varsa her türlü krediyi kullanırsınız yoksa prosedür şiire sonuna kadar uygularlar olmazda krediyi ancak rüyanızda görürüsünüz, acı ama gerçek

 29. Hüseyin dedi ki:

  Arkadaslar bende hibe destekli kredi istiyorum. Niyetimide aldim bu isi en iyisi ile yapayim ama ben de sizin saydiklarinizin dortte biri yok ben gidim size zengin birilerini gondereyim:))

 30. Yusuf ARSLAN dedi ki:

  Ben devlet destekli hibe ile işyeri açtım. Ödemelerimi önce kendim yaptım sonra devlet 30 bin lira hibe verdi. Kusura bakmayın ama devlet yoldan geçene ödeme yapmıyor. adamın cebinde 5 kuruş para yok. neymiş efendim devletten 50 bin lira hibe alacakmış. yahu bu devletin parasının içinde yetimin hakkı var. Bırak kim neyle yerse yesin, hiç mi düşünmezsin hakkı hukuku. Devlete bu parayı geri ödeme imkanı yok, hiç olmamış, ödeyemeyecekte ancak devlete çamur atmayı bırakmıyor. Ayıptır yahu. Ayıptır günahtır. Devlet yapmadığını bırakmadı esnaf ve emekli için hala yaranamadı. İnsan biraz elini vicdanına koyar, şöyle bi bakar ne var ne yok diye. yıllar önce kamu kurumunun önünden geçemezdik, şimdi hale bak. Allah Devlete Vatana Millete Zeval Vermesin.

  1. alpaslan şahin dedi ki:

   kardeş sana nasıl ulaşablirim.sormak istediklerim var

 31. Sedat dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum ve fazla nakitim yok 30 bin kadar var arazi var 60 dönüm kadar bu işi yapmak için ne lazım bilgisi olan var mı

 32. Srvt dedi ki:

  Verdikleri butun hibeler kredilerden sadece kurulu ciftlikleri olanlar yararlaniyor yani zengine olmaz sen birazdaha zenginle diyolar sorsan hep hibe yardim yapiyolar arkadaslar kimse hayele kapilip hibe alicam ciftci olucam gibi hayellere kapilmasin hepsi bos hayal gidin 3 5 koyunla baslayin daha cabik yol alirsiniz

 33. KÖKSAL ÜLKER dedi ki:

  kendi imkanımla yaklaşık 20 adet büyük baş hayvanım var.şehirde bir evim ve arabam bulunmaktadır.Memlekette bu sene içinde yaklaşık 40 büyükbaş sığacak şekilde ahır yapacağım. Ayırıca bankalardaki kredi notum oldukça yüksektir .Bu şartları ğöz önünde bulundurarak hibe yada destek kredesi alabilirmiyim

 34. irfan eş dedi ki:

  slm bn köye tasincam hayvancilik yapcam ne gibi yardiminiz var

 35. İBRAHİM TANGÜL dedi ki:

  Büyük baş hayvan kredisi almak istiyorum nasıl alabilirim

 36. Havva yarış dedi ki:

  Merhaba bana dönermisiniz

 37. zemci dedi ki:

  Besicilik yapicam

 38. Erdalturan dedi ki:

  Başvuru yaptım banadediler ki şehirde evin varmıarabavarmı dediler kırsal alanda adinda hepsi yalan o işler zengin işi fakire bişeyok bu nasıl bir iş yav hep yalan

 39. Hasan dedi ki:

  Kucuk bas beslemek istiyorum ne yapmamlazim

 40. bekir ince dedi ki:

  yav arkadaş bu nedir yav hep zengine biz ne yapacaz yav böyle destekmi olur 50 hayvan 500 bin eee 1 milyonluk teminat istiyosunuz bu nasıl çifçiye desdek köylüde bu para ne gezer

 41. Talha dedi ki:

  Merhaba arkadaslar

  Cebinizde paraniz koyde arsaniz ahiriniz yoksa devlet size bise vermiyor.belki karni izi doyuracak kadar bise olavilir ama ticari beklentiye girmeyin bedavadan.
  Ciftciye mujde aman efendim sukadar para hibe felan bunlara aldanmayin isin aslini ogrenince aslinda bi halt alamadiginizi farkediyosunuz.
  Yabi paran imkanin varsa devlet isini buyutmene veya is kurmana yardim ediyor.
  Garibansan bakican isine alcaktan surunmeye devam.kole duzenine ayak uydurucan beklicenki asgari ucrete zam olsun.

