ref: refs/heads/v3.0

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası kart başvurusu hali hazırda kendi müşterisi olanlar ve müşterisi olmayanlar için iki farklı gruba ayrılmaktadır. Türkiye İş Başvurusu kredi kartı başvurusu yapmak için bankanın kurumsal sitesi kullanılabilmektedir. Ayrıca İş Bankası’nın herhangi bir şubesi üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu eğer hali hazırda bankanın müşterisi olan kişiler tarafından yapılacak ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden kart başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir.

Türkiye İş Bankası A.Ş.

Türkiye İş Bankası, 26 Ağustos 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün isteği üzerine kurulan bir bankadır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri bulunan Türkiye İş Bankası’nın ilk müdürü olarak Celal Bayar görevlendirilmiştir. Bankanın kuruluşunda Mustafa Kemal Atatürk’ün yatırımı ve teşviki söz konusu olup banka 95 yıldır hizmet vermektedir. Türkiye İş Bankası’nın bir diğer önemi ise elde edilen hisse kârlarının araştırma ve geliştirmeye yatırılması amacı ile Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na aktarılmasıdır. Türkiye İş Bankası’nın birçok ortağı bulunmakta olup halka bırakılan yüzde 31,94’lük bir hisse payı da bulunmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye İş Bankası kredi kartı başvuruları bireysel ve özel kart olarak ayrılmaktadır. Bireysel kart başvurularında ise 5 farklı çeşitle kredi kartı bulunmaktadır. Hızlı kredi kartı başvurusu İş Bankası tarafından herkese sunulan bir özellik olup müşterisi olsun olmasın herkes hızlı kart başvurusu yapabilmektedir. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurularında;

 • İnternet bankacılığı
 • Kurumsal site
 • Mobil bankacılık
 • Telefon bankacılığı
 • SMS bankacılığı
 • ATM
 • Müşteri hizmetleri

Kullanılabilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İnternet Bankacılığı

İş Bankası kredi kartı başvurusu internet bankacılığı ile yapılabilmektedir. İnternet bankacılığında yer alan kartlar bölümünden Türkiye İş Bankasının müşterileri yararlanabilmektedir. Türkiye İş Bankasına ait kredi kartı başvuru kanalları arasında en sık tercih edilen platformdur.

Telefon Bankacılığı ile Kart Başvurusu İş Bankası

Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile yeni kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Telefon bankacılığı tercih edilecek ise aranması gereken numara 0850 724 0 724 olarak belirlenmiştir. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Türkiye İş Bankası SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası SMS ile kart başvurusu yapmak oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye İş Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak için;

 • MAXIMUM yazıp boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının eklenmesi gerekmektedir.
 • Hazırlanan kısa mesajı 4402’ye gönderilmelidir.

SMS başvurusu hızlı bir şekilde değerlendirildikten sonra İş Bankası müşteri hizmetleri tarafından başvuru sahibine dönüş yapılacaktır.

Türkiye İş Bankası İnternetten Kart Başvurusu

İş Bankası kredi kartı başvurusu internetten yapılabilmekte olup bunun için İş Bankası’nın resmi sitesinin kullanılması gerekmektedir. Sitede yer alan başvurular kısmından bireysel kartlar başlığının seçilmelidir. Kartlar arasından başvurusu yapılacak olana tıklandıktan sonra ise;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
 • Cep telefonu numarası
 • Aylık ortalama gelir miktarı (Türk Lirası cinsinden)

Bilgilerinin girilmesi için açılır bir pencere meydana gelecektir. Başvuru sonrasındaki süreç yönetimi hakkında da bazı bilgilerin onaylanması gerekmekte olup doğrulama kodu girildikten sonra başvuru gönderilebilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartları

Türkiye İş Bankası bireysel kartlar öncelikle kredi ve banka kartı olarak iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bireysel kredi kartları ise kendi içinde yine ayrılmakta olup toplam da 5 farklı kredi kartı çeşidi bulunmaktadır. Kredi kartı çeşitlerinden kişiler kendileri için en uygun olanı seçebilir ya da müşteri temsilcisi tarafından önerilecek olan kartı tercih edebilirler. Türkiye İş Bankası kredi kartları çeşitleri;

 • Maximum Kart
 • İş’te Üniversiteli
 • Maximum TEMA Kart
 • Maximiles
 • Mercedescard

Olmak üzere 5 farklı Türkiye İş Bankası kredi kartı bulunmaktadır.

