İstanbul’da Borç Para Veren Yerler Acil Nakit İhtiyaçı

İstanbul’da borç para veren yerler üzerinden 2019 yılı acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bankalar dışında kredi kullanım imkanı sunan faktöringler aracılığıyla uygun vadeli ve faiz oranlı kredi kullanarak finansal destek alabilirsiniz.

İstanbul’da Borç Para Veren Yerler Acil Nakit İhtiyaçı

İstanbul’da birçok farklı firma tarafından ihtiyaç sahiplerine borç para verilmektedir. Bu borç para verme işlemi tamamıyla yasal olup devlet tarafından da desteklenen firmalar bulunmaktadır. Vatandaşların yasal olmayan ve tefeci gibi aracılardan borç para almasının önüne geçmek amacı ile faktöringler oluşturulmaktadır. Faktöringler bankalardan kredi alamayan ancak nakit krediye ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik bir uygulamadır. Bu uygulama neticesinde birçok kuyumcu gibi döviz büroları da senet ile kredi verebilmektedir. Acil nakit paraya sıkışan herkes faktöringlere başvuru yapabilmektedir.

Faktöring Nedir?

Faktöringler bir firma türü olup finansal hizmet verme özellikleri bulunmaktadır. Faktöring olarak kurulan her bir firma kredi verebilmekte ve tahsilat ve alacak işlemlerini başlatabilme ve uygulayabilmektedir. Faktöring şirketleri aracılığı ile birçok kişi banka yerine bu firmaları tercih etmektedir. Senet karşılığında borç para veren bu oluşumlar son derece yasaldır.

Faktöring Borç Para Uygulaması

Faktöringlerin borç para uygulaması bulunmaktadır ve kredi alamayan ya da acil nakde ihtiyacı olan kişiler genellikle alternatif çözüm olarak faktöring firmalarına yönelmektedir. Faktöringler aracılığı ile tahsilat işlemleri de yapılabilmektedir. Faktöring şirketlerinin birçok özelliği ve avantajı bulunmakta olup bu avantajlar arasında para yönetimi gibi önemli hususlar da yer almaktadır.

kredinizi biz çekelim siz ödeyin
Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Komisyonla kredi almak isteyen kişilerin imdadına yetişen firmalar, özellikle kredi notu düşük olduğu için kredi çekemeyen kişilere finansman destek sağlamaktadır. Özellikle Bursa, Kayseri ve Konya…

İlgili İçerik

Faktöring Özellikleri Nedir?

Faktöring şirketler; aracı kurum olarak hizmet veren ve yasalar dahilinde çalışan firmalardır. Faktöringler para yönetimi ve borç verme gibi hususlar da faaliyet göstermektedir. Finansman sağlama özelliği de bulunan faktöringler, günümüzde birçok kişi tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Faktöringler Yasal Mı?

Faktöring firmalar aracılığı ile birçok kişi borç para talebinde bulunabilmektedir. Bu hususta vatandaşlar sürecin yasal olup olmadığını sık sık merak etmektedir. Faktöring firmaları son derece yasal olmak ile birlikte çoğu faktöring firması Banka Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından kontrol edilmektedir. Bu neden ile tüm faktöring firmaları olmasa bile yüzde 90’lık dilimde yer alan faktöring firmaları yasal hizmet vermektedir.

Her Faktöring Şirket Borç Para Verir Mi?

Her faktöring şirket borç para vermemekte olup bazıları sadece aracı kurum ya da finansman hizmeti vermektedir. Borç para veren faktöringler olduğu gibi borç para vermeyen faktöring firmaları da bulunmaktadır. Ancak hemen hemen çoğu faktöring tarafından borç para verme işlemi de yapılmaktadır.

Banka Kredisi Hariç Nasıl Borç Para Alınabilir?

Bankalardan kredi alamayan kişiler alternatif borç para alma kurumlarına yönelmektedir. Bu kurumlar arasında faktöring firmaları yer aldığı gibi kredi notu düşük ya da BDDK tarafından kara listeye alınan kişilere de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Alternatif olarak kullanılabilecek olan bankaların faiz oranları oldukça yüksek olup vade ve kredi miktarları ise son derece düşük olmaktadır. Bu neden ile kişiler ya faktöringlere yönelmekte ya da ipotek, kefil ya da teminat göstererek bankalara kredi başvurusu yapmaya devam etmektedir. Faktöring firmaları bankalara göre daha hızlı hizmet vermekte olup kesin çözüm sunmaktadır.

Senetle Para Veren Yerler Düşük Sicile Kredi 2020

Ankara,İstanbul, İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun,Antalya ve İzmir'de senetle para veren birçok firma mevcuttur. Acil paraya ihtiyacım var dediğimizde ilk durağımız banka şubeleridir.…

İlgili İçerik

İstanbul’da BDDK Onaylı Borç Para Veren Kurum Bulma

İstanbul faktöring firması arayışında olanlar bu kurumlara ulaşabilmek için oldukça titiz bir araştırma yapmaları gerekmektedir. Eğer ilgili faktöring firmalarına ulaşılamıyor ve güven problemi yaşanıyor ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu aracılığı ile faktöring firmalarına rahat bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan faktöring firmaları listesi her sene güncellenmekte olup yasal ve güvenilir firmalara BDDK aracılığı ile ulaşılabilmektedir.