 42. Mehmet dedi ki:

  10 tane büyük baş Malım Var Siz Tapu Kefil İstiyorsunuz Bunlar Olsa Kredi Çekmeye Ne Gerek Var Siz Hangi Dewirde Yasıyorsunuz Baba ogula Ogul Babaya Kefil Olmaz.. Bu Şartlar Ortadan Kalkmadıkca Tr de Bu Sektörü Kuramazsınız… Şuna Emin Olun O Dediğiniz Şartlar Zaten Bende Olsa Bu Türkiyeyi Ete Süte Boğarımm…

 43. Cantürk dedi ki:

  Ya destek diyonuz tapu ev arsa karşiliginda krdi veriyonuz okadr imkanim param olsa krdi almam siz desteğinizi zengine verin imkani olanlara fakire yardim destek oldugunuzu görmedik zaten

 44. muhittin akın dedi ki:

  küçük baş hayvan almak istiyorum

 45. Ali dedi ki:

  Köye dönüp büyük baş hayvanlara besiciliği yapmak istiyorum ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi verir misiniz saygılar

 46. HACI BEKİR GÜLSEVEN dedi ki:

  Büyük baş hayvan beslemek istiyorum imkanım yok ziraat bankası destekli yardıma ihtiyacım var ne yapmam gerekiyor köyüme dönmek istiyorum

 47. HACI BEKİR GÜLSEVEN dedi ki:

  Büyük baş süt ineği beslemek için tesis kurmak istiyorum

 48. Yunus Çelik dedi ki:

  Ben büyük baş besi cifligi kurmak istiyorum nasıl yapa bilirim arazim var suyumda var yerim çok müsait şuan zaten Ekim yapıyorum arpa buğday 50 veya 100 baş besi cifligi kurmak istiyorum

 49. Ersanbilecik dedi ki:

  Bendiyorumki 0dan besicilk yapmak istiyom parampulum olsa niye kirediylen urasim buisi yapmak istiyencok kisi var ama diyorum fakire gunes dogmaz elnden kimse tutmaz zengin herzaman kazanir gidin ban kaya gorun bes saniyede herseyden vazgcmissiniz culsuza hicbiseyok nedevlet ne banka bunu anlamiyor bikere de culsuzun elinden tutsunlarda gorulim gozboyamadan ote deyil

 50. omer dedi ki:

  köyde yaşıyordum babamın yanında kalıyordum evlendim eee evlenince birgeçim şart oldu köydede malyok sermayeyok dügünü borçla yaptık naparsın şehire göçmeden önce devlete hayvan cılık için başvurdum ziraat bankasının sahibi yanlış anlamayın müdürü öylebir şartar suduki herhalde oşarların 4/ te 1 rini yapsam cenneti tapusu .ve kapısının anahtarını hakederdim sanıl dıgı gibi degil teş fik almak hepsi hikaye

 51. omer dedi ki:

  zaten bende 100/ inek 400/ koyun olsa sizin kapınızda neişim var bankada ne işim olur destekte neişm olur zaten ben kendimi kurtar mışım demektir ban kalar bana gelsin yalvarsın destekleme yapalımdiye sütsağma makinası verecekmişte zaten okadar malım olsa 3tanesini satar en kıralını alırım kimseye minnet etmem
  önemli olan hayvan destegi vermek kardeşim sizbana balık vermeyin balık tutmayı öğretin örnegin 50 /tane koyun veya 15/ inek verin belli bir ödeme purogramı hazırla hem devlet kazansın hem halk kazan sın

  1. Hayvan Kredisi 2017 dedi ki:

   Hani balık tutmak dedin ya, çok içerledim kardeşim ya . Devlet balık tutmayı öğretmeli haklısın. Herkese vermeli senetsiz sepetsiz hibe. Sonra devletin parası çatır çatır yenmeli.

