İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

Bayanların ekonomik yaşamda daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla sunulan destekler, bir yandan piyasadaki bayanların sayısını arttırırken diğer yandan ekonomik düzeni harekete geçirmeyi sağlıyor. Türkiye’de güçlü firmaların çoğunda aktif olarak yer alan bayan yöneticiler, bayanların istediklerinde ne kadar başarılı olabileceklerinin en net göstergesi. Kendi işini kurmak isteyen bayanlar, büyük firmalarda yönetici olarak çalışan bayanların başarı hikâyelerinden esinlenerek harekete geçmekte. İş kurmak isteyen bayanlara kredi veren vakıf, dernek ve bankalar, bayanların piyasada daha aktif rol almalarını sağlayan etkenlerden bazıları.

İş kurmak isteyen bayanlara kredi veren kurum ve bankalar, bayanlar tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor. Bu yazımızda iş kurmak isteyen bayanlara kredi seçenekleri üzerinde yoğunlaşmaya özen göstereceğiz. Eğer siz de kendi işinizi kurmak ve zamanla en büyük firmalarla rekabet edebilecek düzeye gelmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu kapsamlı yazıyı sonuna kadar okuyunuz. İş kurmak isteyen kadınlara kredi veren kurum ve bankaları, daha açıklayıcı biçimde tanıtmak amacıyla belirli başlıklara ayırdık.

Kadınlara Girişimcilik Kredisi
Kadın Girişimcilere KOSGEB Destekli Girişimcilik Kredisi

Aile ekonomisine katkıda bulunma konusunda yıllardır geri planda kalmış olan kadınlar için, hayalini kurdukları hayatı yaşamaları ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri açısından devlet tarafından destekler…

İlgili İçerik

KOSGEB iş kurmak isteyen bayanlara kredi ve hibe

KOSGEB, iş kurmak isteyen bayanlara kredi ve hibe projeleriyle destek oluyor. Kendi işini kurmak isteyen bayanlar, KOSGEB resmi web sitesinden ilgili duyuruları takip ederek kredi ve hibe programları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler. KOSGEB, ilk olarak iş kurmak isteyen kadınlara kredi ve hibe verebilmek adına belirli eğitim programları düzenlemekte. Bu programlarda başarılı olan bayanlar, kendi işlerini kurabilmek adına ilk adımı tamamlamış oluyor. Eğitim sonrasında yaratıcı fikirlere sahip olan bayanların projeleri, çeşitli kredi ve hibe programlarıyla destekleniyor. 100.000 TL’ye kadar verilen özel destekler, iş kurmak isteyen bayanların başarı hikâyelerinin oluşmasında önemli bir yere sahip oluyor. kosgeb.gov.tr adresini ziyaret ederek iş kurmak isteyen bayanlara kredi ve hibe programları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

TEB’ den kadın girişimciler için kredi

TEB, kadın girişimciler için kredi projesiyle kadınların iş yaşantısında etkin rol almalarını sağlıyor. ‘’İş Hayatında Kadın’’ adlı özel projesiyle iş kurmak isteyen kadınlara kredi veren TEB, yöneticisi kadın olan ve aktif olarak çalışan işletmelere de destek oluyor. Aktif büyüklüğü 50 milyon TL’nin altında ve en fazla 250 işçiye sahip işletmeler, TEB İş Hayatında Kadın projesinden yararlanabiliyor. Üstelik bu projeye müdahil olmak için teminat ve kefile gerek yok. Yalnızca TEB şubelerinden birine giderek doğrudan başvuru yapmanız gerekmekte. İş kurmak isteyen bayanlara kredi verirken eldeki projeyi inceleyen TEB, hâlihazırdaki işletmelerde ise faaliyet alanına ve genel özelliklere odaklanmakta. Uygun bulunan adaylar, TEB İş Hayatında Kadın projesinden yararlanabiliyor.

TEB, iş kurmak isteyen bayanlara kredi verirken maksimum 36 ay vade ve 75.000 TL kredi tutarında destek olabiliyor. Daha fazla kadına destek olabilmek amacıyla bu proje için ayırdığı 50 milyon TL’yi etkin bir biçimde kullanmak isteyen TEB, bugüne kadar yüzlerce kadına umut ışığı olmayı başardı. Siz de kendi işinizi kurmak ve kredi çekerek eksiklerinizi gidermek istiyorsanız size en yakın TEB şubelerinden birine giderek bu konuda hakkında detaylı bilgi alabilir, dilerseniz başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan iş kurmak isteyen bayanlara kredi

Ziraat Bankası, kadın girişimcilere özel hazırladığı kapsamlı bir projeyle büyük dikkat çekiyor. Kendi işini kurmak isteyen bayanlara kredi hizmeti sunan Ziraat Bankası, diğer bankacılık hizmetlerinin de bulunduğu özel bir kadın girişimci destek paketi hazırladı. Bu pakette kart aidatı olmayan kartlardan özel fiyatlamaya sahip dış ticaret kredilerine, ücretsiz havale ve EFT limitlerinden POS cihazı indirimlerine kadar her şey var. Üstelik iş kurmak isteyen bayanlara kredi hizmeti de sunan Ziraat Bankası, 60 aya kadar artan vade seçenekleriyle büyük ilgi görüyor. Ziraat Bankası kadın girişimci destek paketine başvuruda bulunmak için Ziraat Bankası şubelerine uğrayabilir, bu şekilde başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Bankası kadın girişimci yarışması 2020

Garanti Bankası, kendi işini kurmak isteyen hanımlara en sağlam desteği sunuyor. Geleneksel hale gelen Garanti Bankası kadın girişimci yarışması 2020 için başvurular başladı. Siz de kendi işinizi kurmak istiyor ve bunun için kredi desteğine ihtiyaç duyuyorsanız bu yarışmaya mutlaka göz atmalısınız. Üstelik Garanti Bankası kadın girişimci yarışması 2016’da başarı elde ettiğinizde kazanacağınız ödülün geri ödemesi olmayacak.

Her yıl iş kurmak isteyen bayanlara kredi veren ve bu alanda fark yaratan Garanti Bankası, bu yıl da büyük ödüllerle karşımızda. İşte karşınızda Garanti Bankası kadın girişimci yarışması 2016 ödülleri;

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi: 30.000 TL

Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci: 25.000 TL

Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci: 25.000 TL

Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi: 25.000 TL

Ayrıca yarışmada dereceye giren tüm bayanlara birbirinden özel hediyeler verilecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için kadingirisimciyarismasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası’ndan iş kurmak isteyen bayanlara kredi

İş Bankası, kendi işini kurmak ya da var olan işini geliştirmek isteyen bayanlara özel kredi paketleriyle destek oluyor. İş kurmak isteyen bayanlara kredi vermenin yanı sıra kadın girişimcilerin işlerini geliştirmelerini de sağlayan İş Bankası, bu alanda örnek teşkil eden bankalardan biri. 250’den az işçi çalıştıran ve aktif büyüklüğü ile cirosu 50 milyon TL’yi geçmeyen firmalar, işletme sahibinin kadın olması şartıyla İş Bankası destek kredilerine başvuruda bulunabilirler. Detaylı bilgi ve başvurularınız için kadinisletme.com adresine göz atabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası şubelerinden de iş kurmak isteyen bayanlara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

  1. Nurcan çay dedi ki:

    Ütü palet dükkânı açmak istiyorum on besmilyara ihtiyacım var

  2. Sevgi Adatepe dedi ki:

    Oto yıkama açmak istiyorum ne yapmam gerekiyor