İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

İş bankası kredi kartı maximum borçlarına 72 ay yapılandırma taksitlendirme borç kapatmak için 2020 yılında yönetmelik ve yasa kapsamında tüm borçları ödemede kolaylık sağlanması için yeniden ödeme imkanı sağlanması hakkında detaylar haberimizde yer almaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

2016 yılı Ekim ayında yürürlüğe giren mevzuata göre, kredi kartı borçları 72 ay taksitlendirilecek. Bankalar borcunu ödeyemeyen müşterilerin borçlarını 72 aya bölecekler ve eşit taksiler halinde ödemelerine fırsat tanıyacaklar. İş bankasından maximum kredi kartı alan birçok müşteri, borç yapılandırma ve taksitlendirme kredisinden yararlanmak istiyor.

 Türkiye’nin bankası İş bankası müşterilerine akılcı çözümler üretmeye devam ediyor. Nakit para sıkışılan bazı dönemlerde kredi kartı borcumuzu ödemekte zorluk çekilmektedir. Özellikle son dönemlerde yaşanan kriz vatandaşımızı büyük ölçüde etkiliyor. Biriken kart borçları yüksek faizlere, bunun sonucunda da icraya kadar giden bir yol oluyor. İş bankası da bu noktada müşterilerine borçlarını düzenli olarak ödemeleri için bir fırsat sunuyor. Düşük bir faiz oranı ile yapılandırabileceğiniz borcunuz uzun bir vadeye bölebilir ve bu şekilde ödeyebilirsiniz. Bu sayede hem siz borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz hemde bankanız sizden alacağını güzel bir şekilde almış olur.

Borçları yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

İş bankası kredi kartlarından kaynaklı borçların taksitlendirilmesi için banka yetkilileri ile görüşme yapılması gerekmektedir. Banka yetkilileri yapılandırılma işlemlerinin işleyişleri hakkın bilgi vermekte ve aydınlatmaktadır. Başvuru süreci için geç kalınmaması gerekmektedir. Aksi halde ödenmemiş mevcut borçlar takibe düşülmesine, borçların üzerine yüksek oranlarda faiz binmesine, kredi kartının kapatılmasına ve daha sonrada da borç tutarları üzerinden taksitlendirme yapılmamasına neden olmaktadır. Kredi kartı borçlarını yapılandırma işleminden önce kullanıma açık olan kredi kartı borcu hesaplanmakta ve mevcut borç üzerinden taksitlendirme işlemi yapılmaktadır. Ancak ödenemeyen ya da taksit tutarları geciktirilerek ödenebilen kredi kartı borçları bankalara tekrar borçlanılmasına engel olabilmektedir.

Kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır? isimli yazımızda Bonus kredi kartı borçlarına 6 yıl süreli yapılandırma anlatılmaktadır. 

Yeni kredi kartlarının, kredilerin ve hizmetlerin alınmasına engel olabilecek bu olumsuz durumdan etkilenmemek için İş bankası kredi kartı borçlarını yapılandırmak için bankanın herhangi bir şubesine giderek görüşebilirsiniz.

27 EYLÜL 2016 tarihinde ayında yürürlüğe giren yönetmelik gereğince, kredi kartlarına 72 ay taksitlendirme uygulamasının bazı bankalar tarafından yapılmadığı veya kişilerin borçlarının taksitlendirilmesi için ödeme temerrüdüne düşmeleri gerektiği yönünde bilgi verildiği öğrenilmektedir.  Kredi kartı borçlarına 72 ay yapılandırma yasası kapsamında, BBDK’ nın duruma el koyması ve vatandaşın icralık olmadan borcunu ödeyebilmesi için bankalara taksitlendirme talimatı verilmesinin uygun olacağı değerlendiriliyor.