 52. Okan er dedi ki:

  Ben Besicilik yapmak istiyorum ve arazim çok musait Besicilik için ve ben bu kredi yi nasıl alabilirim

 53. ümit akoğlanoğlu dedi ki:

  Ben ek olarak süt veya besicilik yapmayı düşüniüyorum bu devlet desteyi nasıl oluyor biliçlendiren varmı

 54. ibrahim denizhan dedi ki:

  büyükbaş hayvancılık kredisi almak istiyorum
  şartlar ve kredi geri ödeme ne zaman başlıyor

 55. Huseyin dedi ki:

  Berhaba ben buyukbas hayvancilik yetistirmek istiyorum nasil kredi cekebilirim

 56. ali dedi ki:

  Merheba ben küçük baş hayvan yetiştiriciliği yapmak istiyorum ziraat banktan nasıl kredi alacam

 57. Mantız ? dedi ki:

  En guzeli keçi isi yapmak hem zevkli hem eylenceli hem geliri var daha hic bir bankaya gitmedim

 58. küçükbaş koyun keçi kredisi şartları dedi ki:

  2017 senesinde küçük bir ahır kurarak, koyun ve keçi satın almak istiyorum. eğer siz de bu krediden faydalanmama izin verirseniz, ben tarlama çiftlik kurup koyun keçi yetiştireceğim. Şartlar ise basit olduğu söyleniyor. bakalım Devlet destekli alamazsam Garanti bankası, akbank, yapıkredi, INGBank çiftli kooperatifi kredi veriyormuş. oralara başvuracağım. tşk. ederim.

 59. keçi kredisi nasıl alınır? dedi ki:

  keçi kredisi almak istiyorum nasıl alınır? şartları nelerdir? Kimlere verilir. 5 dönüm tarlam var. bana verirler mi?

 60. Fırat Satır dedi ki:

  Ben hayvancılık yapmak istiyorum ama krediye karşılık tapulu bir yerim yok lütfen bir kolaylık gösterin hayvancılık yapmak istiyorum köyümde hem evim hemde ahırım var ama bom boş duruyor devlet destekli kredi almak istiyorum ama şartlar çok ağır bu işe bir çözüm bulun lütfen

 61. KÖYE DÖNÜŞ HİBESİ dedi ki:

  İstanbuldan, afyonda ki köyüme dönmek istiyorum. devlet kaç para veriyor?

 62. 7 YIL VADELİ ZİRAAT BANKASI HAYVAN KREDİSİ dedi ki:

  Ziraat yıllık %5 faizli hayvan kredisi veriyor. bence oraya başvurun.

 63. TAVUK ÇİFTLİĞİ KREDİSİ 2017 YILI dedi ki:

  20000 KAPASİTELİ ORGANİK TAVUK ÇİFTLİĞİ KURACAĞIM. 30 BİN LİRA HİBE ALDIM. BAKALIM GERİ KALAN PARAYI HANGİ BANKADAN ALACAĞIZ. TEB VERİYORMUŞ DİYORLAR DOĞRU MU ARKADAŞLAR. BEN BU TAVUK ÇİFTLİĞİ İŞİNE GİRDİĞİME PİŞMAN OLDUM. ORGANİK TAVUK YUMURTASI SATIP PARA KAZANIRIZ DEDİK, ODA OLMADI.

 64. HALDUN dedi ki:

  Koyun, inek, keçi çiftliği kurmak için KOSKEP kredi vermiyor mu? Ben başvurdum KOSGEP kredisi alacağım. 150 bin lira para bence bu iş için yeterde artar bile.

