Kolay Kredi Veren Bankalar

2020 Yılı için kolay kredi veren 5 bankanın en uygun kolay kredi şartlarını inceledik.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Basit kredi alınabilecek bankalar, nakit ihtiyaçlarını çabuk ve pratik bir biçimde gidermek isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda, bankalar da kolay başvuru, kefilsiz veya gelir belgesiz başvuru imkanlarıyla bir cazibe noktası oluşturup bankalar arası rekabette hem müşterilerini korumak hem de onların sayılarını arttırmayı hedeflemektedir. Sizlere bu yazımızda kolay kredi veren bankalar listesini vereceğiz.

Günümüzün getirdiği teknolojik gelişmelerle birlikte bankalar kendi altyapılarını geliştirdi. Bu sayede gerek internet üzerinden gerek telefon uygulamaları üzerinden başvuru yapma şansı tanımaya başladı. Kredi imkanı sayesinde kimi banka müşterileri şubeye hiç uğramadan kredilerini kullanmaya başlayabilirken kimileri de sadece kredi ön onayı sonrası bankaya gerekli belge veya belgeleri teslim ederek kredi alımını tamamlayabilir. Bunun yanı sıra, her bankanın başvuru şartları ve kredi özellikleri değişeceği için talepte bulunmadan önce bankanın şubesinden veya telefon şubesinden daha detaylı bilgi alınabilir.

Kolay Kredi Veren Bankalar ve Kredi Alma Şartları

Kolay kredi veren bankaları bulmanın koşulları  birçok başvuru sahibi tarafından göz ardı edilmesine rağmen bankalar kredi verecekleri kişiyi onaylarken oldukça titiz davranmaktadır. Aşağıda belirtilenler, bankaların dikka ettiği bazı noktalardır.

 • Başvuru sahibi 18 yaşını (yasal sorumluluk yaşı) doldurmuş olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin müşteri puanı alınacak kredi için yeterli olmalıdır.
 • Başvurulan kredi türü ve tutarına göre ihtiyaç sahibinin gelir durumu geri ödemeye uygun olmalıdır.
 • Eğer online başvuru ya da SMS ile başvuru yapılıyorsa kredi miktarı üst limitini aşan bir talepte bulunulmamalıdır. Aksi takdirde, otomatik olarak reddedilir.

Yukarıda belirtlenlerden ayrı olarak her bankanın kredi verme prosedüründe kendi özgü şartlar olabilir. Bu yüzden banka şubelerinden ya da bankanın resmi kaynaklarından konuyla ilgili bilgi edinmek daha doğru bir tercih yapılmasını sağlayacaktır.

Kredi Notu Öğrenme

Müşteri puanını bilmek kredi başvurusunda daha doğru adımların atılmasını sağlayacaktır.  Bir önceki bölümde de belirtildiği gibi bütün bankalar kredi başvurusunun değerlendirmesini yaparken başvuru sahibin kredi notuna bakıp karar vermektedir. Kredi notu vatandaşın daha önce kullanmış olduğu ve şu an kullandığı krediler ve kredi kartlarının ödeme geçmişlerinin incelenmesi sonucu oluşturulur.

Günümüzde vatandaşların kredi notlarını öğrenmek için banka şubelerine gitmelerine gerek yoktur. E-devlet üzerinden Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin oluşturduğu ‘‘Risk Merkezi Raporu Başvurusu’’ adımıyla müşteri puanını öğrenmek mümkündür. Bunun yanı sıra birçok banka kendi internet sayfalarından, mobil şubelerinden ve bireysel internet bankacılığı şubelerinden kredi notu sorgulama imkanı sunmaktadır. Sadece dakikalar içinde başvuru sahibi, puanını öğrenip ona göre hareket etme ve karar verme şansı elde eder. Kolay kredi veren bankalar için puanınız düşük olsa bile gecikmiş kredi borcunuzun olmaması hala önemli bir husustur.

