İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

İcralık olanların kredi çekip çekemeyeceği haciz işlemleriyle karşı karşıya olanlar tarafından sıklıkla araştırılan konuların başında geliyor. İcra durumunuz varsa nasıl çözümler bulabileceğiniz ve nakit ihtiyacınızı nasıl karşılayabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

İcralık Durumda Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

İcraya verilmiş kişilerin kredi çekme imkanı bazı durumlarda mümkündür. Banka borçları dışında telefon ya da farklı kurumlara yapılan borçlar sebebiyle de icra söz konusu olabilmektedir. Eğer icra banka dışında farklı bir kuruma aitse, bazı bankalar bu durumda kredi imkanı sağlayabilmektedir. Ancak icra sebebi bankaya olan borçlar ise bu durumda kredi çekmek oldukça zordur.

Maaşında Haciz Olan Kredi Çekebilir mi?

Maaşına haciz konmuş kişiler için kredi imkanı tanınması için öncelikli olarak borcun banka kaynaklı olmaması gerekir. Kredi kartı borcu ya da bankadan çekilmiş kredinin ödenmemesi sebebiyle gelen hacizlerde bankadan yeniden kredi çekmek söz konusu olmayacaktır. Maaşında haciz olan kişiler, eğer geçimini sağlayabiliyorsa, ödemeler düzenli ise ve kredi notu yüksekse, belirli üst limitlerde kredi çekilebilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası İcralık Olanlara Kredi

Ziraat Bankası icralık olanlara kredi

Ziraat Bankası borç ödeme kredisi 2020 senesinde borçluların yüzünü güldüren haberlerin başında gelmektedir. Borçlu kişilere uygun faiz oranları ile borç kapatma kredisi imkanı tanıyan Ziraat Bankası yüzde 2,25 faiz oranları ile kredi verebilmektedir. Krediyi alabilmek için şartlar ise:

 • Kredi kartı borcu olan kişilerin borcu kapatamayacak konumda olması gerekir.
 • Borç kapatma kredisinden yararlanmak için asgari ödeme tutarlarının ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Kişinin yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.
 • Kişinin düzenli geliri olması gerekmektedir.
Ziraat Masrafsız Kredi
Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi

Tüm ihtiyaçlarınızda kolay bir şekilde kullanabilmeniz üzere tasarlanan Ziraat Bankası tüketici kredilerinde, gerekli belgeleri tamamlayan ve şartları da karşılayan kişilere, çok kısa bir sürede kredi…

İlgili İçerik

İcralık Olanlara Kredi Verenler 2020

İcrası olan kişilere kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası da bulunmaktadır. Ziraat Bankası dışında 2020 senesinde kredi borcunu kapatamayanlar için özel olarak tasarlanan bu düzenleme ile birçok banka kredi vermektedir. Bu bankalar:

 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • Garanti Bankası,
 • Yapıkredi Bankası,
 • Vakıflar Bankası,
 • Halk Bankası,
 • N Kolay Kredi uygulaması

Bu bankalar borç kapatmak için vatandaşlara kredi imkanı tanısa da ortak kural kişinin kara listeye düşmemiş olması ve düzenli gelirinin bulunmasıdır.

2020 Yılı En Uygun İhtiyaç Kredisi

En düşük faizli İhtiyaç kredisi veren bankaların şartları ödeme seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz

İcralık Olanlar Ne Yapmalı 2020

Borcu icraya düşenler ve kredi çekmek isteyenler öncelikli olarak borç yapılandırmasına gitmelidir. Eğer herhangi bir bankaya borcunuz varsa, bu aşamada bankaya giderek size uygun bir ödeme planı yapılmasını ve kara listeye düşmeden borcu ödeme imkanlarını konuşmanız gerekmektedir. Özellikle kefil ya da ipotek gösterme durumlarında aynı bankadan kredi çekerek, borcunuzu kapatabilirsiniz.