 65. KOYUN ALIMI dedi ki:

  Tarımsal hibe ve teşvikler kapsamında, 2017 senesi için 100.000 TL. hibe başvurusu yaptım. Para ne zaman yatar bilmiyorum. yardımlarınızı bekliyorum. Traktör kredisi ve Ziraat bankası ile Akbank hayvan alımı kredisi içinde başvuruda bulunacağım.

 66. İNEK ÇİFTLİĞİ KREDİSİ ŞARTLARI 2017 dedi ki:

  İNEK VE DÜVE YETİŞTİRME KREDİSİ VEREN BANKALAR 0 FAİZSİZ DESTEK VERİYORLARMIŞ. DEVLET DESTEKLİ BÜYÜKBAŞ 20 HAYVAN ALIP KÖYE DÖNÜŞ YAPIP ÇİFTLİK KURACAĞIM. ANCAK MASRAFLARIMI 20 HAYVAN KARŞILAR MI BİLMİYORUM.

 67. Satılmıs kütük dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyom

 68. İmdat dedi ki:

  Adıma birşey yok ama ben kıredi almak istiyorum köyüme dunup havacılık yapmak istiyorum senelerdir yapıyorum neden simdi olmasın birsansıistiyorum

 69. KÖYDE EV YAPMAK İÇİN KREDİ dedi ki:

  İNEK VE KOYUN ALMAK İSTİYORUM. NERDEN KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

 70. aslan dedi ki:

  slm arkadaşlar ben şuan hindı yetistiriciligi yapiyorum.inanin banka zenginler icin var.hangi iş olsa sermayesiz olmuyor.benin sermayem olsa ben neden bankaya gideyim.sózde teşvik ama öyle degil.bu kadar sartname var gariban adama fakir adama bisey yok.kendine ilk senede 250 yada 500 hindi ile başla hersene katla.ben bu şekilde özsermaye ile özgucumle katliyorum ve kazaniyorum saygilar

 71. Şenol özkul dedi ki:

  Ben besi hayvancılığı yapmak için müracaatımda istenilen belgeleri vermeme rağmen olumsuz cevabı aldım hazır çiftlik ,kapasite raporu,işletme raporu teminatlar olmasına rağmen sözde teşvik almak isteyene problem çıkarılmaz denmesine rağmenadı üstünde teşvik ama maalesef ziraat bankasından olumsuz cevabı aldım araştırılmasını isterim Balıkesir ivrindi ziraat bankası yetkililerine ulaşıp durumu öğrenebilirsiniz dosyam orada sicilim temiz

 72. ferdi dedi ki:

  diyorki bankaya hibe göster zaten hibe gösterecek malım olsa ben niye bankayla muhattap olayım ki

  Mal yok, gelir belgesi yok, proje yok, ödeme gücü yok, banka neden size kredi versin? Siz olsanız verir miydiniz?

 73. MURAT dedi ki:

  EVET BENDE 0 DAN BAŞLAMAK İSTİYORUM.CEBİMDE 5 KURUŞYOK YANİ BU DEMEKTİR BANKA KEFİL ÖDEYEBİLECEĞİN BİR ŞEY ĞÖSTERMEN GEREK EV ARABA vs ĞİBİ ŞEYLER YANİ BU DEMEKTİR Kİ HER ŞEY BU ALACAGIM KREDİ DESTEĞİNE BAKIYOR PEKİ MİSAL 10BİNLİRA BORCUN VAR 1 YILDA KACA SATACANDA TARLANIN +AHIR YERINEHARCANAN PARA+HAYVANLARIN YEME SU ELEKTİRİK PARASI VE EN ÖNEMLİSİ KİŞİYADAKİŞİLERİM ÜCRETİNİ NASIL VERİLECEK.ALINAN HAYVAN KREDİSİ BUNU NEKADARINI KARŞILIYOR VE HAYVANLARIN HEPSİNİ SATSAN BANA NEKADAR KAR BIRAKACAK.TEŞEKKÜRLER

