İşyeri büyütme kredisi nasıl alınır?

İşyeri büyütme kredisi, işletmelerinin kapasitesini arttırmak isteyen esnaf, KOBİ ve sanayiciler için birçok banka tarafından cazip koşullarda sunulmaktadır. İşyerinizi büyütmek için başvuru yapabileceğiniz bankalar ve kredi şartlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İşyeri büyütme kredisi nasıl alınır?

İşletme kapasitesini arttırmak ve işyerini büyütmek isteyen kişilerin oldukça fazla talep ettiği kredilerden birisi olan iş yeri büyütme kredileri, ekonomiyi canlandırma adına bek çok kuruluş tarafından ihtiyacı olan kişilere sağlanmaktadır. Özellikle iş yeri hacmini genişletmek, faaliyet kapsamını ve işletme kapasitesini arttırmak isteyen kimseler ekonomik anlamda herhangi bir kaynağa sahip değillerse ya da iş için fon oluşturmamış ve para biriktirmemiş ise oldukça zorlanacaklardır. Sadece eldeki nakit parayla iş yeri büyütmenin oldukça zor olduğunu bilen pek çok kuruluş, bu anlamda müşterilerine elinden gelen desteği sunmakta ve uygun faiz oranlı iş yeri büyütme kredilerini sağlamaktadır. Bu sayede banklar üzerinden alınan finansmanlar ile hem kişiler yeni girişimlerini rahatlıkla hayata geçirebilecekler hem de ekonominin de canlanması ve gelişmesi sağlanacaktır.

İş Yeri Büyütme Kredisi Nedir?

İş yeri büyütme kredisi; faaliyet alanını ve kapasitesini büyütmek isteyen kişilerin bankalar tarafından almış oldukları ve bu alanda kullanmaları için kişilere verilen özel kredilerdir. Bankanın müşterileri için sunmuş olduğu bu krediler, pek çok anlamda onlara destek olmakta ve finansman açısından rahatlık sağlamaktadır. Belirli şartlar sunularak müşterilere ulaştırılan bu krediler, uygun geri ödeme koşulları ve düşük faiz oranları ile kişilerden tahsil edilir. Özellikle ticaret açısından finansman desteğinin ne kadar önemli olduğu düşünülürse kişilerin alacakları bu kredilerin onlar için hayat kaynağı olduğunu söylemek mümkündür.

İş Yeri Büyütme Kredisi Şartları Nelerdir?

İş yeri büyütme kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken belli başlı bazı koşullar vardır. Kişiler, bu şartları sağladığı takdirde bankalardan iş yeri büyütme kredisini rahatlıkla alabilirler. Buna göre kuruluşların iş yeri büyütme kredisi şartları şunlardır;

 • Kişiler kendilerine ait gelir durumlarını beyan etmelidirler.
 • Herhangi bir borçluluk durumları varsa bu borçları bir an önce kapatmalıdırlar.
 • Kredi notlarının yüksek olması gerekir.

Yukarıda verilen koşullar, tüm bankaların ortak olarak kişilerden sağlamalarını istedikleri koşullardır. Ancak her bankanın kendisine ait bir prosedür sistemi olduğu düşünülürse, bankaların kişilerden isteyeceği şartlarda bazı zamanlarda bankanın inisiyatifine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu yüzden bankalara kredi için başvurulurken bankanın iş yeri büyütme kredisi şartları dikkatlice incelenmelidir.

İş Yeri Açma Tadilat Kredisi
İşyeri Açma Kredisi Almak ve İşyeri Tadilat Kredisi Hakkında Merak Edilenler

Birçok genç girişimci, erkekler, bayanlar ve emekliler işyeri açma kredisi almak sorusuna cevap arayarak prosedüre göre işlem yapıp gerekli kredi işlemlerine başlamak istiyor. İşyeri Açma Kredisi…

