Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, depreme ve fiziki koşullara karşı dayanıksız olan yapılarla ilgili aldığı kararla birlikte bu yapıların kentsel dönüşüm çalışması adıyla yeniden yapılandırılmasını zorunlu hale getirdi. Özellikle eski yapıların kentsel dönüşüme tabi tutulmasını isteyen bakanlık, bu çerçevede eski binalarda oturanlara önemli kolaylıklar sağladı.  T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın yetki verdiği bankalar, tüketicilere kentsel dönüşüm kredisi verebilecek. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında neredeyse tüm bankaları görmek pekâlâ mümkün. Bu hususta kentsel dönüşüm kredisi veren bankaları, yenikrediler.com olarak sizler için bir araya topladık. Bu bankalar tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredilerinden yararlanmak için ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulunmanız ve bakanlık tarafından yetkilendirilen kuruluşlardan risk raporu almanız gerekmektedir. Daha sonra bina sakinleri tarafından oluşturulacak bir hesapla ya da yalnızca tek bir hak sahibiyle, bu bankaların kentsel dönüşüm kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi

Vakıfbank, 6306 sayılı kanun gereği afet riski taşıyan binalar için kentsel dönüşüm kredisi vermektedir. Binalarını yenilemek ya da yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri, bu yapılarda 1 yıldan fazla oturan kiracılar ve bu gibi yapılardan taşınarak yeni bir konut almak isteyenlere özel sunulan Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi, uygun vade ve faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. %1.11 faiz oranıyla sunulan Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi, diğer kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında ilk dikkat çeken bankalardan biri olarak göze çarpıyor.

BURADAN HALKBANK KENTSEL DÖNÜŞÜK KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİRSİNİZ.

Eksper hesaplaması
Eksper hesaplaması nasıl yapılır

Eksper hesaplaması gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından yapılmaktadır. Hesaplamanın amacı bankaların ev almak isteyen vatandaşlara vereceği kredi miktarının belirlenmesidir. Eksper hesaplamada aşağıda yer alan teknikler kullanılmaktadır:…

İlgili İçerik

Şekerbank kentsel dönüşüm kredisi

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalardan biri olan Şekerbank,  T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın sağladığı destekten yararlanmak isteyenlere uygun faiz oranlarıyla hizmet sunuyor. 12 aydan 120 aya kadar sunulan vade seçenekleri için belirlenen kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları, %0.91 civarında. Diğer bankalarla kıyaslandığında Şekerbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranlarının gayet iyi seviyede olduğunu söylememiz mümkün.Şekerbank kentsel dönüşüm krediniz, öncelikle banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda söz konusu başvuru, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ na iletilir. Bakanlığın faiz desteği vereceğini onaylaması durumunda, kredi kullanımına geçilir. İlk taksitin tahsili sonrasında bakanlıkla iletişim kurularak faiz desteği talep edilir. Böylece kentsel dönüşüm kredi süreci tamamlanmış olur.

Denizbank kentsel dönüşüm kredisi

Denizbank, kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar listemizde en cazip faiz oranlarını veren bankalardan biri olarak büyük ilgi görüyor. %0.58’den başlayan Denizbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları, tüketicilerin dikkatinden kaçmıyor. Dilerseniz 2 yıl boyunca anapara ödemesi yapmadan da bu krediden yararlanabilirsiniz. Denizbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranlarına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.

  • 0-24 Ay Vade: %0.58
  • 25-36 Ay Vade: %0.64
  • 37-60 Ay Vade: %0.68
  • 61-120 Ay Vade: %0.86

İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi

Binanızı kentsel dönüşüm planlamasıyla yenilemek istiyorsanız yararlanabileceğiniz en iyi bankalardan birisi de Türkiye İş Bankasıdır. Türkiye’nin en iyi ve en büyük bankalarından biri olan İş Bankası, kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında farkını ortaya koyan isimlerden biri. T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen kredi faiz desteğiyle birlikte oldukça kârlı bir kredi imkânı sunan İş Bankası, 12 ay anapara ötelemeli seçenekleriyle son derece kaliteli bir hizmet anlayışı benimsemiş durumda.

Akbank kentsel dönüşüm kredisi

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalardan biri olan Akbank, riskli bölgelerde bulunan binaların yenileme çalışmaları için uygun faiz oranlarıyla kentsel dönüşüm finansmanı sunuyor. T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak binanızın risk analizini yaptırdıktan ve ‘’Riskli Yapı Tespit Raporu’’ aldıktan sonra binanızda yapacağınız oylamada 3’te 2 çoğunluğa ulaşmanız halinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlamasını sağlayabilirsiniz. Belirlenecek hak sahibi, Akbank kentsel dönüşüm kredisine başvurarak özel kredi avantajlarından yararlanabilir. Böylece binanız Akbank desteğiyle yenilenirken size de ileriki dönemlerde geçireceğiniz mutlu günlerin hayalini kurmak kalır.

Akbank kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı ise aylık %0.33 olarak belirlenmiştir. Maksimum 120 ay kullanabileceğiniz Akbank kentsel dönüşüm kredisi ile 125.000 TL’ye kadar olan finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sabit taksitli, 24 ay yalnızca faiz ödemesi yapabileceğiniz kentsel dönüşüm kredisi gibi finansman seçenekleri, tercihinizi Akbank’tan yana kullanmanız adına önemli etkenler arasında yer alıyor. Konut kredisi eksper ücretleri ve kentsel dönüşüme etkilerini inceleyebilirsiniz.

Halkbank kentsel dönüşüm kredisi

%0.80’den başlayan Halkbank kentsel dönüşüm kredi faiz oranları, ‘’Riskli Yapı Tespit Raporu’’ na sahip binaların kentsel dönüşüme tabi olması açısından oldukça uygun seviyede. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar arasında yer alan Halkbank, bu kredi için tahsis ücreti de almıyor. KKDF ve BSMV’ den de muaf olan kentsel dönüşüm kredileri, riskli binalarda oturanlar için önemli avantajlar sağlamakta. Üstelik Halkbank, bu binalarda oturan ve yeni bir ev almak isteyenlere özel kredi seçenekleriyle de dikkat çekmekte. Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar içerisinde en efektif kredi seçeneklerine sahip isimlerden biri olan Halkbank, yeni bir hayata yelken açmak isteyenlere destek oluyor.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

  1. S dedi ki:

    Şuan güncel banka oranları 0,87/0,95 arasında iken Kentrsel dönüşüm için verilen değerler neden bu kadar yüksek¿