İşyeri Açma Kredisi 2020

Yeni işyeri açmak, iş kurmak, dükkan açmak isteyen girişimcilere KOSGEB Devlet destekli kredi desteği sağlamaktadır. Özel bankalar ve finans kurumları da ev hanımlarına, sermayesi olmayanlara hibe ve devlet teşvikleri ile kredi vermektedir. TEB, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası destekleri haberimizde..

İşyeri Açma Kredisi 2020

Dükkan açmak, kendi işini kurmak, işyeri satın almak ve işyeri açma kredisi kullanmak isteyenler için; (Manav, market, şarküteri, bayan giyim mağazası, aktar, atölye, cafe, kahvehane, ayakkabıcı, internet cafe, playstation salonu, pastahane, fatura ödeme noktası vb.) işyeri açmak isteyenlere tavsiye niteliğinde kredileri ele aldık. Yeni bir işe girişirken elimizde bir miktar sermayemiz bulunmalıdır.  Lakin kimi zaman her ne kadar sermayemiz bulunmakta olsa da bazen öyle bir durum olur ki hesapların alış-verişlerin altından çıkamayız. Böyle zamanlarda her zaman finansal destek almaya ihtiyaç duyarız. KOSGEB yeni işyeri açanlara 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir.

market açmak için kosgep hibe kredi
Süper market ve bakkal açma devlet desteği

Süpermarket açmak için devlet desteği almak KOSGEB sayesinde mümkündür. Bu kapsamda verilen devlet destekli kredi ve hibelerin tamamı KOSGEB imzası ile girişimcilere sağlanmaktadır. Bunun yanında…

İlgili İçerik

KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınır?

Devlet destekli 150 bin lira iş yeri açma kredisi almak için 32 saatlik eğitime katılmalı ve bu eğitim sonunda düzenlenen sertifika ile kosgeb kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu başvuru sonucunda, girişimcilere özel olarak verilen hibe ve teşvik kredisinden faydalanabileceksiniz. Türkiye’ nin her ilinde bulunan kosgeb iletişim merkezlerini ziyaret ederek, faizsiz iş kurma ve dükkan açma kredilerini sorgulayabilirsiniz.

TEB Dükkan Açma Kredisi

Girişimcilere özel bir çok paketi bulunan  TEB bankasını özellikle girişimcilerden çok duymakta olduğumuz bankalardan bir tanesidir. Girişimcilik alanında danışman banka olan TEB 36 aya varan vade seçenekleri ile 50 bin lira işyeri açma kredisi vermektedir. Yatırım amaçlı 75 bin TL’ye kadar imkan sağlamakta olan banka fatura tutarınızın %90’ını kadar  kredi çekme imkanına sahipsiniz. TEB İŞYERİ KREDİ BAŞVURUSU yapabilirsiniz.

Garanti bankası iş kurma, dükkan açma kredisi

İş kurmak için krediler veren Garanti Bankası işimi kuruyorum Destek paketi kapsamında tüm KOBİ’lere kredi imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra teknolojik ürünler temin etmek isteyen bireylere özel anlaşmalı olduğu Turkcell kur teknoloji paketi ile de ayrıcalıklı bir hizmet daha sağlamaktadır. İlk ay ücretsiz sağlanan hizmet 24 aya kadar taahhütsüz kullanım imkanı sunmaktadır. Bu sayfadan başvurabilirsiniz.

İşbank İşyeri Açma Kredisi Şartları

İş bankası tarafından KOSGEB ile sürdürülen protokollere finansal destek sağlamaktadır. Franchising kredisi İnovasyon Destek Paketinde yer alan ürünler ile de girişimcilere destek sağlamaktadır. Franchising kapsamında kredi almak isteyen bireylerin ticari kredi çekmesine de katkı sağlamakta. Ticari kredilerini demirbaş ve benzeri ürünleri temin edebilmek amacı ile taksitli bir şekilde ticari kredi imkanı sağlanmaktadır.  Sizde hemen İşbank KOBi işyeri kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

Ticari faaliyetleri başlamış olan bireylere özgü kredi imkanı sunan Akbank girişimciler kısa vadeli nakit ihtiyaçları için ”Artı Para Kredisi ” sunmakta. İnternet üzerinden veya EFT işlemleri ile kısa süre içinde” Axess Business Girişimci ” paketi ile dilediğiniz zaman dilediğiniz her yerde kredi kullanabilme özelliğine sahipsiniz. İş kurmak için kredi başvurusu tüm banka şubelerinden yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden online olarak iş kurma kredisi başvurusu da yapabilirsiniz. Bankaya gitmeden bu sayfadan bu sayfadan  başvurabilirsiniz.

Gerekli evraklar

Bankalar henüz açılmamış bir işyeri için, işyeri açma kredisi vermezler. Bu kapsamda işyerinin açılış işlemlerinin yapılmış olması, açılış ruhsatının alınması durumunda tüzel kişilik kazanabilir ve KOBİ kredilerine başvuruda bulunulabilir. Yeni dükkan açanlar işyeri kredisi çekmek için gerekli evraklar isimli yazımızdan bilgi alabilirler.

Kosgeb Girişimci Destekleri

Kosgeb 2020 eylül ayında yayınladığı habere göre, Türkiye genelinde üretim sektöründe hizmet veren işyeri ve dükkan sahiplerine acil kredi desteği ve faizsiz kredi sağlıyor. KOSGEB bu kez limitleri yüksek tutmuş ve toplamda 1.500.000 TL. civarında üst limit ile esnafların yüzünü güldürüyor. Faizsiz işyeri açma kredisinin 300.000 TL. lik kısmı KOSGEB bütçesinden karşılanacak.  Program dahilinde 36 ay vadeli olarak işyeri açma kredisi alınabiliyor.

Gibi bankalar 1.500.000 TL.’ye kadar KOSGEB destekli 0 faizli işyeri açma kredisi veriyor. Bununla birlikte ülke genelinde yaşanan Darbe girişimi, PKK terör ve benzer terör olaylarından etkilenen esnafa da, yine KOSGEP 100.000 TL.’ ye kadar faizsiz kredi veriyor. Bu krediden faydalanmak isteyenler aşağıdaki banka şubelerine başvurabilirler.

 1. Şekerbank,
 2. Vakıfbank
 3. Akbank,
 4. Türkiye finans katılım bankası,
 5. Denizbank,
 6. Halkbank,
 7. Garanti bankasıdır.
isyeri-acma-kredisi
isyeri-acma-kredisi

Kosgeb’in fırsatları bununla da bitmiyor. İlk 12 ay faiz alınmıyor. geri kalan tutarlar ise 3 ayda bir eşit taksitler halinde toplamda 36 ay vadeli olarak ödenebiliyor. 100 bin lira faizsiz işyeri açma kredisi kullanabiliyorsunuz ve bu krediyi 1 yıl sonra ödemeye başlıyorsunuz.Daha fazla bilgi için Kosgeb Yeni İş Kurana İş Yeri Açma Kredisi yazımıza bakınız..


YORUMLAR

 1. hala bir krediye ihtiyacın var mı?

 2. blank Abdulkadir dedi ki:

  Merhaba ben playstation salonu acmak istiyorum ancak sermayem yok bende bu krediden faydalana bilirmiyim? Nasıl?