Kredi Notu Sorgulama
2020 Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Findeks kredi notu 2020 yılında tüm finansal işlemlerde kullanılır hale geldi. Artık bırakın bankalardan konut kredisi çekmeyi, beyaz eşya mağazalarından taksitle cep telefonu alırken bile…

İlgili İçerik

TEB Kredi

TEB kredi alma şansı sunarak finansman desteği arayanların şubeye bile gitmeye gerek kalmadan nakit ihtiyaçlarını giderme fırsatı sunmaktadır. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’nden yararlanmak isteyen mevcut TEB müşterilerinin başvuruları 3 dakika içinde sonuçlandırılıp sonrasında kullanıma hazır hale getirilirken mevcut müşteri olmayanlar için TEB’ten bir yetkili başvuru sahibinin yanına giderek kredi işlemlerini sonuçlandırır. Başvuruların cepteteb.com.tr üzerinden, mobil veya internet şubesinden yapılabildiği kredinin başlıca özellikleri şunlardır:

 • 3 aydan 60 aya varan vade imkanları vardır.
 • Başvuru sahibi 18-65 yaş aralığında olmalıdır.
 • 3 ay ödemesiz dönemli başlangıç imkanı vardır.
 • Kredi tutarı minimum 1.000 TL, maksimum 50.000 TL’dir.

Yukarıda belirtilenlerin haricinde kefil veya ek teminat isteyip istememe durumu ve faiz oranlarının müşterinin kredi notuna göre banka tarafından karar verilir. TEB kolay kredi veren bankalar arasında başı çekmektedir.

Aktif Bank Kredi

Aktif Bank rahat kredi alma fırsatını hem kendi müşterileri hem de anlık müşteri durumda olmayan vatandaşlar için sunmaktadır. Aktif Bank müşterileri veya Passolig Banka Kartına sahibi vatandaşlar N Kolay internet sitesi üzerinden başvurularını yapıp, sözleşmlerini onayladıktan 5 dakika sonra kredileri hesaplarına aktarılmış olur. Diğer başvuru sahiplerinin ise nkolaykredi.com sayfasına girip başvurumunu doldurup sözleşmeyi imzalamalarından sonra en geç 10 iş günü içinde kurye verilen adrese gelip gereken imzaları ve gün içinde para hesaba geçer.

N Kolay’ın dikkat çeken yanları şunlardır:

 • Vade süresi 3 ayla 60 ay arasında değişmektedir.
 • Kredi tutarı 2.000 TL’den az, 30.000 TL’den fazla olamaz.
 • Faiz oranı, kişinin kredi puanına göre farklılık gösterir.

Aktif Bank’ın internetten anında kredi imkanından faydalanan müşteriler geri ödemelerini bankanın resmi kaynakları dışında PTT’den, Akbank ATM’lerinden ya da Vakıfbank ATM’lerinden yapabilirler. Kolay kredi veren bankalar arasında en bilinenlerden biri N’kolaydır.

ING Kredi

ING’denkredi kullanmak için hali hazırdaki müşterilerin yapması gereken tek şey ing.com.tr adresinden, ING Internet Şubesi’nden ya da mobil uygulamadan E-Kredi seçeniğinden başvuru yapmaktır. ING müşterisi olmayanlar ise ING’nin internet sayfası üzerinden başvurularını yapıp istenen evrakları kurye yoluyla bankaya ilettikten sonra kredilerini kullanmaya başlayabilirler.

ING’nin kredi imkanından faydalanmak isteyenler için kampanya koşulları şu şekildedir:

 • 3 ile 60 ay arasında değişen vade seçenekleri,
 • %1,49’dan başlayan faizler,
 • İlk taksidi 3 ay erteleme imkanı,
 • Başvuru için kayıtlı bir meslek sahibi olmak,

Yukarıda belirtilenlerin dışında başvuru sahibinin kredi puanı değerlendirme sürecinde en önemli referans noktalarından biridir. Bu yüzden kredi sicilinin temiz olması onay almak için avantaj sağlar. ING Bank gerek kredi sorgularına hemen cevap vermesiyle ve gerekse sağladığı avantajlarla kolay kredi veren bankalar arasındadır.

Enpara.com Kredi

Enpara.com basit kredi vererek ihtiyaç sahiplerinin kredileri en geç 8 saat içinde kullanımına sunmaktadır. Vatandaş, QNB Finansbank’ın kurduğu bir dijital banka olan Enpara müşterisi değilse Enpara.com görevlisi en kısa zamanda onu ziyaret ederek aktif müşteri yapar. Ardından internet ya da cep şubesi araclığıyla talep oluşturulur, onay geldikten sonra sözleşme yine aynı uygulama üzerinden kabul edilir ve kredi tutarı hesaba geçer.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Kredi miktarı alt limiti 1.000 TL, üst limiti de 60.000 TL’dir.
 • 1-60 ay arası vade seçenekleri vardır.
 • Ödenecek tutar, vade süresine göre eşit olarak taksitlendirilir.
 • Ödemeler hem Enpara.com şubelernden hem de QNB Finansbank ATM’lerinden yatırılabilir.