 74. Gürkan eliaçık dedi ki:

  Arkadaslar ben büyükbaş süt hayvancılığı yapmak istiyorum ama nakit param yok şimdi ben başvuru yapınca kredi direk veriliyomu yoksa önce tesisi kurup hayvanları alıp sonra rapor edincemi parayı veriyor banka

 75. Mehmet dedi ki:

  Hayvancılık kredisi almak istiyorum

 76. Mustafa sıgırtmaç dedi ki:

  30dönümerik tarlalar duyular traktör var küçükbaş damızlık koyun Çiftliği kurmakistiyorum imkanım yetmiyor neyapmalıyım

 77. M.ali uzun dedi ki:

  Ben hayvan almak icin nasi bi kredi alabilirim uzerime150 donum tarla var traktor var ahir var ama ruhsatli deyil bide faizler ve kac yil odemeli krediler var

 78. Mehmet dedi ki:

  Süt ineği yapacam beni bilgilendire bilirmisiniz nasıl oluyor

 79. Apo dedi ki:

  1 yıllık sigorta olana veriliyor

 80. Apo dedi ki:

  Büyükbaş ve küçükbaş hangi köylülere ve çiftçilere veriliyor bilen varsa yazan lutfen

 81. Şevket metin dedi ki:

  Ben 100 baş koyun almak istiyorum devlet nasıl yardımcı olur

 82. Ali ayaz dedi ki:

  Kredi almak istiyorum

 83. Bünyamin AKKOYUN dedi ki:

  Hibe kredisi nasıl alırız küçükbaş için

 84. halit aslan dedi ki:

  çiftlik kuracam büyük baş üzeri kredi alabilirim acaba hibe nekadar oluyor cevap verirseniz sevinirim

 85. mehmet dedi ki:

  ben köyümde 50 baş besi çiftliği kurmak ıstıyorum.ziraat bankasından bu konuyla alakalı yardımları nelerdir?ayrıca çiftliği kuracagımız talanın alımıda bu hıbe kapsamında mı?

 86. Idriskaradag dedi ki:

  Arkadaslar Hibe kredisi nasil aliriz kucuk bas icin

 87. Mustafa dedi ki:

  Ziraat bankasindan hibeli kredi alarak 2yil ödemesiz 5yil ödemeli çiftlik veya ahır yapim kredileri varmı

 88. birol dedi ki:

  tapulu yerım yok ama büyükbas hayvancılık yapmak istıyorum ne gıbı destek alabılırız

 89. murat dedi ki:

  Benim tapulu a razim yok kiralama yoluyla hayvancilik yapmak istiyorum

 90. suleyman dedi ki:

  Adiyaman celikhanda da yerim var nasıl bir destek alabilirim büyükbaş hayvancilik icin

 91. murat dedi ki:

  21 dönüm arazimde 40 adet koyunum var. Koyun sayımı çogaltmak ahırımı büyütmek istiyorum . Arazimin etrafı mera hayvancılıga çok uygun ama şu anda nakit sıkıntısından dolayı ne ahırımı büyülte biliyorum ne de hayvanlarımı cngalta biliyorum bir yol gösterırseniz tesekur ederim

 92. Mustafa kır dedi ki:

  Küçük baş hayvancilık yapmaktayım iki adet ahırım var devlet destekli Sıfır faizli kredi ile ile süt sığırı yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılarla

 93. remzi özen dedi ki:

  Büyükbaş süt hahvan desteği almak istiyorum

 94. salim calıat dedi ki:

  Hayvancılık yapak istiyorum nasıl yapacam çok iyi anlıyorum ama imkanım yok

 95. musa bayer dedi ki:

  Meraba ben adıyamanda hayvancılık yapmak istiyorum yerim var nasıl destek alabilirim büyükbaş hayvan almak istiyorum kıredi nasil alabilirim cevap verirmisiniz

 96. yakup cidan dedi ki:

  Ben cifciyim 100 kücük baş koyunumda var am hicdestek almıyorum yardım istiyorum