İşyeri açma hibe kredisi

2020 yılında Devlet destekli sıfır faizli kredi veya hibe teşvik kredisi ile kendi işiniiz kurmak isterseniz, devlet finansmanından faydalanabilirsiniz.

İşyeri açma hibe kredisi

Devlet iş kurmak isteyenlere hibe kredi veriyor. Kendi işini kurmak, ekonomiye katkıda bulunmak, üretmek isteyenlere Devlet destekli geri ödemesiz işyeri açma hibe kredisi veriliyor. Kendi işini kurmak isteyenler için verilen hibe kredileri nelerdir, çiftçilere, üreticilere, işçilere, bayanlara, köye dönenlere, kısaca kendi işini kurmak, tarım ve hayvancılık yapmak, dükkan veya mağaza açmak isteyenlere verilen geri ödemesiz krediler hakkında bilgiler verdik.

İşyeri açmak isteyenlere devlet destekli hibe kredi

Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla Devlet çalışmak ve kazanmak istiyorum diyen herkese destek veriyor. Devlet sektörlere göre hizmet veren bakanlıklar aracılığı ile herkese hibe kredi dağıtıyor. Tarım ve hayvancılık Bakanlığı tarafından, esnaf olmak işyeri açmak isteyenlere sanayi bakanlığınca hibe kredi veriyor. Devlet bankaları Ziraaat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ da boş durmuyor. Bu bankalarda kendi işini kurana, dükkan açana, girişimcilik örneği gösteren herkese hibe krediler ve devlet destekli krediler veriliyor.

İş kurmak için hibe kredi başvurusu

Dükkan açmak isteyenlere Devlet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı vasıtasıyla destekleme veriyor. Devlet;

 • BEN BÜYÜK BİR İŞ İŞYERİ AÇACAĞIM”
 • “İŞ KURACAĞIM ANCAK PARAM YOK”
 • “İŞYERİ AÇMAK İSTİYORUM”
 • “DÜKKAN AÇMAK İÇİN DEVLET DESTEĞİ İSTİYORUM”

diyenlere 50 bin liradan başlamak kaydıyla, milyara ve hatta trilyonlara kadar destekleme veriyor. İşyeri açmak, iş sahibi olmak, ekonomide istihdam yaratmak isteyen esnaflara, kobilere, işsizlere, kadınlara, engellilere, emeklilere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hem küçük ve orta ölçekli işletmelere, hemde büyük işletmelere destekleme veriyor. En son açıklanan KOBİGEL projesi ile Sanayi Bakanlığı 300 MİLYON liraya kadar işyeri açma hibe desteği sağlıyor.

Hayvan almak isteyen çiftçilere Devletten 30 bin lira iş kurma hibesi

Koyun, inek, keçi tavuk alıp, hayvancılık mı yapmak istiyorsunuz? Devlet aşağıda yazılı sektörlere 30 BİN LİRA hibe veriyor.

 • Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, et ve süt hayvancılığı,
 • Koyun, keçi yetiştiriciliği,
 • Tavuk çiftçiliği kurmak, salma tavukçuluk ve yumurta üretimi,
 • İpekböceği yetiştiriciliği üretimi,

Yukarıda yazılı olan 30 bin lira hayvan desteği Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce veriliyor. Bu destekten yararlanmak ve kendi işinizi kurmak isterseniz çiftçi kredisi hakkında ki yazımızı okuyun ve 30 günlük başvuru süresini geçirmeden hemen başvurun.

blank
Genç Çiftçilere 2020 Yılında 50 Bin Lira Hibe Desteği

Köye dönüş kredisi olarak bilinen hibe destekleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilere verilmektedir. Tarım alanındaki faaliyetleri arttırmak ve genç çiftçileri teşvik etmek…

İlgili İçerik

Tarım sektöründe iş kurmak isteyenlere 30 bin lira hibe

Devlet dükkan açmak isteyenler haricinde köylülere ve çiftçilere de hibe desteği veriyor. İşyeri açma hibe kredisi gibi bu kredide geri ödemesiz olarak 30 bin lira veriliyor. Çiftçiler için iş kurmak maksadıyla verilen teşvik ve hibe kredilerinden yararlanmak için aşağıdaki sektörlerden birinden başvurmak gerekiyor.