İlgili İçerik

İş Yeri Büyütme Kredisi Faiz Oranları

İş yeri büyütme kredisi faiz oranları, kişilerin başvurmuş oldukları bankaya göre değişmektedir. Hem banka üzerinden hem de KOSGEB üzerinden alınabilen bu krediler ticari amaçlı kullanılacağı için faiz oranları oldukça düşük tutularak kişilerin hizmetine sunulmaktadır. İş yerine yeni bir makine almak, iş kapasitesini arttırmak ya da mevcut iş yerini daha geniş bir yere taşımak isteyen kişiler düşünülerek hazırlanan bu krediler, genellikle %1,24 ile %,29 faiz oranlarında müşterilere sunulmaktadır. Ancak krediyi kullanacak olan kişilerin, kısa vadeli kredilerin kullanımında faiz oranlarına dikkat ettikleri kadar iş yeri büyütme kredisi kullanırken bankaların oluşturduğu ve kişilerin karşılaması gereken kredi masraflarına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Oldukça uygun koşullarda sunulan iş yeri büyütme kredisi faiz oranları, pek çok iş yeri sahibini cezbeden en önemli faktördür.

İşyeri Kredisini Bankadan mı Yoksa KOSGEB Üzerinden mi Almak Mantıklı?

Amaç ve niteliklerine göre KOBİ, KOSGEB, ihtiyaç, destekleme ya da teşvik kredileri almak kişilerin kredi kullanırken yapacakları en mantıklı hareketlerden bir tanesidir. Faaliyet koluna göre müşterilere sunulan krediler, pek çok durumda kişilere oldukça kolaylık sağlar. İşyerini büyütmek isteyen kişiler, geçen yıl için bankalara ya da devlet teşviklerine yoğun ilgi göstermişlerdir. Ancak burada kişilerin kredi başvurusu yaparken dikkat etmeleri gereken nokta hangi alanda kredi başvurusunda bulunacaklarıdır. KOSGEB sadece iş yeri sahiplerine değil aynı zamanda girişimci olan pek çok kişiye hibe seçeneklerini sunmaktadır. İş yeri sahibi olan kişilerde girişimcilik kapsamında sayıldıkları için KOSGEB’e başvuruda bulunabilmektedirler. Bu yüzden teşviklerde oldukça büyük kolaylık sağlayan KOSGEB, bankalardan önce tercih edilmesi en mantıklı kuruluşlardan bir tanesidir.

KOSGEB İş Yeri Büyütme Kredisi

KOSGEB iş yeri büyütme kredisi ile KOSGEB başta tarım ve hayvancılık da olmak üzere pek çok iş koluna düşük faizli kredi imkânı tanımaktadır. Bu yüzden kredi alımı yapılırken hangi faaliyet kolu üzerinden kredi alacağınıza göre bankalardan ya da KOSGEB’ten kredi alımını gerçekleştirebilirsiniz. Tarım ve hayvancılık alanında vermiş olduğu teşviklerle oldukça öne çıkan KOSGEB, yeni makine alımı ya da hayvan alım gibi konularda vatandaşlara oldukça uygun ödeme koşulları sağlar. Ülkemizde tarım ve hayvancılığın yeri oldukça büyük olduğu için bu alanda verdiği teşviklerle öne çıkan KOSGEB, bu alanda atılacak her türlü adım ve girişim devlet tarafından desteklenmektedir.

Kosgeb Kredisi
2020’da KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir projeyle iş kurmayı hedefliyorsanız ya da küçük bir işletme kurmayı planlıyorsanız, kendi işinizde patron olmayı diliyorsanız KOSGEB hibe veya kredi desteklerinden yararlanarak işinizi…

İlgili İçerik

KOSGEB İş Yeri Büyütme Kredisi Özellikleri

İş-kur ve KOSGEB iş birliği ile Girişimcilik Projesi Kapsamında kişilere sağlanan KOSGEB iş yeri büyütme kredileri, girişimciler işlerini kurduktan 1 yıl sonra alabildikleri oldukça avantajlı kredilerdir. Faizsiz olarak 100.000 TL’ye kadar alınabilen bu krediler, özellikle finansman ihtiyacına sahip olan kişilere adeta bir can suyu niteliği taşır. Özellikle ikinci bir şube açmak ya da mevcut iş alanında kapasitesini arttırmak isteyen herkes gerekli şartları sağladıktan sonra KOSGEB iş yeri büyütme kredilerini alabilirler.