 • Borcunuz bankadansa borcun yapılandırılması için bankaya başvurabilirsiniz.
 • Bankalar her ay düzenli bir ödeme sistemine göre borcunuzu yapılandırmayı kabul etme durumundadır.
 • Bütçeniz ve aylık gelirinize göre düzenlenmiş olan ödeme planına uymanız durumunda kara listeye düşmeden borcunuzu kapatabilir ve kredi çekebilirsiniz.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Yasal takiptekilere kredi veren bankalar ancak kişi yasal takipten çıktığında kredi vermektedir. Kara listeye giren ve yasal takipte olan hiçbir vatandaş, özel ya da devlet hiçbir bankadan kredi çekememektedir. Yasal takipten çıkmak için borcu kapatmak ve düzenli ödemelerle kredi notunu yükseltmek gerekmektedir. Kişi daha önce yasal takibe alınmış ancak borcunu ödemiş ve ödemelerini düzenli olarak yapmışsa, bu durumda kredi çekebilir.

Zor Durumda Olanlara Kredi

Borcu olanlara kredi çekme imkanı 2020 senesinde başlatılmıştır. Ziraat Bankası ya da Halkbank gibi oldukça büyük bankalar, kişilerin kredi çekip borcunu ödemesi için bir hizmet sunmaktadır. Zor durumda olan kişilere kredi veren bankalar yukarıda listelenmiştir. Bu 9 bankanın kredi verme koşulları ise:

 • Kişi kara listeye girmemiş olmalı
 • Düzenli geliri olmalı
 • Ödeme planına uyabileceğiniz ispatlamalı
 • Bu krediden yararlanabilecek olanlar yalnızca kredi kartı borcu olan vatandaşlardır.
Acil Nakit
Acil Nakit Kredi En Uygun Tüm Borçları Tek Kalemde

Kredi başvurularında kimi zaman ihtiyacımız olan şeyleri almak için başvuruyor kimi zamanlarda ise, farklı alanlara olan borçlarımızı kredi ile ödeyip, her ay tek bir yere…

İlgili İçerik

İcralık Kredi Borcu Yapılandırma 2020

İcralık olan kredi borcunun yapılandırılması için avukata borcunuzu ödeyemediğinizi ancak ödemek istediğinizi ileterek, borç yapılandırılması talebi oluşturmanız gerekmektedir. Çoğu zaman icralık olan kredi borcu için avukatlar yapılandırma talebinde bulunmaktadır. Bu talebi kabul ettikten sonra:

 • Borcu aylık düzenli taksitlerle ödemeniz gerekmektedir.
 • Borcu ödeyebileceğiniz aralıklarla seçmeniz gerekmektedir.
 • Yapılandırma olmadığı sürece maaşınızın dörtte biri borcun kapanması için otomatik olarak kesilecektir.

Sorunsuz Kredi Veren Bankalar

Kolay kredi veren bankalar geçmiş zamanlarda oldukça fazla olsa da günümüzde kredi çekmek için birçok koşulu yerine getirmek gerekmektedir. Kolay kredi çekebilecek kişiler:

 • Kredi notu yüksek olan ve düzenli ödeme yapan kişiler
 • Kara listede olmayan kişiler
 • Aylık düzenli geliri olan kişiler
 • Belirli bir banka ile düzenli şekilde çalışan kişiler sorunsuz şekilde kredi çekebilir.

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Tanıyan Bankalar

Kara listede olan kişiler için kredi veren bankalar ne yazık ki bulunmamaktadır. Kara liste, ödenmeyen borçları göstermektedir. Her banka, ortak bilgi havuzundan kara listeye giren ya da icralık olan kişileri tespit etmektedir. Kara listeden çıkmak için borcun ödenmesi ve borcun kapatılmasından 5 sene geçmesi gerekmektedir. Yasal olarak 5 seneyi tamamlayan ve bu süreçte tüm ödemelerini yapan kişiler kolayca kredi çekebilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Sicil kaydı olan kişilere kredi imkanı ne yazık ki bulunmamaktadır. Ancak bu kişiler ödemeleri yapabileceğiniz ispat edebilir ve aylık düzenli gelire sahipse, bankalardan bloke teminatlı kartı için başvuru yapabilir. Sicili bozuk olan kişilerin kredi alabilmesi için:

 • Bu süreçte herhangi bir borca girmemiş olmak,
 • Aynı banka ile çalışıyor olmak,
 • Maaşın aynı bankaya yatması,
 • Düzenli ödeme yapıyor olmak gerekmektedir.
Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili bozuk olanlar, kredi notu düşük olanlar ya da daha önce herhangi bir banka tarafından kara listeye alınan kullanıcılara yönelik kredi imkânı tanıyan bankalar bulunmaktadır.…

İlgili İçerik

Kara Listeye Kredi Çıkartılır

Kara listede olan kişilerin kredi kartı çıkarması mümkün olmamaktadır. Kara listeye girmiş olan kişiler ve hala borcu olan kişiler için kredi imkanı bulunmaz. Ancak kişi geçmiş zamanda kara listeye girmiş ve borcunu kapatmasının üzerinden 5 sene geçmiş ise, herhangi bir bankadan kredi çekebilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Başvurusu

Sicili bozuk kişiler için kredi kartı imkanı bloke teminatlı kredi kartı olmaktadır. Ancak bu kartı alabilmek için aynı banka ile çalışıyor olmak ve aylık bir gelire sahip olmak gerekmektedir. Bloke teminatlı kredi kartı:

 • Bu kartı alabilmek için kart limiti kadar bir ödemeyi bankaya yapmanız gerekmektedir.
 • Bu ödeme, borcu kapatamadığınız durumlarda bloke olarak kullanılacaktır.
 • Kart ödemelerini geciktirdiğinizde kartınız iptal olabilir ve kredi notunuz düşebilir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan kişilere kredi verilmemektedir. Kişinin kredi alabilmesi için genel kredi notunu yükseltmesi ve ödemelerini düzenli olarak yapması gerekmektedir. Borç sebebiyle meydana gelen sicilin temizlenmesi için 5 sene geçmesi gerekmektedir. 5 seneden sonra kişi kredi çekebilir.

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Kara listede olan kişilerin kredi çekmesi söz konusu olmasa da bazı bankalar bu durumda imkan tanımaktadır. Şayet uzun süredir aynı bankada çalışıyorsanız, kara listeye düştükten sonra borcunuzu kapatmış ve yasal olarak 5 senenin geçmesini bekliyorsanız:

 • Düzenli olarak ödeme yapan kişilere,
 • Aynı bankadan maaş ödemesini alan kişilere kredi imkanı tanınabilmektedir.

İcrası Olanlar Kredi Çekebilir mi?

İcrası olan kişilerin kredi çekme şansı bulunmaktadır. Ancak icranın bankadan olmaması gerekir. Kişi eğer icra borcunu ödemek için kredi çekiyorsa:

 • Çektiği krediyi ödeyebileceğini ispatlamalıdır.
 • Krediyi çalıştığı bankadan ya da yukarda sayılan 9 bankadan birinde çekmelidir.
 • Kredi notu düşükse ipotek ya da kefil yöntemleri için başvuruda bulunmalıdır.
 • Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Kredi yazımıza geçiniz.
İcra sorgulama nasıl yapılır ?
İcra dosyası sorgulama işlemini artık online olarak e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.Sorgulama işlemi ücretsiz olup en yakın PTT şubesinden kimliğiniz ile birlikte e-devlet şifresi almanız gereklidir yada bazı anlaşmalı bankaların mobil uygulamaları ile e-devlete direk giriş sağlayabilirsiniz.
İcralık olmak kredi notunu etkiler mi ?
Bankalar ile icralık olmanız kredi notu direk etkiler fakat alışveriş yada herhangi bir neden ile icralık olmanız kredi notunu tam olarak etkilemez.
İcra borcu taksitlendirme nasıl yapılır ?
İcra borçunuzu alacaklı taraf ile uzlaşmanız sağlarsanız taksitlendirebilirsiniz.İcranın tebliğ edildiği vergi dairesine yada icra avukatından detaylı bilgi alabilirsiniz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Mehmet oner dedi ki:

  İcralik oldum kredi cekemiyorum

 2. ali dedi ki:

  devlet memuruyum 15000 tl ye ihtiyacım var lutfen yardımcı olurmusunuz su_bardaktan@hotmail.com

1 16 17 18