 • Mantar üretimi yapmak isteyen üreticiler için (SADECE KÜLTÜR MANTARI)
 • Fidan, fide yetiştiriciliği yapmak isteyenler için,
 • Örtülü tarım kapsamında sebze ve meyve yetiştiriciliği için (SERA KURMA HİBESİ)
 • Aromatik bitki yetiştirmek isteyen çiftçiler için hibe kredilerdir.
Tarım Bakanlığı Teşvikleri
Tarım Bakanlığı Teşvikleri En Yeni Güncel Liste 2020

2020 yılında Tarım Bakanlığı’nın teşvikleri kategori bazında şunlardır: Alan bazlı destekler sağlamaktadır.Biyolojik ve biyoteknik mücadele desteği sağlamaktadır.Diğer tarımsal amaçlı destekler sağlamaktadır.Hayvancılık desteklemeleri sağlamaktadır. Tarım Bakanlığı’nın…

İlgili İçerik

Esnaflara yeni işyeri açma kredisi nasıl alınır?

Esnaf ve sanatkar olmak, işyeri açmak isteyenlere birçok hibe ve destekleme verdiğini söylemiştik. Bir diğer destekleme ise, Halkbank ve Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi tarafından verilen 30 BİN LİRA SIFIR FAİZLİ KREDİDİR. Devlet Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi aracılığı ile işyerini büyütmek, bayilik almak, yeni bir iş kurmak isteyen kooperatif üyesi esnaflara ise 30 BİN LİRA faizsiz esnaf kredisi veriyor. Krediden yararlanmak için ise kooperatife üye olmak gerekiyor.  Eğer Devlet kurumlarından işyeri açma hibe kredisi alabilmek için şartlarınız uygun değilse, Devlet ve özel bankalar tarafından verilen en uygun dükkan açma iş kurma kredileri ise şöyledir;

 • 5.000 TL. işyeri açma kredisi,
 • 10.000 TL 36 ay iş kurma kredi faizi hesaplama
 • 20 bin lira 36 ay vadeli en uygun işyeri kredisi
Esnafa yüzde elli indirimli kefalet kooperatifi kredisi
Esnafa Yüzde Elli İndirimli 2020 Kefalet Kooperatifi Kredisi

Kefalet kooperatif kredisi almak isteyen esnaflar hem bankalar üzerinden hem de kefalet kooperatifleri üzerinden kredi çekebilmektedirler. Devlet destekli olarak esnaflara sağlanan bu krediler sayesinde pek…

İlgili İçerik

Sizde kendi işinizi kurmak için İşyeri açma hibe kredisi alabilir ve Devlet desteği ile iş sahibi olabilirsiniz. Esnaf ve Sanatkarlara verilen kefalet kredilerinden faydalanabilir sitemiz üzerinden en uygun İŞYERİ açma işyeri kurma kredisi inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Tacettin güleç dedi ki:

  Merhabalar iş yeri açtım 4 ay oldu ve iş yapamıyorum ve destek istiyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 2. blank Sevgi gözaydın dedi ki:

  Merhaba. Ben hamburgerci dükkanı açmak istiyorum 50000 tl ye ihtiyacım var nereye başvurmam lazım yardımcı olurmusunuz

 3. blank Ömer osman toysöz dedi ki:

  Ben yerli elektrikli otomobil üretimi yapmak istiyorum. Bu nedenle devletten yardım istiyorum

 4. blank sakir alici dedi ki:

  merhaba ben köyüme gidip hayvancilik yapmak istiyorum catismalardan dolayi köyümü terk etmek o zamanda hayvanlarim cogu telef oldu enson satip büyük sehre geldim. ama 15 20 senedir burdayim yani anlayacagin buralar bize göre degil ben 10000 tl nasil alabilirm

 5. blank Olcay kagizman dedi ki:

  Su anda tavuk yetistiriyorum.devlet destekli kredi istiyorum.50 bin tl

 6. blank Olcay kagizman dedi ki:

  Yüzde 60 ortopedik engelliyim kobi is kurmak için 50 bin tl gerek tavuk bakıcılığı yapcam evim musait bahçeli kümes mevcut tavuk yetiştiririm.buyukmek için destek istiyorum.yardimci olursanız sevinirim.

  1. blank ozan goksu dedi ki:

   Merhabalar bu krediyi oto yıkama icinde veriyorlarmı 50-100 bin tl sitelerde biraz dolastım bu konuyla alakalı bir netice bulamadım burdan sormak istedim daha önce internet cafem vardı fakat artık herkesin evinde internet olunca kapatmak zorunda kaldım bu yüzden bu tür birseyi sormak istedim herkese kolay gelsin