27 Eylül 2016 gün ve 29840 sayılı Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 2. maddesinde;

Bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri kart hamilleri tarafından talep edilmesi durumunda en fazla yetmiş iki ay ile sınırlı olmak üzere taksitlendirilebilir. Her aya düşen taksit tutarı ilgili ayın asgari ödeme tutarına eklenir.”

denilmektedir.Bu yönetmelik kapsamında İş Bankası kredi kartı yapılandırma işlemine başvurulabilir ve bankanın vereceği cevaba göre tüketiciler tarafından kanun yoluna da başvuru yapılabilir. Yine İş Bankasından çektiğiniz ihtiyaç ve diğer kredileriniz var ise, bu kredilerde 2020 yılında yürürlüğe giren sicil affı yasası kapsamında yapılandırılıyor. Bankalar borcu olan kişilerin, borçlarını uygun vade ve faiz seçenekleri ile taksitlendiriyor.

Sizde İş Bankası kredi ve kredi kartı borçlarınız için borç yapılandırma ve sicil affına başvurabilir, borçlarınızı tek borca dönüştürerek yapılandırabilirsiniz.


YORUMLAR

 1. blank Yusuf dedi ki:

  3600 TL lik borcumu yapılandırma yaptım belirli bi süre sonra odeyemedim tekrar daha uzun vadeli yapılandırma yapabilirmisiniz

 2. blank ali dedi ki:

  İyi gunler benim kart ve kiredi borcum var bunlara uzun vadeli kiredi yapmak istiyorum nasil yapabiliriz

 3. blank İbrahimduru dedi ki:

  İş bankası kredi kartı 5376 tl borca 8900 tl yapılandırma yaptı 48 ay aylık 181 tl ödeme tüketici kredi oranları olsa aylık 155 tl ödemem gereken borcu 181 tl ye zorladı Devlet baba aylık1.20-1.30 faizoranı uygulayın demesine ragmen 2.34 faizyüksek mecbur yapılandırdık çünkü maaş anlaşmamız maalasef bu bankada maaşımızda icra olmasına ragmen dinlemiyor kaçacak yer kalmadı

 4. blank Cihan dedi ki:

  Banka değilmisiniz hepiniz aynısiniz iyi gün dostu bankalar hiçbiriniz beş kuruş etmezsiniz. Bize kötü gün dostu lazım. Allah zorda kalana yardım etsin bunlara kimseyi muhtaç etmesin.

 5. blank Halil ibrahim dedi ki:

  Kredi kartında taksitli çekimlerin var yapılandırma yapsam taksitli çekimlerde yapilaniyor mu

 6. blank Adem dedi ki:

  22 binlirayı 72 ay yapılandırma yaparsam aylık ödemem ne olur

 7. blank Adem dedi ki:

  Şuan 22 binlira ihtiyaç kredim var ödüyorum yapılandırma yaoarsam nekadar öderim

 8. blank selim mert dedi ki:

  Bence bu haberi yaparken keşke bir İşbankasını arayarak % 2.21 gibi astronomik oranını görseydiniz.Diğer bankalarda 1.2-1.49-1.89 oranları varken neyin kolaylığı bu acaba mecburen katlanıyoruz.

 9. blank muhammet dedi ki:

  kredimi yapılandırmak istiyorum ödeyemiyorum

 10. blank VEDAT ĞÖÇER dedi ki:

  Sn iSBANKASI VEDATĞÖÇER KREDİ Mİ YAPİLDİRMA SİNİ AZETERİM

 11. blank kszim dedi ki:

  Benim aylik odemem 1150 tl iken 48 ay yapiandirma ile taksit 810 tl ye dusuyor ama banka taksit miktari gelire gore yuksek diye ret edildi. Bunun mantigini anlayan varmi

 12. blank İş bankası 48 ay yapılandırma dedi ki:

  İş bankasından ihtiyaç kredisi çektim. 48 ay yapılandırma yaptım. Çok memnunum.

 13. blank Adnan elkin dedi ki:

  Lütfen kredi kartı borcumu yapılandırma olabilirmi

 14. blank Seyhan burcu dedi ki:

  Kredimin yapilandirilmasini istiyorum lutfen bana ulasin.