İstanbul’daki Faktöring Firmaları

İstanbul’da faaliyet gösteren birçok farklı faktöring firması bulunmaktadır. Yasal olan tüm faktöring firmaları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belli bir listeye dahil edilerek vatandaşlar ile paylaşılmaktadır. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından 2019 yılında güncellenen faktöring firma listesi şu şekildedir;

 • ABC Faktöring A. Ş.
 • Acar Faktöring A. Ş.
 • Atak Faktöring A. Ş.
 • Anadolu Faktöring A. Ş.
 • Akdeniz Faktöring A. Ş.
 • Fiba Faktöring A. Ş.
 • Garanti Faktöring A. Ş.
 • ING Faktöring A. Ş.
 • İş Faktöring A. Ş.
 • Kredi Finans Faktöring A. Ş.
 • Yapı Kredi Faktöring A. Ş.

Bankaların Faktöring Firmaları Var Mı?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde faaliyet gösteren birçok farklı banka bulunmaktadır. Bu bankalar yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliği olan ve güvenli kurumlar arasında yer almaktadır. Birçok banka sadece bankacılık alanında hizmet vermemekte olup emlak ve faktöring de dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyetlerine devam etmektedir. Faktöring firması bulunan bankalar şu şekildedir;

 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Şekerbank
 • Sümerbank
 • QNB Finans Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • ING Bankası
 • Halk Bankası
 • Garanti Bankası
 • Fiba Bank
 • Anadolu Bankası

İstanbul’da Faaliyet Gösteren Toplam Kaç Faktöring Firması Var?

İstanbul’da 2019 yılı itibari ile güncel olarak faaliyet gösteren 58 faktöring firması bulunmaktadır. Bu firmalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yasal olarak belirlenen, kontrol edilen ve tüm izinleri verilen faktöring firmalarıdır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan ve düzenli olarak güncellenen faktöring firmaları listesi yasal faktöring firmalarına yer vermektedir. İstanbul sınırları içinde faaliyet gösteren faktöring firmaları olduğu gibi BDDK tarafında Türkiye Cumhuriyeti çağında toplam da 58 adet firma olduğu güncel olarak bildirilmiştir.

İstanbul’da Faktöring Olarak Hizmet Veren Kuyumcular

İstanbul’da faktöring firmalarının yanı sıra senet ile kredi veren birçok kuyumcu da bulunmaktadır. Bu işlem yasal bir süreç olup kuyumcular borç para ya da borç takı verebilmektedir. Genellikle düğün sezonlarında artış gösteren bu faaliyet birçok vatandaş tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca taksitli altın satışı da gerçekleştiren bu kuyumcular genellikle senet ile çalışmakta olup buna uygun ve yasal olarak hazırlanan senetleri kullanmaktadır.

Faktöring Firmaları Faiz Oranları

Faktöring firmaları ya da kuyumcular aracılığı ile alınan krediler de birçok farklı özellik bulunmaktadır. Faktöring firmaları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile birlikte faiz oranlarını düzenleyebildiği gibi kuyumcular ya da taksitle altın veya döviz veren yerler faiz oranlarını kendileri belirlemektedir. Bu neden ile borç para veren kuyumcular yerine faktöring firmalarının tercih edilmesi başvuru yapan kişi için oldukça yararlı olacaktır.

İstanbul Beykoz’daki Faktöring Firmaları

İstanbul Beykoz’da faaliyet gösteren faktöring firmaları arasında ABC Faktöring dikkat çekmektedir. ABC Faktöring A. Ş. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yasal olarak görevlendirilen bir firmadır. 100 bin Türk Lirasına kadar borç para verebilen ABC Faktöring A. Ş. Birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

İstanbul Şişli’deki Faktöring Firmaları

İstanbul Şişli Faktöring firmaları arasında ACAR Faktöring A. Ş. Bulunmakta olup yasal bir faktöring firmasıdır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yasal olarak denetlenen ve kontrol edilen bir faktöring firmasıdır.

İstanbul Maslak Faktöring Firmaları

İstanbul Maslak faktöring firmaları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilen birçok farklı firma bulunmaktadır. Analiz, Aren,a Atak ve Eko gibi faktöring A. Ş. Firmaları İstanbul’da faaliyet göstermekte ve tüm süreci profesyonel olarak yönetmektedirler.

Son olarak sizlere farklı bir alternatif önerimiz daha var yüksek limitli kredi kartınız var ise Kredi Kartını Nakite Çevirme bu yöntem tam size göre olabilir.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

 1. Tolga dedi ki:

  5000 tl 12 ay odemeli acil yardimci olabilecekler ulasirsa bahtiyar olurum kamu calisaniyim

1 25 26 27