Ziraat Bankası İşyeri Büyütme Kredisi

Ziraat bankasından iş yeri büyütme kredisi almak isteyen kişiler, bankanın vermiş olduğu şartları sağladıkları takdirde uygun ödeme koşulları ile kredilerini alabilmektedirler. İşyerini ve ticari faaliyet alanını genişletmek isteyen kimseler için oldukça ideal olan ve bu alanda kurulduğu andan beri müşterilerine destek veren Ziraat bankası, Türkiye’nin en köklü kamu bankası olarak diğer bankalara kıyasla daha uygun avantajlı kredileri müşterilerine sunar. İşyeri sahibi müşterilerinin büyümeleri için gerekli olan kredileri sağlayabilen banka, kişilere sunmuş olduğu Ziraat bankası iş yeri büyütme kredisi ile işletmede giderilmesi gereken eksiklikler, bakım giderleri, yenileme giderleri, yeni cihaz temini giderleri gibi giderlerin finansmanında kullanılabilecek bir fon oluşturmaktadır.

Ziraat Bankası İşyeri Büyütme Kredisi Alma Şartları

İş yeri büyütme kredisi alacak olan kişilerin, banka tarafından sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Buna göre Ziraat bankası iş yeri büyütme kredisi şartları şunlardır;

 • Kişilerin herhangi bir faaliyet kolunda iş yerine sahip olmaları,
 • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırmayı kabul etmeleri
 • Deprem ve işyeri sigortalarının olması,
 • Düzenli gelirleri olduğuna dair gelir belgeleridir.

Ziraat Bankası İşyeri Büyütme Kredisi Hesaplaması

İşyeri büyütme kredisi kullanacak olan kişilerin yapması gereken kredi hesaplaması, kredi kullanacak olan kişiler için oldukça avantajlıdır. Buna göre Ziraat Bankası iş yeri büyütme kredisi hesaplaması şu şekildedir;

 • İş yeri büyütme kredisi için 100.000 TL kredi alan kişiler,
 • 48 ay vade ile,
 • %1,26 oranındaki faiz ile,

Aylık olarak 2.945 TL taksit öderler. Buna göre bu krediden aynı zamanda yeni bir bayi açmak ya da farklı bir alanda da faaliyet göstermek niyetinde olan kişilerde faydalanabilmektedirler. Kişilerin mevcut durumlarına göre 120 aya kadar vadelendirilebilen iş yeri büyütme kredileri için banka tarafından belirli durumlarda ek teminatlar istenebilir.

Ziraat bankası işyeri açma kredisi
Ziraat bankası işyeri açma kredisi

Ziraat iş yeri açma kredisi ortak iş yeri açma, bireysel iş yeri açma, esnaf dükkanı açma gibi farklı alt başlıklarda incelenmektedir. Bir devlet bankası olması…

İlgili İçerik

Vakıfabank İşyeri Büyütme Kredisi

İş yeri büyütme kredisini Vakıfbank’tan almak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanan kredi paketleri, bankanın müşterileri için sunmuş olduğu en avantajlı hizmetlerden bir tanesidir. KOB’lerin kullanımı için sunulan bu krediler, 36 aya kadar vadelendirilebilen kredilerdir. Kişilerin mevcut durumlarına göre 3 aylık dönemler halinde de ödenebilen Vakıfbank iş yeri büyütme kredileri, 100.000 TL’ye kadar alınabilir.


YORUMLAR

 1. blank İsmail çoban dedi ki:

  Merhaba benim oto yıkama işyerim var.işletmemi büyütmek istiyorum. Ne yapmam lazım yaklaşık 60-80 bin tl lazım

 2. blank Serdar șentürk dedi ki:

  Benim su an galeri olarak fal durumda bir is yerim var ama ben bunun yaninda oto kurtarıcı isine girmek istiyorum ve bu is için bir adet 0 araç aldım ama benim bu isi yapmam için iki araca daha ihtiyacım var bunların 0 olmasına gerek yok bizim çalışma koşulumuz diğer kurtaricilardan çok daha farklı biz pert ve sigorta şirketleri ile çalışıyoruz ve genelde iller arası ankara istanbul çalışıyoruz bana gerekli para su an 80000 bin lira ve isimi kurduğumda bu parayı çok kolay ödeye bileceğim den eminim