Enpara.com da diğer bankalar gibi başvuru sahibinin kredi puanına dikkat eder bu yüzden geçmiş kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzgün yapmış bir kişinin kredi onayı alma ihtimali çok daha yüksektir.

Türkiye İş Bankası Kredi

İş Bankası’nda rahat kredi almak isteyen aktif müşteriler başvurularını İnternet Şubesi, İşCep mobil uygulaması ya da İş Bankası bankamatiklerinden yapıp onay gelmesinin hemen ardından şubeye belge teslim etmelerine gerekn kalmadan kullanabilirler. İş Bankası müşterisi olmayan vatandaşlarsa başvurularını işbank.com.tr’den yapıp, ön onay sonrası gerekli belgeleri şubeye teslim ederek kredilerini alabilirler.

Altta belirtilenler İş Bankası Anında Kredi’nin öne çıkan özellikleridir.

 • Alınabilecek kredi en fazla 40.000 TL’dir.
 • Haftanın her günü ve günün her saati başvuru yapılabilir.
 • 60 aya kadar vade fırsatlarından yararlanılabilir.

Kredinin geri ödeme hesaplaması hakkında fikir edinmek isteyenler bankanın internet sayfasını ziyaret edebilirler ancak faiz oranı kişinin müşteri puanına göre değişeceği için banka şubelerinden daha doğru bir bilgi açıklama yapılabilir.

Akbank Kredi

Akbank’tan kredi alma yolları sayesinde acil olarak nakit ihtiyacını gidermek isteyecek mevcut Akbank müşterileri şubeye gitmeden Akbank Direkt Kredi’den yararlanabiliyor. Akbank Mobil uygulaması, Akbank İnternet Şubesi veya internet sitesinde Akbank Direkt Kredi formunu doldurmak yeterli oluyor. Öte yandan, anlık müşteri durumunda olmayan vatandaşların kredilerini alabilmeleri için ön onay sonrası bankanın istediği belgeleri şubeye teslim etmeleri gerekmektedir.

Akbank Direkt Kredi başvurusu sırasında 100.000 TL ve 60 ay vadeye kadar olan kredi istekleri için şubeye uğrama zorunluluğu yoktur. Ancak kredi skoruna göre başta faiz oranları ve alınabilecek kredi miktarı değişebileceği gibi banka ek belge veya teminat talep etme hakkına sahiptir. Özellikle internet ve cep telefonu başvurusu ve düşük kredi puanı olan kimselere kredi çıkartması nedeniyle Akbank da kolay kredi veren bankalar listemizde yer aldı.

Vakıfbank Kredi

Vakıfbank rahat kredi alma imkanını şu an sadece aktif durumda olan müşterilerini sunuyor. Müşteriler iki şekilde taleplerini oluşturabilir:

 • Vakıfbank Mobil Bankacılık üzerinden ‘‘Başvurular’’ kısmındaki ‘‘İhtiyaç Kredisi Başvurusu’’ için gerekli boşlukları tamamlayarak,
 • Vakıfbank İnternet Bankacılığına müşteri girişi yapıp ‘‘Başvurular’’ bölümündeki ‘‘İhtiyaç Kredisi Başvurusu’’ kısmındaki yerleri doldurarak,

Başvuruları onaylanan müşterilerden maaşını bankadan alanlar 30.000 TL’ye kadar, almayanlar da 9.000 TL’ye kadar olan kredi tutarına sahip olabilirler. Bu kredilerini 3-60 ay arasında vade seçenekleriyle geri ödemelerini yaparlar. Ancak faiz oranları kişiden kişiye, kredi vadesi ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Sizlere ne kolay kredi veren bankalar listesini bu yazımızda verdik. Kredi başvuru sürecini ve kolay kredi veren bankaları değerlendirerek, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

SORU VE CEVAP

Finans editörümüz bilgileri sürekli güncel tutmaktadır. Aklınıza takılan bütün soruların cevabını için soru sorabilirsiniz.

Tıkla Sorunu Sor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.