İş Bankası Maximum Kart

Türkiye İş Bankası Maximum kart, kredi kartı türlerinden olup kendi içinde farklı çeşitleri bulunmaktadır.

 • Maximum Kart
 • Maximum Premium Kart
 • Maximum Gold Kart
 • Maximum Platinum Kart
 • Maximum Aidatsız Kart

Olmak üzere her birinin özellikleri farklılık göstermekte olup en sık tercih edilen kartlar Maximum kart ve Maximum aidatsız karttır. Hızlı başvuru ile başvurusu yapılabilen bu 2 kart türü Visa, Mastercard ve Troy altyapısına sahip olup yurt dışında da kullanılabilmektedir. İş Bankası Maximum kredi kartı başvurusu SMS, şube ve internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Öğrenci

Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli kartı üniversite öğrencilerine yönelik bir kredi kartıdır. İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartının hedef kitlesi şu şekildedir;

 • 18 yaşından büyük olanlar
 • Üniversiteli olanlar
 • Lisans üstü eğitim yapanlar

İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olabilmektedir. İş’te Üniversiteli kartına başvurmak için;

 • ÜNİK yazıp boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yazılması ve 4402’ye kısa mesaj

Gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru sonucu, banka tarafından bildirilecektir.

İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası’nın kart aidat ücreti almadığı 3 adet kart tipi bulunmaktadır;

 • Maximum TEMA Kart
 • İş’te Üniversiteli aidatsız kredi kartı
 • Maximum aidatsız kredi kartı

 

Türkiye İş Bankası aidatsız kredi kartları bu şekilde olup aidat ücreti ödemek istemeyenler bu 3 karttan birine başvuru yapabilmektedir. Maximum kart başvurusu yaparken aidatsız kartın seçildiğine dikkat etmek gerekmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Aidatı

Türkiye İş Bankası kredi kartlarından yıllık kullanım ücreti kesmektedir. Kesilen bu ücret ise kart aidatı olarak isimlendirilmektedir. Kredi kartı aidatı kesintisi yaşamamak için aidatsız kredi kartlarına başvuru yapılabilmektedir. Türkiye İş Bankası aidat ücretleri kullanım oranına bağlı olarak değişkenlik gösterse de belirlenen alt limit 2020 yılı için 110,00 Türk Lirasıdır.

İş Bankası Kredi Kartı Aidatı Ödememek İçin

Türkiye İş Bankası kart aidatı ödememek için yapılması gereken işlem aidatsız kartlara yönelmek olmalıdır. Hesap işletim ücreti olarak bilinen kart aidat ücretini ödememek için kart başvurusu sırasında dikkat etmek gerekmektedir. İş Bankası’nda sunulan kartların hem aidat ödenen hem de aidatsız kart tipleri bulunmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu

İş Bankası kredi kartı başvuru takip işlemi Türkiye İş Bankası’nın resmi sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Referans numarası ya da kimlik numarası ve cep telefonu numarası ile başvuru takibi yapmak mümkündür. Ayrıca kredi başvuru sonuçları ile ilgili daha fazla bilgiye İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme sayfasında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri

İş Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile de kart başvurusu sonucu öğrenilebilmektedir. Bunun için; 0850 724 0 677 numaralı telefon ile kredi kartı başvuru sonucu sorgulanabilmektedir.

İş Bankası Bankamatik Kartı Sorgulama

İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemleri ile benzer olan bankamatik kartı sorgulama işlemi için de müşteri hizmetleri, telefon bankacılığı ve resmi site üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Banka tarafından gönderilen takip numarası ile kargo şirketi aracılığı ile de sorgulama yapmak mümkündür. Bankamatik kartı başvuru sonuçları, başvuru sahibine SMS ile bildirilmekte olup kargo bilgileri de gönderilmektedir.

Yorumlar

 1. Orhan dedi ki:

  Kredi kartı lazım